Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) M107


M107
addikt

:R

Nagyon jó 1 TB TLC-s SSD 40000 Ft lesz 5 év gari.
Ha olyan 80 ropi körül lesz egy 2 TB, komolyan gondolkozok leváltsam e a 3 TB HDD-m, aminek az 2/3 üresen pereg már régóta.

UI:

Rendszernek bőven elég lesz :)

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2) .mf


.mf
veterán

Ilyen hírek a DRAM kapcsán is jöhetnének, ott egy kicsit magasabban ragadtak az árak és még kevésbé hajlandóak csökkenni...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) Picco válasza .mf (#2) üzenetére


Picco
addikt

Valoban, ott arvalkodik az 1db 16gb stick a gepembe, jo lenne dual channelre valtani, de tul dragak a ramok sajna.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#4) koko52 válasza Picco (#3) üzenetére


koko52
veterán

Miért nem 2*8-at vettél?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#5) M107


M107
addikt

:R

Most rendeltem ilyet :

[link] két ünnep közt itt van.
ITX gépbe no játék 2*4 GB küld nyugdíjba, vagyis el megy 15000 Ft kell majd érte fizetnem.

DDR4 fronton alap közép gépebe ez is jó :

[link]

S nem is olyan drága. 2 hónapja még egy 2400 ram is 16 GB kitt 50000 Ft verdeste, ez viszont 2666 MHZ, ha nem vagy hardcore gamer és nem videót vágsz vagy egyéb ilyen dolgokat 0-24 -ben akkor bőven jó és elég ilyen áron.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#6) zetor2000 válasza koko52 (#4) üzenetére


zetor2000
senior tag

Bővítéskor jól jöhet a nagyobb modul...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#7) koko52 válasza M107 (#5) üzenetére


koko52
veterán

Aegis 3000mhz is ennyi.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#8) koko52 válasza zetor2000 (#6) üzenetére


koko52
veterán

16 gb a legextrémebb gémeknek is bőven elég (én soha nem jártam 12 felett). Mire 16 fölé megyünk mér ddr5 lesz és 5000mhz felett.
32 és a felett már munkára kell.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#9) M107 válasza koko52 (#7) üzenetére


M107
addikt

:R

Mindenhol 40-41 ezerért látom.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#10) koko52 válasza M107 (#9) üzenetére


koko52
veterán

Valóban felment 39-re (alza) én 37-ért vettem 3 hete. De ott a Team Group 3000 és az 37 ezer 10év garival.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#11) M107 válasza koko52 (#8) üzenetére


M107
addikt

:R

Játék nélkül alaphangon win10 1809

A 1803 beérte még 2.1 GB is kb ennyi dolog futtatásával.
Persze 8 GB elég sőt elég is lesz de azért már kezdünk tendálni a 16 GB felé.
Persze csak ha jó áron van.

U.a így Ma már a 120 helyett a 240 GB és az 500 GB éri meg, ssd szinten. Ár érték arányban.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12) M107 válasza koko52 (#10) üzenetére


M107
addikt

:R

Annyiért baráti vétel és jó választás volt :)

Mondjuk az CL 16 a 14 helyett, de mind gari mind ha nem csinálsz hardcore igénybe vételt, elég és jó választás.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13) koko52 válasza M107 (#11) üzenetére


koko52
veterán

Ezt írtam, hogy 2*8 kell, 1*16 felesleges (mert single) úgysem kell bővíteni még évekig. (szerintem :) reméljük)
Nálam 2.6 gb alapjáraton.

Amit linkeltél az is cl16.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#14) thedioda válasza koko52 (#8) üzenetére


thedioda
tag

Egyfelől nemrudom miböl feltételezed hogy nem munkára használja, én is ithonrol dolgozok desktopal 64GB ram társaságába amiből nem ritka azse ha 40 felet jár a kihasználtság :) Másfelől minél több a ramod annál többet tudnak cachelni bele az alkalmazások és joval gyorsabb is lesz. Hozzáteszem nagyobb AAA címekkel ha nekiállsz kimaxolva játszani böven nemfeltétlen áll meg 12 be.

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#15) Crytek válasza M107 (#1) üzenetére


Crytek
veterán

Már most 80ezer ft a 2TB-os SSD Én megvárom amíg beesik 50k alá..ennyit nem érnek ezek.

Next PC Upgrade: 2022

(#16) Luskan válasza M107 (#11) üzenetére


Luskan
tag

Ez nem a win10 memória igénye így. Ott a böngésző meg még egy-két futó program.

(#17) koko52 válasza thedioda (#14) üzenetére


koko52
veterán

Onnan a feltét, hogy munkára alapból nem vehetett 16-ot főleg nem egymagába. (nálad pont ezért van 64 ugye)
AAA játékkal játszom, QHD felbontásban és nincs 12 felett.
És mint írtam játék esetén elég a 16, :U erre írod hogy te 40-et használsz munkára...

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#18) M107 válasza Luskan (#16) üzenetére


M107
addikt

:R

Persze tudom én is, de a 1803 a win10 még beérte ugyan így durva 2.1-2.3 GB az új bulidnál meg sajnos megnőtt a memória éhség sajnos.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#19) koko52 válasza M107 (#18) üzenetére


koko52
veterán

Ez szerintem biznisz is, hogy bővítsél,cseréljél. Mint a telefonoknál. Megveszed és a ram felét használja, eltelik két év és fullon van a sok semmirevaló frissítéstől. Hajíthatod ki mert frissítések nélkül meg nem megy semmi.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#20) M107 válasza Crytek (#15) üzenetére


M107
addikt

:R

Magyar boltból vásárolok csak ilyen dolgokat ott 102.000 Ft kezdődnek még.
Persze tudjuk nálunk minden drágább sajnos.

[link]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#21) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Én is épp mostanában vettem észre, hogy szépen csökkennek az árak.
Geekbuying-on volt akciós 720GB-os Netac SSD 70 USD-ért, az egyik helyi boltnál meg 500GB-os Samsung 860 lesz 20e Ft körüli helyi valutáért boxing day-en.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22) b.


b.
félisten

ez jó hír. 240 GB is már 15 K alatt van reméljük hamarosan az 500 GB verziók is ennyiért fognak menni.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#23) M@cika válasza M107 (#5) üzenetére


M@cika
őstag

Ja, DDR3, az más. Az már kifutott darab, bár régi gépekbe tök jó és fellendítheti annyira, hogy mondjuk a Zen2-re nyugodtan lehessen várni.

Nasit a kis fehér medvének!

(#24) M107 válasza koko52 (#19) üzenetére


M107
addikt

:R

Mondjuk én még mindig elvagyok 8 -cal, csak gondolok egy kicsit a jövőre is :)

Pár én most már direct nem fejlesztem annyira pc-m mint régen nekem elég az alap is
Most :

AMD 880K ( Cm 120-as duál ventis vízhűtés
8 GB ram ---- 16 GB lesz
R9 270 VGA (2013) óta no játék már 5 éve PC-n, arra ott a konzol időtállóbb és nem kerül annyiba.
120 GB 840 EVO 5éves 3 hónapos SSD
3 TB HDD (2 éves 10 hónapos) e helyre menne a 2 TB SSD - ha normális áron lesz.
PIO 206D BD-RE 2012-as
WD Elements 1 TB usb 3 HDD 2014 júliusban lett véve.
ITX Ház CM 130

Jövőre cserélem egy AM4 platfomra arra, hogy elböngészgessek virágbolt stb bőven sok.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#25) M@cika válasza Crytek (#15) üzenetére


M@cika
őstag

50 alá 2 TB? Arra még "kicsit" várnod kell...

Nasit a kis fehér medvének!

(#26) thedioda válasza koko52 (#17) üzenetére


thedioda
tag

Hát attol hogy gépel melozik nemfeltétlen ugynazt, meg ha nincs pénz ramra marad a swap :) Nincs az köbe vésve hogy mennyit vehet, énis vehetem volna csak 16 ot is és szívnék vele h swapel, az máskérdés hogy volt rá lehetőségem hogy kiadjak 200k t ramra, de nem a munka adom jóvoltából.Játékról meg annyit hogy csak arra is jártam 22GB körül, az egy dolog hogy nem használja el az utolso bitig, de ha van bő tartalék a rendszerbe akkor viszont többet eszik, mint már irtam.is tulajdonképp cache, sebességen észreveszed. Nemondom hogy nem lehet élni nélküle, de ha van rá lehetöség akkor inkább élek vele :)

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#27) Cifu válasza M107 (#18) üzenetére


Cifu
nagyúr

De ez nem memóriaéhség, a képen is látható, hogy gyorsítótárnak használja a memóriát, tehát pl. a bezárt böngészőlapok ott maradtak, hogy ha újra megnyitod, egyből a memóriából tölthesse be.

Ez egyszerűen csak azt jelenti, hogy a rendelkezésre álló memóriamennyiséget kihasználja a Windows. Ha van 8GB ramod, és folyamatosan csak 2-3GB-ot használ, akkor az nem jó, hanem rossz megoldás... :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#28) #65537792 válasza M107 (#11) üzenetére


#65537792
törölt tag

Azért nálad fut egy-két dolog a háttérben. Meg win10-re vírusirtót telepíteni. Na mindegy.

(#29) Chaser


Chaser
titán

En megjosolom h.mar iden jelentosen esett az aruk, zarhato

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) koko52 válasza thedioda (#26) üzenetére


koko52
veterán

Értelek, csak azt nem, hogy hogy etetsz meg csak játékkal 22-őt. A win 10 egyetlen jó képessége a ram használat. Ha van 16-om akkor megtölti 90%-ig ha látja miket használok gyakran. De nem tölti meg, mert nincs mivel. Egy AAA játék kér mondjuk 6-10-et maximum és mellé a win 2.6-ot alap programokkal akkor nálad más is megy ha 22.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#31) M107 válasza #65537792 (#28) üzenetére


M107
addikt

:R

Mi a baj a vírus védelemmel ?
Fut egy HDS, egy Hp Scannner, Cute Ftp, Nod 32, Realtek hangvezérlő, Samu wifi nyomtató, Radeon VGA Cata
Firefox, total commander, chatzilla, youetobe esetleg aimp player vagy időközönkén libre office, qbittorrent. MPHC,

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#32) #65537792 válasza M107 (#31) üzenetére


#65537792
törölt tag

Meg a firefox 7 nyitott ablakkal. :DDD

(#33) Vektast válasza M107 (#11) üzenetére


Vektast
aktív tag

Az nCore meg a Deluge azért ott figyeg a képen xd :DD

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#34) zetor2000 válasza koko52 (#8) üzenetére


zetor2000
senior tag

Régebben volt egy teszt, hogy mennyire szól bele a dual channel a gépek teljesítményébe. Az jött ki, hogy a tuningramok, amik dual ch. kiszerelésbe kaphatók, általában feleslegesek, mert egyrészt drága, másrészt a dual ch. kiépítettségből nem profitál a gép annyit, mintha inkább azonos áron több ramot venne az user, ami nem feltétlen dual ch.. Szóval, én is inkább maradok a single ch-nél, bár szarul esik, hogy van egy slot a gépben, ami üres, de így van 24GB, amit alkalomadtán tud használni a gép, ha kéne.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#35) Chaser válasza zetor2000 (#34) üzenetére


Chaser
titán

Az igp-nek fontos, esetleg egyes konvertalo sw-eknel, esetek zomeben mind1, ha uj gep lenne biztis bem 2*4 ramot vennek ha nincs tobb penz, hanem 1*8-at

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36) koko52 válasza zetor2000 (#34) üzenetére


koko52
veterán

IGP esetén min 40% a gyorsulás.
Dedikált VGA esetén 20%-ig megy, főleg Ryzen esetén. És itt a sebesség is fontos, hogy minimum 2666 legyen, de 3200ig profitál.
A játékosok ölnek még 5%-ért is, tehát már alap a dual chanel.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#37) M107 válasza zetor2000 (#34) üzenetére


M107
addikt

:R

dual chaneel dupla sávszélesség. DDR 3 S : 12800 MB/s D: 25600 MB/s

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#38) M107 válasza M@cika (#25) üzenetére


M107
addikt

:R

"
Ha olyan 80 ropi körül lesz egy 2 TB, komolyan gondolkozok leváltsam e a 3 TB HDD-m, aminek az 2/3 üresen pereg már régóta.
"

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#39) Picco válasza koko52 (#4) üzenetére


Picco
addikt

Mert olcsobb volt anno mint a 2x8gb :)
Amugy valsz munkara is hasznalva lesz, 4 modult meg hiresen rosszul kezel az elso gen ryzen.
32gb eleg lesz az elkovetkezendo 5+ evre amig jon a next gen.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#40) #65675776 válasza koko52 (#36) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mindez persze csak akkor igaz ha CPU limiten játszik az ember. Minél jobban tolod VGA limit felé, annál kevésbé lesz lényeges.

(#41) Cefet


Cefet
aktív tag

SSD-ről szólt a cikk, erre elkezdett mindenki a RAM-ról beszélni... :U

(#42) atike


atike
nagyúr

Remélem nem csak feltételes mód.... Azaz tényleg csökkenni is fog... Végfelhasználóknál is nem csak a nagykereknél.

(#43) atenza


atenza
senior tag

De szeretem ezt a hírt, minden évben megkapjuk hogy csökkennek. :)
Mondjuk ellentétben az előző évekkel, idén 2018-ban végre tényleg csökkentek az árak.

(#44) erer1000 válasza M107 (#11) üzenetére


erer1000
őstag

9.7GB pedig böngésző megy csak (21fül, opera)
emellé egy inventor, vagy bármi, és 16 is szűkölködős

SSD ár esés nagyon jól néz ki :)
jövőre van tervben egy NAS, abba HDD helyett lehet SSD kerülne már ha még esik kicsit :U
áldásos lenne a véletlenszerű és apró file-okhoz

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#45) koko52


koko52
veterán

Ha a valós 30%-os inflációval számolunk nem a kamuval, akkor az árak a helyükre kerültek.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#46) Chaser válasza erer1000 (#44) üzenetére


Chaser
titán

Sztem emelkedni fog, epp azert mert mar lementek jelentosen, most mindenki nekiugrik szepen bevasarolni, aztan elfogy az a sok felhalmozott ssd, aztan lehet ujra arat emelni, de legalabbis tartani az aktualis szintet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) Picco válasza Chaser (#46) üzenetére


Picco
addikt

QLC nandok miatt lentebb fog menni jelentosen hiszen a gyartasi koltseg is lentebb megy, nem beszelve arrol hogy ev elejen joval kevesebben vesznek szamitogepeket mint ev vegen, februar vegere szerintem meg esik 10-15 szazalekot a vegfelhasznaloi ar, kulonben a Q1-es kimutatasok csufosak lesznek.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#48) M107


M107
addikt

:R

Amúgy mindenki erre vár várt, hogy lejjebb és lejjebb menjen az SSD-k ára, lassan már csak tényleg annak kell merevlemez, aki backup, NAS, vagy egyéb olyan dologra használja a gépet aminél jó ha van egy nagy de nem olyan drága tárhelyet biztosító eszköz.

Most már csak legyen strapabíró is.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#49) atenza válasza M107 (#48) üzenetére


atenza
senior tag

Azért akinek sok hely kell tárolni dolgokat wd red 3TB 30k, ennyiért mondjuk samsung 500GB-os ssd van ami picit olcsóbb 25k (már hogyha mindkettő márkás)

Ez még mindig 1/5-öd tárhely azonos áron.
Szóval még van hova lejjebb kúsznia az SSD-knek.

[ Szerkesztve ]

(#50) Cifu válasza atenza (#49) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ő is ezt írta. Ha csak OS-re meg játékra kell, akkor arra egy 500GB-os SSD tökéletes. SATA-sból az 30e alatt már megfogható.

Ha tárhely kell, mert torrentezel vagy nagy fájlokkal dolgozol, akkor nincs mese, vagy a zsebedbe nyúlsz, vagy HDD-t használsz...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.