Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Somatom


Somatom
veterán

Hogy csináltad a váltást? Én is épp Samuról, Samura váltok. Próbálom összevadászni a mentésfájlokat, hogy az új telón ne kelljen nulláról belaknom az Anysoftot, a Nova launcher -t, a Macrodroidot, a Clipto -t, a Servers Ultimate -et, stb., stb. Ezeket Te hogy csináltad?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2) Juhaszatti válasza Somatom (#1) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Smart Switchel költöztem, meglepően jó hatásfokkal vitte át a dolgokat, nagyon sok alkalmazás beállítása is megmaradt. Persze nem minden, voltak amiket újra kellett konfigurálni.
Én maradtam a One UI-nál, így arról nincs tapasztalatom, hogy más launcherekkel mennyire működik jól.

(#3) Somatom válasza Juhaszatti (#2) üzenetére


Somatom
veterán

Nem rossz a One UI, de a Novanak vannak olyan ficsőrjei, amik hiányoznának.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4) adlersson


adlersson
aktív tag

Anno, mikor megvettem az S21-et úgy örültem, hogy az Expert Raw végül nem lett rá elérhető hivatalosan. :N

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#5) Luck Dragon

Melyik “Samura” váltasz? :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6) Somatom válasza Luck Dragon (#5) üzenetére


Somatom
veterán

Ha ezt tőlem kérdezted, akkor XCover 6 pro.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7) szabonagyur válasza Somatom (#6) üzenetére


szabonagyur
félisten

Egesz erdekes telefon ez. :Y

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#8) Luck Dragon válasza Somatom (#6) üzenetére

Igen , csak valamiért a kijelölésed lemaradt . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#9) Somatom válasza szabonagyur (#7) üzenetére


Somatom
veterán

8/256 -ban még érdekesebb lenne, de olyat itthon nem forgalmaznak.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10) Luck Dragon válasza Somatom (#9) üzenetére

Mitől érdekes ? :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11) Somatom válasza Luck Dragon (#10) üzenetére


Somatom
veterán

Három tálca (2 SIM + mikroSD), két plusz hardvergomb, jack, DeX (HDMI), cserélhető akku. Ritka ficsőrök, főleg középkategórában.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12) szabonagyur válasza Somatom (#9) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kint nem tudod megvenni egy szabad hétvégéden?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#13) Luck Dragon válasza Somatom (#11) üzenetére

Így értem :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#14) Somatom válasza szabonagyur (#12) üzenetére


Somatom
veterán

Nem, mert mint kiderült, sehol sem forgalmazzák, mivel nem gyártanak ilyen kivitelt. De, ettől még érdekesebb lenne, mint a 6/128. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15) szabonagyur válasza Somatom (#14) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jaaa azt hittem csak ide nem jut belőle. Nem vagyok droidos, bár van egy S10e telóm is, de ez kimondottan érdekes példány.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#16) Somatom válasza szabonagyur (#15) üzenetére


Somatom
veterán

Szeretem a Samsung ökoszisztémát, bár bőven lenne rajta még csiszolnivaló. Pl. úgy rémlett, hogy a tabom tudna lenni a telóm DeX megjelenítője, de valamiért nem akar működni. De, pl. a Samu Tizen tévét látja a teló, meg a tab is. Be/kikapcs, hangerő, csatornaváltás, stb. Persze, tartalommegjelenítés is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17) philoxenia válasza Somatom (#14) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A Samu mindig spórolt a hardveren, nekem már a Mate 20X 5G is 8/256, pedig az már több éves modell. Anno volt csúcstabletem Samuéktól, vagyis megvan még csak már nem csúcs, ott is nagyon hamar fogyott a tárhely.
Egyedül a kijelző szép még mindig.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18) szabonagyur válasza philoxenia (#17) üzenetére


szabonagyur
félisten

S10e is 4 éves és 6/128, szóval nem feltétlenül mindig spórolás :P

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#19) philoxenia válasza szabonagyur (#18) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A P30 Pro-m öt lesz mindjárt és az is annyi. Abból is volt viszont már 8/256 is.
Fura, hogy az A 53-ból viszont van olyan verzió is...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#20) szabonagyur válasza philoxenia (#19) üzenetére


szabonagyur
félisten

S10e-ből is 8/128:P

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21) Luck Dragon

Nekem meg 3/128 most akkor én nyertem? :DDD ;]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#22) Somatom válasza philoxenia (#17) üzenetére


Somatom
veterán

Azért én bizakodom. A tabom, meg a telóm is kapott egy-egy 512 -es mikroSD -t. A memóriát pedig nem kell mindíg dinamikusan kezelni. Pl. böngészőfülekhez nem kell olyan gyors elérés. Az ilyenre pont jó az új, "diskram" (a ramdisk -ből általam kreálva :) ) feature. Alapértelmezetten 4GB van beállítva, én feltoltam 6 -ra. Egyébként a tabomat sokkal jobban nyüstölöm, mint a telómat (ezért is maradtam telóban a középkategóriánál) és meglepően jól viseli a 6/128 -as S7+.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23) philoxenia válasza Somatom (#22) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A Tabba hiába tettem kártyát arra nem engedett programot telepíteni. :(
Telóm nem volt még, de valószínű nem is lesz. A Hua kiesett, az iPhone nem jön be, nem tudom mit fogok majd ezután venni.
Mondjuk nagy hardverigényem nincsen, visszatértem laptopra, arról netezek többnyire, a tabletek most ahogy nézem már egyre inkább perifériára szorultak.
Alapdolgokra, streaming YT stb. elegek a mostaniak bőven.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24) philoxenia válasza szabonagyur (#20) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az egy évvel újabb, mint a P30 Pro... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25) Somatom válasza philoxenia (#23) üzenetére


Somatom
veterán

Androidon elvileg lenne adoptable storage (mikro SD belső tárhelyhez csatolása), de a Samu ezt tiltja. Ezzel speciel egyetértek. Nekem 128GB elég a programoknak. Minden más mehet a mikro SD -re. Egyébként már a tab S7 ből is volt 8/256, csak azt hivatalosan nem forgalmazták nálunk. Az S8 viszont alapból 8/256. A három éves Note 9 -em pedig 8/512 -es. Azt azért választottam, mert hibrid tálcás, nekem meg kell a két SIM. 512 -nél már nem hiányzott a mikro SD. Az S23 -nál pedig a kezdő akció a tárhely duplázás volt. Tehát, aki 256 -ost vett, az 512 -est kapott.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#26) philoxenia válasza Somatom (#25) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pont az volt a gond a tablettel, hogy a tiltáshoz képest alulméretezett volt a tárhely. (16GB-ből 12 GB volt elérhető, de a rendszerfrissítések abból is mindig ettek) Telón azért kevesebb tartalmat fogyasztok, játszok stb.

Hogy on is legyek. Nem túlélesített az S23 képe, hanem részletgazdagabb, nagyobb rekesszel készült nem szoftveres a bokeh, hanem jobban a témára fókuszál. Gondolom sokkal több beállítás is elérhető mint az S10-en.
Ezeket a telefonokat már tényleg nagyon jól lehet fotózásra használni a mindennapokban. Még nyaraláskor sem mindig került elő a MILC a tokból.
Viszont minél jobb egy fényképezőgép, annál jobban kell tudni fényképezni vele. Az automata beállítások mindig megpróbálják kitalálni mit szeretnél, de ez természetesen nem mindig sikerül. Ha nem olyan a kép, amit szeretnél bele kell nyúlni a beállításokba, ha még jobban, akkor érdemes RAW-ban is kipróbálni magad.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#27) szabonagyur válasza philoxenia (#24) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az, hogy nálam mióta van nem feltétlenül jelenti ezt

S10e: launched 2019, February 20
P30 Pro: launched 2019, March 26

Tudom mert anno néztem azt is :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#28) philoxenia válasza szabonagyur (#27) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Bocsi, elírtam P20 Pro-m van, nem P30. :B :W
Már írni akartam, hogy 2018-ban vettem, mikor rájöttem a tévedésemre.
Viszont elvileg abból is létezett 8/256.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.