Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ribizly válasza Inkvizitor1 (#44) üzenetére


ribizly
veterán

Az sem dolgozna nálam sokáig... :)
Jobb is, hogy végre kezd kialakulni egy egészséges verseny úgy, hogy közben használható középkategóriás készülékek is jelennek meg a piacon. Azért az egy vicc volt, amikor 90.000,- nemhogy jó, de használható készülék sem volt a piacon.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#52) joey04 válasza Departed (#42) üzenetére


joey04
titán

Csak ezzel az a gond, hogy amint elkezdenek rendesen terjeszkedni, lesz rendes gari (nem itthoni kereskedő által), lesz rendes itthoni támogatás, meg bolt meg minden körítés, addigra ott tartunk, hogy majdnem samu/alma árban lesznek, lásd huawei. A Oneplus is már nem annyira olcsó mint az elején ahogy ráharaptak, a xiaomi most van félúton, még olcsó, de már lehet látni, hogy mi az irány, egy csúcskategóriás nemzetközi verziós note 2 szállítással belenyal a 700$-ba. Persze olcsóbb még így is, de akkor még mindig egy kínából rendelt, itthoni háttér nélkül vásárolt, a hazai rajongók által honosított készülékről beszélünk. Van akinek megéri ezekről lemondani, van akinek nem, ez egyéni dolog, a lényeg csak annyi, hogy nem véletlen drágábbak a samsungok mondjuk és nem azért mert jobbak, hanem mert a körítés teljesen más. És nem lehet annyival elintézni, hogy ha egymás mellé teszünk 2 készüléket amik kb egálban vannak sebességben és stabilitásban, akkor egy idióta az, aki nem a jóval olcsóbbat veszi. :R

Mondom ezt Xiaomi ÉS Apple tulajként. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#53) nyisziati válasza ToniSoprano (#33) üzenetére


nyisziati
veterán

"Csak 1 év garival és gyenge kijelzővel, "
Két év garival vettem.
A kijelző meg nem gyenge. Lehet, hogy az amoled jobb, de erre 30-40%-kal többet nem adok ki.

Ráadásul a javítása is horror összeg. Egy volt kollégának 25.000-ért cseréltek az SGS 2-ben törött kijelzőt, egy másiknak a 3-ban ugyanez 39.000.

(#54) dementor válasza Potrien (#26) üzenetére


dementor
senior tag

Igen náluk is megfigyelhető a tendencia, viszont ők a többiekhez képest bomba áron robbantak be a prémium kategóriába.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#56) dementor válasza Fejvadi (#36) üzenetére


dementor
senior tag

Igen ők ketten maradtak meg a realitás talaján.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#57) dementor válasza <Lacy85> (#55) üzenetére


dementor
senior tag

Egyébként hasonló cikk már több is jelent meg. Konkrét mobilt is neveztek meg már, amelyen gyárilag kémszoftver volt elrejtve [link].
Ennek ellenére töretlen a bizodalom. :U

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#58) <Lacy85> válasza dementor (#57) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nálam nem sok mindent kellett megtörniük, mert eddig sem volt. :D

(#59) Krill77


Krill77
őstag

Akkor még egy darabig durván le tudják húzni az embereket. Az apple meg a birkákat.

(#60) janeszgol válasza dementor (#57) üzenetére


janeszgol
félisten

A Xiaominál kétszer is volt botrány. Ott ez azért gáz, mert a gyártótól jön a mobil, nem harmadik meg ki tudja hányadik féltől.
Amúgy annyira nem örülök ennek a kínai nyomulásnak, mert pl a Xiaominál is megfigyelhető (és a Huaweinél is), hogy régen (2-3 éve) kamerában minden téren ott voltak a szeren, ma meg már nem. Valamin spórolni kell.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#61) #65577472 válasza Krill77 (#59) üzenetére


#65577472
törölt tag

A Galaxy S7 és az S7 EDGE között helyezkedik el árban az iPhone 7.

[ Szerkesztve ]

(#62) Wesder válasza janeszgol (#60) üzenetére


Wesder
félisten

3. féltől jön, a Xiaomitól te nem vàsàrolsz... Nem véletlen zàrtàk a Bootloadert.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#63) janeszgol válasza Wesder (#62) üzenetére


janeszgol
félisten

Akkor már nem igaz, amit írtam. Köszi. :R
(Nagyon helyesen csinálják.)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#64) Crafter32 válasza Departed (#45) üzenetére


Crafter32
őstag

Nem mindegy, hogy a vállalkozások vagy a kínai álam diktál.

(#65) Crafter32 válasza <Lacy85> (#55) üzenetére


Crafter32
őstag

Ez is benne van a pakliban csak itt a többség homokba tartja a fejét.
Értem én, hogy jó kijönni a lakásból plázáig és venni egy jó árú kínai csoda telefont nem törődve semmivel, de utána nem kell sírni.

[ Szerkesztve ]

(#66) Wesder


Wesder
félisten

Ha egy àrban lenne azonos tudàsú Samu és Xiaomi, én a MIUI miatt Xiaomit vennék.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#67) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Számomra nem kérdés, hogy 5-10 éven belül kínai cég lesz a lista élén.

(#68) pusszycat válasza =Mentor= (#67) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

De megnéznék egy 10 év múlva mobilt... :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#69) joey04 válasza <Lacy85> (#55) üzenetére


joey04
titán

ó te kis naiv.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#70) Mercel válasza Bass (#2) üzenetére


Mercel
senior tag

"Amig az emberek fejeben nem lesz rend addig sok parasztvakító módszerrel el lehet adni nekik.. " bármilyen csilivili kínai ótvart mert Óccó!

Az, hogy egy eszközön ami lassan szinte minden személyes adatunk tárolja huszadrangú a biztonság az meg ugyanmár nem probléma.:)

Marcel

(#71) =Mentor= válasza Mercel (#70) üzenetére


=Mentor=
őstag

Ma már a kínai egyáltalán nem ótvar, sőt... A személyes adatok biztonságáról meg annyit, hogy azok inkább a vírusoktól és különböző csaló programoktól lehetnek veszélyben, ami gyártófüggetlen, sokkal inkább userfüggő.

[ Szerkesztve ]

(#72) Wesder


Wesder
félisten

Nem kicsit paranoid itt egy két user.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#73) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én csak annak nem örülnék, ha a telefonom éjjel egy Kínai szexvonalat hívogatna titokban...

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#74) Griff55


Griff55
senior tag

Na és a Xiaomi??? :D

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#75) Balzak83 válasza Griff55 (#74) üzenetére


Balzak83
senior tag

Az OPPO-n meglepődtem. A Xiaomi-t én is hiányolom. LeTV? Meizu? Vagy ezek mind a futottak meg kategóriában vannak?

(#76) Balzak83 válasza Wesder (#72) üzenetére


Balzak83
senior tag

Ahol milliószámra csapolják a felhasználók adatait ott senki nem a privát sms-eket fogja olvasgatni. Szoftverek dolgozzák fel az adatokat, és statisztika készül belőle. Hogy a következő modell annyival is jobb legyen, a te érdekedben. Szarnak magasról arra, hogy ki mit irkál, vagy fényképez, 1000 más hasznosabb info is kinyerhető ilyen adatokból.

(#77) #16820480 válasza Balzak83 (#75) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Xiaomi évek óta nem tud növelni az eladásain, ahogy a Meizu sem. LeTV? LeEco talán inkább, de az meg egy hatalmas hájp márka. Az amerikai piacra belépéskor kapott pofon erre rámutatott azért.

(#78) #86973952 válasza #16820480 (#77) üzenetére


#86973952
törölt tag

A listában szereplők közül is azért van egy-kettő, aminek nem sok jelentősége van a nemzetközi piacon. HiSense is csak pofont kap a mobilos divízióra, pedig ők is lelkesen vágtak bele, aztán mérni sem lehet őket. Egyelőre, vagy talán végleg.

BBK és pajtásaival is nekem kicsit kétes érzésem van a jövőt illetően. OPPO mondjuk baromi jól csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#79) Balzak83 válasza #16820480 (#77) üzenetére


Balzak83
senior tag

Azért a Coolpadot besöpörték, az meg kínában ment nagyon. Amerikába meg alapból nehéz bejutni, nem véletlen, hogy a Xiaomi is csak most kóstolgatja. Ez nem mérce, ilyen szempontból

(#80) #16820480 válasza Balzak83 (#79) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Coolpad azért volt népszerű Kínában, mert nagyon alacsony áron adták a telefonokat, igaz cserébe elég silány minőség is volt a legtöbb. Szóval kb az a piaci hatás, amiért nálunk népszerűek a kínai ruhaboltok. Vacak, de olcsón.
Az amerikai piacra lépéssel nincs semi gond, a Huawei is meglépte, igaz az eredményeket nem hirdetik fennhangon, de a LeEco olyan nagy mellénnyel vágott bele, hogy ők megváltják a világot, mert a legjobbak, csak még nem tudják az emberek, és amint meglátják, tarolni fognak. Nos, ez nem igazán következett be...

(#81) #86973952 válasza Balzak83 (#79) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az még kóstolgatásnak is kevés. Ellenben afrikában jobban megy nekik.

(#82) joey04 válasza pusszycat (#73) üzenetére


joey04
titán

:F

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#83) Balzak83 válasza #16820480 (#80) üzenetére


Balzak83
senior tag

Coolpad F1-et használtam cseretelefonnak, rendben volt szerintem. Nem volt prémium érzetem, az biztos, de mindennapi használatra elment. Tipikusan az a nem sajnálom, ha leesik kategória. És igen, olcsó volt.

(#84) #16820480 válasza Balzak83 (#83) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, igen, a telefonok Dacia Sanderoja :D

(#85) lm83


lm83
őstag

Na én még mindig ott tartok, hogy már egy nem kínai telefont nem lehet venni 50 ezer alatt...
Hogy már itt tartunk, hogy egy samu belépő e szint felett van...

(#86) Balzak83 válasza #16820480 (#84) üzenetére


Balzak83
senior tag

Mondjuk egy miui rendszert felraktam rá, úgy élvezhetőbb volt. Egyébként bug nélkül ment rajta, ezen meg is lepődtem. A maga korában nem volt rossz vétel, hiába Dacia :)
A Xiaomi egyébként szerintem nagyobb potenciállal bír jelenleg, mint bármelyik másik nagy márka. Az első pár év mindig a feltőkésítésről szól. De ha megnézed, novemberben mit durrgotattak el, az már komoly fejlesztéseket tükröznek. Innentől kezdve futószalagon jönnek majd a különleges csúcstelefonok, és el is fogják vinni őket másodpercek alatt, mint ami most is történt

(#87) Kornel válasza lm83 (#85) üzenetére


Kornel
veterán

Ellenben 50k-ert kinaibol tavalyi csúcs hardvert kapsz prémium köntösben.

(#88) #16820480 válasza Balzak83 (#86) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én nem bírom a MIUI-t (sem), de ez egyéni problémám :N

A Xiaomi telefonokat mindig is elkapkodták pár perc/másodperc alatt, de ez nincs igazán a hasznukra. Meg lehet vele a híreket tölteni, de ennyi, profitot alig hoz, mert az összes eladásuk elmarad a konkurenciától. Nem tudnak lényegesen többet eladni, mint pár éve, és ezzel nem is tudnak növekedést mutatni. Amikor 2-3 éve volt ilyen hír, hogy a világon top 5-be befért a Xiaomi jóformán csak a kínai eladásokkal, az mekkora nagy durranás volt, de azóta nem tudták ezt még növelni, a többiek meg igen.

[link]

(#89) munnergep válasza pusszycat (#68) üzenetére


munnergep
senior tag

Remélem minimum olyan lesz mint amit a Westworld-ben nyitogatnak...

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#90) Gibo válasza dementor (#23) üzenetére


Gibo
senior tag

Nézd a Xiaomit..habár elkezdtek ők is drágulni,de pl a redmi 3 pro árkategóriájában megkerülhetetlen versenyző volt...

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#91) Gibo válasza #16820480 (#84) üzenetére


Gibo
senior tag

Ezen a hasonlaton besírtam :C :DDD

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#92) Balzak83 válasza #16820480 (#88) üzenetére


Balzak83
senior tag

Nem jól látod a dolgokat. Az eladási darabszám az csak egy vállalati mutató. Emellett még van jópár, amit figyelni kell. Egy nagyon leegyszerűsített példa: Tegyük fel, hogy a Redmi következő generációját mondjuk lefejlesztik $50-ból, ebben benne van a marketing, meg minden, licenszdíjak, stb. Ők eladják 55-ért, keresnek rajta $5-t, Még éppen megéri. Az elfogadott piaci árat jól leverik ebben a kategóriában, elérnek vele 5 millió darab eladást, mert mindenki ezt veszi meg, aki $55-ért akar telefont venni. Akkor ez most jó a cégnek, mondhatjuk? Nem, mert hosszú távon nem biztosítja a stabil eladási darabszámot, mert ha tartani akarom, akkor a következő generációt is ennyiért kell adnom, azon ugyanúgy $5 hasznom lesz. Ezzel el lehet evickélni, de a márka elkönyvelődik $55-os telefonnak, így nem tud nagyobb hasznot később sem rátenni.

Ellenben náluk a következő történik: Van egy Redmi vonal, best buy, ár/érték bajnok, ez hozza a darabszámot, ez a fejőstehene a cégnek. Van egy MI vonal, ami árban feljebb van pozícionálva, minőségben, anyaghasználatban meg 1-2 dologban többet hoz, mint a Redmi, de nem annyival, amekkora az árrés a két vonal között. A redmi vonal futószalagon hozza az újításokat a középkategóriában, sokkal rövidebb termékéletciklussal dolgoznak, mint a konkurens nagy gyártók, így mindig (kb 2-3 havonta) kihoznak egy ráncfelvarrást.
A MI vonal pedig szépen elkezdett feljebb pozícionálódni, ez már más típusú rétegnek szól, annak ami a minőséget keresi. Árban is szép lassan emelkedik a termékvonal, úgy ahogyan más gyártóknál is történik. Itt már nem $50 dollárból megy a fejlesztés, de nem is $5 rajta a haszon. A februári MI5 jelenleg kb $250-ért megy online, ennek ráncfelvarrott változata, az S kereken $200-al kerül többe. Nincs benne semmi olyan dolog, ami megérné a $200 felárat, kamerán javítottak, meg akksit növelték. De ez a telefon a sztár kategóriában versenyez, miközben a MI5 lecsúszott fejőstehénnek.

És itt a lényeg: A $200 felár szépen megy kutatás fejlesztésre, hogy a következő generáció még jobb legyen. Elkezdtek rágyúrni kamerára, kijelzőre, fejlesztik a sáját SoC-t, kerámiaburkolatot (nézd meg a mi5 és a MI Mix bend tesztjét, mi a különbség!!)

A cég szépen lassan, tudatosan, feljebb lépked a minőségben. Melyik cég csinálta ugyanezt, és az hol tart most? A Huawei. Pont az történt náluk mint amit leírtam, csak ők 1-2 évvel előrébb tartanak. Nézd meg a Mate 9-et, milyen áron kezdett!!! Na oda tart a Xiaomi is árban.

És még valami. Eddig ugye a távol keletre koncentráltak, Kína, India, ott nagy kultusza van a márkának. Most kezdtek el olyan piacokra belépni, amiken labdába rúghatnak. Idén már jönnek az Official International változatok, megjelent a B20 frekvencia is egy két esetben. Ez már a külső nyitás előjele, de ez sem megy 2 hónap alatt, a külpiacra lépésnek is megvannak a feltételei. Pénz kell hozzá, nagyon sok pénz. Ez egy komoly erőfeszítés, még egy ekkora cégnek is Mert mindent módosítani kell hozzá a marketingtől kezdve a logisztikáig, A termelés irányítást, Licenszek, stb. Meg kell győznöd a saját befektetőidet, hogy érdemes megcsinálni. Egy teljesen új stratégia kell hozzá, és még így sem biztos, hogy sikerülni fog. Meg kell nézni, hogy hol lehet hasznot húzni, hol vannak a piaci rések, ahova beférnek. Ne felejtsük, ők eddig online értékesítettek, de valahol ez nem divat, oda offline hálózatot kell létrehozni, ez megint csak pénz, ami elviszi a hasznot. És az Amerikai piac azért fontos, mert megkerülhetetlen. Ott egyszerűen jelen kell lenni, még akkor is, ha veszteséges. Mert ha ott akarsz lenni, ahol a legnagyobbak, akkor ott teljesíteni kell. De ha ott megállod a helyed, akkor jöhetnek a $200-nál nagyobb hasznok.

(#93) #16820480 válasza Balzak83 (#92) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezzel a gondolatmeneteddel az a baj csak, hogy a Mi5s nem 200$-ral kerül többe, ez legfeljebb a hozzánk eljutó webshopos árakon mutatkozhat, de annak semmi köze a Xiaomihoz, és abból nekik semmi extra bevételük nincs. Jelenleg a Mi5 1599 yuan, a Mi5s pedig 1899 yuan nyitóáron indul a legkisebb modellért, ráadásul a Mi5s-ból a legkisebb is 4/32-es, nem 3/32-es.

(#94) Balzak83 válasza #16820480 (#93) üzenetére


Balzak83
senior tag

Én most megnéztem egy árat. De OK, akkor vesd össze a Mi5-Mi5S-Mi Note 2 árait. A lényeg itt nem a konkrét összegeken volt, Redmit sem kapsz $55-ért, és nyilván nem $5 a haszon rajtuk. Itt a logikán van a lényeg, amit leírtam. Azon, hogy ha fel akarsz építeni egy márkát, akkor nem elsődlegesen a darabszám eladást kell nézned. Azt kell átlátni, hogy az a 3,5-4 millió eladott készüléket miből hozod össze, és azokon mekkora hasznot tudsz elérni, és az hogyan befolyásolja a vállalatod értékét. Melyik a jobb szerinted? Előző évben eladtam 5 millió telefont, átlag mondjuk $20 haszonnal, idén eladtam 3,5 milliót, $45 haszonnal? Ha az eladási darabszám lenne a cél, akkor az Apple bedobta volna a 7-est $500-ért, durván $250-al olcsóbban! Szerinted mi lenne? Vinnék mint a cukrot, a piaci részesedés is megugrana, mindenki örülne, mert nőnek az eladási számok, nő a piaci részesedés? Mindenki örülne, kivéve a részvényes. Mert ugyan mindenben nőnek, kivétel a vállalat értéke, mert az Iphone különlegessége egy nagyon kényes egyensúly eredménye. Az Apple-nél dollárra pontosan tudják, hogy mennyit kell érte kérni. És ha egyszer eladtad az Iphone-t $500-ért, akkor onnatól kezdve, az egy $500-os telefon. És azon az árszinten ragadsz egy jó darabig. A Xiaomi pedig pontosan tudja, hogy az ő brandjük jelenleg mennyit ér, ezért mennyit kérhetnek meg,és mit kell tenni annak érdekében, hogy 1 év múlva úgy keressenek egy készüléken többet, hogy a márka is többet érjen, és az eladási darabszám is stabil maradjon.

(#95) #86973952 válasza Balzak83 (#92) üzenetére


#86973952
törölt tag

Csak az marad ki a levezetésből, hogy konkrétan a Huawei is most kezd el nyereséget termelni mobilos üzletágban. Azért tud nemzetközi piacon fejlődni, mert van más igen nyereséges üzletága, amiből át tud csoportosítani. Kb. azok tudtak kitörni a kínai piacról, akik más területen aktív nyereséget tudnak produkálni. Még azok közül sem mindegyik, lásd. Le.

Xiaomi -ról meg pénzügyileg kb. semmit sem tudni. Mellesleg már a kínai piac sem olyan a nyereséget illetően, mint régen.

Nem lehet összehasonlítani a Huawei és a Xiaomi fejlődését. Utóbbin kívül inkább más kínai cégekben lehet nemzetközi potenciál. Xiaomi -ba is van, csak neki 5x annyi ideig fog tartani.

(#96) #16820480 válasza Balzak83 (#94) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jó, oké, viszont a Xiaomi nincs tőzsdén, ahogy a kínaiak nagy része sincs tudtommal (Huawei biztos nincs), szóval mondjuk ez a része megint kiesik. Itt nem tudnak csak úgy értéket növelni, legfeljebb presztízst.

(#97) Balzak83 válasza #16820480 (#96) üzenetére


Balzak83
senior tag

Nem feltétlenül kell tőzsde ahhoz, hogy érszvényeseid, befetetőid legyenek. A vállalat értéke pedig több dolog függvénye, pl a vállalati képesség az egyik, hogy hatékonyan termelj, és gazdaságosan. Ebből lesz az alacsony ár. A vállalat márkaarculata pedig ahhoz kell, hogy kinyisd az ollót az önköltség és az eladási ár között.

(#98) zozzo72 válasza ribizly (#51) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Mikor is volt ez?
(90 ezerért nem volt használható telefon?)

(#99) Balzak83 válasza #86973952 (#95) üzenetére


Balzak83
senior tag

Most nem ástam bele magam a számokba, de eddig az volt a stratégiájuk, hogy minimális haszonnal adták el a termékeiket, és ugye gyorsan nőttek az eladási mutatók. Ez tipikusan egy agresszív piacralépési stratégia. De innen tovább kell lépni. Azzal, hogy online értékesíteneket, és viszonylag koncentrált területen, a költségeik alacsonyak. Innen nagyon nehéz úgy kitörni, hogy abból jól jöjjenek ki. De szerintem most változtatni fognak. Nem tudom hol kezdik, szerintem a Közel-Kelet, vagy Oroszország logikus lépés lenne, esetleg Dél-Amerika.

A mobilos üzletág valóban nem mindenkinek jövedelmező, tőkeigényes és viszonylag magas a kutatás-fejlesztésre fordítandó arány a bevételből. Nagyon érezni kell a piaci tendenciákat, és nehéz előre tervezni, ráadásul van 1-2 feltörevő kínai, ami belerondít az összképletbe. Évente 2 frissítési ciklussal kell most már kalkulálni, nagyon gyorsan kell nagyon jót gyártani. Nem véletlen, hogy az utóbbi időben vonulnak ki, még a nagyok is. Ráadásul a piac lassul, ezért olyan hozzáadott értékeket kell előállítani, ami nem megy mindenkinek. A Google pl. most szerintem nagyon ráérzett, merre kell elindulni. Jól csinlják szerintem.

A Xiaomi is több lábon áll, gyártanak azok is mindent, a szobatermosztáttól a drónig. Ez mondjuk a távol keleten bevált dolog.

(#100) nyisziati válasza lm83 (#85) üzenetére


nyisziati
veterán

Cserébe viszont egész jó, használható cuccokat adnak ki, nem azok a laggolós vackok, mint a Samsung Galaxy Ace, Fame és târsai. És azok se voltak olcsók...

Pont tegnap próbáltam ki egy rokon céges J5-ösét, és meglepődtem, milyen jó kis teló. 58-ért már elhozható függetlenül. Ha azt nézem, hogy a B20-at is tudja + samoledes, akkor még a felárat is megéri a Xiaomi-hoz képest.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.