Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Predatorr


Predatorr
őstag

Szánalmas az árazás, de biztos lesz rá vevő, aki az okosteló mellett +1 téglát cipel magával. :(

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#2) Fr3eWar válasza Predatorr (#1) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Pontosan ahogy mondod, felháborító hogy mindenért mennyi pénzt el mernek kérni a vállalatok.
És kiemelik hogy ebbe csúcs DAC-van ha egyesével veszed akkor is 5$ darabja, és elkérnek ezért az acélkockáért 1300$-t. Legyen 500$ és pofátlanul mocskos nagy haszon van akkor is rajta.

(#3) v!ct0y válasza Predatorr (#1) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ezt jól írtad. Okosteló és nem zenelejátszó.

(#4) #72042496


#72042496
törölt tag

Nekem teljesen mindegy, hogy mennyiért nem veszek ilyet, de természetesen én is fel vagyok háborodvanégy

(#5) Predatorr válasza Fr3eWar (#2) üzenetére


Predatorr
őstag

Semmilyen fülesen nem jön ki az a hardver, tehát bele sem teszik, mert minek. :D
És az Andris még a nevét adta hozzá... :Y

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#6) Rayyy


Rayyy
senior tag

Minden a legnagyobb render!

(#7) opr válasza Rayyy (#6) üzenetére


opr
veterán

:DDD :DDD :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#8) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ennyiért hozzácsaphatnának egy Sony IER-Z1R fülest is.

(#9) #96302336


#96302336
törölt tag

Pff...
A FIIO M9 minden téren jobb választás ennél.

(#10) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Néha megfárad az ember kommentszekciótól.

A cikkhez: Szép lett, ha lesz valahol belőle demo modell, biztosan megfogom hallgatni.

(#11) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Furcsa, hogy oled nem fért a szuper-prémium kialakításba.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#12) henrik1


henrik1
tag

látom szokás szerint sok hozzáértőt fújt össze a szél.

(#13) krx21 válasza Predatorr (#1) üzenetére


krx21
nagyúr

Akkor keress rá egy AK SP2000-re.... ;)

(#14) Tetsuo válasza Predatorr (#1) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Mitől lehet szánalmas az árazás? :F Szerintem elírtad a szót.

(#15) Akula


Akula
őstag

Akkor mostmár jöhet a szakértőktől, hogy mi is ebben a pláne és prémium ami több, mint mobilról kitolni egy JBL flipre a zenét és megér 1300 ropit? Vagy mindenki ennyire vájt fülű zeneszerző?
Mondjuk egy terméknek nem annyi az ára amennyiért előállítják, hanem amennyit megadnak érte. Rétegtermék, mint a kardashian-bugyi.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#16) Rayyy válasza Akula (#15) üzenetére


Rayyy
senior tag

Szerintem itt tetten érhető a két véglet: a JBL flip nem alkalmas zenehallgatásra, csak arra, hogy szóljon valami, miközben csoportosan bebaszcsizik az ember. Az Asztal-end-Kern meg ennyiért butáskodás. Mondom ezt nem-teljesen-laikus, zenével-éveket-foglalkozó, hangszeres-tudással-rendelkező, de-nem-szakértőként.
Tök jó lenne egy kutatást olvasni arról, hogy az ilyen eszközöket vásárló emberek milyen zenét, milyen forrásból, milyen formátumban hallgatnak. Azért mosolyognék, ha kiderülne, hogy ezen is "csak" (és bocs mindenkitől, aki...) Eroszmisz hallgatódik Bé Kárdival és Getta Dáviddal vegyítve.

Minden a legnagyobb render!

(#17) #00137984


#00137984
törölt tag

Mindig visszatérő téma... Nekem a FiiO X3 DAP van és nevezhetném HI-RES minősítésű lejátszónak, ha nem járatnák le a megnevezést. SONY NWZ A15 lejátszó ezek mellett csak egy mezei mp3, akkor az átlagos okostelefonok zenehallgatási minősége szerintetek hol helyezkedik el...? :)

[ Szerkesztve ]

(#18) v!ct0y válasza #00137984 (#17) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ezek szerint elég jó helyen. Mert az emberek 99%-a telefonon hallgat zenét a mellé kapott 10 filléres fülhallgatóval.

(#19) Rayyy válasza #00137984 (#17) üzenetére


Rayyy
senior tag

És milyen formátumokat hallgatsz a FiiO-n? És ezeket honnan szerzed? (Nekem premium Deezer előfizetésem van, ami 320k-s mp3-at jelent... hogy ne csak kérdezzek.)

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#20) krx21 válasza Rayyy (#19) üzenetére


krx21
nagyúr

"ami 320k-s mp3-at jelent..."
Van aki ennél rosszabbat hallgat ilyen eszközökön???

(#21) Rayyy válasza krx21 (#20) üzenetére


Rayyy
senior tag

Pont erre vagyok kíváncsi.

Minden a legnagyobb render!

(#22) henrik1 válasza Rayyy (#21) üzenetére


henrik1
tag

sokan például előfizetnek a Tidal-ra, Amazon HD-re, ahol veszteségmentesen is lehet streamelni. vagy letöltik a boltból, akár DSD formátumban is.

#15: szerintem csak azért mondasz ilyen égbekiáltó butaságokat (JBL Flip összehasonlítása kb bármivel), mert még soha életedben nem hallottál rendesen szóló hangrendszert. tudom ajánlani, h egyszer menj el a MuzixGroup-ba, és az eladókat kérd meg, h egy Lotoo PAW-ra kössenek rá neked egy Etymotic ER4 XR fülhallgatót (az utóbbi nem is olyan drága), aztán ezt az egészet hasonlítsd össze egy Flippel, amit magaddal viszel.

(#23) #00137984 válasza v!ct0y (#18) üzenetére


#00137984
törölt tag

Youtube zenéket is sokan hallgatnak és zenéket rippelnek... :)

(#24) #00137984 válasza Rayyy (#19) üzenetére


#00137984
törölt tag

Amiket a PC-n jónak találtam, mivel megválogatom amit hallgatni szeretnék. Műsorforrás sokat számit, mert akár a 320kbps mp3 is jól tud szólni, de a FLAC esetenként jobban.

[ Szerkesztve ]

(#25) krx21 válasza Rayyy (#21) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem nincs olyan, aki ilyen eszközön rosszabbat hallgatna...

(#26) szasanyi


szasanyi
félisten

...nem lesz kifejezetten olcsó... Ez érdekes megfogalmazás volt. Most nem tudom, hogy ez irónia vagy vki olyan buxával rendelkezik, hogy valóban komolyan gondolja ezt. :U

(#27) *Ropi* válasza szasanyi (#26) üzenetére


*Ropi*
félisten

Minden relatív...Én pl. egy M1 (egyébként abban is AK DAC van) + Mojo + EX650 kombót használok FLAC és DSD anyagokhoz, ez használtan 150 alatt van valamivel. Nekem az újonnan vett áruk volt a lélektani max., amit rászántam: ezzel DAColva kimaxoltam.:D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28) szasanyi válasza *Ropi* (#27) üzenetére


szasanyi
félisten

Hát én nem így minősíteném, sokkal inkább szubjektív lesz az. Másrészt itthon vagyunk, az itteni átlaghoz viszonyítva közel 400k-ért egy viszonylag jó házimozitlehet összepakolninem pedig egy "walkmant" venni.
A cikk írója helyében én valami olyasmit szummáztam volna, högy különleges igényekkel és különleges buxával megáldottak részére készült. ;) Kivéve persze ha ez irónikus volt, de ez meg - nekem - megint csak nem volt nyilvánvaló.

(#29) *Ropi* válasza szasanyi (#28) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igazad van, szubjektívet kellett volna írnom, ezt benéztem.:B

"...högy különleges igényekkel és különleges buxával..."

Nem értem, mi köze a szögedi jányoknak az Asztalos Kernhez...:DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30) szasanyi válasza *Ropi* (#29) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem is tudom... de mit szólsz ahhoz, hogy mölléütöttem. :))

(#31) Tetsuo válasza szasanyi (#28) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ha a cikkíró többi cikkét szemügyre veszed rájöhetsz, hogy vagy a legalsó, vagy a legfelső piaci szegmensből válogat esetlegesen termékeket, köztes, szélesebb kört is érdeklő/érintő termékek nála tabu - legalábbis nagyon úgy tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#32) *Ropi* válasza szasanyi (#30) üzenetére


*Ropi*
félisten

Gyönyörű, szép magasan ívelt labda volt. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#33) szasanyi válasza Tetsuo (#31) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezt nem figyeltem. De ez sem baj ha ebben az országban élő, értelmes emberként tudja megközelíteni és képes helyén kezelni a Low End ls a High End termékeket.

*Ropi* ;)

(#34) henrik1 válasza szasanyi (#28) üzenetére


henrik1
tag

a cikkíró talán abból indult ki, h létezik ilyen lejátszóból 2500 dolláros is, meg hozzá hasonló áron fülhallgató.

[link]
[link]

innen nézve pedig máris nem annyira hihetetlenül drága, maximum nekünk nagyobb áldozatokkal járna a megvásárlása.

(#35) szasanyi válasza henrik1 (#34) üzenetére


szasanyi
félisten

És akkor mi van? Semmi, hiszen mi nem Beverly Hills-ben élünk és nem a Wall Street-en dolgozunk (sőt még politikusok sem vagyunk :(( ) szvsz ezért nem mind1 a megkozelítés.

(#36) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Aki itt ájuldozik, az biztos hörögve fetreng akkor is, amikor egy RTX 2080, vagy Titan ára kerül szóba. Mert az tök normális, hogy VGA-ra kiadunk fél misit, mert a szemnek kell. De a fülnek nem. Az hülyeség.

Egymilliós OLED TV semmikülönös, fejhallgató százezeré' meg áttyáúristen.

Remélem mindenki, aki a telefonjáról hallgat zenét az ezerforintos kínai fülhallgatón, annak otthon 14-es 1024*768-as monitora van. Mer' az is mutassa a képet ugyanúgy.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#37) szasanyi válasza pulutodurumo (#36) üzenetére


szasanyi
félisten

Én nem olvastam olyat, hogy bárki ilyet írt volna. :U De nem is az ár a legfontosabb, hanem amire azzal kapcsolatban utaltam: a hazai viszonylat szerinti értékrend, és aszerint a ...nem lesz kifejezetten olcsó... elég vicces.

(#38) Tetsuo válasza henrik1 (#34) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Mondjuk ez esetben érdemes lenne a minőséget is összehasonlítani. De itt mindegy...

(#39) MongolZ


MongolZ
addikt

Annyira jó, hogy jönnek megint a szakértők, akik megmagyarázzák, hogy nem is olyan vészes ez az árazás... Miközben kb egy audiofil se tudja megmondani vakteszten, hogy mi a különbség 320 MP3 és FLAC között... Természetesen nem tescós fülhallgatóval, hanem stúdióban.
Ezek oltári nagy lehúzások, a sok önigazoló meg megmagyarázza, hogy miért éri meg egy ilyen rendszer, miközben kb a hangolás a különbség..

(#40) opr válasza MongolZ (#39) üzenetére


opr
veterán

Ezt nem tudom honnan szeded, mert egy 320kbps mp3, meg egy jo minosegu flac kozott meg en is megmondom a kulonbseget a sima kis aptX bt-s fejhallgatommal is (b&o H7), ami bar boven nem also kategoria, azert kozel sem audiofil. Es meg csak tokeletes csend se kell hozza.

Sot, meg a sajat bevallasa szerint is botfulu nejem is hallotta a kulonbseget, vakteszten is...
Igaz, nem "ketten dobolnak ketten meg beszelgetnek" zenet (rap) hallgattunk, nameg a FLAC sem az ncore-rol letoltott spotify-bol felvett es FLAC-ba konvertalt borzalom volt.

Most nem ezt a termeket vedem, de azert ekkora baromsagokat ne irkaljunk/terjesszunk mar ha lehet.

Emellett azt is tegyuk hozza, hogy 320kbps mp3 Spotify legmagasabb minoseg feletti minosegnek szerintem is csak akkor van ertelme, ha olyan kornyezetben tudod hallgatni, ahol hallatszik a kulonbseg, tehat azert utazas kozben nem biztos, hogy van ertelme. De tudod, kinek mi, ha valakinek ez a hobbija akkor azert ez boven nem egy megfizethetetlen termek, meg a hozzavalo fej/fulhallgatoval egyutt sem.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#41) MongolZ válasza opr (#40) üzenetére


MongolZ
addikt

Természetesen kicsit eltúloztam, és természetesen nem gagyi konvertáltra gondolok. Konvertáld át azt a FLAC-et mp3-ba, és próbáld meg újra. Nem a kisujjamból szoptam ki, az usa-ban több ilyen teszt is készült szakértők, laikusok, zenészek, stb részvételével.

(#42) opr válasza MongolZ (#41) üzenetére


opr
veterán

Ugy nem probaltam, de pl a TIDAL lossless vs Spotify kozott meg bt fulesen is volt differencia. Annyi azert boven nem volt, hogy vegul elofizessek TIDAL-ra, de volt. Mondjuk ez nagyon zenefuggo, mert elektronikus zeneben (random Guetta vagy hasonlo) ha megdoglok se mondom meg a kulonbseget, de mondjuk egy Foo Fighters-nel vagy hasonlonal mar azert lehet hallani.

Amugy a legutobbi olyan tesztben, amit olvastam errol az a szomoru eredmeny jott ki, hogy hallottak a kulonbseget, csak az mp3 jobban tetszett a nepnek. :(
Pedig szerintem pl ad a zenehez az is, hogy hallod, ahogy a zenesz huzza az ujjat a gitar hurjan; Tokom tudja mi a neve, amikor le van fogva a hur es ugy hozza rajta az ujjat a zenesz. Tudni kell ertekelni a muveszet, na. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#43) #96302336 válasza opr (#42) üzenetére


#96302336
törölt tag

Az a nagy helyzet, hogy az emberek 95% egyáltalán nem vájt fülű. Neki a konzerv is pont elég jó, igényük sincs a minőségre. Épp ezért telitalálat a spotify és sok egyéb szolgáltató gyenge minőségű zenéi. Akárcsak a youtube.
Az MP3 is ezért tetszik sok esetben jobban az egyszerű fülnek, mert agyon tömörített, túl eq-zott, dinamika kompesszorral összevert, és ez egészében egy átlagembernek pont elég. A normális nagy dinamikájú zenék, főleg az élő zenék meghalnak az MP3 alatt. Ami legjobban átvészeli, az a populáris elektronikus.

(#44) opr válasza #96302336 (#43) üzenetére


opr
veterán

Nekem az a tapasztalatom, hogy bizonyos keretek kozott gyak mindenkinek lenne igenye a jobb minosegu hangra, csak nem is tudjak magukrol, mert meg soha nem is hallottak olyat, igy nem is ertik, mire fel ez a felhajtas. Aztan persze amikor meghalljak a kulonbseget egy jobb minosegu forras + fejhallgato mellett, akkor sokan radobbennek, hogy ez amugy jo dolog, csak amikor kiderul, hogy csak a fejhallgato resze 100kHUF-nal kezdodik, akkor ertheto modon megall a lelkesedes.
Persze mindennek van hatara, tovabbra is ugy gondolom, hogy metron / buszon / egyaltalan utazas kozben zenehallgatashoz barmilyen zenebol is felesleges 320kbps mp3 meg kozepkategorias fejhallgato szint fole menni, ezert van nekem is az a kombo, ami van, hogy Spotify + b&o H7i. Utazashoz tokeletes, otthon meg ritkan hallgatok zenet, de akkor az hangfalrol megy, nem fejhallgatorol.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#45) krx21 válasza opr (#40) üzenetére


krx21
nagyúr

A minőség attól minőség, hisz relatív fogalom, jelen esetben, hogy áltagos igényekkel és hallással nincs vissza igazolás már. Akik az ilyen vagy akár még drágább készülékeket keresik, azoknak hallható a különbség.
A másik véglett az egyik barátom, aki vett egy 32"-os lcd TV-t és lelkesen mesélte, hogy milyen jól szól a TV zenére is, nem is kell HIFI... Mondanom sem kell, hogy úgy szólt mint egy kaputelefonon, hallottam... Nem is rontottam el az örömét. Valószínűleg Ő sem érti miért ilyen drága egy audio cucc...

(#46) MongolZ válasza opr (#42) üzenetére


MongolZ
addikt

Ezeket miért ne adná vissza az MP3? Azért nem azzal kezd a tömörítés, hogy rányomnak egy aluláteresztő meg egy felüláteresztő szűrőt...
Kár összehasonlítani az élőzenét az elektronikusan előállítottal, egy "papír" membrán sosem fogja azt visszaadni, mint az élőzene. A vakteszten nem csak a laikusok választják az mp3-mat, szakértők ugyanúgy... Kb 50% valószínűséggel, ami pontosan megegyezik a vaktában választással.

(#47) MongolZ válasza krx21 (#45) üzenetére


MongolZ
addikt

Dehogy hallják... Maximum jobban tetszik nekik az, ahogy bér van hangolva... Persze most nem a tv minőségről beszélek.

(#48) krx21 válasza MongolZ (#47) üzenetére


krx21
nagyúr

Neked még nem volt, akár kiállításon vagy Hifi boltban, hogy hallottál egy eszközt és azt mondtad: “Na igen, ez nagyon jól szól! Ilyet nem hallok Média Markt-ban”. ?
Ha megérint akkor keresni fogod, miért szól ilyen jól....

(#49) *Ropi* válasza opr (#44) üzenetére


*Ropi*
félisten

A párom pont ilyen volt: a Samsung telefonján Spotify-t hallgat. Vettem neki is egy MDR-EX650-et, hogy legyen valami, amivel hallgatja a laptopon a filmeket, ha éppen mást néz mint én. Elkezdte a telefonjához is használni, amikor rákérdeztem, hogy "Na milyen?", akkor azt mondta, hogy ugyanolyan, mint a "Sokol rádió" hangú gyári fülese. Letöltöttem a telefonjára a Powerampot és betettem egy átlag minőségű FLAC-t (gyári CD-ről lett rippelve). Nagyra nyíltak a szemei: azt mondta, hogy életre kelt a hang. Átdugtam a Shanling M1 + Mojo szettembe egy DSD anyaggal, akkor már teljesen értette, hogy mekkora különbség van forrás és forrás, meg hangeszköz és hangeszköz közt és, hogy miért vettem neki azt a fülhallgatót. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#50) MongolZ válasza krx21 (#48) üzenetére


MongolZ
addikt

Nem. Több okból is: nem járok Media Marktba, és otthon egy régebbi Harman-Kardon rendszerem van. Még egyszer mondom: nem arról a kategóriáról beszélek, amikor valaki megveszi a legolcsóbb fülest, és arról vált egy Philipsre, mert ott mindenki meghallja a különbséget (pedig hol van az az itteni minőségtől). Én a cikkben említett kategóriáról és a mondjuk 1/5 annyiba kerülő közti különbségekről beszélek. A high-end rendszerek között már minimális a különbség, és csak egyéni hozzáállás kérdése, hogy épp kinek milyen tetszik (és hogy milyen zenét hallgat). Az enyém pl a klasszikus zenékre nagyon jó, mert nagyon szeretem a hegedűt. (Asszony hegedül, végre valamiben egyezik az ízlésünk). Ugyanakkor van olyan stílus, amire meg nem, pedig azokat is szeretem. Egyszerűen ez egy ilyen rendszer, és az én stílusom az ilyen. Ha meghallgatnád, nagyon valószínű, hogy neked nem tetszene, és valószínű nekem se tetszene az, ami neked.
A témára visszatérve én csináltam már tesztet az én rendszeremmel, én meg nem tudnám mondani, hogy mikor szól egy jó minőségű (!!!) MP3, és mikor egy FLAC, és asszony se tudta, pedig 30 éve zenével (is) foglalkozik. De ez nem reprezentatív, de simán alátámasztja a többi ilyen jellegű felmérést.
És akkor hol van egy mobil lejátszóra kötött fülhallgató egy ilyen rendszerhez képest...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.