Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gyiku


gyiku
nagyúr

ebbol sem lesz htpc :N

hüllő

(#2) Füleske


Füleske
addikt

Netezni minek két magos processzor ? Másra meg úgyse jó.

(#3) mephi666


mephi666
nagyúr

a d-sub helyett szerintem "szebb" lett volna minimum egy dvi... :S annyit tudok rá mondani, hogy érdekes... és csak 3 kg? az nem valami sok... szerintem a sima pc-mben van majdnem annyi csak a táp...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) parandroid válasza Füleske (#2) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Net, excel, word, powerpoint, email, vállalati irányítási rendszerek, hogy üzleti környezetet említsek. Más kérdés, hogy erre valójában egy egymagos Atom is eléág lenne, de ha sebességnövekedést hoz a két mag, az azért nem árt, főleg ha árban alig több az egymagos verziónál.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#5) ngabor2 válasza parandroid (#4) üzenetére


ngabor2
nagyúr

különösen, ha az egész rendszer nem drága.

jelenleg nálunk irodai pc-nek 3GHz-es c2d-k is vannak 2GB memóriával, meg 250-es vinyókkal, miközben mindent hálózatra kell menteni. na én ezt nevezem pazarlásnak. ha ezek helyett hasonló nettopok lennének töredékáron, töredék fogyasztással, esetleg lehetne nagyobb monitor a jelenlegiek helyett. ja, és ezek a gépek reggeltől estig be vannak kapcsolva, de elvétve van rajtuk megmozgatva komolyabban a procc, vagy a vinyó.

(#6) Chaser válasza mephi666 (#3) üzenetére


Chaser
titán

A chipset csak dsubot tud...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7) mephi666 válasza Chaser (#6) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez így pár napra 2009től komoly? :S

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) parandroid válasza ngabor2 (#5) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hasonló a helyzet itt is. Nálunk azt találták ki, hogy vékony klienseket telepítenek, de ezzel sikerült a munkát kis híján ellehetetleníteniük, hála a lassú bérelt vonalaknak, amiken a teljes adatforgalom zajlik, beleértve a belső telefonhívásokat is. :D

Szerencsére nekem még itt az asztali gép, de ez speciel egy Prescott magos 3,2 GHz-s P4, de az idén letelepített asztali gépek már nálunk is C2D-sek sok RAM-mal és nagy HDD-vel.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#9) _Orbi_ válasza mephi666 (#7) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

945GC már igen öreg jószág... pár éve már kiment a "divatból".

Az Intel nem tud, vagy nem akar valami jobbfajta Chipsetet tenni ezekbe? Nevetséges ez a 945...

[ Szerkesztve ]

(#10) sanzi89 válasza _Orbi_ (#9) üzenetére


sanzi89
addikt

Amíg ezt is viszik, minek? :(

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#11) student


student
őstag

2magos atom már elbir hd-videókkal?

(#12) gyiku válasza student (#11) üzenetére


gyiku
nagyúr

ha el is birna, mivel viszed el a jelet a monitorig? sima vga kabellel? :U

hüllő

(#13) mephi666 válasza gyiku (#12) üzenetére


mephi666
nagyúr

én is erre gondoltam... elég meggondolatlan ez az összeállítás... meg van lőve pár oldalról... ha csak netre van, akkor minek bele egy 2magos atom? ha pedig vinné a hd-videókat, akkor normális chipset illett volna rá meg minimum 1dvi+hdmi... a 2magos atom-ok szerintem elég újnak számítanak... normális chipset illett volna akkor már mellé... :S

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#14) Depression


Depression
veterán

Ha 30k alatt van, akkor benevezek egyre.
Ez végülis semmi más, csak egy kis egyszerű ház, táp és egy Atom procival szerelt alaplap. Pont egy ilyet tervezek letöltő/netezőgépnek, ami mehet éjjel-nappal, és alig fogyaszt. Valami hasonlót terveztem, hogy barkácsolok, de a táppal van egy kis bajom, mert nem tudom honnan szerezzek megfelelőt hozzá.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#15) Chaser válasza mephi666 (#7) üzenetére


Chaser
titán

Régi jószág a 945g, mint ahogy mondták:) A g31 sokkal fejlettebb, nem értem mért nem raknak legalább egy olyat mellé, bár DVI-t ő se tud, de viszonylag erős az igp-je. Az nv-nek van egy nf630i nevű singlechipe, az lenne mellé az igazi, gyakorlatilag minden extrát támogat..DVI, HDMI, firewire, ALC889,esata...és keveset fogyaszt, nálam kézmeleg volt a borda, asszem széttuningolva a procit volt 50 fok de egy pitsa bordával..gf7100-as igp-je van, régebbi játékokhoz meg 720p-hez elég is volt. Ráadásul nem is lehet drága a chip, én lappal együtt:) vettem nyáron 12-13k körül újan.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) Móci


Móci
addikt

Szokásos mini cucc szokásos beltartalommal, s szokásos funkciókkal.
Kíváncsi leszek az nvidia lapkás atom gépekre, ez az inteles kezd kicsit 'unalmas' lenni.
Irodába biztos jó, bár a mini Asus jobban tetszik...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#17) INMOTEP


INMOTEP
őstag

helló lenne egy kérdésem tudom nem ide kellene ezt feltennem de hátha tud segiteni valaki nos szeretnék vásárolni a notebookomra egy fedlap fóliát nem tudnátok hogy hol lehet jó cash ért kapni :F

(#18) gyiku válasza Depression (#14) üzenetére


gyiku
nagyúr

5k+ert kapsz mar letoltogepet, ami eszik vagy 10w-ot [link]
ha veszel bele terras vinyot, akkor is 30 alatt vagy :))

hüllő

(#19) szab.tam válasza INMOTEP (#17) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a tagmondatokat elválasztó vesszőcskék mellett... :P

(az olyan hsz-okat rettentet olvasni, ahol nincs pont, vessző. többször neki kell futni, mit is akar.) :((

és még off gomb is van a világon.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#20) INMOTEP válasza szab.tam (#19) üzenetére


INMOTEP
őstag

én értem de az a gondom hogy nem magyar a billentyűzetem a notiban és nem mindig találom meg azokat az ékezeteket amiket beszeretnék szúrni,híd el nem kőnyű hozzászokni persze igazad van írjunk helyesen és jól átláthatóan :)

[ Szerkesztve ]

(#21) szab.tam válasza INMOTEP (#20) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok. :)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22) Male válasza mephi666 (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Az túl nagy konkurencia lenne a Celeronoknak.... amíg azokat nem tolják feljebb, addig az Atom nem kaphat jobb chipsetet.

(#23) Depression válasza gyiku (#18) üzenetére


Depression
veterán

Lan+működne routerként+Sata támgatás, nevetséges DDR2 árak és a garancia, mind az új mellett szól. És sokkal kisebb helyet foglal. Nem szeretnék még egy hatalmas dobozt a szobába, így sem férek el.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#24) Billu válasza Depression (#14) üzenetére


Billu
aktív tag

Biztos, hogy nem áll meg 30k alatt.
A lap kb. egy árban van a az Intel D945gclf2 lappal ([link]), ami most nálunk 20-22k közt van.
Szerintem az ötvenhez lesz közelebb.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#25) Depression válasza Billu (#24) üzenetére


Depression
veterán

Én is úgy gondoltam: 20 a lap, 10e pedig a ház+táp. A többi meg van itthon. A cikkben is csak annyi szerepel, hogy miket lehet belerakni, nem az, hogy mi van benne. Én legalábbis egy barebone cuccnak hiszem.
De ha tudtok olyan házat táppal, ami ilyen egyszerű és ilyen kicsi táp is van hozzá, szívesen vennék olyat is, amibe egy atom alaplap kerülne.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#26) Billu válasza Depression (#25) üzenetére


Billu
aktív tag

Itthon a legolcsóbb ház-táp 16k felett van.
Itt van két fórum téma:
D945gclf2
Atom klub

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#27) MasterDeeJay válasza gyiku (#18) üzenetére

Az a 10w inkább 40-50w. Én sokféle kombinációt próbáltam P2-P3-al és sehogyan sem sikerült az idle állapotot 40w alá vinni letöltősgépként. A legkevesebb egy 300-as cerkával volt, S3 vga és 128mb rammal, egyéb kártyák nélkül 36w idle 45w terhelve. Conrad féle Power Check 3000-el mérve.

Jelenleg 550-es P3 (a régebbi 512L2-es), 2x256mb ram, 15gb quantum wincsi (autómatán kikapcsol) + 60gb laptopwincsó, wifi, tunner, 5.1-es hangkari, LAN, geforce2mx, USB 2.0 kari fogyaszt idle 45-50w terhelve 65-70w-ot. Természetesen moncsi nélkül. Ezen a gépen nézek TV-t és halgatok zenét, mivel az adatlapomnál található gép igencsak megeszik idle 150w-ot terhelve meg akár 250w-et + ~100w moncsi.
Lehet spórolni pár w-ot az SD ramokon (kb 2-3w), gyengébb videókarin (akár 10-20w, letöltésre úgyis mind1), kevesebb feszt igénylő procival (mobilprocik előnyben), és persze a kártyákon is. Ja meg egy jó hatásfokú táppal is, nálam egy noname 300w-os kevesebbet evett pár w-al mint egy "márkás" Codegen. (lehet hogy cserélek még kissebbre, 100w körülivel még inkább lehet spórolni.) A táp persze szétbelezve venti nélkül, mivel egyáltalán nem tudja felfűteni az az 50w ami keresztül megy rajta. (régebbi állapotában)
Letöltősnek jó még egy szétbelezett régi notebook is, csak a bővithetőség nehezebb.
Ja és bocs az off-ért, bár lehet hogy vállalkozó szelleműek kedvet kapnak a barkácsolásra.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#28) mephi666 válasza MasterDeeJay (#27) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem jók a képlinkek sajnos... pedig kíváncsi lennék, hogy a haver mit barkácsolt össze laminált parkettából :D nekem felújítás után pár doboz csempe maradt csak ki... a parketta éppen fedte a szobát... csempéből is lehet házat építeni? :D hehe...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29) Metalfan


Metalfan
senior tag

Ebből a gépből HDMI csatlakozó (esetleg, hogy még fullosabb legyen, HDMI-DVI átalakítóval mellékelve), meg még 2 USB hiányzik a hátlapról. Minek raknak az alaplapra USB tűsort, ha sehol nem lehet kivezetni? :W A hátlapon még simán lenne hely nemcsak 2 USB csatinak. Azt is kifogásolom, hogy csak 533 MHz-en mehet a memória, 800 MHz már alap kéne legyen. És azt hiszem, hogy a kifogásaim az összes 945-ös chipsetes nettopra igazak.

(#30) MasterDeeJay válasza mephi666 (#28) üzenetére

Feltöltötem mégegyszer. 1 2
Csempéből is meg lehet csinálni, csak valamivel rögzíteni kell. Ez volt az ucsó offom, mégegyszer bocsi.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#31) mephi666 válasza MasterDeeJay (#30) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez hatalmas :) jó vastag volt ez a parketta... mi sokkal vékonyabbal csináltattuk meg a padlót... szép munka lett... asztalos a srác egyébként? :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#32) Alex91 válasza ngabor2 (#5) üzenetére


Alex91
félisten

Az a baj, hogy olcsobban kijon az ember Atom nelkul... Bar lehet, hogy a villanyszamlan bejon aztan kesobb az arkulonbozet.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33) Male válasza Metalfan (#29) üzenetére


Male
nagyúr

Mivel az FSB 533MHz, így nem lenne sok értelme 800-on hajtani a memóriát... ettől függetlenül tényleg elavult a chipset.

(#34) Metalfan válasza Male (#33) üzenetére


Metalfan
senior tag

Akkor most nem úgy van, hogy ha a memória gyorsabban jár az fsb-nél, akkor nagyobb az adatátvitel? :F Mert eddig én abban a tudatban éltem...

(#35) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Eléggé le van húzva itt a lap, pedig nem olyan rossz:
-olcsó (20 ezer)
-keveset fogyaszt (40 W-al évente 0-24-ben 15 ezer forint alatt van. 110 W-os alap gépnél ez majd 40 ezer )
-nem melegszik -> csendes
-kicsi
-4 USB + 4 tüskével, ez elég kell hogy legyen
-rendes kódekkel állítólag a fullHD-t is lejátssza
-VGA, sajnos (?) igen - monitorra minek jobb? TV-re esetleg nem ártana DVI
-elavult 945 ? Igen, melegszik is. Viszont nem lehet konkurencia a Celeronnak.
:C :C :C

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.