Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) berVi


berVi
senior tag

Palit KalmX, where are you? :)

(#52) elfelejtette válasza T4uru5 (#49) üzenetére


elfelejtette
veterán

Pont ez volt a nyitó hsz lényege, arra gondoltam én is, de jó lenne látni, melyiken van plusz tápcsati. Meg kérdés, hogy amelyiken nincs, mennyivel bír kevesebbet tuningban.
Egyébként engem is egy tápcsati nélküli változat érdekelne majd low profilos változatban.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#53) tecsu válasza Fred23 (#46) üzenetére


tecsu
addikt

Ezzel egyetértek, de ezen ki gondolkodjon el? Inkább az emberek gondolkodjanak el azon, hogy érdeke-e a magyar politikusnak az, hogy egy jól működő, prosperáló országgá legyen hazánk?
Nem, nem érdeke: A káoszban, a zavaros vízben könnyebb halászni. A baj az, hogy az eddig nem elgondolkodó emberek választották meg ezeket a politikusokat. (A nemzet züllesztése, a rombolás nem magyar, hanem globális jelenség, csak valahol nem a gazdaság az elsődleges célpont.)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#54) pengwin válasza Fred23 (#15) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem nagyon nem az a 7% ÁFA az oka a magyarországi drágaságnak, csak hát könnyű arra fogni, mert így a hatalom hibája... ;)
Véletlenül sem játszik bele ebbe a drágaságba, hogy nálunk van egy nyerészkedő, gyakran többlépcsős kereskedői réteg, ami odateszi a maga százalékait is az egyébként sem kicsi állami sarcok mellé, mert az emberek úgyis az állami terhek számlájára írják a drágaságot.
Ne érts félre: nekem se tetszenek az itthoni adóterhek, de gyakran az idehaza uralkodó mentalitást is nagyon jól el lehet kendőzni az államra mutogatással, pedig nem kéne: nyerészkedő, balkáni, trükköző gyakorlat uralkodik ebben az országban többnyire.

Üdv, pengwin

(#55) NandoXXL válasza tecsu (#53) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ez olyan mint az AMD vs NV, ha van piaci verseny lehet választani. Születnek jó dolgok mint ez a 75W tdp-s kis szörny:) és a többi 1060, 470, 480, 1070, 1080 Ha nincs verseny, azt csinálnak amit akarnak, és vehetsz egy 'matroxot', vagy IGP-t ha nem tetszik. A versenyhez meg minőségi gyártó kell, de itthon nincs piacképes 'cég' ha érted mire gondolok. A politika is egy piac, leddel, tápcsatival, gaming felirattal, szépen csomagolva, marketinggel bármi eladható, és az se számít hogy hazudtunk 970 3,5GB vs 4GB stb.

(#54) pengwin válasza Fred23 (#15) üzenetére

Jó alap a magas áfa az adócsalásokhoz, lásd IT cuccok körbe utaztatása.

[ Szerkesztve ]

(#56) #06658560 válasza pengwin (#54) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nagyobb piacon kisebb haszonkulcs mellett is megél egy cég. Plusz több szereplő miatt nagyobb a verseny is.

(#57) #72042496 válasza pengwin (#54) üzenetére


#72042496
törölt tag

Elektronikai/számtech cuccoknál nem látom, hogy nálunk különösebben drágaság lenne, mondjuk a német árakhoz képest. Most hirtelen összehasonlítottam a GTX 1060-at (ennek már beállt az ára) az idealo.de és arukereso.hu alapján, érdemi különbséget nem látok.

Hozhatnál pár példát, ahol ez kiütközik, csak ne teljesen új (mint a GTX 1050), kifutó (mint a tavalyi OLED tévék), vagy akciós termékek legyenek.

(#58) Mi5u


Mi5u
tag

A Ti 60-tól indul :(

[ Szerkesztve ]

(#59) SirRasor válasza Mi5u (#58) üzenetére


SirRasor
őstag

Pontosan, és 60-ért már van RX470, ami jelentősen gyorsabb :(
Pedig a fogyasztás miatt inkább a Ti-t vettem volna, de így inkább 470 lesz belőle.

Make Love not war!

(#60) KAMELOT válasza Fred23 (#46) üzenetére


KAMELOT
titán

Aztán ha bexarik a dolog akkor küldheted angliába és várhatsz meg irogathatsz velük vagy telefon. Én SK-ban élek és MO-n vásárolok mert olcsóbban jövök ki mindennel.

(#58) Mi5u: PALIT GeForce GTX 1050 Tí StormX....48k :) 3 év garival.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#61) gabriel26 válasza mghltm (#38) üzenetére


gabriel26
tag

Nekem az 1070 is le volt ragasztva, de irtam Evga-nak es azt mondtak, hogy ha szervizeltetni akarom akkor csak vissza kell rakni ra a gyari hutot.

(#62) shteer válasza KAMELOT (#60) üzenetére


shteer
titán

hol a 48k-s ti? :Y

..szerintem jónak tűnik

(#63) KAMELOT válasza shteer (#62) üzenetére


KAMELOT
titán

Tessék!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#64) #04441088


#04441088
törölt tag

Tökmindegy milyen áron indít van egy réteg aki úgyis megveszi...

(#65) MineFox54 válasza Gainka (#8) üzenetére


MineFox54
őstag

Ne gondold...
Ha egy azonos zajt keltő zajkeltőt ( :D ) odaraksz a meglévő mellé, vagy pont hogy elveszel, 3dB-t nyersz vagy vesztesz. De ha egy ventinek kell lehűtenie a komplett bordát, és az 2x jobban pörög, lehet mondjuk tippre 20dB-vel magasabb a hangszintje.

(kommentbányász)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.