Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) juhi07


juhi07
senior tag

:U

AMD X2 5000 BLACK EDITION |AC Freezer64 Pro | 2 x 1GB DDR800 KINGMAX |GIGABYTE HD4850 512MB| MSI K9N SLI | 250GB SATA2 16MB Buffer | Hitachi 1 TB Winchester | 400W Chieftec | Samsung SyncMaster 940nw (19'' TFT)

(#2) Hikvision


Hikvision
senior tag

Tényleg nem a 2-3ezer a húzós, hanem az általam júniusban felvett 45.000CHF aminek akkor darabja 140huf volt most meg amikor vissza kell fizetni 180huf. az kereken 1.8millió huf bukás fél év alatt. Persze erre senki sem gondolhatott,de ha kell a pénz akkor ugye kell a pénz...

20 éve a PH-n.

(#3) South Velen


South Velen
addikt

Abba, hogy egy számítógép alaktrész 10-20 %-kal drágult, nem halsz bele.
Vársz, vagy nem veszel, kibírod.
Viszont ha 2 helyen is van hiteled, majd 100k havi össztörlesztéssel, az a súlyos.
Nehéz kibírni.

[ Szerkesztve ]

(#4) juhi07 válasza South Velen (#3) üzenetére


juhi07
senior tag

Hát igen most sajna aki hitelt vet fel az nagy gázban van :(((

De vannak bankok amik azért a válság elötti hitelek a kamatát azért nem növelik meg.....

AMD X2 5000 BLACK EDITION |AC Freezer64 Pro | 2 x 1GB DDR800 KINGMAX |GIGABYTE HD4850 512MB| MSI K9N SLI | 250GB SATA2 16MB Buffer | Hitachi 1 TB Winchester | 400W Chieftec | Samsung SyncMaster 940nw (19'' TFT)

(#5) PeppErKorN válasza juhi07 (#4) üzenetére


PeppErKorN
tag

Nem is az a gond, hogy megnövelik-e a hitelkamatot, hanem az, hogy a törlesztőrészletet CHF-ből számítják át Forintba. A HUF hitelek meg korábban is elég magas kamatlábakkal szaladtak.

--K--N--R--

(#6) localhost


localhost
Közösségépítő

Ne haragudj, de hemzseg az elgépelésektől (már a cím is!) és a helyesírási hibáktól, kérlek olvasd át és javítsd!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7) juhi07 válasza localhost (#6) üzenetére


juhi07
senior tag

Sorry javitom :)

AMD X2 5000 BLACK EDITION |AC Freezer64 Pro | 2 x 1GB DDR800 KINGMAX |GIGABYTE HD4850 512MB| MSI K9N SLI | 250GB SATA2 16MB Buffer | Hitachi 1 TB Winchester | 400W Chieftec | Samsung SyncMaster 940nw (19'' TFT)

(#8) localhost válasza juhi07 (#7) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Hát csak részben sikerült! :(

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9) dabadab


dabadab
titán

Amirol irsz, az nem a gazdasagi valsag, hanem az, hogy a tulzottan eros forint visszamaszott vmi normalisabb arfolyamra.

Aki meg CHF kolcsont akart felvenni 140-es arfolyamon, annak illett tudnia, hogy ez nagyon alacsony arfolyam, ami leginkabb csak felfele mehet es ennek megfeleloen dontott a kolcson felvetelerol. Remelhetoleg.

DRM is theft

(#10) South Velen válasza juhi07 (#7) üzenetére


South Velen
addikt

Üdv mindenkinek.

Ahogy Ti is tudjátok, sajnos ez_a_ gazdasági válság a számitástechikába is beletaposott rendesen. Ezt jól mutatja, hogy július elején vettem egy HD4850-es vgát 33 ezer Ft-ért, most meg a legolcsóbb helyeken 37-39 ezer Ft. Jó, tudom, most mindenki felteszi magában a kérdést, hogy 3-4 ezer Ft az mi ,de ha valaki már venni akar egy procit mellé, ami 29-ről 35-re ugrott fel, az már azért tetemes összeg (Ez csak egy példa) .....

Egyszóval mi a véleményetek, tapasztalatotok a válságról?
Meddig tarthat ?

Minden kommentet_ szívesen várok.

Csak nagyjából futottam át, és ennyi hibát találtam :U

[ Szerkesztve ]

(#11) juhi07 válasza South Velen (#10) üzenetére


juhi07
senior tag

Javitottam :)

Amúgy szerintetek medíg tarthat a válság ??

AMD X2 5000 BLACK EDITION |AC Freezer64 Pro | 2 x 1GB DDR800 KINGMAX |GIGABYTE HD4850 512MB| MSI K9N SLI | 250GB SATA2 16MB Buffer | Hitachi 1 TB Winchester | 400W Chieftec | Samsung SyncMaster 940nw (19'' TFT)

(#12) South Velen válasza juhi07 (#11) üzenetére


South Velen
addikt

A _ jeleket kivehetted volna, azt csak hibajelzésként használtam. :D
mod.: Látom, feltűnt :)

Ha azt mi tudnánk....

[ Szerkesztve ]

(#13) talmida


talmida
Közösségépítő

Elsősorban az USAról beszélek. Szvsz jelenleg a válság első jeleiről van még csak tudomásunk. Az igazi hatását kicsit később fogjuk megérezni. A FED ugyan visszavágta a kamatlábakat, ami átmenetileg pillanatnyi enyhülést okoz, de ennek is megisszuk a levét. A hihetetlen arányú (fedezetlen) pénznyomtatás nem éppen jó jel. Sokan az 1929-es gazdasági depressziónál is nagyobbra számítanak. De talán tíz évnél nem tart tovább

A válsággal (pl a munkából való elbocsájtások számának megugrásával) egyidejűleg itt az árak nem föl, hanem lefelé mentek.
Ui mivel az emberek kevesebbet fogyasztanak, jobban meggondolják, hogy mire költenek, ezért a boltok mindenféle trükkökkel, árleszállításokkal próbálják becsalogatni a vásárlókat, pl ilyen reklámok is vannak "Recession Special" :O

Az autók száma is csökkent az utakon, noha a benzin ára a négy év előttinél is alacsonyabb jelenleg. (most pl 2,30$ egy gallon, azaz 4l)

Szóval mindez a gazdag külföldieknek kedvez, akik most sokkal olcsóbban vásárolhatnak itt, mint a saját otthonukban.

Egyébként nem mindenkinek árt a gazdasági válság. Még 1929-ben is voltak olyanok, akik hasznot húztak az egészből.

IN GOD WE TRUST!

(#14) localhost válasza localhost (#8) üzenetére


localhost
Közösségépítő

juhi! Őszintén köszönöm!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15) juhi07 válasza localhost (#14) üzenetére


juhi07
senior tag

10 év :Y

Remélem azért ez nem fog ilyen sokáig tartani..
De ha belegondolok már az elbocsájtások megkezödtek sajna sok helyen..... :((( :((

AMD X2 5000 BLACK EDITION |AC Freezer64 Pro | 2 x 1GB DDR800 KINGMAX |GIGABYTE HD4850 512MB| MSI K9N SLI | 250GB SATA2 16MB Buffer | Hitachi 1 TB Winchester | 400W Chieftec | Samsung SyncMaster 940nw (19'' TFT)

(#16) keszegduda


keszegduda
őstag

Erre csak annyit tudok mondani hogy a tőzsdén veszik el az emberek, tisztességesen megtakarított pénzét. Mindig csak a spekuláció, sajnos ebből áll már a világ, ami ellen nagyon nehéz tenni valamit is... :(

(#17) GReddy válasza juhi07 (#15) üzenetére


GReddy
tag

Rosszabb a helyzet: Szerintem a világ már soha nem lesz olyan, mint amilyen volt. A kapitalizmus arra a tézisre épült, hogy fogyassz-fogyassz-fogyassz-fogyassz. Úgy, hogy valódi érték, amit a társadalom valóban megtermelt volna nem igazán volt mögötte a szükséges mértékben. Hogy lehet ez? Úgy lehet, hogy hitelből élsz. Van egy hiteled. Meg még egy. Meg még egy. Mire észreveszed, ott vagy, hogy 13(!!!!) hitelkártyád van, és két nagyobb hiteled. Ezzel egyébként semmi baj sem volt, amíg mesterségesen pumpálták a gazdaságot a túlfogyasztással. És most, miután a KGST kipukkant a világkommunista léggömbbel együtt, egyszerűen a FED tulajdonosai abból reméltek tömérdek pénzt csinálni, hogy úgy ahogyan amerikában csinálják a pénzt (nem nyomtatják, ez egy óriási tévedés. Az USA pénze mindössze 3%-ban létezik kinyomtatott formában) majd ránk is ránkerőltetik az aljas és visszataszító gusztustalan módszereiket. Kelet európával még meg tudták csinálni hogy a valójában teljesen értéktelen dollárjukkal uralják a G8-akon és a G20-akon keresztül a teljes térséget, van valami, amibe beletört a bicskájuk. Ez pedig kína. Arra kalkuláltak, hogy a hirtelen a semmiből előrobbant kínai nagyon széles középosztálynak a hirtelen feltámadó extra igényeit kielégítve (és gerjesztve persze, lásd magyarország, szlovákia, románia) hihetetlen, csillagászati extra profithoz juthatnak. Nos, ez így is lett volna, csak éppen nem kalkuláltak egy nagyon fontos dologgal, amit bárki megmondhatott volna a keleti blokkból. Azt, hogy kína KOMMUNISTA ország! Az ország pénze a pártvezetők zsebében van, illetve pihen a Kínai Kommunista Népbankban! A világ összes valódi pénze ott van per pillanat! És kína látta az USA dollár értéktelenségét, és elkezdett átállni az EURO-alapú elszámolásra... tessék, itt egy válság. Az értéktelen dollártömeget értékes eurotömeggé kell konvertálni bármi áron, különben összeomlik az USA gazdasága. (És akkor mi van???)

KÖTELEZŐ ANYAG MINDEN ADÓZÓ ÉS FOGYASZTÓ POLGÁRNAK!

A Zeitgeist Addendum mozi magyar felirattal

A válaszok, és hogy mit tudsz TE tenni ellene. Ami a filmben nem hangzik el, én viszont hangoztatom ahol tudom: VEGYÉL MAGYAR ÁRUT! Élelmiszer-nyersanyagban a legjobbat kapod, amit kaphatsz, olcsón. És véded vele a saját fajtádat. Én fél éve csak magyar nyersanyagot veszek. Kétségkívül nehéz. Nagyon kell figyelni, mert be akar a multi csapni. De ha nem hagyod magad, akkor még a gyereked sem lesz rabszolga. A sorsunk a saját kezünkben van. Csak fel kellene fogni, és össze kellene fogni a magyarnak, egy közös jövőért.

Peace, és kösz, ha elolvastad.

A mozi kb két óra, és figyelni kell rá. Meg fog rázni. NAGYON megrázó. Gazdasági elemzések őszintén, átlagembereknek.

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#18) KilgoreTrout válasza GReddy (#17) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Magyarországon az átlagembernek nemigen van 13 hitelkártyája.
Másrészt. Egyik pénznek sincs "értéke". Papírdarab mind, pusztán azon a mögötte megbújó megállapodás miatt igyekszik mindenki olyan szorgosan gyűjtögetni, hogy holnap is kap érte kenyeret.
A túlfogyasztás nem valami ránk erőltetett dolog, az emberi természetből fakad. Sőt, állatok is ugyanúgy "túlfogyasztanak", ha van rá lehetőségük.
Kína pénze nem a kínai bankokban van, hanem többek között tetemes mennyiségű usa államkötvényben, és továbbra sincs értelme annak, hogy "valódi pénz".
Kína már csak a nevében kommunista ország (azaz már úgy sem, mivel már ők is "szocializmus kínai jellegzetességekkel" szakkifejezést használják).
Igazából az egész hozzászólásod baromság, bocs hogy ezt írom.

Az meg, hogy pont a Zeitgeist-ből derül ki az igazság...No comment.
"Gazdasági elemzések őszintén, átlagembereknek."- ezzel mindent el is mondasz róla. Javasolnám hasonló mintára a "Modern fizika bölcsészeknek" sorozat elkészítését is. Valószínűleg annak is hasonlóan nagy sikere lenne, és senkit nem zavarna, hogyha hülyeség az egész, mivel pont az a célcsoport, akinek lövése nincs a témáról és elhisz mindent, amit kellő meggyőzőerővel állít valaki.
Az meg, hogy külön odaírod a végére, hogy "A mozi kb két óra, és figyelni kell rá. Meg fog rázni. NAGYON megrázó." - Olyan, mint amikor az óvónéni szól a kiscsoportosoknak, hogy milyen lesz a bábelőadás.
Lehet, hogy meglepő, de azért nem mindenki gyengeelméjű.

Amúgy magyarország most egyelőre nem a belföldi piaca miatt van szarban elsősorban, szóval még a "sorsunk a saját kezünkben van" sem igaz.

Ja én is csak magyar nyersanyagot veszek. Múlt héten is vettem két mázsa bauxitot, és tényleg nincs párja. :D

(#19) degu válasza KilgoreTrout (#18) üzenetére


degu
senior tag

Csak egy mondatot ragadnek ki a threadodbol:

...össze kellene fogni a magyarnak, egy közös jövőért...

Ugy,mint Mohacsnal...Mi?
Ha a magyarok osszefognanak,akkor nem magyarok lennenek!
/Ezert nem lettunk a tortenelem folyaman soha *nagyhatalom*!/

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#20) Depression


Depression
veterán

Sajnálom, hogy ezt kell írnom, de nevemhez hűen: Szerintem a világválság néhány évig, a magyar válság örökké fog tartani.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#21) GReddy válasza KilgoreTrout (#18) üzenetére


GReddy
tag

Már megbocsáss, de a sértegetéseden kívül milyen konkrétumot mondtál? Szerintem semmit. MONDD MEG, KONKRÉTAN, hogy mit, és miért látok rosszul. Pont az ilyeneket gyűlölöm, hőbörögsz, és próbálod osztani az észt, de konkrét mondatod egyetlen egy sincsen. Nézzük: Állítod, hogy kínában van egy rakat USA államkötvény. Az szerinted nem pénz? Mert nincs rányomtatva George Washington? Attól még jobb pénz, mint a zöldhasú, ugyanis állami garanciavállalás van a visszafizetésére! Mi még a hülyeség? Kíváncsian várom a KONKRÉT, ADATOKAT TARTALMAZÓ válaszodat. Tudsz-e többet flammelésnél? Lássuk! Szerinted mi okozza konkrétan a világválságot?

Megjegyzés a végére: A Wall Street régi-új jelmondata: "Cash is King" Nem fordítom le, mert úgysem érted, mi az a pénz.

[ Szerkesztve ]

Dominate the woods... The Bowhunter.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.