Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ldave válasza khron78 (#50) üzenetére


ldave
félisten

Nem tudom miért gondolja azt szinte mindenki, hogy ezek a kézi (és nem mobil) konzolokat cipelni kéne mindig. A 3DS-sel is 95%-ban otthon játszom, ha vonatútra megyek esetleg, akkor viszem magammal néha.

A Slime draws near! Command?

(#52) FuRiONight válasza ldave (#51) üzenetére


FuRiONight
őstag

Ha nekem is lenne 3DS (reméljük minnél előbb) akkor nagyrészt én is cipelném, mert nem sokat vagyok egyben.

[ Szerkesztve ]

(#53) kovy79 válasza mirci18 (#21) üzenetére


kovy79
őstag

Nevetseges. Zsebre hogy rakjam kijelzot hogy vedjem? Hogy fog kenyelmesen a kezembe lenni?
Bírom az ilyen elkényelmesedett embereket. 200g piszok nehéz tud lenni...
Gondolom Gameboy-t csak képeken láttál, mégis pár millióan "cipelték" és mégis élvezték.
A formaterve konkrétán féltégla volt, mégsem dőltünk a kardunkba, de te képről megkérdőjelezed az új DS kényelmét...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#54) Blaise


Blaise
veterán

(#55) trufa12 válasza Blaise (#54) üzenetére


trufa12
addikt

;] :C

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#56) Siera válasza kovy79 (#53) üzenetére


Siera
senior tag

Hozzá vagyunk szokva, hogy a hordozható dolgainkat a legtöbb élethelyzetben magunknál tudjuk tartani, mondjuk zsebben.

Gondolom te sem örülnél, ha kikapcsolnák a vizet, és mehetnék a kútra reggelente, csak azért, mert pár száz éve is így volt mégsem haltak meg a vízhordásban az emberek.

/e: méretre hasonló vonatkozik, úgy vélem

[ Szerkesztve ]

(#57) kovy79 válasza Siera (#56) üzenetére


kovy79
őstag

Mondod ezt akkor, mikor a fél világ 5-6"-os telefonért "imádkozik".
A példád sánta, lévén a van-nincs között kicsit nagyobb a különbség, mint a GB és DS között.
Helyesen így hangzana:
"Gondolom te sem örülnél, ha lecsökkentenék a csapvíz nyomását 2bar-ról 1,5bar-ra, és mehetnék a kútra reggelente..."
Nem szövegelnék érte (hozzáteszem, a 1,5bar is használható), de gondolom pár ember feljelentené az egész univerzumot is miatta, mert ma már sikk mindenért sírni, panaszkodni...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#58) tibi683


tibi683
tag

(#59) SylverR válasza tibi683 (#58) üzenetére


SylverR
senior tag

Várom, hogy jöjjöjn egy meteor, és azok fejére essen akik nyavajognak... :(

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#60) X3B6O0X válasza SylverR (#59) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

Miért? Mert kifogásolják a kinézetét, méreteit? Nekem se tetszik, a drágább testvér sokkal kényelmesebb használatot biztosít. Az, hogy poénkodnak vele, az nem értem, miért zavaró.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#61) SylverR válasza X3B6O0X (#60) üzenetére


SylverR
senior tag

Mert kifogásolják? Ugyanez ment annak idején a telefonoknál. Fúj, Motorola. Nagy! Fúj! Vastag! Lehúzza a zsebet. Itt az okostelefon korszak, és mi a ciki? Ha kicsi! Na ezt adjuk össze...
A kedves "vásárló" sose tudja mit akar. Illetve a vásárló az tudja. Az itt nyavajgók nem tudják.

Igenis zavar, mikor olyasmivel poénkodnak, amivel nem kéne.

Igen, én is érzem rajta, hogy gagyibb. De szivesen kipróbálnám mindkettőt. És még azok után is a 2DS-t választanám, ha olcsón megkapom.
Miért kell bántani ezt a készüléket? A Nintendo lecserélni óhajta a 3DS-t? Nem. Nem azoknak készült, akiknek már van. Hanem azoknak, akik nem engedhették meg maguknak. Ha neked most kell 3DS, nosza. Vegyed. Nem kötelez a 2DS-re senki.
De azért pattogni, mert a Nintendo gondolkozott, és figyelt a kisebb pénztárcájúakra, eléggé szűklátókörőségre mutat rá. (nem tekintem őket istennek, és lehetett volna az árakon tovább faragni, de már ez is sokat számit)

Mellesleg egy kinyitható, lap holmi nem tudom mióta kényelmesebb, egy ékalakúnál.

Nem!

(#62) X3B6O0X válasza SylverR (#61) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

Kisebb területe miatt sokkal jobban kézbe illik. Ilyen téren a Nintendo úgy látszik, hogy szembemegy a többiekkel, ugyanis míg a többi konzolgyártó cég kis, kézbeillő kontrollereket gyárt, addig a Nintendo a nagyobbra szavaz. Ez nem feltétlen baj, mert egy kis súlytól nem szakad le az ember keze, de a kényelmetlen kéztartás előnytelen lehet. Fogtam már WiiU kontrollert a kezembe, az kényelmetlen. Hiába próbálták fülekkel növelni a megmarkolhatóságot (de szép szó), még mindig nem olyan kényelmes a fogása, mint egy PS3, vagy egy X360 kontroller. És ez egy-két óra játék után igen zavaró lehet.

Az okostelefonos példa rossz, mert a telefonok még pont azon a határon belül esnek, amit két kézzel kényelmes megfogni, álló helyzetben pedig egy kéz is elég. De próbálj meg egy 2DS-t egy kézzel használni... Ahogy így nézem, még a kétkezes használat is elég rossz. Próbáld ki: fogj meg egy kb 7x15x1 centis téglatestet (random számok, most hasraütve mondtam valamit), majd fogj meg egy lapos négyzetes oszlopot. Ugye, hogy az előbbi kényelmesebb?

A 3DS annyival nem drágább, hogy ne érje meg megvenni. Én inkább rádobom az a plusz 10 ezrest a 3D-ért, a két fokkal könnyebb hordozhatóságért, a kényelemért. Elhiszem, hogy vannak vásárlók, akiknek ez a 10.000 Ft is sok, szép dolog a Nintendotól, nem is kötözködtem ellene, csupán a személyes véleményemet írtam le.

Egyébként nincs 3DS-em, egy DSi-t használhattam pár éve egy kis időn keresztül.

A célközönség pedig azért csinál belőle humort, mert célközönség lévén, tudják, hogy ezt a Nintendo nem rakta össze rendesen. Szerinted miért volt az XBone-t lejárató óriáskampány? Mert sokan csalódtak a Microsoftban, és a véleménnyílvánítás egyik legkézenfekvőbb módszere a humor.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#63) kovy79 válasza X3B6O0X (#62) üzenetére


kovy79
őstag

"Az okostelefonos példa rossz, mert a telefonok még pont azon a határon belül esnek, amit két kézzel kényelmes megfogni, álló helyzetben pedig egy kéz is elég."

Nálad a kétkezes telefonfogás az etalon? Akkor neked egy 10 colos tablet is lehet telefon. Sok embernek nem.
Egyébként az 5 col+ telefonokat egy kézzel már vertikálisan sem lehet kezelni.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#64) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Egy remek reklám az új 'kis' jövevénynek. :))

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#65) tibi683 válasza SylverR (#61) üzenetére


tibi683
tag

Abba esetleg nem gondoltál bele, hogy ha nem csinált volna egy ily "ballépést" (ez majd eldől persze, az eladások megmutatják ) a Nintendo akkor nem lenne ez ? :D
Volt egy alap koncepció amiből kivették azokat a dolgokat
amik húzóerők voltak!
- Jó design off (izlés kérdése....)
- 3D off (fő húzó erő volt a 3DS-ben)
- kompakt méret off (hála annak hogy nem lehet összecsukni)
- kényelmes kezelés, még nem fogtam kézben de elég ránézni a kezelő szervek a felső kijelzőhöz "csúsztak" fel ezért kétlem, hogy olyan stabilan lehetne tartani mint pl a 3DS-t
- nem dönthető így csak egy irányból tudod nézni
- már nem védi semmi a kijelzőt hordozás, nem használat esetén (tok beszerzése majdhogynem kötelező!)
- Hangszóró is csak egy van bár ez nem biztos, hogy sok embert izgat :)
Az én véleményem szerint a koncepció több sebből is vérzik :)
Viszont olcsóbb lett ez tény! Reméljük elég lesz ahhoz, hogy sikeres legyen és biztos lesz akinek ez is megfelel a 3DS helyett.
És igen is kellenek az ilyen kifigurázások, kritikák stb :) Emlékezzünk csak vissza a nemrég történt Xbox van bejelentésre... :)
Jah és a képre visszatérve szerintem nagyon ott van :D

Az okostelefon hasonlat pedig nagyon nem jó ide :U

Dr.F.E.R.I. : Hatalmas videó :D

[ Szerkesztve ]

(#66) X3B6O0X válasza kovy79 (#63) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

Mondjuk, amikor játszom... akár... de oda is írtam, hogy egy kézzel is használhatóak álló helyzetben. Csak olvasni kéne tovább...

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#67) kovy79 válasza X3B6O0X (#66) üzenetére


kovy79
őstag

"Az okostelefonos példa rossz, mert a telefonok még pont azon a határon belül esnek, amit két kézzel kényelmes megfogni, álló helyzetben pedig egy kéz is elég."

Ebben konkrétan hol írtad le, hogy a telefonnal játszol? :U
A mondandód teljes telefonos ennyiből ennyiből állt, amire reflektáltam...
Egyébként megnézném, hogy egy 5 colos telefonkijelző minden pontját eléred átfogás nélkül.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#68) X3B6O0X válasza kovy79 (#67) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

3 hete használhattam egy Oppo Find 5-öst. Azt nehézkesen értem át, de a Find 5 egy b***ott nagy telefon. Nagyobb, mint az átlag 5 colos telefon. Egy S4-es, viszont sokkal kisebb, az elődjénél is kisebb, S3-as pedig van a családban, tapicskoltam már, és az pont ideális (nem kijelző, telefonméretre).

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#69) Gáboratya


Gáboratya
újonc

Sziasztok!
2ds játékok sd ről segítség kérhető valahol? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.