Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Érdekes, hogy bár chromium alapú, viszont több, chrome-al jól működő oldal nem működik vele. Ha ezeket megoldják, akkor visszatérek a használatára.
Mondjuk az is megérne egy misét, hogy a chrome-ra van minden weboldal kitalálva, másik böngészőn vagy megy, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#2) Slack


Slack
tag

Valaki el tudná nekem mondani, hogy miért sokkal népszerűbb a chrome, mint a firefox?
Én firefox-ot használok ~15 éve, sose volt vele gondom. Sebességbe se érzem, hogy lassú lenne. A privacy rész szerintem még fejlettebb is mint a chrome -ban.
Miért nem firefox -ra térnek át az emberek?

(#3) Tigerclaw válasza Slack (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

TLDR: Mikor egy weboldal - gyakran a frontend fejleszto miatt - nem mukodik jol minden bongeszon, sokan leragadnak egy olyan bongeszonel, amire optimalizalnak a fejlesztok es ez gyakran a Chrome. Foleg a kompatibilitas, ritkabban hasznos feature, esetleg a hardveres gyorsitas meglete all a dontes mogott.

Hiaba vannak html, css szabvanyok, megsincsennek teljesen tamogatva, vagy tul konzervativok, tul ritkan frissitik azokat, es megjelennek kiegeszitesek hozzajuk, amiket szinten nem egyforman tamogatnak. A tulzott tolerancia a html, css rugalmassaga, engedekenysege, vagy a bongeszok tulzott rugalmassaga is visszaut. Igy hiaba van frontend oldalon elmeletben keves tamogatni valo, megis kialakul az hogy a weboldalak egy resze nem mukodik jol X bongeszon, de Y-on igen.

Szigorubb bongeszok es frontend szabvanyok kellenenek es foleg a css teren kellene nagyobb egysegesseg, az igenyelt modernebb featurek tamogatasa, amiket most mashogy oldanak meg. Ne legyen szukseg bongeszore valo optimalizalasra. A bongeszoket igazitsak a szabvanyokhoz.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) lory256 válasza Slack (#2) üzenetére


lory256
csendes tag

Valamennyi koze van a dologhoz valoszinu hogy androidos eszkozokon is a chrome az alap, es sokan szeretik hogy egy bejelentkezessel mindent elintezik.

(#5) Kendek válasza Slack (#2) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Chromium a piacvezető az alapokat tekintve, a legtöbb modern böngésző erre épül. A Firefox felett már rég eljárt az idő, most már csak egy sok közül. Asztali számítógépen talán a Vivaldi az amivel a legtöbbet lehet kihozni a webes böngészésből. Persze mindenki azt használ ami számára szimpatikus, de a Firefox már nem az az elfogadott domináns böngésző, mint nagyon régen.

<-ƘƘ->

(#6) Tigerclaw válasza Kendek (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Pedig eleg komolyan fejlesztik ahogy lattam az elmult evekben, pedig nem all mogottuk egy milliardos ceg.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) Sweet Lou 6 válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Volt honnan felzárkózniuk, nemrég érték csak be a Chromium-ot sebesség tekintetében (javascript heavy oldalaknál még most sem).

sweetlou6.wordpress.com

(#8) moleculez


moleculez
veterán

Én ugyan alapból Safarit használok van telepítve egy Edge is, és egész jó, rendesen bejön. Asszonynak csak a laptop nem Apple és. neki is ez lett a híd, szóval mobilon is használja.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#9) GothGuardian


GothGuardian
csendes tag

Hát úgy néz ki a pofátlanságnak nincs határa gugliéknál. Szerencsére van rengeteg alternatíva a mellőzésére. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.