Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nyisziati


nyisziati
veterán

Lenne még pár ügy, amiben vizsgálódhatnának... :U

(#2) tope


tope
addikt

Itthon viszont aki felelős az vígan éli életét, tele zsebbel, mert itt minden szép, és jó, nincs mit vizsgálni...

(#3) Lauda válasza tope (#2) üzenetére


Lauda
félisten

a Microsoft Hungarynál érintett dolgozók már nincsenek a vállalatnál.

(#4) kikikirly


kikikirly
senior tag

#2 Tope:
,,Egyben leszögezték azt is, hogy a kedvezmény nem a kormányzati vásárlókhoz került, hanem korrupciós célokra használták fel, miközben hamisan „árengedményként" könyvelték el."Ezt a Microsoft mondja, nem a Kovács Zoltán.
1.Microsoft miért hazudna a kormány kedvéért?
2.Miért tartod elképzelhetetlennek hogy néhány alkalmazott a Microsoft Magyarországnál saját zsebre kezdett el dolgozni?Gyarlóság természetes emberi tulajdonság. :)

Megértem hogy ha hazai belpolról van szó nehéz az ártatlanságot feltételezni.Szóval nem beszólásnak szánom,ugyanakkor a tények jelen állása szerint tévedsz. :R

[ Szerkesztve ]

(#5) nyisziati válasza Lauda (#3) üzenetére


nyisziati
veterán

Ja, megszedték magukat és tele zsebbel eltűntek.
S mivel szakemberhiány van, simán fölvették őket egy olyan techcéghez (valószínűleg), ahol nem tudtak a botrányról, vagy úgy gondolták, majd ők lekezelik ezeket a személyeket.

Voltak tolvaj főnökeim, olyan is, aki százmilliókat "keresett" a karrierje alatt. Mindig volt valaki, aki foglalkoztatta őket a balhéik után is, vagy összeállt velük vállalkozásba. :(((

Én meg, aki piti (vagy nagyobb) összegeket se fogadtam el soha, úgy kellett kapálózzak munka után a válság idején. Egy évre még közmunkát is be kellett vállaljak. :(((

Rettentő igazságtalan a magyar rendszer, abszolút nem díjazza a valós teljesítményt. Maximum mikroszinten egy-két ember elismeri, ha szép munkát végeztél neki. De még ez sem biztos. :O

(#6) t72killer válasza Lauda (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A kenőpénzt zsebrevágó magyar minisztert fővádlottként és a további magyar állami "tisztviselő" résztvevőket bűnsegédletért összesen 180 év letöltendőre büntették.

Oh wait...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7) nyisziati válasza t72killer (#6) üzenetére


nyisziati
veterán

Ehh, már majdnem elhittem... :DDD

(#8) Tschubi válasza Lauda (#3) üzenetére


Tschubi
tag

A botrány kirobbanása után négy vezetőt rúgtak ki a Microsoft Magyarországtól:
egyikőjük, Sagyibó Viktor a Miniszterelnökségen kapott állást, amit akkor még Lázár János vezetett, Papp Istvánnak pedig egy egészen új pozíciót kreáltak az államigazgatásban: a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) egy korábban nem létezett pozíciójában kezdhetett dolgozni.
[link]

És ez is a cikkben van: "a Microsoft vezetése kenőpénzekkel vette rá az államot, hogy az ő szoftvereiket használják."

[ Szerkesztve ]

(#9) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Na, ha korrupció volt, akkor kit is ültettek le? Vagy ki került kormányzati pozíciókba? Kinek kellett volna nyomozást elrendelnie?

A HUP-on találóan megfogalmazták: a rendőrség nyomozás híján megszüntette a bűncselekményt.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#10) Lauda válasza Tschubi (#8) üzenetére


Lauda
félisten

Az is érdekes, hogy nem indítottak feljelentést, csak így házon belül megoldották.

(#11) Dark Archon válasza sh4d0w (#9) üzenetére


Dark Archon
addikt

Senkit. Amiért ilyen ügyesek voltak, egyből kaptak állást a minisztériumban. Igazából ez a belépő oda: sikkasztás, megkenés, pályázati ügyeskedés.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#12) Lortech válasza Dark Archon (#11) üzenetére


Lortech
addikt

Ez a rendszer alapja, kéz kezet mos. Ők biztosan hűségesek maradnak, nem fognak ugrálni, mivel akkor hirtelen és teljesen véletlenül elkezdene érdeklődni a tisztelt nyomozóhatóság az ügyben.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#13) t72killer válasza Lauda (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

LoL, amikor a kormányzat a legfelsőbb szintekig benne van? Melyik országban éltél az elmúlt 50évben?

#14: Ja, hogy a M$ magyarországon? Ők is vétkesek, miért indítottak volna eljárást, ami őket is hátrányosan érinti? Még nem láttam olyat, h a vesztegető feljelentette volna a korrupt hivatalnokot. ügyészségi v egyéb, az állam részéről érkező eljárásra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#14) Lauda válasza t72killer (#13) üzenetére


Lauda
félisten

Hogy microsoft nem indított eljárást. A magyar kormányzat van bent legfelsőbb szintekig a microsoftban?

(#15) Chaser válasza Lauda (#14) üzenetére


Chaser
titán

apánkat iasmereve már az sem kizárt ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) Lauda válasza t72killer (#13) üzenetére


Lauda
félisten

Hogy az anyacég nem indított eljárást.

(#17) MasterDeeJay

Nem értem a problémát. A közbeszerzés eleve drágább mint a kisker ár. Az hogy miért azt mindenki tudja.
Az állam így működik, eddig is így működött és ezután is így fog politikától függetlenül csak a mértéke válltozik , ezt kívülálló korrupciónak hívja aki meg benne van az meg jó üzletnek.
Az amcsikat miért érdekli az hogy más országban hova pakolják a pénzeket?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#18) Killer01 válasza MasterDeeJay (#17) üzenetére


Killer01
őstag

Gondolom mert nem ment feléjük a "százalék" :DDD

(#19) MasterDeeJay válasza Killer01 (#18) üzenetére

Igen, az lehet, azt hívják korrupciónak amiből kimaradunk. :DDD

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#20) Tschubi válasza Lauda (#16) üzenetére


Tschubi
tag

A cikkben ez is benne van: "Az ügyről az amerikai igazságügyi minisztérium is kiadott egy közleményt, amelyből kiderül, hogy olyan megállapodást kötöttek a Microsofttal, amelynek értelmében a bírságot be kell fizetnie a vállalatnak, de a bűnösségüket nem kell elismerniük."
Ha indított volna eljárást, akkor elismerte volna a bűnösségét. Így olcsóbban megúszta.

[ Szerkesztve ]

(#21) Lauda válasza MasterDeeJay (#17) üzenetére


Lauda
félisten

Az amcsikat miért érdekli az hogy más országban hova pakolják a pénzeket?

Amerikai cégnél történt korrupciós ügy.

Tschubi :R

[ Szerkesztve ]

(#22) #06658560 válasza nyisziati (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Helyesen a kormányhoz került legalább egy be, valami állami vezetői pozícióba.

(#23) Zolik válasza #06658560 (#22) üzenetére


Zolik
senior tag

gusztustalan ami ebben az országban megy. Jobb helyeken lesittelték volna őket, itt még egy zsíros állami megbízás is befigyelt. Amit a fidesz művel korrupció szintjén az szinte már elfogadott lett és senkit nem érdekel.. idáig jutottunk :(
Persze erről is a migránsok meg brüsszel és soros tehet. ja igen és gyurcsány.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#24) t72killer válasza Lauda (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ők otthon is sunyítottak, amennyire csak lehet. Ha egy magyar bíróságon tételesen kimondják a vesztegetést, azt az amerikai is észreveszi és esetleg pár misivel ($) emeli a tétet.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#25) Fred23


Fred23
nagyúr

[link]

Nincs itt semmi látnivaló, menjetek inkább focizni! :DDD :O

(#26) Aprósólyom válasza Zolik (#23) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nemrég hallgattam egy beszélgetést Popper Péterrel. Állítólag már 80-as évek végén látta Orbánban a diktátori, hatalom éhségre való hajlamot, amit akkor meg is mondott neki. (Én gyanakszom a hatásos módszerek elsajátítása miatt ápolja a jó kapcsolatot Putyinnal. Van kitől tanulni...)

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#27) Zolik válasza Aprósólyom (#26) üzenetére


Zolik
senior tag

Az amit össze hazudott az elmúlt tizen x évben minden überel. Az biztos hogy régóta nem önmaga. Már csak azért le kellene mondania mert volt egy olyan kijelentése hogy amelyik kormány alatt az euro 300Ft fölött van annak le kell mondania stb.
Nyilván már elég beteges a hatalomhoz való ragaszkodása és túl sokan dőzsölnek a lenyúlt milliókból ahhoz hogy hagyják leváltani. Amíg ez a megfélemlítéses agymosás megy (lásd m1) hogy az embereket csak ők tudják megvédeni és féljenek mindentől ami nem fidesz addig esélyesen nem lesz változás. Bár az hogy az EÜ, az oktatás, a kormányhivatalok stb az összeesés felé táncolnak talán adhat egy lökést.

[ Szerkesztve ]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#28) gabor7th


gabor7th
addikt

Minden relativ...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#29) Fred23 válasza Fred23 (#25) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mondjuk azt végképp nem értem, hogy egy keresztény-nemzeti országban miért akarnak olyan OS-t még a kisiskolások gépeire is, ami démonokat futtat (akár álnéven)?! Szólni kéne erről valamelyik illetékes szarvasvadásznak, talán tenne valamit a jó ügy érdekében! :))

[ Szerkesztve ]

(#30) KaiotEch válasza gabor7th (#28) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Főleg az elmélet? :)

(#31) gabor7th válasza KaiotEch (#30) üzenetére


gabor7th
addikt

Most a pénz nagyságára gondoltam.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#32) bambano


bambano
titán

csak a lényeg maradt ki a cikkből, hogy a büntetést a magyar microsoft fizeti meg.

ami meglehetősen furcsa, hogy egy amerikai törvény miatt a magyar ms fizet.

emellett a az ms főnöke etikus üzleti gyakorlatot emleget? betépve miért nyilatkoznak?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) Tschubi válasza bambano (#32) üzenetére


Tschubi
tag

Nem furcsa. Ezért:
[link]
És volt nem magyar szál is (a cikk végén):
[link]

[ Szerkesztve ]

(#34) bambano válasza Tschubi (#33) üzenetére


bambano
titán

ennél konkrétabban?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) Tschubi válasza bambano (#34) üzenetére


Tschubi
tag

A magyar leányvállalatnak az amerikai anyacégére vonatkozó törvények miatt kell fizetnie, ahogy a cikkben is szerepel:
"Az amerikai hatóságok szerint mindezzel a Microsoft Hungary megsértette az Egyesült Államokban érvényben lévő, a külföldi korrupciós gyakorlatra vonatkozó törvényt."
Ez elég konkrét?
De ahogy én olvasom nem a magyar cégnek kell a büntetést megfizetni, hanem a magyar cég miatt kell.

[ Szerkesztve ]

(#36) Zolik válasza bambano (#34) üzenetére


Zolik
senior tag

Mit szeretnél ettől konkrétabbat? Polt petya levelezését az ügyről?

A hírben meg benne volt hogy a magyar MSt vágták meg..

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#37) dajkopali válasza Tschubi (#35) üzenetére


dajkopali
addikt

hogy tisztázzuk, bár szerintem a hírből is világos:
a Microsoft Magyarország köteles megfizetni a 8.x milliós büntetést a korrupt gyakorlatért
a többit, a 16,5 millió dolláros kártérítést peren kívüli megegyezés eredményeként az anyacég, a Microsoft Corporation fizeti meg

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#38) Tschubi válasza dajkopali (#37) üzenetére


Tschubi
tag

Hát, nem tudom. A Te cikkedben ez szerepel: "Ezzel kapcsolatban a Microsoft Corporation 16,5 millió dolláros kártérítés és ítéletet megelőző kamat megfizetésében állapodott meg az amerikai tőzsdefelügyelettel (SEC) a magyarországi ügy, valamint hírügynökségi jelentések szerint szaúd-arábiai és thaiföldi tisztségviselők utazásaira és ajándékaira fordított „lezsírozott alapok” és a Microsoft törökországi leányvállalatát érintő, magyarázat nélküli árengedmények miatt."
És az ott lévő linken elérhető amerikai oldalon is ez áll:
"In a related matter with the Securities and Exchange Commission (SEC), Microsoft Corporation agreed to pay to the SEC disgorgement and prejudgment interest totaling approximately $16,565,151 for conduct in Hungary."

A Microsoft Corporation nem a Microsoft Magyarország. De igazából mindegy, én már nem rugóznék ezen. :))

(#39) bambano válasza Tschubi (#35) üzenetére


bambano
titán

nem, mert a kérdésem nem arra vonatkozott, hogy mit csinált a magyar vállalat, hanem arra, hogy az általad bizonyítékként felhozott cikkből mire akartál konkrétan célozni, mint bizonyíték. tehát ha a kérdésemre akarsz válaszolni, akkor a #33-ban az első linken levő cikkből idézz.

Egyébként meg a hsz-edet továbbgondolva elég veszélyes precedens lenne, ha egyes államok úgy döntenének, hogy x cég megsértette az ő törvényeiket, és akkor perelnek. például beperelhetnénk az ms-t az adatkezelési gyakorlata miatt, mivel a magyar törvényeket egyértelműen sérti.

szóval egyrészt a felhozott törvény tényállása nem áll meg, tehát erre hivatkozva büntetni nem helyes, másrészt az usa leszedi a sápot egy olyan törvénysértésért, amihez gyakorlatilag nincs köze?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) dajkopali válasza Tschubi (#38) üzenetére


dajkopali
addikt

abban igazad van, hogy kissé homályos, és talán én is hibáztam, hogy nem fejtettem ki világosabban
de nézzük az amerikai igazságügyi minisztérium döntését, ott talán jobban látható
itt az egyik megállapítás:
Microsoft Magyarország Számítástechnikai Szolgáltató és Kereskedelmi Kft. (Microsoft Hungary), a wholly owned subsidiary of Microsoft Corporation, has agreed to pay a criminal penalty of more than $8.7 million to resolve the government’s investigation into violations of the Foreign Corrupt Practices Act (FCPA) arising out of a bid rigging and bribery scheme in connection with the sale of Microsoft software licenses to Hungarian government agencies.

és itt a másik:

In a related matter with the Securities and Exchange Commission (SEC), Microsoft Corporation agreed to pay to the SEC disgorgement and prejudgment interest totaling approximately $16,565,151 for conduct in Hungary.

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#41) bambano válasza dajkopali (#37) üzenetére


bambano
titán

a hírből világos (ha máshol is olvasta valaki), a posztodban egy szó sincs arról, hogy a magyar ms fizet.

Tehát tisztázzuk az általad linkelt határozat alapján: az ms hungary fizet $8.7M-t az amcsi igazságügyi minisztériumnak, plusz az ms usa fizet egyéb kapcsolódó disznóságaik miatt a tőzsdefelügyeletnek $16.5M-t. Az egyéb disznóság itt hasonló húzásokat jelent más országokban.

szerk: mire beírtam, te is megnézted...
szerk2: a cikkben 8-as karakter csak a release időpontban van...

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42) Tschubi válasza bambano (#39) üzenetére


Tschubi
tag

Nézd, tényleg nem értelek. :F
Furcsának nevezted, hogy magyarországi cég fizet büntetést amerikai törvény miatt. Itt tévedtem, és ezt igyekeztem korrigálni is: szerintem nem a magyar cég fizet, hanem a magyar leányvállalat jogsértése miatt az amerikai anyacég, a rá vonatkozó amerikai törvények miatt. Én ezt nem találom furcsának. De ahogy a 38-asban is írtam, én már nem szeretnék ezen rugózni. :R

lásd egyel lentebb: a büntit valóban a magyar cég fizeti

[ Szerkesztve ]

(#43) Tschubi válasza dajkopali (#40) üzenetére


Tschubi
tag

Értem és igazad van. Ez alapján valóban a magyar MS fizet büntetést, azaz 8,7 millió $-t.

(#44) bambano válasza Tschubi (#42) üzenetére


bambano
titán

én viszont továbbra is szeretnék rugózni azon, hogy egy amerikai törvény miatt miért is fizet egy magyar cég a doj-nak büntetést?
és továbbrugóznék azon, hogyha a kiírt feltétel nem valósul meg, vagyis valószínűleg a törvényben leírt tényállás sem valósult meg, akkor miért van a büntetés?
és továbbrugóznék azon, hogyha magyar céget meg lehet büntetni Magyarországon elkövetett bűncselekmény miatt amcsiban, akkor amcsi céget miért nem lehet megbüntetni magyar törvények miatt ott elkövetett bűncselekmény miatt? hol van itt a kölcsönösség?

mióta vagyunk mi az usa csatlósa?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) Tschubi válasza bambano (#44) üzenetére


Tschubi
tag

Értem a problémádat. Nem vagyok jogász (mint láthattad simán félre is fordítottam az amerikai oldal szövegezését), de talán azért mert a magyar MS 100%-ban tulajdona az amerikainak. De ez csak tipp.

(#46) Killer01 válasza bambano (#44) üzenetére


Killer01
őstag

mióta vagyunk mi az usa csatlósa?

A ruszkik kivonulása óta (természetesen nem hivatalosan) :(

(#47) nyisziati válasza bambano (#44) üzenetére


nyisziati
veterán

"Csatlós"... Hagyjuk már ezeket a hülyeségeket. Az ő rendszerükben élünk, ami a SZABADSÁGRA épül, szemben a régivel.
Remélem nem a szovjet időket sírod vissza?!

(#48) DjFlanker válasza bambano (#44) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Mert a magyar cég 100%-s tulajdonosa az amerikai MS, tehát 100% büntetőjogi felelősséggel tartozik érte az USA-ban. Jogilag olyan mintha az anyacég tette volna.
Lásd még Deutche Telekom - magyar telekom Montenegrói ügye, majdnem ugyanez

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#49) bambano válasza DjFlanker (#48) üzenetére


bambano
titán

"Mert a magyar cég 100%-s tulajdonosa az amerikai MS, tehát 100% büntetőjogi felelősséggel tartozik érte az USA-ban.": csakhogy a határozatban ki van emelve, hogy ms hungary, ez alapján a doj hatáskört szerzett egy Magyarországon bejegyzett cég fölött. Ezt normálisan úgy kellett volna, hogy a doj az ms-t bünteti, és azt házon belül intézik.

"Lásd még Deutche Telekom - magyar telekom Montenegrói ügye, majdnem ugyanez": ezt kifejtenéd bővebben, mert ennyiből nem értem, mire célzol.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) bambano válasza nyisziati (#47) üzenetére


bambano
titán

"Remélem nem a szovjet időket sírod vissza?!": miért sírnék vissza bármit is, ami itt van?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.