Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) attilav2 válasza Oppenheimer (#1) üzenetére


attilav2
őstag

"A MediaTek egyedül a felhasználókra jelent veszélyt."

Miért is??
A teljesítményük jó, ráadásul jóval olcsóbban mint a qcom. Egyedül a gps volt a kritikus pont a régi SoC-jaikban, de ezt az új SoC okban javították. Egy nagyon jó ár/érték arányú gyártó a MediaTek, több komponenst integrál a SoC-ba ezáltal olcsóbb telefonok és tabletek előállítását teszi lehetővé. Míg a qcomnál sokmindent külön chipek beépítésével kell megoldaniuk a gyártóknak, pl wifi, ami jelentősen megdrágítja qcomos telefonokat tableteket.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#52) azopi74 válasza vicze (#47) üzenetére


azopi74
addikt

"Egy 1milliárd készüléket felölelő piacról beszélgetünk, aminek az S-sorozat kevesebb mint 7%-át teszi ki, még a 70milliós éves eladással is,"

Azért, ha a csúcskategóriás android piacról beszélünk, (ami ugye az Exynos felségterülete, és ahol a Qualcomm is a legsikeresebb volt eddig) az inkább 100 mio-s piac lehet maximum, aminek idén igencsak túlnyomó részét az S6 fogja adni. Alsó és középkategóriában meg a taiwani és kínai chipgyártók szorongatják, tablet piacon sehol nincsenek, az autóipart meg az nVidia kisajátította magának. Úgy tűnik, vége a Qualcomm SoC piaci menetelésének, de a cikk valóban szenzációhajhász, azért nem lehetnek álmatlan éjszakáik a qualcomm részvényeseinek, ha otthagynák az egész SoC piacot, (ahogy az egyik fő részvényes javasolta) az sem lenne számukra nagy probléma, sőt, valószínűleg jóval nagyobb profithányaddal bírna a befektetésük....

(#53) tjb007


tjb007
nagyúr

„A legújabb csúcsmodelleknél viszont már nincs kapcsolat a két óriásvállalat között”

Jó nagy tévedés, mert továbbra is van kapcsolat.

„Nem csak a Samsung jelent egyébként veszélyt a Qualcomm uralmára, hanem az utóbbi időben rengeteget fejlődő, és jóval olcsóbb megoldásokat kínáló MediaTek is”

SPOLIER! ;]
Nem olcsóbb, főleg nem jóval. Nem olyan rettentően nagy a különbség, igaz ez csak listaár, így hogy ki mennyiért és milyen feltételekkel kapja nem ismert, nem publikus, de ahogy legutóbb hallottam azoktól, akik a mi partnereink is nem olyan nagyon bőkezűek.

(#54) fateless válasza tjb007 (#53) üzenetére


fateless
veterán

Mindemellett azt hallottam, hogy a Qualcomm mostanság több kedvezményt ad, csak nem találom a cikket

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#55) maximilien88 válasza #86973952 (#50) üzenetére


maximilien88
tag

És mi van az Intel procikkal? ha már így mindent sorba vesztek..

(#56) tjb007 válasza fateless (#54) üzenetére


tjb007
nagyúr

Erre gondolsz ?

(#55) maximilien88

Az Intel még csak most fogja megközelíteni a tavalyi felsőkategóriát teljesítmény szempontjából (csíkszélességben viszont már ott van), szóval a high-end Androidos modellek szempontjából nem számít jelentős piaci szereplőnek.

(#51) attilav2

Még ha igaz is volna... :U

(#57) w333


w333
félisten

Brutálisan erős teljesítmény ... és még csak nem is langyosodik ! :N

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#58) karmatt válasza Oppenheimer (#1) üzenetére


karmatt
csendes tag

"A MediaTek egyedül a felhasználókra jelent veszélyt."
- :-D Most megnevettettél.

(#59) Pttypang válasza Oppenheimer (#1) üzenetére


Pttypang
veterán

Ezen rohogok ket perce.

Everybody lies.

(#60) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Melegedés, melegedés
Minden melegszik ami dolgozik, úgy látszik itt ezt senki nem tudja, biztos ti is politikusok vagytok... :U

TROLL OFF

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#61) Penguin95 válasza Oppenheimer (#1) üzenetére


Penguin95
senior tag

Akármennyire is nem értek veled egyet, ezen most jót röhögtem. :DDD

(#62) Polllen válasza enginev3.0 (#60) üzenetére


Polllen
nagyúr

Jelen esetben te vagy a politikus... ;)

Egyáltalán nem mindegy, mennyire melegszik valami. Volt olyan samu telóm, ami internetezés közben is zavaróan felmelegedett gyári rommal. Nem jó móka.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#63) Pttypang válasza enginev3.0 (#60) üzenetére


Pttypang
veterán

Akkor a nap sztahanovista? :)

Everybody lies.

(#64) Hobbbyt válasza enginev3.0 (#60) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Egy ilyen névhez nem illik ez a hozzászólás..
A melegedés mind veszteség, hiba ami a munka hatékonyságát rontja. Az ideális állapot az lenne ha munka közben semmi se melegedne.. (se villany/robbanómotor, munkagép, villanykörte stb.. de még te se futás közben)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#65) Pttypang válasza Hobbbyt (#64) üzenetére


Pttypang
veterán

Akkor eleg fail lenne telen a futes :)

Everybody lies.

(#66) enginev3.0 válasza Hobbbyt (#64) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem értitek a poént :) :))

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#67) #86973952 válasza Hobbbyt (#64) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem ezt csak viccnek szánta.

Ugyanakkor nem az a gond, ha valami hőt termel. Az a lényeg hogy mennyit, és az mennyire tartós. Vagy hogy van -e "eszköz", lehetőség a hűtésre.

(#68) Hobbbyt válasza Pttypang (#65) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Naja.. akkor épp van haszna. :)

(#66) enginev3.0 : Hát.. az a poén amit senki se ért, elég szar poén. :D

(#67) porterocka : Majd csak helyére kerül minden.. :)
Ebben az esetben nem csak az elvezetése és hatásai a fontosak.. hanem az üzemidő is. Abból a leheletnyi aksikból minden coulomb kincs, nem szabad pazarolni.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#69) Obyboy válasza Hobbbyt (#64) üzenetére


Obyboy
addikt

+1

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#70) f_you válasza Hobbbyt (#64) üzenetére


f_you
tag

Azért ez elektronikánál nem így van. Minden egyes felvett mikroamper hővé alakul. Ha egy SoC 2 wattot fogyaszt, akkor 2 watt hőt termel.

(#71) Terentius válasza Oppenheimer (#17) üzenetére


Terentius
őstag

50 cm vastag téglafal mögött azért szerintem nem rossz 10 másodperc alatt.

Poco F5 12/256 Gb

(#72) Trespa


Trespa
tag

Most ilyen àllapot van.
Úgy is lesznek konkurensek és kellenek is az a felhasznàloknak jó. Azért nem nézném le kevésbé ismert gyàrtokat se.
De am ezek csak erő fitoktatàsok technikai arcoskodàsok most ennek megy jól jövőre meg annak.
90 években volt ilyen az AMD -Intel harc ,akkoriban AMD melegedett dúrvàn.
Azóta hova jutott az AMD ?

LG G4->Samsung GS4->Nokia Lumia 800->SE Xperia X10 Mini-Mini Pro->X8->Nokia N97-N97mini->Thosiba TG01->Nokia 5300 xpress music-> és már ki tudja ..:D

(#73) Hobbbyt válasza Trespa (#72) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Azóta hova jutott az AMD ?

Lassan de biztosan a csődbe. :(
Inkább az Intel példa lenne itt a jó. A Pentium D-k bukása után szépen talpra estek és azóta is az első helyen menetelnek.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#74) lmisi válasza Hobbbyt (#73) üzenetére


lmisi
senior tag

Sosem volt tényleges harc az Intel és az AMD között. Ahogyan az Elefánt és a hangya között sincs.
Lehet hogy a piaci részesedést nézve néha úgy tűnt mintha az AMD-nek lett volna néha esélye, de a tényleges tőke/nyereség helyzetet nézegetve csak egy max szép vereség esélye volt csak az AMD-nek, persze idióta döntésekkel ezt az opciót is bukta...
Az Intel erejére csak egy példa évente besclések szerint 2-4 milliárd dollárt éget el egy pár százalékos mobilpiaci részesedésért. Még nem láttam eddíg becsléseket, hogy összesen mennyibe fájt ez a móka az Intelnek, de sacc/kb. többe mint az óriási Qualcom tartalék. Vagy mondjuk többe mint az AMD fennállása óta összegyűjtött vesztesége megfejelve (abszolut értékben) a kevéske összes nyereségével és fejlesztési büdzséjével.
Egyébként az intel régóta égeti kedvére fölösleges projekteken a részvényesei pénzét, hiszen régebbi it zealotok még jól emlékeznek a titanicum azaz bocs itanium prociájára. Az évezred CPU/architektúra bukása!!!!! Évekig hányta bele a dodómilliárdokat feleslegesen. Ja és közben volt pénze kivéreztetni az AMD-t, úgy hogy közben totál nyereséges volt...annyira hogy nem hallottam hogy valaha lett volna veszteséges éve amióta meghatározó piaci szereplő. Tehát akkor is bomba nyereséges volt amikor az AMD jött fel mint a talajvíz...
Verseny AMD/Intel között hagyjuk már...

[ Szerkesztve ]

(#75) Pttypang válasza lmisi (#74) üzenetére


Pttypang
veterán

A mobil procikat nem veletlenul osztogatjak ingyen, mivel igy jobban megeri nekik, az uresen allo gyarak helyett.

Everybody lies.

(#76) Hobbbyt válasza lmisi (#74) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nem az Intel vs. AMD versenyére értettem, ott egyértelmű hogy az AMD csak az oroszlán bajszát tudja piszkálni. Arra gondoltam, hogy a Pentium D-k fogyasztás/teljesítmény mutatója szörnyű volt.. egy bukás volt az az irány, viszont azóta ilyen vak vágányra ténylegesen nem futottak.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#77) madkiller


madkiller
őstag

Én azt szeretném, ha az exynost össze párisitanák az Adrenoval. Sztem ez lenne jó móka :)

(#78) madkiller válasza madkiller (#77) üzenetére


madkiller
őstag

Már nem tudtam szerkeszteni, de a samsung jövőre saját processzormagot és gpu-t tervez az új exynosba.

(#79) tjb007 válasza madkiller (#78) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, állítólag, a pletykák, találgatások szerint. A konkrétum ezzel kapcsolatban továbbra is nulla.

(#80) azopi74 válasza lmisi (#74) üzenetére


azopi74
addikt

A HP nagyobbat bukott az itanicon, mint a zintel. Utóbbi sose volt annyira elkötelezve mellette (csak a legelején), és nem is volt számára stratégiailag fontos.

(#81) gusthy válasza ctvagyok (#38) üzenetére


gusthy
veterán

Kb a 808-as szintjén vannak (47000-es AnTuTu), és ár-teljesitmeny arányban sokkal jobbak. A mezei felhasználók nem hiszem, hogy érzékelik a különbséget.

(#82) Magnat válasza zsolt0017 (#32) üzenetére


Magnat
veterán

Azért engem kissé elgondolkodtatott, h az Elephone 6000 cikkben a 6732-es Mtk a legtöbb szintetikus teszten nemhogy a 410-et, de még a 615-öt is elkalapálta. (Ugyanazon a felbontáson és ram mellett)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.