Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tildy válasza moha21 (#50) üzenetére


tildy
nagyúr

Olvass kicsit vissza. Szemelyes tapasztalatok az enyemek is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#52) danih


danih
addikt

Szerintem is menj el orvoshoz, többhöz is. Gyógyszert próbálj meg azért nem szedni, csak érdeklődd meg, mit miért ajánlanak. Ha a valami tényleg a fejben van, akkor ott is kell megoldani.
Szellemek ellen pedig készíts be vizipisztolyt, sokat nem használ, de legalább vicces, és jobb kedved lesz.

(#53) Joci93 válasza danih (#52) üzenetére


Joci93
senior tag

A gyógyszerekkel nyilván vigyázni kell. Többen is írták, hogy azért vannak durva mellékhatásai.

Vízipisztoly :C

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#54) danih válasza Joci93 (#53) üzenetére


danih
addikt

Nem csak ez, hanem lehetnek olyan mellékhatások, amikről még csak nem is tudunk, mert mondjuk csak idővel alakul ki.

(#55) Rive


Rive
veterán

Hümm.

A bejegyzés a kommentekkel összeszummázva: azok a fránya hormonok.

Sport, plusz találj magadnak valamit, amiben jó vagy. Plusz beszéld meg a barátnőddel, valamint kellene néhány haver.

Doki akkor kell, ha:
- van valami rendes életed
- amiben klf. nyavalyák komolyan akadályoznak.

Ha olcsón akarsz valakit, aki megnyugtat, keress egy papot :DDD

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#56) eziskamu


eziskamu
addikt

Nem olvastam a hsz-eket.
Ha a halucinációk gyakorivá válnak, vagy más tünetek erősödnek, pl agresszivitás dühkitörés, mindenképp orvosi segítség kell, de persze ki tudja milyen az étrended és az életmódod, lehet tényleg valami bagatel dolog.
Először próbálj csak úgy sétálni, kimenni a természetbe vagy sportolni többet, ha nem szoktál, keress valami hobbit, próbálj kevesebbet netezni, tv-t nézni, kerüld az erőszakosabb filmeket, játékokat, olvass könyveket (úgy is jön az érettségi, de vannak érdekesebb könyvek amik részben fedhetnek egyes érettségi anyagokat).

Az érettségire visszatérve. van másfél-két hónapod (?), nem tudom hogy állsz az érettségivel, lehet ez most hatalmas falként mered eléd és ez nyomaszt, tudom ez milyen érzés. Minden nap elég csak pár tételt átolvasnod/megtanulnod, ahogy jobbnak érzed. Nem az a lényeg, hogy mindent kívülről tudjál, hanem minden tételről legyen fogalmad, és tudjál értelmesen beszélni róluk, össze tudd foglalni. az Irodalomtételekkel meg pláne :) Ott legalább rizsázni is lehet :) Szóval nyugi, nem egy lehetetlen vállalkozás.
Az én osztályom nem volt túl stréber, mégse bukott meg senki (volt egy-két ember késélen, de megadták)

Ha ezek nem segítenek és ha egyre több lesz a "szellem" akkor nem csak magad, hanem a barátnőd miatt is (!!!) jobb az orvoshoz fordulni, még mielőtt valami hülyeséget csinálsz akaratlanul is.

[ Szerkesztve ]

(#57) eziskamu


eziskamu
addikt

Hopsz, dupla, ez a fránya IE10 :)

[ Szerkesztve ]

(#58) moha21 válasza Brutális eb (#20) üzenetére


moha21
addikt

ADsz el uránt? Dúsított?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#59) Lauda válasza Joci93 (#53) üzenetére


Lauda
félisten

Meg annak is, ha a vonat ele ugrassz.

(#60) Joci93 válasza Rive (#55) üzenetére


Joci93
senior tag

Sportolok. Igaz heti egyszer van edzés, de az közel két órás.

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#61) Joci93 válasza eziskamu (#56) üzenetére


Joci93
senior tag

Szoktam sétálni. Azt is lehetne mondani, hogy imádok sétálni. A tél miatt nem tudtam sok időt a szabadban tölteni.

Igen, az érettségire van még közel 2 hónapom. Irodalom tételeket hétről hétre tanulom, a törit tegnap kezdtem el úgy igazán tanulni.

Hát ez a hallucinálás dolog időnként jön fel. 1 hónapja láttam egy alakot a hátam mögött. Ez után jött a fény... és most meg ismét egy alak, aki a kerítés előtt ment el. Ha az előző hónapot nem vesszük, akkor nem hallucináltam kb. 1-2 éve... Nem tudom, hogy mi idézheti elő :Y

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#62) Joci93 válasza Lauda (#59) üzenetére


Joci93
senior tag

Dehogy ugrok a vonat elé. :Y

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#63) Lauda válasza Joci93 (#62) üzenetére


Lauda
félisten

Te irtad, hogy foglalkoztat az ongyilkossag, a vonatos peldam csak celzas volt.

(#64) danih


danih
addikt

És mi van, ha nem is haluzol?

(#65) xlife11 válasza Brutális eb (#20) üzenetére


xlife11
senior tag

Ezzel feldobtad a mai napom :)

(#66) eziskamu válasza Joci93 (#61) üzenetére


eziskamu
addikt

Erőszakosság? Nem csak önpusztító erőszakos cselekvésekkel kapcsolatos gondolatok? Ha ezekkel nincs (nagy) gondod, max a defelrugnámeztahülyetanárt érzése, akkor még nincs baj szerintem.

(#67) Joci93 válasza eziskamu (#66) üzenetére


Joci93
senior tag

A "defelrugnámeztahülyetanárt" érzés állandóan megvan.

Amúgy nem igazán vagyok az az erőszakos típus. Sosem szoktam veszekedni. Nagyon ritkán borulok ki valamin. Kiabálni sosem szoktam. Mondhatni, hogy békés ember vagyok.

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#68) Joci93 válasza danih (#64) üzenetére


Joci93
senior tag

Akkor nagy problémák vannak. De, hogyan tud eltűnni valaki 1 másodperc alatt úgy, hogy a hátam mögött állt? :Y

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#69) Joci93 válasza Lauda (#63) üzenetére


Joci93
senior tag

Hát ez változó. Néha foglalkoztat, néha nem..

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#70) eziskamu válasza Joci93 (#67) üzenetére


eziskamu
addikt

Akkor nem lehet valami alvási rendelleneség a halucinációk hátterében, valami félálom szerű állapot vagy ilyesmi? Nem mintha nagy elmegyógyász lennék :)

Amúgy én is érzek hasonlókat mint te írtad az egyik írásodban, de figyelj, neked ott a családod, ott a barátnőd. Nehézségek voltak, lesznek, és csak Jack Nicolsontól tudok idézni, "lesz ez még így se" :) , ugyanakkor amíg téged ennyien szeretnek nincs baj.
Sajnos az emberek nem kíváncsiak mások bajaira, a nők meg nem szeretik a nyafogókat :) . Egy picit szedd össze magad , próbálj barátnődnek többet kedveskedni, jobban figyelni rá és kevesebbet nyafogni.
Még pár gondolat:
- Sajnos elvárják a férfiaktól kemény macsó szerepet
- Nem tud az ember mindenre mindig mindenkinek megfelelően reagálni
- Legyél picit önzőbb olyannyiban, hogy csak a családod és a barátnőd legyen fontos
most magunkra lehetne venni a világ összes baját is, de minek.

[ Szerkesztve ]

(#71) danih válasza Joci93 (#68) üzenetére


danih
addikt

Periférikus látómeződben szoktál dolgokat látni, vagy "szemből"?

(#72) Joci93 válasza eziskamu (#70) üzenetére


Joci93
senior tag

Alvási rendellenesség? Általában megvan a napi 8-10 óra alvás. Mindössze a suliban szoktam fáradt / álmos lenni.

Így van. Össze kéne szednem magam. Olykor összejön, de ismét szétesek..
Összeszedem magam...

Köszönöm :)

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#73) Joci93 válasza danih (#71) üzenetére


Joci93
senior tag

Az alakot a hátam mögött "periférikusan" láttam. A fény az szemből volt. A mostani "kerítéses" alak majdnem szemből volt.

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#74) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Nem kell mindenkinek külön hsz-ben válaszolni, nem is szabadna elvileg. Használd a rendelkezésre álló formázási lehetőségeket, pl.:

eziskamu: ...

danih: ...

[ Szerkesztve ]

(#75) xlife11 válasza Jhonny06 (#74) üzenetére


xlife11
senior tag

Hsz. gyűjtő.

;]

(#76) Gergő_ válasza Joci93 (#73) üzenetére


Gergő_
őstag

Valamilyen kábítószert, pszichotikumot vagy tetemes mennyiségű alkoholt fogyasztottál mostanában, ami ezeket pszichés képeket előhozza, legyen az valóság vagy halu?

(#77) eziskamu válasza Joci93 (#72) üzenetére


eziskamu
addikt

Az hogy meg van-e tényleg a napi 8 óra, az nem is mindig egyértelmű. Kérdés, hogy közben milyen gyakran ébredsz fel, nincs-e légzési problémád, nem vagy-e alvajáró ésatöbbi.. Az hogy este lefekszel, reggel felébredsz és másra nem emlékszel, attól még elég sok minden történhet. Pláne, ha nappal fáradt vagy.

Gergő_: szerintem erre a választ magában rendezze le, és ne írja meg, mert ki tudja, hátha a yard is PH-zik :DDD
Persze sok mindent magyarázna.

[ Szerkesztve ]

(#78) eziskamu válasza eziskamu (#77) üzenetére


eziskamu
addikt

Lejárt a szerk. idő.

Bár ahogy elnézem lehet csak azért vagyok én is olyan amilyen, mert nem kezdtem időben rombolni alkohollal az agysejtjeimet, mint az osztálytársaim, és túl sok idegsejt maradt filozofálgatni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#79) danih válasza Joci93 (#73) üzenetére


danih
addikt

Ok, még egy kérdés: fejfájásokra panaszkodsz időnként? Főleg pontszerű, nem teljes fejre kiterjedő fájdalmakra gondolok....

(#80) Joci93 válasza Gergő_ (#76) üzenetére


Joci93
senior tag

Semmi kábítószert, pszichotikumot nem fogyasztottam és nem is fogok. Tetemes mennyiségű alkohol sem ittam. Utoljára 2 hete ittam, de akkor is 3-4 pohár vodka lime-ot. (A lime több volt, mint a vodka.)

eziskamu: Általában átalszom az éjszakát. Néha néha felébredek, de akkor megnézem mennyi az idő és vissza alszom. Az alvajárásban kételkedem..:D

danih: Szokott fájni a fejem. Volt, hogy egy héten többször is fájt. (Talán 3-4 hete). Ezen illetve a múlt héten nem fejt a fejem. Hát, a fájdalom általában egy pontban jelentkezik, ami néha egy kis időre enyhül, aztán visszatér. (Gyógyszer bevétele nélkül.)

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#81) eziskamu válasza Joci93 (#80) üzenetére


eziskamu
addikt

Mióta vannak fejfájásaid, és roszabbodott-e? Szemüveged van-e, látásod nem kezdett gyorsabb ütemben roszabbodni?
Na mindegy ezek már lehet túl privát infók, és a frászt se akarjuk rádhozn, viszont amennyiben időben közel volt a fejfájások és a halucinációk kezdete (bár a fene tudja), akkor talán jobb lenne mégis dokihoz menni.

[ Szerkesztve ]

(#82) Joci93 válasza eziskamu (#81) üzenetére


Joci93
senior tag

Fejfájás... hát talán 2 éve, de nem tudom pontosan. Sosem rosszabbodott. Nincs szemüvegem. A látásom mondhatni tökéletes.

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#83) danih válasza Joci93 (#82) üzenetére


danih
addikt

Nos, első körben a következőt csináld meg:
- szemészet (minimális szemtengely-ferdülés is borzasztó fejfeájást tud okozni)
- fogászat (egy rossz fog is gyakran okoz ilyesmit)
- szakorvos (aki beutal CT-re első körben)
Ezeken menj végig, ugyanis én hasonló problémákkal küszködök (mínusz a depis tünetek).

[ Szerkesztve ]

(#84) Joci93 válasza danih (#83) üzenetére


Joci93
senior tag

Jólvan. :)

Esetleg privátban leírnád, hogy Te mire jutottál e téren? :)

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#85) danih válasza Joci93 (#84) üzenetére


danih
addikt

Nincs titok - igazából semmire :) CT is negatív volt (brain not found)
Max felírtak egy szemüveget, de nem váltottam ki. A fejem már jóval ritkábban fáj, szóval most nem nagyon izgulok emiatt, nem járok kivizsgálásokra.

(#86) eziskamu válasza Joci93 (#84) üzenetére


eziskamu
addikt

De attól még neked lehet érdemes elmenned, és lehet neked is felírnak egy szemüveget :) (régen nekem is volt hasonló gondom, ott is szemüvegfelírás volt, csak én nem halucináltam),
De nem vagyunk távgyógyászok!
Te érzed, hogy vagy. Láttad danih példájából is, hogy tényleg egyszerű fájdalommentes vizsgálatok voltak (nem tudom CT-nél kellett-e kontrasztanyag, mert az egy plusz szuri :) max, és gondolom már csak nem félsz a fogorvostól sem, annyira)

(#87) Brutális eb válasza moha21 (#58) üzenetére


Brutális eb
addikt

őőőőőőőőőőőőőőőőőőő VESZEK. :))

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#88) Brutális eb válasza Gergő_ (#76) üzenetére


Brutális eb
addikt

Igen,igen,igen

Upssz látom nem is tőlem kérdezted. :D

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#89) xlife11 válasza Brutális eb (#88) üzenetére


xlife11
senior tag

:DDD

(#90) danih válasza danih (#83) üzenetére


danih
addikt

Még egy dolog eszembe jutott - csigolyaröntgenre is elküldtek.

(#91) Joci93 válasza eziskamu (#86) üzenetére


Joci93
senior tag

Így van. De, azért Ti is adtok egyfajta segítséget, amiért én nagyon hálás vagyok. :)

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.