Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Oppenheimer, ez már elég lesz? :DDD

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#2) boncser


boncser
aktív tag

A folyamatosabb rendszersebességre szerintem egy kis optimalizálással is rá lehetne segíteni. :K
6 giga ram egy telefonba....mikor lesz ennek vége?

[ Szerkesztve ]

(#3) SybenX válasza boncser (#2) üzenetére


SybenX
őstag

Majd ha a samsung fog tudni optimalizálni,vagyis soha ;]

(#4) Franklin


Franklin
addikt

Jön a GTA V droidra? :-)

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

lol, komolytalan :D

(#6) Frozzy


Frozzy
őstag

Ez is nagyon kellett :D

úgy mint a 4k kijelző a sonyba :D

vehetnének egy kis példát az Appletől :C :C

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#7) rafis83


rafis83
tag

Minél több hozzáadott fejlesztés + új hardver = több pénz a gyártóknak. Lassan gamer laptopok árán vásárolhat az ember telefont, hogy aztán töredéke legyen az élmény a játékoknál, videóknál mint egy normális asztali gépen, vagy laposon.
Viszont ezzel párhuzamosan egyre normálisabb a középkategóriás felhozatal is, mivel ott is nyomonkövethető a fejlődés.

(#8) crue válasza rafis83 (#7) üzenetére


crue
őstag

Mert telefon=játék, ugye?

(#9) AS


AS
félisten

Android = Ram, oda még 12 gb-t is elkel . Igaz végre szakítottam vele elég volt belőle. Tabletbe még jó ott nem használjuk minden nap .
És igen 2016: 4 k LG és Samsung és kinai telok tuti lesznek. 6 gb-t ram inkább Note 6 ban lesz majd talán elsőnek. Vagy egy Asusban.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#10) #85552128


#85552128
törölt tag

Inkább a minél nagyobb kapacitású aksikra feküdnének rá...

(#11) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Jöhetnek! Adjanak ki egyet 4.7"-es, 720p kijelzővel, és veszem is meg.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#12) Hunt3r22


Hunt3r22
őstag

Mennyivel egyszerűbb több ramot belerakni minthogy rendesen optimalizàlnàk a tàcswízt. :C

Xr

(#13) rafis83 válasza crue (#8) üzenetére


rafis83
tag

A cikk által említett multimédiás élménybe beletartozik a játék is, egyeseknek fontos. Egyébként én sem használom játékra a telefont.

(#14) SybenX válasza AS (#9) üzenetére


SybenX
őstag

Inkább TouchWiz = Ram.

(#15) .mf


.mf
veterán

Lel. Szar a szoftver, de inkább toljunk alá még több vasat. 10 éve kisebb szervereknek is becsületére vált ennyi, ma meg mobilba nyomják, a folyamatosabb futásért. :U

Másik oldalról meg az a röhej, hogy mobilokba lassan már 6 GB-ot szuszakolnak, W8 / W10-es táblákban és olcsóbb laptopokban pedig ráforrasztott, bővíthetetlen 2 GB-tal szúrják ki a szemünk. :W

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16) fornettisuti


fornettisuti
veterán

már most megmondom elsőként a világon, hogy note6-ban 6 giga ram lesz! ;)

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#17) #16514048 válasza Frozzy (#6) üzenetére


#16514048
törölt tag

Hogyne, a túlárazással épp elég példát vettek már tőlük, még csak az kéne, hogy a fejlődésben is ugyanúgy lemaradjanak. ;]

(#18) szupermacs válasza Frozzy (#6) üzenetére


szupermacs
veterán

Csak nehogy laci_csk kolléga meglássa amit írtál. ;] :DDD

(#19) kengyel: Ahogy a többséget nézem, Samuba sosem elég.

[ Szerkesztve ]

(#19) kengyel


kengyel
nagyúr

6GB.-ram telefonba nem lesz kicsit sok :F

(#18) szupermacs

Én majd az árát nézem meg, egy 6GB rammal felszerelt Samsung telefonnak :)

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#20) Blyan


Blyan
félisten

Egy hozzászólás a GSMArenan... :D

Samsung Galaxy Note 6 with 6GB of RAM or gtfo. My body is ready for the increased multi tasking of 1 more app open for the extra 2 GB over the Samsung Galaxy Note 5

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#21) ADAM1337 válasza fornettisuti (#16) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Már elkésted #9 hsz. :D

(#22) Hunt3r22 válasza kengyel (#19) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Samuba? Tàcswíznél nincs olyanhogy sok. Csak kevés. ;]

Xr

(#23) this is life


this is life
Ármester

Az lenne a kiralysag ha legalabb 8 giga ram , es 8 giga nand flashel dobnanak piacra telefont :D , a rohely itthon a laptopon vigan es furgen szaladgal a w10 csak 4giga rammal ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#24) BenHans


BenHans
addikt

SAMSUNG=Ami nem megy ésszel, megy majd erőből és marketingből.

Jó lesz ez! 1GB Free 5GB TouchWiz. És már csak minden 6. applikációt vagy megnyitott oldalt fogja újratölteni és a homescreen talán már nem is fog. ;] Persze nem gond ha újratölti mert olyan gyors hogy csak egyet pislog az ember.... :DDD

Amúgy laikus/átlag felhasználó tényleg nem veszi észre, családtagnál és ismerősöknél is tapasztalom.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#25) #16514048 válasza .mf (#15) üzenetére


#16514048
törölt tag

"10 éve kisebb szervereknek is becsületére vált ennyi, ma meg mobilba nyomják, a folyamatosabb futásért. :U"

Szeretem ezeket a szövegeket. 10 év alatt változott pár dolog az IT világában, akkor még én se gondoltam, hogy valaha szükségem lesz 16 GB RAM a gépembe, most meg valóban jól jön...

"Másik oldalról meg az a röhej, hogy mobilokba lassan már 6 GB-ot szuszakolnak, W8 / W10-es táblákban és olcsóbb laptopokban pedig ráforrasztott, bővíthetetlen 2 GB-tal szúrják ki a szemünk."

Szerintem nem nagyon lehet összehasonlítani a két dolgot.

Nem értem amúgy sokaknál ezt a negatív hozzáállást, miért baj, hogy nem állnak le a hardverek fejlesztésével? Egyébként nem lesz kötelező megvenni, ha nincs rá szükséged, inkább örüljünk, hogy a 3-4 GB-os RAM-ok lecsorognak majd az alsóbb kategóriákba.

Ugyanezek a hozzászólások voltak amúgy anno a 3 és 4 GB-os híreknél is, most meg mindenki ki van akadva, hogy az Xperia Z5C-ben csak 2GB van, meg nincs 1080p kijelző...

[ Szerkesztve ]

(#26) balaaazs válasza Frozzy (#6) üzenetére


balaaazs
senior tag

Nem rossz ez, jobb iránynak tartom mint a 4K -t. Bár a másik topicból már én is offoltam magam :D

Egyébként az benne van, hogy Samuba ez sem elég, de ha nekik meg, egy idő után másnak is fog. Az akadozás monnyon le! :))

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#27) Béééla


Béééla
őstag

Durva, hogy hibrid táblagépeket Windowssal 2GB RAM-mal is ki tudnak adni (mondjuk oda kéne a 4) a telefonokba meg már csak az alkatrészek növelésével tudnak valamit "kitalálni".
Nem mondom, hogy a note méretű, PC-helyettesítőkbe nem lesz jó, de telefonba..

Bélabá

(#28) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Ha valamit növelnek, akkor az a RAM legyen!

Minden szavam magánvélemény!

(#29) Obyboy válasza #85552128 (#10) üzenetére


Obyboy
addikt

Rá vannak feküdve nagyjából szó szerint.
Kb fél évente felröppen egy-egy hír valamilyen teljesen új világmegváltó aksiró ami már a laboratóriumi tesztek fázisában van és akár néhány éven belül megjelenhet a kereskedelmi forgalomban. De valahogy ezek sohasem jutnak el odáig, hogy a mostani technológiákat leváltsák vele. :F

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#30) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

4K miatt bizony kell majd a Ram

(#31) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

De persze a Windowsos tabokba továbbra is 2 GB-ot kell rakni... :W

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#32) Beri78


Beri78
őstag

na végre
fontos, hogy a telefonomban több ram legyen, mint az asztali gépemben;)

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#33) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Fejlődni kell, telefonban nem látom sok értelmét, inkább tabletekben.

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#34) this is life válasza sz.balazs.95 (#31) üzenetére


this is life
Ármester

Emlekeim szerint csak az atommal szereltek 2 giga ramosok , az I.x procis tabok kozt mar talalsz 4 giga rammal szereltet. Az ocsosag miatt gondolom nem fer bele tobb.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35) sz.balazs.95 válasza this is life (#34) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ezzel csak az a gond, hogy azok már jócskán a notebookok árain vannak, másrészt rendre 11-12"-os méretűek.

Azaz aki csak egy használható, 8"-os tabot keres, annak szívnia kell a 2 GB RAM-mal...

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#36) Blyan válasza #16514048 (#25) üzenetére


Blyan
félisten

Jó a fejlődés, a probléma a Samsung igazából. A mostani 3 gigás készülékei kb egy 1 gigásnak megfelelő multitaskingra képesek, a Note 5 és az Edge Plus a 4 gigával viszont még nem éri el a 2 gigások képességét.

Ilyen formán nézve mi a töknek 6 giga ram? Jó, nyilván a többi gyártó majd hasznossá teszi majd. ;]

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#37) #70516736


#70516736
törölt tag

6Giga ne jöjjön az kevés idáig mindig megdupláztam a mennyiséget hogy fog kinézni
omnia 256mb
y300 512 mb
pop c7 1gb
redmi note 2gb
zenfone2 4gb
xxxxxx 6gb

[ Szerkesztve ]

(#38) Blyan válasza #70516736 (#37) üzenetére


Blyan
félisten

Két évig kihúzod vele, akkor válthatsz 8 gigára is. :K

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#39) sz.balazs.95 válasza #70516736 (#37) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

firstworldproblem :v

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40) emvy válasza .mf (#15) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerverekbe ma is sokszor eleg a kevesebb RAM. Szerver a legritkabb esetben futtat 2K felbontasban jatekokat, vagy bongeszomotort.

while (!sleep) sheep++;

(#41) batai15


batai15
félisten

Kesz vicc mar ez.

(#42) Jeanne d'Arc

Ez túlzás szerintem. Optimalizálni kene tudni és nem lenne gond. Az Apple is azért megoldja 1/2 giga RAM-mal. ( nem vagyok amúgy isheep. :D

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#43) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Nem tudom, szerintem nincs olyan, hogy túl sok RAM, csak túl kevés és elég létezik.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#44) emvy válasza Jeanne d'Arc (#42) üzenetére


emvy
nagyúr

Minel tobb, annal jobb, ez egyertelmu. Lehetne jobban optimalizalni, de olcsobb belerakni a tobb RAM-ot, tehat vegulis a felhasznaloknak jobb ez.

while (!sleep) sheep++;

(#46) no more


no more
addikt

Annyi RAM-mal talán majd nem tölti újra a tárcsázót az S10. ;]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#47) Blyan válasza no more (#46) üzenetére


Blyan
félisten

Ha csak a tárcsázót töltené újra, az le van sz@rva, 1/4-ed másodperc. De egy komolyabb alkalmazás, neadjisten játék betöltési ideje már több 5-6 mp is, ami azért már bosszantóbb.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#48) janos1988


janos1988
addikt

Jöhetnek akár a 32 GB-os telók is a Samsung azt is képes lesz teleszemetelni minden szarral úgy, hogy egy reboot után 30 GB foglalt lesz.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#49) isti215


isti215
tag

Lassan már tényleg erősebbek lesznek a telefonok mint egy átlagos gép/laptop.

Asztalos István Telefon számom:06301743895

(#50) AS válasza isti215 (#49) üzenetére


AS
félisten

Max számokban ,,,,,, :))

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.