Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Atesz918


Atesz918
csendes tag

Egy másik oldalon azt olvastam, hogy a hátlap egyéni hardver komponenseket tartalmazhat. Erről van valakinek infója?

(#52) blade zte


blade zte
őstag

Várjatok Linux? Halleluja, talán ez végre olyan telefon lesz, amire akár még a win 8 rt is rámegy. Ha tényleg, és addigra nem lesz új telóm, lehet ez jön. :C

Oppo find 7 astro black

(#53) Воланд válasza blade zte (#52) üzenetére


Воланд
titán

nem lesz olyan.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#54) NGA válasza Just486 (#48) üzenetére


NGA
addikt

(#55) Just486 válasza NGA (#54) üzenetére


Just486
senior tag

Nagyjából ezt mondtam el én is, nem? :)

That unconquered country we call the future.

(#56) HuMarc válasza blade zte (#52) üzenetére


HuMarc
addikt

Attól, hogy Linux, még nem x86-os architektúra, így a Windows 8 egyből kilőve. ;) Vagy nem értem, a Linuxból hogyan következik a Windows 8 RT. Mondjuk az RT ARM-en fut, de akkor ilyen logikával bármilyen ARM-es procin futna.

(#57) Воланд válasza HuMarc (#56) üzenetére


Воланд
titán

meg nincs is olyan, hogy windows 8 rt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#58) HuMarc válasza Воланд (#57) üzenetére


HuMarc
addikt

Azért ezen fennakadni már szőrszálhasogatás.

De valóban nincsen.

Windows Phone 8
Windows RT
Windows 8

Így haladunk felfelé, nem?

(#59) Воланд válasza HuMarc (#58) üzenetére


Воланд
titán

igen, ugy.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#60) blade zte


blade zte
őstag

[link]

A hátlap tök jó lesz, elvileg funkciókat is kap, majd mint a querty, a villanó, vagy hasonló funkciók (persze külön meg kell venni). Legalábbis ilyenre gondolhatnak.

Oppo find 7 astro black

(#61) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Térkép: Ez nem Nokia - lehetbiztos nem lesz rá saját térkép. Valami mást vehetsz majd rá, ha akarsz.

Ez a hátlap remek egy újítás? :F
Van bele applikálva valami chip, vagy mi, hogy meséli a telefonnak ő milyen színű? /Vagy a kamera fényképez le egy QR kódot felhelyezés előtt?/
Könyörgöm - minek? Csak a gyártó tudjon hátlapot készíteni?

Na jó. Attól még várjuk...

A Meegó kettős feloldó kattintását hiányolni fogom és a szlájdot is. (Lumia és Ashánál bekerült ellenben.)

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#62) Blyan válasza Polarstar (#61) üzenetére


Blyan
félisten

HERE Maps készülhet rá és a Nokia biztos rendelkezésre bocsátja az API-kat.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#63) Воланд válasza Polarstar (#61) üzenetére


Воланд
titán

"A Meegó kettős feloldó kattintását hiányolni fogom"

az pont benne van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#64) blade zte válasza Polarstar (#61) üzenetére


blade zte
őstag

Nézz egy demo videót, két kattintás a képernyön és bekapcsol, márha erre gondoltál. Az egész os meg slidescrollozás jobbra-balra, föl-le. Meg gesture-ok.

Amúgy nekem nagyon tetszik. Amikor az egyik demóban egy lejátszott videó továbbfutott a fömenüben élö widget-féleségként, felvillant, hogy csak nem intel procit kap egész véletlenül.? :Y

[ Szerkesztve ]

Oppo find 7 astro black

(#65) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Semmi csicsa, szép letisztult. A rendszerből meg majd meglátjuk mi sül ki.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#66) Воланд válasza Blyan (#62) üzenetére


Воланд
titán

jo penzert. ;]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#67) Nigér


Nigér
őstag

Tetszetős külső.
Kíváncsi leszek/vagyok rá.
Lesz vajon benne fm transzmitter?
Azt az N900-ban is csíptem.

[ Szerkesztve ]

(#68) Polarstar válasza Воланд (#63) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Még nem néztem végig. Csak a reklámot nyomták. Amúgy ez az érzékelős ébresztés sztem zseniális. A gép éled! Klassz!
HERE alkalmazás. A nokia miért engedné nekik a portot? /Ja, hogy pénzzé licenszelhető?/

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#69) Kolondrum válasza Quasi_modo (#34) üzenetére

Ugye? :R

(#70) Blyan válasza Воланд (#66) üzenetére


Blyan
félisten

:DDD

Nem hiszem hogy túl drága lenne.

(#68) hagel

Persze, hogy licencelhető, van iOS-re is, Androidra ugyan maga a térkép alkalmazás formában nem készült el (nem lett volna értelme, a Gmaps miatt), de az API-k elérhetőek.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#71) netpeti98 válasza Blyan (#70) üzenetére


netpeti98
addikt

Sőt még Firefox OS alatt is van Nokia HERE Maps.

cikkhez: mindig is tetszett ez a Maemo, Meego vonal, remélhetőleg sikerül nekik a piacra lépés.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#72) Quasi_modo válasza Kolondrum (#69) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Igen, de szvsz nem lesz.

valami

(#73) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Miért gondoljátok azt, hogy az FM transzi is benne lesz?

Mondjuk ez a kérdés felmerült még a MSnokiáknál is...

Érdekes. Egy ilyen filléres véges hardver elemért mennyi kérdés hangzik el. /Csak nem megbízható és kényelmes a használata?/

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#74) Polarstar


Polarstar
nagyúr

A jollára visszatérve pedig felettébb érdekes: A nokedli 925-ös topicján sincs nagy tülekedés.
Itt sokkal több érdeklődő van.
A Blackberry topic is virul...

Miért taszítja a tömeget a picipuha?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#75) btudos válasza Polarstar (#74) üzenetére


btudos
veterán

Semmi forradalmit nem hozott a 925, nem nagy előrelépés, nem is volt várható, majd év vége felé, ha kijön a Microsoft az első komolyabb WP update-tel, ami a hardverelemek támogatottsági skáláját növeli.

Ezért nincs akkora tülekedés arrafelé, nem nagy újdonság. Nem kell ebbe is a Microsoft-ot belekeverni, semmi köze hozzá :N

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#76) Воланд válasza Polarstar (#74) üzenetére


Воланд
titán

jah, egy csomo embert erdekel, hogy vajon mit tud a rendszer, meg hogyan fognak menni rajta a droidos alkalmazasok, mert ezekrol semmit nem lehet tudni, csak az ide-oda huzkodast mutattak eddig kb....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#77) ldave válasza Polarstar (#74) üzenetére


ldave
félisten

Nemtom, engem az app-ok sose érdekeltek igazán, amire nekem egy telefon kell azt tudja gyárilag jól az alap telefonfunkciók mellett: böngésző, email, naptár, térkép-gps, időjárás meg még pár dolog (skype, gchat, stb). Emiatt nekem most szinte tökéletes az N9, nem érdekel, hogy nincs rá semmi komolyabb app, mert úgyse használnám.

A Slime draws near! Command?

(#78) Quasi_modo válasza btudos (#75) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nem kell ebbe is a Microsoft-ot belekeverni, semmi köze hozzá
Akkor kinek van ahhoz köze, hogy mennyi és milyen hardverelemet tud kezelni a rendszer ?

valami

(#79) btudos válasza Quasi_modo (#78) üzenetére


btudos
veterán

Te aztán nagyon értesz hozzá hogyan forgasd ki a szavaimat. Igen, nekik van a legtöbb közük a hardver kezeléshez, ez nyilvánvaló. Majd jön a támogatás, ezt tudjuk. De nem a Microsoft miatt nincs akkora tülekedés a Lumia 925 topikjában, nem a MS "elrettentő ereje" az ok, egyszerűen az hogy semmi nagy újdonságot nem hozott a 925, és nem is volt várható. Erre próbáltam rávilágítani, ne akarjuk ebbe a topikba is belerángatni a Microsoftot, mint szinte mindegyik Jolla-s és MeeGo-s topikba, elég volt már.

Egyébként hogy ON is legyek: Csak nekem fura ez a hátlapkialakítás? Oké hogy külön egység, de nekem formailag a telefon két fele nagyon nem illik össze :(

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#80) #65388800


#65388800
törölt tag

csak nehogy úgy járjon mint a meego.

(#81) Polarstar válasza #65388800 (#80) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ne már! Ezek a fejlesztők nem egy közös ünnepi tortázásra jöttek össze, mint ahogy a nokedli lereszelte a projektet!
Ezek még akarnak ebből megélni. Van szerintük tartalék a rendszerben.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#82) Blyan válasza Polarstar (#81) üzenetére


Blyan
félisten

Alapvetően nem rajtuk múlik majd, hanem a piacon, hogy életben marad-e a Sailfish. Kemény terepen játszanak és nem könnyű a labdához férni.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#83) renee7 válasza Polarstar (#81) üzenetére


renee7
tag

Olyan rendszerszoftver fejlesztő szerintem nincs, aki szerint nem volna még mindig tartalék, meg nem kéne még mindig egy utolsó esélyt adni egy rendszernek.

Szerencsére nem a fejlesztők döntenek egy rendszer életképességéről.

Felhasználói szemmel nekem nagyon szimpatikus volt a maemo/N900, aztán mégis csak nagyon keveseknek kellett.

off: Később, amikor megvettem a Lumia 800-at, szembesültem vele, hogy - az első hibák javítása után - erről a rendszerről különösebben nincs mit traccsolni a fórumokban. Megy és kész. Az hogy nem lesz 8-as rá, az meg nem érdekel. Gondolom emiatt van csend a 925-ös fórumban. Megveszik, használják, cserélik, de ez alatt senkit nem érdekel a romolás, meg kernelezés. off vége

[ Szerkesztve ]

(#84) Polarstar válasza renee7 (#83) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A szét ROMmolást én nem is tartom nagyon nagy valaminek. A WP amúgy sem szabad szoftver.

Az N9 igen finom kis darab volt a maga nagyon nagyon elegáns és modern letisztultátsága folytán - ami aztán követőre is talált. No persze itt is az eredeti volt a jó! /Azért mint fejlesztő, biztos nagyon szar érzés volt, hogy születés előtt már kinyirták a gyereket... Gondolom egy hétfő reggel a kávézó, barátok közt weekend edisön mesélő emberkék között lett kihirdetve egy "szokásos" értekezleten. Kb egy bomba robbantással érhetett fel a hír. Tutkó nem volt ezután "tomboló a jókedv". :( /

Ez a Jolla fejlesztése a cserélhető színes hátlap nem egy nagy építő újítás...

Hát... Javaslom, hogy ne húzzás soká és legyen a gép izgalmas. Most már nem az ájfonnal kell versenyezniük. :K

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#85) Polarstar válasza Blyan (#82) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Bízom abban, hogy az emberek nem csak droidot és ájfont akarnak venni idén és jövőre sem.
A kiváncsiság örök és változatlan.

Szerintem lesz piaca. Nagyon használható a gép. A Blackberry sem bukott meg. Bár nekik volt jelentős előzményük.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#86) gebro válasza Polarstar (#85) üzenetére


gebro
aktív tag

Emberek mindig lesznek, akiknek másra van és lesz szükségük, mint amit a divat vagy a marketing diktál.

Nekem is azért van N9-em, mert a Meego a hiányosságai ellenére egy nagyon jó szoftver, és ezzel nem azt akarom mondani, hogy a többi olyan rossz lenne, csak nekem ez jön be.

A Jolla-nak és a Sailfish-nek nagyon drukkolok, és biztosan ebbe az irányba fogok elmozdulni, a Meego után,
bár az új Blackberry OS is nagyon kedvemre való.

(#87) blade zte válasza Воланд (#76) üzenetére


blade zte
őstag

Az oldalra, és föl le huzogatás alatt azért elmondta az ember, hogy az ikonos appok, azok androidosak, az ilyen élö widgetes félék meg az alapból sailfishesek. Volt ott vagy 1,5 oldal android app, köztük pl angry birds. Ha a legújabb játékok nem mennek el, már akkor is megvan úgy a szükséges appok 99%-a, tehát a saját marketükben sem probléma már, ha nem eröltetik. A legidö/pénzspórolósabb megoldás eddig. Az már más, hogy valami csingcsángcsung marketröl jött le. Amazon appstore lesz ebböl. :))

Oppo find 7 astro black

(#88) Воланд válasza blade zte (#87) üzenetére


Воланд
titán

es azt lattad, hogy hogyan futnak azok az alkalmazasok? es mit kell tenni azert, hogy fusson adott droidos app?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#89) Quasi_modo válasza Воланд (#88) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Szerintem várjuk meg a teszteket és kiderül.

valami

(#90) Воланд válasza Quasi_modo (#89) üzenetére


Воланд
titán

pont ezert nem ertem ezt a nagy ajnarozast, hogy ez majd lenyomja a droidot, meg moge allnak a szolgaltatok, stb, holott magarol a rendszerrol kb nulla konkretumot lehet tudni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#91) ldave válasza Воланд (#90) üzenetére


ldave
félisten

Mondjuk arra kíváncsi vagyok, hogy nagyságrendileg milyen eladások kellhetnek egy ilyen kisebb cégnek, életben maradjon, mondjuk N9-ből mennyi fogyhatott? Mert ha Firefox OS vagy a Tizen nem lesz sikeres, attól még azok a cégek megmaradnak, de a Jollának csak ez van.

A Slime draws near! Command?

(#92) Воланд válasza ldave (#91) üzenetére


Воланд
titán

szerintem 4-5 millio korul fogyott az n9-bol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#93) ldave válasza Воланд (#92) üzenetére


ldave
félisten

Valami olyasmi rémlik, hogy többet adtak el belőle, mint a Lumia 800-ból, de nem találtam adatot a neten.

Mindenestre, ígérték, hogy ez a Sailfish OS telepíthető lesz valamilyen formában N9-re, szóval mindenképp teszek majd vele egy próbát, ha ez a lehetőség már élni fog.

A Slime draws near! Command?

(#94) Воланд válasza ldave (#93) üzenetére


Воланд
titán

"Valami olyasmi rémlik, hogy többet adtak el belőle, mint a Lumia 800-ból, de nem találtam adatot a neten."

ez igy van. a "problema" ezzel kapcsolatban csak az, hogy ez csak egy negyedevre vonatkozik, amikor a lumia 800-at bemutattak es kb hat orszagban volt kaphato.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#95) blade zte válasza ldave (#91) üzenetére


blade zte
őstag

A kínaiak negyedannyiért árulják a telefonokat, mégis elvannak.

woland_y2k:Ha fel van telepítve, valószínüleg fut is:
1: bemutató telefon/ezen mutatja be az oprendszert.
2: vagy ö maga kapta használatra, akkor meg az van rajta, ami fut, és szüksége van rá.
3: Ha egy kétmagos telefon el tud futtatni virtuálisan egy messze nem nagy cég által tákolt emulátorral egy ubuntut, akkor miért ne tudna egy tökéletesen optimalizált telefon elfuttatni semmiséget jelentö android alkalmazásokat, egyszerübb játékokat a beintegrált nagyon jól kidolgozott android-futtató programjával.

A linuxos wine kiírása az, hogy "not an emulator - runs windows programs". Ha erre épül mégegy program, amivel lehet a leg-grafikaigényesebb játékokat is futtatni lehessen, akkor egy android-futtató program létrehozása egyszerü mint a karikacsapás, föleg, hogy open source, tehát beleírják eleve az OS-be, nem kell emulátor, sem extra átfordító program... (bocsánat, ha mégsem így lenne megoldva, de gondolom csak így lesz az)

Oppo find 7 astro black

(#96) ldave válasza Воланд (#94) üzenetére


ldave
félisten

Olyan sok helyen szerintem az N9-et se forgalmazták, de végül is mindegy már, a Nokia döntött és továbblépett. Én maradtam :)

A Slime draws near! Command?

(#97) Воланд válasza blade zte (#95) üzenetére


Воланд
titán

ez eddig mind szep es jo, de ezt meg mindig nem mutattak meg. a bemutato telefonon sem. ;)

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#98) blade zte válasza Воланд (#97) üzenetére


blade zte
őstag

Persze, de itt már az egyetlen eset az az lehet, hogy pénzéhségböl csinálják. ;)
De erre sincs nagy esély, mert gondolj bele, hogy a sok nagy cég közül ez a kicsi is most kezd (fél)új OS-el, és nem igazán akarnak elbukni. Ha ez a csapat olyan 100 ember, ahogy emlékszem, akkor abból vagy 10 programozó(vagy több, vagy kevesebb) 2 hónapnyi munkabére csak megéri. Mert amúgy is fizetni kell öket. Egyszerüen nincs ok miért ne csinálnák, inkább arra van ok, miért kell igazán megvalósítani.

[ Szerkesztve ]

Oppo find 7 astro black

(#99) Polarstar válasza blade zte (#98) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Egyetértek. Túl kicsik és valakiknek mégis megéri ebbe fektetni.
Valamit tudhatnak mégis. :U :K

Biztos, hogy nem a legnagyobb újítás a piros csere hátlap. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#100) Athoss9 válasza blade zte (#64) üzenetére


Athoss9
csendes tag

Azok nem widgetek, hanem a task manager, ebben valódi multitasking van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.