Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) w.miki


w.miki
veterán

Jó kis projekt. Én is kerestem olyan olcsó órát, amit vízbe lehet vinni.
De mivel nem vagyok ilyen móker, készen akartam venni, ezek merültek fel:

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#2) w.miki válasza w.miki (#1) üzenetére


w.miki
veterán

LYNWO M6 : nem is vékony, nem is vízálló :( Első fürdés után meghalt, kaptam refundot.

Sanda SD01: vékony, ez tetszik, de nem tehető vízállóvá, majdnem magától szétesik :( A karpántból is könnyen kipottyan.

Papír óra: Vékony, vízálló, egyszerű... Tök jó lenne... de csúnya :(

Synoke vízálló óra. Ez úgy tűnik megfelelő. Bírta a termált a fürdőben. Tart a szíjja is. Viszont sajnos nem vékony, karpánt szerű. Kb 1 cm. vastag.

Még ez jön, kíváncsi leszek rá:
Q9 Waterproof Sports Smart Watch : Remélem tényleg vízálló lesz. De ez se vékony...

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#3) #81733120


#81733120
törölt tag

Érdekes cikk, köszönjük! :R

Én most egy Mi Band 3-at használok, érte már nem egyszer víz, és eddig semmi baja. *kopp-kopp* :D

(#4) w.miki válasza #81733120 (#3) üzenetére


w.miki
veterán

MiBand3-at én vastagnak találom... :( És 5 USD-vel több, mint amiket eddig vettem... :DDD
GB-n most ez van még akcióban:
M20 Color Screen IP67 Waterproof Sports Step Bluetooth Smart Bracelet - 17usd
Ugyanolyannak néz ki, mint a Q9 volt. Gondolom ezek klónok.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#5) #81733120 válasza w.miki (#4) üzenetére


#81733120
törölt tag

Nem olyan vastag, számomra tök kényelmes, pedig vékony karom van. :)
Valóban drágább, de valószínűleg kuponnal olcsóbban is el lehet hozni.

(#6) F34R válasza w.miki (#4) üzenetére


F34R
nagyúr

Dolog, hogy vastag es dragabb... de ez a minimum ahonnan erdemes elindulni.
Vizallo meg relative, uszni ne akarj egyben sem.

(#7) Yodafon


Yodafon
senior tag

Ezt a mókát elemcserénél megint el kell játszani?

I'm gangsta!

(#8) BoB válasza Yodafon (#7) üzenetére


BoB
veterán

Nem kell, simán csak bele teleportálod az új elemeket.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#9) Chaser válasza BoB (#8) üzenetére


Chaser
titán

( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

asszonyak 2e Ft-os decathlonos óra alakú órája van, bírja az úszást, medencézést évek óta

(#11) BoB válasza arnyekxxx (#10) üzenetére


BoB
veterán

Úgy látszik az túl drága :DDD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#12) dugesz77 válasza BoB (#11) üzenetére


dugesz77
őstag

Igen. Néha nem árt utánaszámolni,hogy mennyibe állt meg az egész. Ha csak rezsi óradíjat számol az ember, hogy 2-3 órát rászánt + az anyagok akkor nem biztos,hogy megéri.

(#13) Kasya válasza dugesz77 (#12) üzenetére


Kasya
nagyúr

Viszont a szórakozás és a sikerélmény megérheti.

(#14) orsib78


orsib78
tag

Építő jellegű kritikaként annyit mondanék, hogy az nem cin hanem forrasztóón. Cint maximum a kisegér mond. :)

Mellesleg nem gondolkozott senki egy jó Casio G-Shockon? Azok tuti vízállóak és relatíve olcsók is, ha mégsem. És nem kell mókolni.

Persze nincs benne annyi móka az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#15) UnA válasza orsib78 (#14) üzenetére


UnA
Korrektor

"Építő jellegű kritikaként annyit mondanék..."

Ez inkább kötözködés volt, mert ha te értetted, akkor van ilyen szó. :P

(és most nem akarom linkelni a "hány fórumozó kell egy villanykörte kicseréléséhez" című klasszikust...)

(#16) Chaser válasza UnA (#15) üzenetére


Chaser
titán

paradicsom is van, még sem helyes ha a paprikát hívod úgy ( : ahogy nem helyes az a bizonyos "terra"sem, meg "kitt" sem, meg sorolhatnám, az orkok nyelvét is értem, de attól még olyan szó nincs amit ők kitalálnak alkalomadtán
cin létező szó, akár helyes is lehet, de mai formában forrasztóónnak hívjuk az anyagot amivel forrasztunk
flexről is sokan tudják mi, azt már kevesen, h helyesen xy sarokcsiszolóról beszél valaki, de itthon az első sarokcsiszoló flex gyártmányú volt, és ez beragadt a köztudatba, azóta ez a sarokcsiszoló magyar neve...helytelenül:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) dugesz77 válasza Chaser (#16) üzenetére


dugesz77
őstag

Erdély országba is érdekeseket hall az ember. A "megyek xeroxozni" az a fénymásolást jeleni a "vettem egy adidas-t" az a sportcipő ,tehát a vett valaki egy"puma adidas-t" érdekesen hangzik de tudják miről van szó ..

(#18) Kasya


Kasya
nagyúr

Az elmult par hsz-ben tobb nyelvtani problema van, mint a cikkben osszesen. :DDD ;]

(#19) Chaser válasza dugesz77 (#17) üzenetére


Chaser
titán

és a gyerek játszódik:)

Kasya
ezek nem is cikkek ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20) UnA válasza Chaser (#16) üzenetére


UnA
Korrektor

Nincs helyes vagy helytelen, csak hasznos és haszontalan egy nyelvben. Ha megértetted, akkor az hasznos.

Emellett pedig vannak divatok a szóhasználatban – mindegyik elmúlik egyszer... ;)

(#21) Chaser válasza UnA (#20) üzenetére


Chaser
titán

én ezt is megértem gond nélkül, az ennél sokkal csúnyábbakat is, ettől független ez nem helyes formája annak, amit az emberke közölni akart ( :
mertfan etyelato teflon hipátlanálapotpa semibaja cserre értekel engemt egyterrásra meg ramkitt is értekel min dent mek halgatok -én az ilyet simán értem, de a magyar nyelv megcsúfolása ettől függetlenül, meg a magyar állam szégyene, h ilyeneknek nem vágták le a kezét ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22) UnA válasza Chaser (#21) üzenetére


UnA
Korrektor

A túlzás sohasem helyettesíti az érvelést. Meg tudom érteni, ha neked fáj a "cin" (miért ne), de a többi akkor sem ide tartozó információ.

(#23) Chaser válasza UnA (#22) üzenetére


Chaser
titán

nem fáj, nem helyes forma
arról beszéltél, amit megértünk az jó, az állítás nem igaz, ezért volt pár példa, ahogy a flexet is megérti legtöbbünk, attól az még helytelen marad

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) RBJ


RBJ
addikt

Azért nem semmi egy 100Ft os órába ennyi energiát beletenni. :C

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#25) rankesz válasza dugesz77 (#17) üzenetére


rankesz
veterán

Ott a láncfűrész az "druzsba", (mint nálunk a Stihl) a tabletta kijelzője megvan csikarva, ezért mondd meg mennyit hagysz le belőle... persze ő még abból is alkuszik... :U

(#26) atike


atike
nagyúr

Tényleg nem semmi ennyi energiát beleölni egy ilyen projektbe... Gyárilag nincs olyan "filléres" kínai, ami tudja ezeket a dolgokat alapból...? :U

(#27) simonzé válasza atike (#26) üzenetére


simonzé
addikt

De van, csak az Japán.
És drága.

I don't fit in. I fit out.

(#28) Chaser válasza atike (#26) üzenetére


Chaser
titán

talán van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) sztanozs válasza UnA (#22) üzenetére


sztanozs
veterán

Gondolom epret se szoksz venni a picon, csak szamócát...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#30) Chaser válasza sztanozs (#29) üzenetére


Chaser
titán

ez egy aranyos mese:)
valójában a földieper mint olyan nem létezik, valaki valamikor kitalálta, úriasabban' hangzik mint a szamóca, és azért földi, mert az eperfa termése volt a standard eper
az erdei vad szamócából tenyésztették ki, amit földieper néven emlegetnek sokan, bár helyesen szamóca lenne - én úgy hívtam mindig, gyerekkoromtól -, de ez ma már olyan szintű, h teljesen beépült a köztudatba, majd valamikor valaki le is okézza valószínűleg

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) sztanozs válasza Chaser (#30) üzenetére


sztanozs
veterán

ezértírtam

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#32) Chaser válasza sztanozs (#31) üzenetére


Chaser
titán

Nem mindenki ismeri a meset, sot,.legtobben nem ismerik, ha olvassak akkor orvosolva:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33) Viktor S


Viktor S
csendes tag

https://en.wikipedia.org/wiki/Casio_F-91W

Imádok mókolni, de a fenti klasszikus Casio könnyű, lapos, valóban vízálló és évekig bírja egy elemmel. Mindezt ~4000 forintért.

[ Szerkesztve ]

(#34) kovy79 válasza UnA (#20) üzenetére


kovy79
őstag

Magyarul akkor szerinted semmi szükség korrektorra, míg "magyarközelien" (érthetően) kommunikál valaki.
Mondjuk a ma cikkek színvonalán is sokszor látszik, hogy errefelé nem sokat számít a helyesírás...
Akárhogy csűröd-csavarod, a cikkben a "cin" helytelen kifejezés! Ennyi erővel ólmot is írhatna...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#35) Synthwave válasza Kasya (#18) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#36) Chaser válasza Synthwave (#35) üzenetére


Chaser
titán

a pajkos monitorját neki ;] ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) freeknight válasza kovy79 (#34) üzenetére


freeknight
őstag

Azért te is beláthatod, ha valaki keveri a forrasztóón helyett a cin kifejezést használja, annak a helyesíráshoz nem sok köze van.

Van ilyen. Itt borsodban mindenki tudja, ha valaki megkínál kólával, akkor az lehet, hogy a valóságban fanta lesz, mégse sértődik meg senki.
Ahogy én is tudom, mire gondol a kedves megrendelő, amikor térmikrofont emleget.
Ahogy te is tudod, mire gondolt a cin alatt.

[ Szerkesztve ]

(#38) Chaser válasza freeknight (#37) üzenetére


Chaser
titán

Tartalmilag helytelen, az sem jobb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) CoolBoy323 válasza kovy79 (#34) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ez kb olyan, mint hogy az ország 99,9%-a ujjlenyomat olvasónak hívja a telefonján lévő ujjnyomat olvasót.

Ujjlenyomat = fingerroll (roll = forgat, azaz a 180fokos lenyomata az ujjnak, amit pl rabosításkor vesznek)
Ujjnyomat = fingerprint

(#40) BoB válasza CoolBoy323 (#39) üzenetére


BoB
veterán

Nem vagyok rendőr, de szerintem rolled fingerprint van, és nincs olyan hogy fingerroll.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#41) CoolBoy323 válasza BoB (#40) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nekem az egyetemen úgy tanították ahogy írtam... Biztonságtechnikai mérnök szak

(#42) BoB válasza CoolBoy323 (#41) üzenetére


BoB
veterán

Van valami jegyzet amiben le van ez írva?

Mert ilyet hogy fingerroll nem ismer pl. az FBI sem... [link]

Szerintem ez valami szleng lehet amit szoktak - helytelenül - alkalmazni.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#43) CoolBoy323 válasza BoB (#42) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Van persze. De meg nem keresem :)

A lenyeg, h ujjnyomat =! Ujjlenyomat ;)

(#44) Chaser válasza CoolBoy323 (#43) üzenetére


Chaser
titán

Ez erdekes, ujjnyomat olvasorol meg nem hallottam eddig, de most h mondod lehet az anhelyesebb formaja, majd olvasgatok, talalok-e errol valamit

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) rushty


rushty
senior tag

Alapból használható az óra tartósan?

Revolut meghívó pü-ben

(#46) -Skylake- válasza orsib78 (#14) üzenetére


-Skylake-
addikt

A G-Shock orak olyan 30korul indulnak el, az ertelmesebb darabok olyan 150-250ezer forint kore esnek es nagyjabol 1,5-2millio forintnal van a g-shockok vege. Szoval igazad van, valoban jo, valoban vizallo csak relaitve nem olcsok. Inkabb dragak. Azok azert igencsak rendes orak, nyilvan nem egy luxusora kategoria es nem is presztizs marka, de jo orak.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#47) balazs1022


balazs1022
őstag

Sziasztok!

Nem sok időm volt mostanában fórumozni. Igyekszem megválaszolni a kérdéseket:

(#1) w.miki: Ment PÜ

(#3) Roaming: Valóban ez a legjobb/ legokosabb óra. És persze a tudásához képest a legolcsóbb. De strandra nem járnék vele.

(#7) Yodafon: Sajna igen, De ha azt nézed 2 simán el fog ketyegni. :)

(#10) arnyekxxx: Írtam a cikk elején, hogy miért ilyen külsejűt szerettem volna. :)

(#12) dugesz77: Nekem csak móka volt. Nem hiszem, hogy kb az a 700 ft kidobott pénz lenne. Itthon elemet lehet ennyiért kapni :D

(#14) orsib78: : Javítom. Sajnos nem vagyok jó elektronikából. Inkább gépész vagyok (és a munkám is az)

(#24) RBJ: Mint írtam, nem került energiámba. Inkább kikapcsolódás volt. Szeretek ezt-azt bütykölni.

(#26) atike: Olyan nincs. Ha lett volna, akkor megtaláltam volna :D

(#33) Viktor S: Ismerem a Casio F-91W-t. Volt is anno. De nagyon bugyután néz. Vagy legalább nekem pont nem áll jól.

(#37) freeknight : : Tényleg mindjárt kijavítom a "cin"-t :D

(#45) rushty: : Most már elég sok idő eltelt. Voltam benne vízben, kb 1 órát úsztam. Azt bírta. Viszont elkezdett késni. A kezdetek óta 5 perc az eltérés. Szerencsére könnyű előretekerni. (Visszafele nehezebb, mert csak előre lehet állítani)

(#46) -Skylake- : Ismétlem magam. Csak egy gagyi úszós órát kerestem, amiről nem mondja meg senki, hogy óra. Emellett persze van rendes analóg órám is (ami valóban vízálló) a hétköznapokra. De ezt nyilván nem vinném magammal uszodába vagy strandra. :)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#48) DraXoN válasza #81733120 (#3) üzenetére


DraXoN
addikt

mi band 2, nyáron többször megjárta a karomon a Balatonban úszást ... semmi baja nem lett.. lecserélhetném 3ra, de nem igazán ad az többet, hogy megérné miatta eldobni egy működő 2est...több is van a családban belőle, az anyám pl. a munkahelyén végig hordja és mosogatás közben is rajta van.. ez pedig kb. napi 1-2 óra mosószeres vízben ázást jelent hétköznaponként (már több mint 1 éve, csak a szíjak halnak 2-3 havonta miatta, a gyári szíj fél évet bírt, az után gyártottak meg annyit se)...

szórakozásnak jó egy ilyen projekt, de ezen olcsó kínai órákban nem hiszek, nem egyet próbáltam és a legtöbb egy hónap alatt összeszed valamilyen irányban 1-5 perces eltérést (bár a rekordom valami 1 óra/hónap volt az egyik modell esetében..) ...
a tavaly előtti black friday akcióban vettem magamnak egy miband2-őt .. (előtte volt egy kijelző nélküli 1esem, az mondjuk szintén megvan még, elrakva a dobozában), majd mikor rokonok látták és megtudták, hogy 20-40 napot eltud menni egy töltéssel (érdesítés használat függvényében), még 4 másikat is vennem kellett a soron következő karácsonyi akcióban ... :DDD tudom akkor már létezett a 3mas is, de ezek jó áron mentek épp talán 15$/darab áron?

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#49) Fall-N válasza CoolBoy323 (#39) üzenetére


Fall-N
veterán

Pedig valahol mégis helyes az ujjlenyomat. Amikor a telefonnal rögzíted a mintát akkor bizony minden szögből kell, mert különben nem biztos, hogy felismeri az ujjat. Így már simán lehet 180°-os az a minta.

(#50) TheFeni


TheFeni
csendes tag

A vékony karomra tökéletes! Az óra nagyon vékonyka, igaz drágább de megéri

Üdv, Levente

(#51) orsib78 válasza balazs1022 (#47) üzenetére


orsib78
tag

Hát nem gondoltam, hogy a cinezés ekkora vihart kavar. Mea culpa. Bár valóban volt benne némi kötözködés a részemről, de a véleményem az, hogy a beszélt nyelvben mindent szabad, amíg értjük egymást, de az “újságírás” épüljön inkább a sztenderd magyar nyelvre és az újságíró vegye a fáradságot a megfelelő szakmai nyelv használatára, ahol ez szükséges. Ettől lesz egy cikk értékes szerintem és a Story magazin nyelvezeténél magadabb színvonalú. Nem kell az embereket hülyének nézni, ha valami nagyon szakmai kifejezés, akkor vegye már a fáradtságot a paraszt és guglizza ki. Sőt amióta feltalálták a linket az online újságíró ezt maga is megteheti segítségként.

(#52) orsib78 válasza -Skylake- (#46) üzenetére


orsib78
tag

A harmincezres már teljesíti az összes feltételt. Pl. 100m-ig vízálló. Az bőven több, mint amire a legtöbb embernek valaha szüksége lesz. Ezen felül Multiband 6, ébresztő (szundival), stopper, visszaszámláló. Lehet, hozzá venni speckó szíj-adaptert és egyéb csicsákat (pl. Bullbart), amivel egyedivé lehet varázsolni. Konrétan a GW-M5610-1ER beszélek. A sima 5600-as meg olcsóbb, de ua. a minőség, csak kevesebbet tud. Szumma szummárum így valami egyedit tudunk csinálni, de nem kell sokat mókolnunk és az eredmény is garantált.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.