Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

"Nem csak a Samsung jelent egyébként veszélyt a Qualcomm uralmára, hanem az utóbbi időben rengeteget fejlődő, és jóval olcsóbb megoldásokat kínáló MediaTek is"

A MediaTek egyedül a felhasználókra jelent veszélyt.

(#2) akoska07


akoska07
nagyúr

Nekünk csak jó,ha van konkurencia.
Legyen is.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#3) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Valjuk be,a Snapi 810 eléggé gyér lett,na majd a 820 saját cpu val

(#4) TTommi


TTommi
aktív tag

És akkor most tulajdonképpen mi a hír? Mik azok a jelentős változások?

SXZ2 és SXZ5c

(#5) Obyboy


Obyboy
addikt

Lehet nagyobb veszélyt jelent a Huawei által gyártott HiSilicon Kirin mint a MT.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#6) Thaaleum válasza Oppenheimer (#1) üzenetére


Thaaleum
aktív tag

Szerintem erről szó sincs, én sokkal inkább használnék egy új generációs MTK chipset-tel rendelkező telót, mint akár egy S810-eset. :K :P

A cikkhez: nem tudom, mit jelentenek ezek a változások, de remélem, hogy így nem fognak majd olyan hibákat elkövetni, mint a 810-nél.

[ Szerkesztve ]

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#7) satz18


satz18
őstag

Baromira lelassult a fejlesztés a qualcomm-nál. A 800 után a 805 is csak csúszással érkezett a 810 meg egy kalap lófütty lett. E közben az apple a samsung és a mediatek továbbra is kellő ütemben tudja növelni a chipjeik sebességét. Én is remélem hogy meg fognak tudni újulni, mert kell a konkurencia.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#8) xmaas válasza Oppenheimer (#1) üzenetére


xmaas
őstag

"A MediaTek egyedül a felhasználókra jelent veszélyt."

Ezen jot nevettem koszonom :)

(#9) WOT-H-A-C válasza satz18 (#7) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Mindíg elcsodálkozom, mennyi mérnök, fejlesztő, és teszter van itt ph-n. :) Honnan a francból tudjátok, hogy milyen lesz a s810 egy jól optimalizált os-el normális (átlag) használat közben??? Jelentkezzen az akinek van már gyakorlati tapasztalata vele!!! Jah... nincs olyan....

Bocs nem konkrétan neked akart menni!!

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#10) Xynis válasza akoska07 (#2) üzenetére


Xynis
csendes tag

Értem én mire gondolsz, de szerintem nem.
Minél több van annál több féle képpen kell optimizálni az appokat, játékokat amik az android esetében (az ios-hez képest) egy nagy rakász sz@r... :W
Csak egy példa: Asphalt 8: új samsungon( S6) laggol, Htc one M9 kevésbé...Real racing pont fordítva :C

iPad pro 12.9

(#11) Remekelek28 válasza TTommi (#4) üzenetére


Remekelek28
őstag

Az,hogy ezentúl jobban figyelnek :)

(#12) pusszycat válasza satz18 (#7) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az S808-at valamiért kihagytad. :)

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#13) Cathulhu


Cathulhu
addikt

A hir elegge ferdit, tudtommal eredetileg csak arrol van szo, hogy az egyik nagy reszvenyes szeretne elerni a feldarabolast, de nyilvan ehhez a qualcommnak is lesz egy-ket szava.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#14) Terentius válasza Oppenheimer (#1) üzenetére


Terentius
őstag

Köszönjük, 1-es. Leülhetsz.

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#15) Narxis válasza Terentius (#14) üzenetére


Narxis
nagyúr

Te csak ne irkálj az osztálynaplóba. ;]

Thanos was right.

(#16) vicze válasza TTommi (#4) üzenetére


vicze
félisten

Nincs hír, valami spekulációt összehord a koreai sajtó kb. ennyi.
Qualcomm-nak nem SoC gyártás a fő bevételi forrása. A Exynos és a Snapdragon piacilag nem vetélytársak, csak 1 modell estében. Majd az S820-szal ugyan úgy visszatér a Galaxy sorozatba a Sanpdragon is.
Kavarják a semmit.

Ennél már csak azok a "hírek" jobbak, hogy ki hány %-ban gyártja a Apple A9-et, és minden héten más-más jön ki. :DDD

@satz18: "mediatek továbbra is kellő ütemben tudja növelni a chipjeik sebességét"
Ez vicc akart lenni? Hol is vannak az A57/72-es 8magos SoC-ok MTK-tól? Ja majd Q4-ben... Nézzünk egy kicsit a marketing mögé már.

[ Szerkesztve ]

(#17) Oppenheimer válasza Terentius (#14) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Azért remélem elég alufóliát betuszkoltál a hátlap mögé, hogy attól megjavuljon a GPS.

(#18) pusszycat válasza Oppenheimer (#17) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Semmi baj az MTK-s GPS-el csak az h saccol,kb.,körül,lehet,talán. :)

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#19) Plazmacucci válasza Oppenheimer (#17) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Oppenheimer lő, gól!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20) dilajoska1 válasza Oppenheimer (#17) üzenetére


dilajoska1
őstag

Kár hogy nem a Soc hibája hanem gyártóké! Szerintem
inkább maradj csöndben ha még nem használtál ilyen soc-t! ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#21) #86973952 válasza vicze (#16) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az is csak 20 nm -en. :)

(#22) WOT-H-A-C válasza Oppenheimer (#17) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Levagy maradva... Az újkori mtk socok gps es képességi rendben vannak. Sőtt ahogy a múltkor láttam pár gps es screenshotot az opo topikban lehet hogy jobbak is!! ;)

Na de froclit félre téve az mtk 6595, mtk 6595m , mtk6572 soc-ok nagyon jól muzsikálnak gps ügyben.

Viszont , hogy ne csak az újakat említsem, mtks hongmi, coolpad F1 , THL T11 (4.4) ezeknek mind jó volt a gps e.

Úgy hogy a régi rossz beidegződéseket nyugidtan sutba lehet dobni.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#23) vicze válasza #86973952 (#21) üzenetére


vicze
félisten

Ráadásul ugyan azzal a szívással mint most S810-nél, persze jóval kisebb GPU-t raknak mellé, nincs integrál modem, de még így se fogják 2GHz fölé vinni tartósan.

(#24) Tidzsimon


Tidzsimon
őstag

Világosítsatok fel, azért a 810 visszavett órajellel is gyorsabb ugye mint az előzőek, (cégen belül) csak nem éri el a samsung új cuccának a sebességét? Amúgy a samsung tervezi e gyártani másoknak is?

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#25) vicze válasza Tidzsimon (#24) üzenetére


vicze
félisten

Igen és igen.

(#26) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

amúgy a Snapi 810-ben a Cpu magok melegednek vagy valami más?

(#27) vicze válasza aprokaroka87 (#26) üzenetére


vicze
félisten

Ezt egy csöppet nehéz megmondani, de mivel melegedés esetében a teljes SoC teljesítménye visszaesik. De abból következtetve, hogy az A57-es magok órajelét vették vissza, a CPU a ludas.

(#28) aprokaroka87 válasza vicze (#27) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

értem,de ha jól láttam akkor az exynos ban magasabb órajelen futnak a cortex a57 magok

(#29) lezuvius válasza vicze (#25) üzenetére


lezuvius
őstag

Mi az erősorrend jelenleg? Tegra k1 (denver) vagy Exynos? Qualcomm hol áll hozzájuk kèpest? Nézegetem a sebességteszteket,de azokból nem teljesen tiszta.

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#30) Tidzsimon válasza vicze (#25) üzenetére


Tidzsimon
őstag

A köv kérdés, hogy visszavett órajelen fejlődött-e annyit mint a korábbiak, ha igen akkor kár arról beszélni, hogy szar, mert jóval jobb, mint egy 801es amivel tán minden elmegy, így csak egy sokat akart a szarka hibát vétettek. Szvsz.

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#31) vicze válasza lezuvius (#29) üzenetére


vicze
félisten

Mert nem olyan egyértelmű. CPU-ban az Exynos 7420, S810, K1. GPU-ban K1, S810/7420, itt esetileg gyorsabb egyik vagy a másik. Általánost elég nehéz mondani, de akkor az X1. :DDD

Tegrák ugye tabletben vagy még ott se (X1) játszanak szóval mobil fronton érdektelenek.

(#32) zsolt0017 válasza Tidzsimon (#30) üzenetére


zsolt0017
tag

Visszavett órajellel 33-35%-kal erősebb, mint a 805. Ha a Samsung nem dobta volna be a 14nm-t, akkor ez az egész hűhó nem létezne. A Snapdragon is fejlődött, de az Exynos többet, kb ennyi a történet. Az Exynos is melegedne 20nm-en. Persze ez nem menti fel a Qualcommot, de szerintem nem olyan drámai a helyzet, mint amilyennek vázolnák.

+ szerintem nem fenyegeti semmi a cég uralmát (ebben az évben legalább is, jövőre meg jönnek a saját tervezésű magok), mivel a csúcstelók Snapdragonnal jönnek (kivétel S6), a középben meg jobbak a többieknél, ott nincs A57-es mag, ami annyira túlmelegedne.

(#33) Tidzsimon válasza zsolt0017 (#32) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Akkor ennyit erről.

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#34) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Nagyon helyes, hogy pofonnak élte meg.. Alakuljon ki végre valami egészséges verseny, nehogy már minden csúcskészülékben qualcomm monopólium legyen.. Nem mintha rossz lenne, de mégis jobb ha harcolnak picit azért, hogy mi legyen a készülékekben.

Finn the human

(#35) papi77 válasza zsolt0017 (#32) üzenetére


papi77
addikt

Állítólag a 615 is melegszik.

Az első: NOKIA 1611

(#36) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Hát persze hogy a samsung, samsung, samsung..
Minden amiatt van!
Az egész világ összesz@rta magát az S6-tól, tudjuk!
De azért nem kell mindent ehhez kötni.

Ennyi erővel lehetne a MediaTek miatt, mert azt választotta pár telefongyártó is a snap 810 helyett, a melegedési problémák miatt...
De megértettem, Samsung!!!!

Értem a csíziót.

(#37) Fejvadi válasza TTommi (#4) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ezen gondolkodtam én is.

(#38) ctvagyok válasza Nuada herceg (#36) üzenetére


ctvagyok
őstag

Látszik te sem olvastad végig a hozzászólásoķat .

A MT szerintem max közép és alsó kategóriában teljesít. Van egyáltalán 20nm és socjuk?
Persze lehet örülni hogy elérték az s800 szintjét.

(#39) #86973952 válasza ctvagyok (#38) üzenetére


#86973952
törölt tag

Majd csak Q4 -ben lesz.

(#40) Wapmester


Wapmester
senior tag

itt már minden semmitmondó cikk samsung meg iphone-ról szól, kezd nagyon unalmas lenni

(#41) Nuada herceg válasza ctvagyok (#38) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Nem, valóban nem...
Azt hittem a cikk elolvasása már feljogosít arra, hogy egy hozzászólásban leírjam a véleményem a tartalmáról. :B
Egyébként viszont el szoktam olvasni a kommenteket, most épp nem sikerült. :D
Felkúrtam az agyam és meg kellett veletek osztanom! ;]

Értem a csíziót.

(#42) monti0222w válasza zsolt0017 (#32) üzenetére


monti0222w
addikt

Jönnek ki mással is pl. Kirin, Mtk-val szerelt csúcs telok, nem hiszem, hogy csak a qualcommal gyártót telefonok lennének a csúcsok! :N

(#43) fateless


fateless
veterán

Felső kategóriában az Exynos fenyegeti a Qualcomm-ot (Kirin-t azért nem írom, mert nem akkora a részesedése), a 615-öst és társait pedig az MTK6752 fenyegeti. E két páros esetén biztosan nem a Qualcomm-ot preferálnám, ha választható lenne a processzor (ara project).
A 410-essel nincs bajom (sőt, kedvelem, jobban, mint a 615-öt), még ha az MTK6732 erősebbnek tűnik is.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#44) vicze válasza fateless (#43) üzenetére


vicze
félisten

Az elmeséled, hogy a Exynos hogyan fenyegeti a Qualcomm-ot, mikor a Samsung saját SoC-ja, és más nem fog vele gyártani?

S615 vs. MT6752-vel az a probléma, hogy utóbbi drágább, innentől igazából a megrendelőn múlik de amennyire látszik inkább akkor az olcsóbb felé tendálnak. S410 meg megint csak hiába gyengébb de szintén olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#45) hemaka


hemaka
nagyúr

Majd akkor lesz gazban a Q, ha a Samu ugy dont, beszall a soc bizniszbe rendesen.

(#46) fateless válasza vicze (#44) üzenetére


fateless
veterán

Persze, természetesen.
Mivel a Samsung az egyik (ha nem a) legnagyobb vásárlója a Qualcomm prociknak, így a saját egység beépítése a Snapdragon ellenében piacvesztést jelent a Qualcomm oldaláról.

Igazából nem olyan bonyolult összerakni ;]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#47) vicze válasza fateless (#46) üzenetére


vicze
félisten

Azt felejted el, hogy pl. S2 és S3 esetében is túlnyomórészt Exynos volt a sorozatban, egyedül S4 és S5-nél kerül túlsúlyba a Qualcomm.
Egy 1milliárd készüléket felölelő piacról beszélgetünk, aminek az S-sorozat kevesebb mint 7%-át teszi ki, még a 70milliós éves eladással is, max. ekkora piacot tud veszteni Qualcomm, ami a valóságban kisebb, hisz eddig is Exynos volt a S és Note egy része. Egyáltalán nem olyan drámai dolog ez, mint ahogy el szeretnék ezt egyesek hitetni szenzáció hajhászásból.

Amúgy arról valahogy nincs cikkezés, hogy a MTK növekedése kb. betonfalnak ütközött, 15Q1-ben.

(#48) fateless válasza vicze (#47) üzenetére


fateless
veterán

Tehát azt gondolod, hogy ezek az előtérbe kerülő processzorcsaládok nem befolyásolják számottevően a qualcomm piacát? Ez esetben nem fogunk egyet érteni...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#49) Zoja™ válasza hemaka (#45) üzenetére


Zoja™
őstag

Egy darabig még biztos nem fog.

(#50) #86973952 válasza fateless (#48) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mármint melyik?

MTK beszorult a 28 nm -re, és víritanak az A53 -mal. Köszönhetően a hpm -nek gyorsabbak, de drágábban is, mint a Snapdragon lp -s. Így amit megerősített az alsó- és középső kategóriában - ahol eleve fontos szempont a gyártóknak a spórolás - azok szépen át is peregnek a Snapdragon felé. Aztán majd valamikor év végén lemennek 20 nm -re az A57 és az A72 miatt. Ott ugyanúgy szívó ágra kerülnek, mint ahogy a Qualcomm a 810 -zel.

Kirin továbbra sem gyárt máshova, ráadásul állandóan hangsúlyozza a Huawei, hogy továbbra is nagyon jó kapcsolatot ápolnak a Qualcomm -mal. Továbbra is használják. Máshova meg nem gyárt be.

Exynos meg eddig is ment a Samsung -nál, időnként máshova is. Pl. Meizu. DE nem olyan helyekre, ahol jelentős piaci részesedést szerezne. Az új SoC meg nem fog másba kerülni.

Snapdragon -ok meg szépen lemennek 20 nm alá (16 és/vagy 14), aztán helyre fogják tenni az erőviszonyokat. Az Exynos előnye a csíkszélességben rejlik.

Vesztett a részesedéséből a Qualcomm, de közel nem annyit, mint amennyire ez fel van fújva.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.