Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Na ez egy szimpatikus lépés, végre! Persze csak azért csinálják, mert szorongatják a töküket minden oldalról (perek, törvényhozás, PR) - de a kis wineknek is örülni kell kérdés nélkül :)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

Nah. Rájött az Apple, hogy most kell jól helyezkedni, és akkor biztosított a következő évtized nekik. Ez már azon is látszik, hogy csak ő mert kiadni kicsi telefont teli kijelzővel (12 Mini), továbbá a két alapszériája is normál méretű (sima 12 és Pro).
2-3 éve emlegetik, hogy 60-70 százalékban szolgáltatásalapú kiszolgálásra váltanak. Ehhez kellett ez a mostani lépés is.
Ettől nem biztos, hogy olcsóbbak lesznek az appok. De én nem is azt várom el. Hanem azt, hogy több legyen a minőségi appból, játékokból. Ha több marad a fejlesztőknél, akkor az nekünk is jó mindenféle árcsökkentés nélkül.
Mert bármit csinálni csak pénzből lehet.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) Giovan! válasza Ezekiell (#1) üzenetére


Giovan!
addikt

Szerintem ez egy elég nagy win a kis fejlesztőknek.
De PR win az Apple-nek is, mert pl. az Epic a médiaháborújában folyamatosan a kis fejlesztőkre hivatkozott, és elvileg értük harcol nem magáért (lol), hát ezek után azért nehezebb lesz ezzel jönnie. Arról nem is beszélve, hogy tippre az Apple App Store-ból származó bevételeinek döntő többségét nem az ilyen kis fejlesztőktől beszedett sáp adja.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#4) mbotnd


mbotnd
tag

Végre valami értelmes lépés.

(#5) Ezekiell válasza Giovan! (#3) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hogyne, tök egyetértek, tök jó win a fejlesztőknek - de azért a dolgok összességét nézve kis win. Amint ugyanezt meglépik IAPra is, akkor lesz a nagy win.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#6) Giovan! válasza Ezekiell (#5) üzenetére


Giovan!
addikt

Az Apple szerint az IAP-ből származó bevételekre is vonatkozik ez:


The new App Store Small Business Program will benefit the vast majority of developers who sell digital goods and services on the store, providing them with a reduced commission on paid apps and in-app purchases. Developers can qualify for the program and a reduced, 15 percent commission if they earned up to $1 million in proceeds during the previous calendar year.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#7) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Hogy hogy?

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#8) Ezekiell válasza Giovan! (#6) üzenetére


Ezekiell
veterán

ohohohohóóóóóó, az úgy viszont tényleg nagy win! lusta voltam utánaolvasni, tény, de ezt mondjuk a cikkben is ki lehetett volna emelni ;) neked viszont köszi! :R

na, ez így tényleg királyság (ha nem lesz valami hülye apróbetűs rész :) )

és akkor most jöhet annak kitárgyalása, hogy vajon az Epic perének ehhez mennyi köze van, és az Epic akkor ezzel elérte a kis fejlesztők segítésének célját :D

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#9) moleculez válasza janeszgol (#2) üzenetére


moleculez
veterán

:K pontosan ahogy mondod :R

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#10) ilor14


ilor14
tag

Milyen fricskát mutatott az Epicnek :DDD

(#11) joey04 válasza ilor14 (#10) üzenetére


joey04
titán

Beszopták :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) strogov válasza Ezekiell (#8) üzenetére


strogov
senior tag

Szerintem annyi köze van az epic-hez, hogy előbbre hozta ezt a lépést. Nélkülük is elég nagy nyomás volt az apple-ön (lásd wordpress balhé). Az epic perben viszont ez egy nagyon jó pont az apple-nek. Eddig se volt sok lap az epic-nél, most annyi sincs. Lenyomhatnak egy pert amit ha nyernek akkor se nyernek semmit. Közben meg bukták az ios-es bevételüket.

Az app store-ban sok 100 millió USD-t hozó fortnite-ot még évekig nem fogják visszarakni. Szerintem ezzel a PUBG járt a legjobban. Az apple azóta kezdőlapon hozza azt is ha a PUBG-ben összenézett két játékos. Állandóan kezdőlapon vannak. Korábban mindenhol Fortnite volt.
Az epic saját magát szivatta meg. Ha valaha vissza is mehetnek app store-ba biztos, hogy nagyon sokat kell fizetniük azért amit eddig kvázi ingyen kaptak.
Saját boltjuk meg nem lesz ios-en azért kár volt belevágni az egészbe.

[ Szerkesztve ]

(#14) Ezekiell válasza strogov (#13) üzenetére


Ezekiell
veterán

Pont nem érdekel, hogy az Epic nyer vagy veszít amúgy, felőlem csődbe is mehetnek. Az Apple policyje érdekel, ami most jó irányba változott ezzel, szóval köszi Epic ha bármi közötök is volt hozzá - de ettől még ugyanúgy foglak rühellni titeket az exclusive deales szarszutyok storeotokkal együtt. :)

#12Aweriot
Én meg remélem hogy nem, mert láthatóan működik, és jó irányba nyomja az Applet (ha csak egészen kcisit is, már megéri nekünk, endusereknek - nekem mint dev/kiadó meg pláne). Szerinted az Apple magától, ha nem lett volna rajta ekkora nyomás, meglépte volna ezt? Soha...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#15) kakuk.tamas válasza joey04 (#11) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nem, nem sz#pták be. A beadott indítvány dátumozásakor érvényben lévő szabályokat nézi a bíróság, nem a mostanit. Akkor néznék, ha az Apple visszamenőleg is alkalmazná az új szabályt, de erre vajmi esély van.
Szóval az Epicnek köszönjük a pert, az Applenek a csökkentést, és csak így tovább Epic!

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#17) Ezekiell válasza #20749568 (#16) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem is volt erről szó egy pillanatig se itt. :) Azt csinál az Apple amit akar, persze - de láthatóan lehet rá hatni kívülről, hogy jó irányba menjen, amit magától nem tenne meg, és emiatt jók/fontosak ezek a külső behatások. Nyilván van ami jobb (valid perek/törvénykezési fenyegetések) mint a másik (Epic bullshit).

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#19) Ezekiell válasza #20749568 (#18) üzenetére


Ezekiell
veterán

Abból a perből egyedül az alternatív IAPok engedélyezését tartottam valamire eddig is, de mostmár hogy nem 30% vs 5%, hanem 15% vs 5% a helyzet, így azt is letojom.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21) Giovan! válasza kakuk.tamas (#15) üzenetére


Giovan!
addikt

Na nem mintha az Apple-nek túl sok okot adott volna az aggodalomra a bíró eddig megfogalmazott véleménye az ügyben. Vélhetően többről van azért itt szó mint az Epic akciója, elég komoly nyomás alá lett helyezve a cég az utóbbi időben több irányból is (pl. a Képviselőház is vizsgálja az IT óriások hatását a piacra), emiatt már az idei WWDC-n is tettek gesztusokat a fejlesztők felé.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#22) joey04 válasza kakuk.tamas (#15) üzenetére


joey04
titán

nem. arra írtam, hogy ha életbe lép, akkor sem lesz jobb a nyomorék epic-nek. :)
bár huawei tulajként nem csodálom, hogy máshogy látod. :R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) 7Heads Drago válasza Ezekiell (#14) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Kár hogy a szervíz meg egyre bonyolultabb lesz.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#24) Ezekiell válasza 7Heads Drago (#23) üzenetére


Ezekiell
veterán

Jajaja... Ilyen híreknél mindig azt érzem, hogy "hú egyre jobb lesz ez, még a végén veszek egy iphonet magamnak újra", de aztán rájövök, hogy lószart, ugyanúgy nincs normális right to repair, ugyanúgy katasztrófa az app store policyjük (devként ez fontos nekem), ugyanúgy túláraznak minden accessoryt, és ugyanúgy iszonyat opinionated az egész ökoszisztéma ezek megváltoztatásának lehetősége nélkül, stbstb.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#26) Ezekiell válasza #20749568 (#25) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ebben azért van némi igazság :) Volt Macbookom, sőt dolgoztam is éveket rajta, volt iPhoneom is, és tényleg van benne valami :) Marha kényelmes, de ha bármit máshogy akarsz, mint ahogy a jóságos Apple kitalálta, akkor youre fucked :D

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#28) #86564352 válasza Ezekiell (#26) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ez a megszoksz vagy megszöksz mindig is így volt Apple-nél. :DDÁltalánosan számomra iPhone lett a nyerő. Ha mindegy is lenne iOS vagy Android, akkor is. Sony? Nem igen foglalkozik már a mobil részleggel a cég. (támogatás, elérhetőség, átlagember alig tud róluk) Google Pixel? Nincs is hivatalosan jelen nálunk, valami mindig hiányzik, vagy minőség nem olyan jó. Samsung? Nem tetszik a bloatware, a saját ökoszisztémájukat ők is építgetik, lassan ők az Android világ Apple-je. Kínai gyártók? Inkább passz, hiába a specifikáció, ha user élményben nekem jobb az iPhone.

Laptopnál hiába tetszik a Dell XPS vékony szegélye (Macbook milyen vastag), ha közben általánosan számomra mégis az almás jobb, touchpad vagy oprendszer miatt (a Windows hülyeségeit elcserélném a MacOS megkötéseire), viszont a szar butterfly billentyűzet miatt csomó embert beszéltem le Macbookról az elmúlt években XPS javára, szerencsére azóta megjött az esze a cégnek és újra normális billentyűzet van)

Szoftver és app store policy szempontból pedig mindkét oldalon van BS ennyi erővel, azt se hiszem a Spigen és az Anker jóval drágábban adja az iPhone kiegészítőt mint egy Android készülékhez valót. Nekem bejön Apple-nél egy kézben van a hardver-szoftver optimalizálás, ha cserébe el is kell viselnem a megkötéseket akkor is. Az aktuális "hatalmas" botrányokat mindig letojtam, pl. úristen kivették a jack dugót, hát más gyártó is kivette, nem haltunk bele.

Cikkhez: kíváncsi leszek az Epic, Facebook, Spotify ezt hogyan fogja csavarni :D

(#29) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Korrekt lépés.

(#30) janeszgol válasza ilor14 (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen 360 millió dolláros fricskát. Mert továbbra sem elérhető a Fortnite, amiből szépen kapott az Apple is. Kicsit gondolkodjunk már el.
Szerinted a PUBG hoz ennyit a konyhára? Nem!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#31) csongi


csongi
veterán

Nem baj. Majd máshol meg vissza jön.

(#32) Giovan! válasza janeszgol (#30) üzenetére


Giovan!
addikt

Az Epic meg több mint 700 milliós kárt okozott magának ezzel a kis akciójával (legalábbis ha az általad megadott összegből indulunk ki). Szerinted ki járt rosszabbul? :DDD

Arról nem is beszélve, hogy valószínűleg a gyerekek (akik a fortnite userbase többségét adják) hamarabb kezdenek el mással játszani mobilon (olyannal, aminek a profitjából továbbra is részesül az Apple), minthogy lecserélnék az iPhone-t mert nincs rá fortnite.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#33) Szakiii válasza Giovan! (#32) üzenetére


Szakiii
addikt

A fortinite a gyerekeknél pont akkora húzó erő hogy cserélnek telefont érte, kapásból tudok a családban erre 2 példát. :R

Ahogy sokan azért vesznek applet mert trendi úgy a gyerekek között azért megy a fortnite mert trendi, nem fog mással játszani, ha mindenki azt nyomja. És egy gyerek továbbra is gyerek, nem lesz neki szempont hogy de jó a zárt rendszer meg hogy 5 évig milyen fasza telója van. Gyakorlatilag elsőleges szempont a játék.

[ Szerkesztve ]

(#34) Giovan! válasza Szakiii (#33) üzenetére


Giovan!
addikt

Majd meglátjuk mennyire fogja visszavetni az iPhone eladásokat a Fortnite hiánya. Tippre nem túlzottan.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#35) #86564352 válasza Szakiii (#33) üzenetére


#86564352
törölt tag

Amerikában gyerekeknek, fiataloknak az imessage és instagram, snapchat (androidos nem olyan jó) is húzóerő. Nem úgy van a chat mint Európában, hogy Whatsapp, FB Messenger, Viber mindenféle. Chat imessage vagy sms, és szinte kinézik groupchatből ha a szövegbuborék sms zöld imessage kék helyett, fotó mms megy át rosszabb minőségben egyéb hülyeségek. Hülyeség ez a kinézés, de sok helyen olvastam amerikaiaktól. Nagyon valószínű USA-ban bármelyik osztályban a gyerekek többsége iPhone használó.

73 millió Fortnite játékos csak iOS-en játszott és más platformon nem. Nem valószínű ők tömegével hagynák el emiatt az iPhone-t, aki teheti és Fortnite függő inkább szerez második telefont vagy számítógépen, konzolon szerintem, ez csak tipp, kétlem 73 milliónak akár csak a tizede emiatt teljesen dobná az iKészülékét. Amúgy írják a GeForce Now keretében web appként Safariban akár visszatérhet majd a Fortnite is.
Rokonságban én nem tudok közvéleménykutatást csinálni, amíg volt addig se érdekelt senkit, mert ezek a kölykök Call of Duty mániások. :D

Mindezzel együtt, szerintem az Epic bekalkulálta a mobilos veszteséget, mert ha nyernének bíróságon a Google és az Apple ellen (nem fognak szerintem), akkor azzal a precedenssel mehetnének a többi platform ellen is???

(#37) Szakiii válasza #86564352 (#35) üzenetére


Szakiii
addikt

Szerintem is be volt kalkulálva ekkorát nem hibázik egy ilyen nagy cég. :) De nyugodtan ki lehet jelenteni hogy egyik fél se járt jól. Viszont a 30% az tényleg mocskosul sok.

(#38) Giovan!


Giovan!
addikt

Lazán kapcsolódik a témához:

A closer look at Luna, Amazon's cloud gaming service

“We worked with the Safari team to ensure that some of the things that weren't there are there, and that allowed us to kind of get to where we are today,” Luna head of engineering and technology George Tsipolitis said.

Ennyit arról, hogy az Apple ellehetetlenítené a PWA-kat.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#39) Yeffy válasza #86564352 (#28) üzenetére


Yeffy
veterán

Sony? Nem igen foglalkozik már a mobil részleggel a cég. (támogatás, elérhetőség, átlagember alig tud róluk)
igen, ezen nem art valtoztatniuk, en epp most ujitottam be egyet - legutoljara 10+ eve SonyEriccson-jaim voltak toluk, azokat nagyon szerettem, haragudtam is rajuk, ahogy azokat a telokat szinte mindig elbaszarintottak, utana okostelefonjaik kozul az Arc S ami tetszett, de akkor nem volt ra penzem/volt masik, a sima Sony-sak meg valahogy sosem vonzottak. eddig.
most lenyegeben ok tettek le asz asztalra a szamomra szinte tokeletes mobilt, amibol a legkevesebb dolog hianyzik vagy bosszant. allitolag tamogatni is fogjak 3 droid foverzioig, remelem, h valoban igy lesz. :K

cikkhez: nagyon jo lepes, foleg a kiegeszitessel, amit #6-ban irtak felettem, remelem a masik oldalra is at ragad ez az otlet, kell a minel tobb minosegi app. :C

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.