Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kpal


kpal
veterán

minél gyorsabban fejlődjünk . kíváncsi leszek pár év múlva mit tud majd a mobil..

(#2) B4nd1t4 válasza kpal (#1) üzenetére


B4nd1t4
tag

szvsz... Semmit... Lesz egy chip a fejedbe, oszt jóccakát... :)

Alamuszi Nyuszi nagyot ugrik... :)

(#3) smkb


smkb
őstag

"Az Intel és az AMD nem is a technológiai problémáktól függ, hiszen 2011-ben már mindkét vállalat kínál olyan integrált IGP-vel rendelkező mobil processzort, melyeket akár tabletekbe is bele lehet rakni"

Belének bele lehet, csak épp nem 500mw környéke a fogyasztásuk, hanem ennek 10-20 szorosa... kell melléjük egy bazinagy akksi és aktív hűtés ... ennek eredménye a kb 1 kilós tablet tömeg, meg az, hogy nem fogható cucc bárhol, bárhogy, mert a hűtőlevegőt ki kell vezetni valahol, mert oszt még a végén belesül lélek :)

(#4) t34mf4llb4ck


t34mf4llb4ck
csendes tag

Ezt sosem fogom megérteni...egyfelől a mobil piac folyamatos fejlődése egyértelmű köszönhetően annak hogy az okostelefonok divatosak(bár az emberek 99%-a soha nem használja ki azt amit egy okostelefon igazán tud vagy a nagyon gyér aksi miatt nem meri mert 1 nap alatt kinyiffan a cucc). A tabletek szintén aztis elfogadom hogy leváltják a netbook-okat az még rendben is van(bár a fizikai billentyűzet hiánya marha idegesítő sok esetben). De az hogy a pc piac elavul és az intel és az amd komoly gondban lenne csak azért mert nem lépnek be erre a piacra az azért enyhén szólva túlzás.

Elbeszélgetnék szivesen ezekkel az okos emberekkel hogy szerintük mégis milyen területen képes 1 pc-t lenyomni egy tablet tekintve hogy a tablet árából veszek egy minden igényt kielégítő baromi gyors asztali gépet amin minden amit a tablet előnyének mondanak sokkal jobb a mobilitást leszámítva de arra meg ottvan a telefon...

(#5) Chaser


Chaser
titán

"Goolge Android" ez biztos abu edition ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6) Angel1981


Angel1981
veterán

Kíváncsi lennék, az asztali PC-knek milyen jövőt jósolnak - arról ugyanis nem szól egyértelmű ténymegállapítás a cikkben.

Egyébként szerintem nem kell félteni Inteléket, elég sok tapasztalatuk és pénzük van, hogy megoldják a dolgot.

(#7) D1Rect válasza Angel1981 (#6) üzenetére


D1Rect
félisten

Overpowered useless junk. :DDD

Túl erősek a mindennapi igényekhez az asztali PC-k.

(#8) t34mf4llb4ck válasza D1Rect (#7) üzenetére


t34mf4llb4ck
csendes tag

Viszont amikor megkérdezik tőlük hogy oké rendben de akkor hogyan futtathatok mondjuk egy photoshopot vagy hogyan játszhatok le akadás nélkül egy komolyabb mkv formátumú filmet akkor csak a nagy hallgatás aztán kiszólna steve jobs a háttérből..."nincs arra szüksége az embereknek és kész ne akarjon senki haszontalan dolgokat" :D

(#9) TESCO-Zsömle válasza t34mf4llb4ck (#8) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem tudom, te hogy vagy vele, de én nem szeretem, ha mások mondják meg mire legyen szükségem.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10) t34mf4llb4ck válasza TESCO-Zsömle (#9) üzenetére


t34mf4llb4ck
csendes tag

Steve jobs abból él hogy másoknak megmondja mire van szükségük és lényegében ő az aki ezt az okostelefon/tábla őrületet megszülte úgyhogy örülj neki hogy nem vagy része a birka nyájnak :P

(#11) TESCO-Zsömle válasza t34mf4llb4ck (#10) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akk lehet ezért undorodom az Almás cuccoktól? :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12) Ł-IceRocK-Ł válasza TESCO-Zsömle (#11) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Steve Jobs is boring...

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#13) ddekany


ddekany
veterán

Hö? Mi számít a cikk szerint "mobil processzornak", azaz milyen piac 10%-a? Mivel PC-s megoldásokat emleget a cikk, gondolom ide a notebook-ok is beleszámítanak. ARM meg kb csak netbook-ban lesz... azt meg megnézem, hogy szorítja ki 2014-ben ennyire a netbook a rendes notebook-ot. Eleve egyre több embernek asztali PC helyett van notebook-ja, nem pedig mellette, tehát akkor annak teljes értékű gépnek kell lennie, amin futnak a már ismerős Win-es alkalmazások, és innentől kezdve ez szoftver probléma is, még akkor is ha hú de gyorsak lesznek 2014-re az ARM-os cuccok (de nem).

(#14) tcp válasza t34mf4llb4ck (#8) üzenetére


tcp
tag

Az MKV lejátszás, a Photoshop futtatás, és a többi erőforrás igényes alkalmazás problmájára valószínűleg a felhő technológiát gondolják megoldásnak az érintett gyártók, a maiaknál persze sokkal nagyobb sebességű, új generációs hálózatokkal karöltve.
Gyk a keztedben egy "buta", "lassú", "apró memóriával" szerelt tablet, mégis egy 20MPx-es képet szerkesztesz rajta villámgyorsan PS-ben, esetleg videót kódolsz vagy matematikai számításokat végzel, mert az egész számítási folyamat odafent a felhőben zajlik, Te csak vezérled, a képernyőn meg megtekinted az eredményt.
Pár gyártó szeirnt kicsit kissebben odahaza is mehet ez, a mobil eszköz a kezedben, vagy a nagy képernyős tv előtt ülsz a kanapén, a PC (valami fajta home server megoldás) meg egy NAS-sal karöltve a spájzban végzi a háttérmunkát, immár "láthatatlanul".

Persze, mint mindig amikor több lehetséges, ám egymással többé kevésbé konkurens irány van, akkor lehetetlen előre eldönteni, hogy kinek lesz igaza (ha egyáltalán igaza lesz valakinek), a végén merre fog a piac tovább haladni, tehát manapság persze varázsgömb kellene ahhoz, hogy eldöntsük, hogy 5-10 év múlva lesz e még nagy számú, a feladatok 90%-hoz bitang erős PC, vagy inkább az ARM féle mobil eszközös vonal fog nagyon megerősödni mondjuk a felhőkkel karöltve, esetleg a lehetőségek valami olyan "katyvasza" amire ma még senki nem gondol.

(#15) LordX válasza tcp (#14) üzenetére


LordX
veterán

Az a baj, hogy a felhős megoldáshoz olyan hálózat kell, ami nincs, és a közeljövőben nem is lesz. A Rel10-es LTE-Advanced tud 10 Gbps-et vezeték nélkül, de 1. kis távolságban, 2. half duplexben és 3. megosztottan a cellában levő mindenkinek. Na most az egész világon a Rel8-as (tehát az aktuális szabványnál 2-vel korábbi) LTE-t is csak 5 darab szolgáltató kapcsolta be kereskedelmi szinten, és még ezek is csak részleges implementációja az összes featurenek.

Az otthoni megoldással meg az a bajom, hogy ha elmegyek otthonról, nem működik, akkor meg már miért is vettem két gépet, miért nem az erőgépen dolgozok egyből?

(#16) t34mf4llb4ck válasza tcp (#14) üzenetére


t34mf4llb4ck
csendes tag

Hát nem tudom a számítási felhő nekem még mindig kicsit zűrős és problémás megoldás.
1.Ha a számítási felhő azaz a host ami az adataimat tárolja eltűnik hova lesznek az adataim és hogyan tudom újra használni őket?
2.egy 3. személytől adott esetben cégtől függök az adataim biztonságos tárolását illetően.
3.elvesztem a kontrollt a saját adataim felett mivel azok a felhőben vannak.

Viszont hogyha egy házi szerver megoldásról beszélünk akkor miért lenne szükségem egy okostelenra/tablet-re hogy a házi szerver felhasználásával végezzen műveleteket mert akkor ugyanazt meg tudo csinálni a házi szerveren is sokkal kényelmesebben mint a tableten adott esetben. És pont ezért érthetetlen nekem az ARM és az egész piac viselkedése mert teljesen logikátlan és fölösleges "modern adat lopásra kifejlesztett technológiákat" kivánnak lenyomni az emberek torkán és erre még büszkék is.

[ Szerkesztve ]

(#17) DemonDani válasza tcp (#14) üzenetére


DemonDani
addikt

MKV már most is sima ügy akár 1080pben is egy tegrával... (najó nem sima de megoldható)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#18) t34mf4llb4ck válasza DemonDani (#17) üzenetére


t34mf4llb4ck
csendes tag

hááát a legkissebb mkv formátumú filmem 8giga legnagyobb 140giga azért na ekkora tárhelye egyik táblának vagy okostelefonnak sincs és nemis néz ki úgy hogy valaha is lesz :)

(#19) tcp válasza t34mf4llb4ck (#16) üzenetére


tcp
tag

az adataid 99%-a már így is külső szolgáltatóktól függ (ISP, Facebook, email, IM programok, stb mind-mind keresztül mennek mások kezein), és a kontrollt is nagyrészt elvesztetted felettük :)

az adataid 99%-át nem csak öncélúan tárolod a HDD-den, hanem meg akarod osztani másokkal, akár emailben, akár más módon, akkor meg egyszerűbb a felhő (nem véletlen terjednek az olyan alkalmazások, mint a picasa, a youtube, a google docs, stb, ahol ugye pont a megosztás a lényeg)

a felhasználók nagy része otthon 1db HDD-n tartja az adatait, és esetleg, nagy ritkán készít róla egy backupot (már ha eszébe jut, de inkább nem jut). Azt azért nem nehéz belátni, hogy a felhőben ennél kicsit komolyabb adatbiztonságot valósítanak meg. Ha csak kinézünk egy kicsit a hazai SoHo szegmensből, akkor mindjárt megjelennek minimum a hot swap HDD-k raid tömbben (és nem holmi alaplapi RAID1-re kell ez alatt gondolni), a storage tömbök rengeteg redundáns alkatrésszel automatikus szalagos mentő egységek, az ezeket vezérlő intelligens szoftverek, etc, ezek szerencsére már idehaza sem jelentik az álom kategóriát.
Gondolhatod, hogy egy felhő üzemeltető sem fogja egy host hibától függővé tenni az adataid elérését.

A home pc-s megoldásban pedig az a jó, hogy az emberek jobban szeretnek egy apró kényelmes eszközzel odaülni a kanapéba, és nem egy nagy notit szorongatni. Egy tablet a feladatok 90%-hoz vitathatatlanul kényelmesebb, mint egy noti, de persze nincs is meg a számítási kapacitása. Én pl egy tablet pc-vel szoktam RDP-n csatlakozni a PC-re, ez persze eléggé fapados megoldás, és egy igazi tablet jobb is lenne erre a célra, de a semminél jobb, és itt még sok kényelmi funkció előtt van tér.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a felhő lesz az ultimate megoldás, csak azt, hogy a piac egy része kb ilyesmiben gondolkozik, és a legtöbb felmerülő kérdésre választ is tud adni, aztán majd kiderül, hogy a piacnak tetszenek e ezek a válaszok, vagy kidobják őket a fenébe.

[ Szerkesztve ]

(#20) Bogyó bá' válasza t34mf4llb4ck (#8) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

..."nincs arra szüksége az embereknek és kész ne akarjon senki haszontalan dolgokat"

Na én pont az iPhone-nal, iPaddel vagyok így: az égvilágon semmi szükségem rájuk. :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#21) DemonDani válasza t34mf4llb4ck (#18) üzenetére


DemonDani
addikt

miről beszélsz te amúgy? 720p filmek 3-4gbba beleférnek simán, 82cm-es lcd-n is könnyedén élvehető minőséget biztosítva, továbbá a nand chipek is fejlődnek, ipadban mar 64gb-os tárhely is lehet, és akár külső adathordózókat is képesek kezelni egyes telefonok is akár! szóval rányomhatok én egy 512gbos SSD zsebvinyot is ami 1,8"...

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#22) TESCO-Zsömle válasza ddekany (#13) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

mellé

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23) t34mf4llb4ck válasza tcp (#19) üzenetére


t34mf4llb4ck
csendes tag

Hát azért az nem az adataim 99%a ami másoktól függ valamint ebben ottvan az egyéni akarat is. Például a facebook azt rakok fel amit én jónak látok amit nem akarok megosztani másokkal azt egyszeráen nem rakom fel és ennyi az egész ezzel szemben a felhő elveszi ezt a lehetőséget és még aztis elérhetőve teszi egy 3. személy(ek) számára amit én privát adat ként adott esetben mondjuk kép/videó formájában akarnék tárolni.

Az hogy az adatok hány %át tárolja az ember öncéluan és mennyit megosztásra az egyéni preferencia én például az adataim nagy részét öncélúan tárolom magamnak és annak akit engedek hogy lássa ezzel szemben lehet hogy valaki több 1000 képet rak fel facebookra mert ilyen is van. De ez nem igaz mindenkire :P

Ami az adatbiztonság hátterét illeti szerintem ennek nem a technológia vagy a hardweres megoldások az első számú felelősei hanem maga az user értsd az előbbi példámmal élve az emberek nincsenek tisztában azzal hogy amit közzétesznek az interneten azt mások mire használhatják vagy hozzáférhetnek-e.Az emberi hülyeség toronymagasan ver bármilyen hardweres megoldást, ezért gondolom azt hogy jobb az hogyha az emberek csak a kellő tájékozódás után nyúlnának saját felelősségükre ilyen dolgokhoz(bár ez sosem fog megvalósulni).

Röviden az én problémám ezzel az hogy fölösleges és teljes mértékben haszontalan megoldásokat erőltetnek erről híresült el ez a szegmens a parasztvakításról semmi másról. Majd amikor felmutatnak olyan megoldást ami tényleg kényelmesebbé és jobbá teszi a mindennapi munkát egy számítógépen vagy egyáltalán a kapcsolattartást akkor talán változni fog a hozzám hasonlóak véleménye is de addig ez nem több mint modern technológiának álcázott adatlopás és "megfigyelés".

(#24) t34mf4llb4ck válasza DemonDani (#21) üzenetére


t34mf4llb4ck
csendes tag

Hát 512gigás SSD kicsit drága móka lenne és nem mindegy azsem hogy 1280 x 700as felbontású ~600kbps bitrate vagy mondjuk 1080p 23500kbps bitrate mellett persze ez csak egyéni preferencia én személy szerint ha választhatok akkor utóbbi de ha neked megteszi hát megteszi.

(#25) DemonDani válasza t34mf4llb4ck (#24) üzenetére


DemonDani
addikt

poénos vagy ide látom ;) őrizd meg ezt a jó szokásod :K

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#26) kpal válasza B4nd1t4 (#2) üzenetére


kpal
veterán

Terminátor :)

(#27) Sanyix válasza t34mf4llb4ck (#23) üzenetére


Sanyix
őstag

Az a baj, hogy hw témában az ipadból indulsz ki. Apple cuccból soha sem érdemes kiindulni, mert mindig egy túlárazott buta szar lesz, arra jó hogy egy szegmensben hypeot generáljon, mert az az egyetlen amihez értenek. Ellenben 40k-ért kapsz olyan 10 colos 1 ghz-s táblapc-t, amiben egy olyan fantasztikus dolog van ami az epl cuccokban soha sem lesz: memóriakártya hely, így csak a memóriafejlesztéstől függ mekkora a tárhelyed... pl most sd kártyából már vehetsz 64 gigásat, de a 16 gigás más általános, és ugye ezt lehet cserélgetni+ usb vinyó.
Sőt jönnek a hdmi kimenetes tabletek, hd video gyorsítással, mindennel. az apple legenerálta a hülyéknek a hypeot, ami miatt érdemes lett a többieknek is fejleszteni, így a tablet, és az okostelefon rohamosan fejlődik, és olcsósodik (persze nem az epl-é), lásd zt-180 és zte blade.
Adataidat meg simán lehet védeni... titkosítva töltöd fel, azt lehet próbálni fejtegetni, de amúgy senkit sem érdekelnek...
sokkal biztonságosabb mint otthon az időzített bomba hddken...

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#28) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Szegény PC.. :O Na mind1 lesz ami lesz, azt viszont meg kell hagyni, hogy azért már már elég gyorsan fejlődik a mobil piac. Ki tudja mi lesz itt 2020-ra. :U ;]

PS4

(#29) t34mf4llb4ck válasza Sanyix (#27) üzenetére


t34mf4llb4ck
csendes tag

Ebben igazad van hogy nem az appleből kéne kiindulni csak itt az a probléma hogy ha megfigyeled akkor valamilyen szinten mindig ugyanaz történik.Apple kiad valami szart -> felturbózza minden más cég -> apple lenyúlja az ötleteket kiad egy újabb szart és így tovább és így tovább ezért indulok ki az appleből.A biztonság tekintetében szerintem egyén függő majd kiderül hogy mezei felhasználónak melyik megoldás lesz biztonságosabb(és jobban kezelhető) egyenlőre komoly reményeket nem fűzök hozzá a tabletek terén mint azt mondtam korrábi hszben azt simán el tudom képzelni hogy netbookokat eltörli a polcokról ha kialakul egy komolyabb árverseny és több szolgáltató fog több tabletet árulni mert jelenleg azért hiába van sokféle tablet ami itthon is elérhető az nemsok van ipad + galaxy tab aztán ennyi volt.

(#30) Taranti


Taranti
senior tag

Lehet, hogy én öregszem, de a telefonomat telefonálásra használom, az MP3 lejátszómat zenehallgatásra, a PC-met meg minden másra (film, játék, internet, szövegszerkesztés, stb.)
Próbáltam én PSP-n játszani, meg buszon notit használni, csak egyiket sem lehet, mert kényelmetlen. A kics/könnyű/nagy tudású mobil eszközöknek akkor lesz értelmük, ha kicsi(-re összehajtható)/könnyű de amúgy nagyobb méretű megjelenítők lesznek hozzájuk - pl. egy olyan keret, ami a vakok fehér botja elvén "összecsukható" és nadrágzsebben simán elfér, de kinyitva és beüzemelve ott van előtted a kép (még az is lehet, hogy át tudsz nyúlni a képen hiszen csak egy vetített kép a keret síkjában - ugye milyen futurisztikus?).

DemonDani #21: ha bejön amit mondasz, az olyan drága lesz, mint a mostani X58 alapú rendszerek: baromi gyors, baromi drága, és még nyugaton viszonylag is kevesen veszik.

tcp #19: Minden eddig nyilatkozó szakember komoly biztonsági kockázatokat lát a felhőben (és a Facebook-IWIW-stb-ben is...), nem hinném, hogy rövid/közép távon sokan kezdenék használni.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#31) D1Rect válasza t34mf4llb4ck (#8) üzenetére


D1Rect
félisten

Meg a photoshoppolást és az mkv filmnézését és játékot is egy 50 colos mobil eszközön szeretnéd?

(#32) lorenzen válasza D1Rect (#31) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Belöki a pupillapanelt a szemébe, és beállítja a 100"-os virtuális megjelenítő méretet.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#33) t34mf4llb4ck válasza D1Rect (#31) üzenetére


t34mf4llb4ck
csendes tag

hát már bocs de hogyha azt mondják hogy le fogja váltani az asztali pc-t és a notebookokat is akkor szeretnék rá látni alternatívát igen.

(#34) Alchemist válasza tcp (#19) üzenetére


Alchemist
addikt

az adataid 99%-a már így is külső szolgáltatóktól függ (ISP, Facebook, email, IM programok, stb mind-mind keresztül mennek mások kezein), és a kontrollt is nagyrészt elvesztetted felettük

A levelező kliensemben 10 évnyi levelezés (+rendszeres mentése), sok-sok website-ot letükröztem (nem árt majd a WikiLeaks-et is, nehogy olvasás közben húzzák ki a drótot :) )
Ami megvan a lemezeimen (ezért is lehet manapság nagy vinyókat eladni!), az az enyém, utána nem függ ISP-től, hálózati összeomlésoktól, cenzúrától... etc.

az adataid 99%-át nem csak öncélúan tárolod a HDD-den, hanem meg akarod osztani másokkal,

Inkább fordítva... :)

Egy tablet a feladatok 90%-hoz vitathatatlanul kényelmesebb, mint egy noti, de persze nincs is meg a számítási kapacitása.

Amíg nem lehet rajta villámgyorsan gépelni, addig számomra marginális a jelentősége, alkalmi játékszer.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#35) Srodney


Srodney
senior tag

bele kell huznia a pc piacnak,az arm-mert meg csírájába kell elfolytani,nehogy megint egy nagy monopol vállalat legyen aki a törpékel versenyez... :(((

(#36) baluka26 válasza Srodney (#35) üzenetére


baluka26
veterán

Így igaz! :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#37) Sanyix válasza Srodney (#35) üzenetére


Sanyix
őstag

az a baj hogy az arm nem egy vállalat... egy architektúra amit x gyártó használ pl qualcomm, samsung, nvidia, texas instruments, és legalább nem egy elavult utasításkészlettel operál, na meg a wintel birodalom megszűnése felérne egy megváltással a számtechben.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#38) Angel1981 válasza t34mf4llb4ck (#10) üzenetére


Angel1981
veterán

+1
Nagyon jó megfogalmazás! :D

(#39) GerykO válasza t34mf4llb4ck (#10) üzenetére


GerykO
aktív tag

Azért ez az okostelefon steeve jobs duma kicsit vicc. Black-Berry mond valamit? Ott is a felhőn alapszik minden, és a nem annyira csóró országokban igencsak elterjedt dolog. Valamelyik arab kormány be is tiltotta, mert veszélyesnek tartotta az ország belbiztonságára nézve, BB kivett egy-két szolgáltatást az adott országban... /ez kicsit ifóne elött kezdődött business, érdemes utána olvasni/ ;]
Ha a vállalati IT infrastruktúrákat megnézed /Postán volt szerencsém szakmai gyakorlatot végezni/, az is elég hasonló, mint a felhő, van egy marhanagy szerver, és sok kliensgép csatlakozik rá, titkárnéni PIII-es gépen is tud passziánszozni, meg szövegszerkeszteni, levelezni, ha meg exel-ben indit egy lekérdezést, azt úgyis a szerver hajtja végre. Esetleg nézz be a magyar bankokba, túlnyomórészt DOS-os programokkal dolgoznak, és a többit a szerver oldja meg, vagy a kórházak is példának okáért. ;]
Ha pedig belegondolsz abba, hány manager, vagy üzletkötő, kárszakértő dolgozik notebookal, abból hány váltott netbookra (mert az is elég diavetitéshez, wordhöz, levelezni, vagy felmásolni rá a fényképeket, és feleakkora méretű/súlyú), és ezek közül mennyi fog ismét váltani, vagy aki eddig még nem váltott, az majd fog. ;]
Te vagy egy PH-s "kocka" /nem sértésnek szánom/, meg van sok más milliónyi user. Szerinted rád fognak fejleszteni a profitorientált cégek, vagy a manipulálható userekre -akiknek egy része sokszor azért is megveszik mert a szomszédnak/havernak/munkatársnak már van :W (ezek túlnyomórésze ifone/ipad tulaj lesz)? ;]
Szerintem inkább azokra fejlesztenek, akik nem értenek hozzá, és sokat is fizetnek egy semmit nem érő vacakért, hát még ha az nekik minden igényüket ki is elégíti. :C

Én is valami ilyen ötletettel szeretnék meggazdagodni, csak nem USAban lakom, a magyarok meg nem esznek meg mindent, amit elébük vágsz, csak ha USAban már megették, mert hát akkor az már "menő". :Y :C

Nézd a világot azok szemével akik fejlesztenek és máris nem akkora "SZKIFI" amit vetítenek... :W

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#40) tcp válasza Taranti (#30) üzenetére


tcp
tag

"Minden eddig nyilatkozó szakember komoly biztonsági kockázatokat lát a felhőben (és a Facebook-IWIW-stb-ben is...), nem hinném, hogy rövid/közép távon sokan kezdenék használni."

A FB-ot manapság 500 millió ember használja, és tovább nő a számuk. Az 500 milla több, mint az USA teljes lakossága, ha ország lenne, akkor a legnagobbak közé tartozna.
http://index.hu/tech/2010/07/28/facebook_sztori/

Egyéni szinten lehet parázni a felhőtől, a közösségi oldalaktól etc (én is elég paranoid vagyok), de a tömeg magasról tesz az aggályok nagy részére.

Felhő: nemrég voltam egy konferencián, aminek az egyik elsőszámú szervezője a felhő technológiában igencsak érdekelt cég volt. Persze hivatalosan nem csak a felhőről volt szó, és sok olyan technológiát mutattak be, ami másra is használható, de alapjában véve a csapból is a felhő folyt. A legnagyobb pillanat az volt, amikor 3 nagyvállalat IT vezetője ült a színpadon, az egyik közülük bank, ami közismerten paranoid ilyen téren. Feltették nekik a kérdést, hogy na és a felhő? Még a bankos manus is azt nyilatkozta, hogy erősen vizsgálják a kérdést, és ha a költség előnyöket nézzük, akkor nem kérdés, előbb utóbb valaki a nagyon nagyok közül lépni fog ezen a téren, a többieknek meg muszáj lesz követni, mert az üzleti világ úgy működik, hogy nem lehet lemaradni, ha az egyik .10$-al olcsóbban tud valamit gyártani/szolgáltatni költségelőny miatt, akkor milliárdokat fog keresni ezen.

(#41) tcp válasza GerykO (#39) üzenetére


tcp
tag

azok a "dos" -os programok terminál kliensek lesznek, gyk nem dososak, csak karakteres felületük van, amivel aztán egy központi szerverhez csatlakoznak, és azon dolgoznak.

Abban viszont igazad van, hogy ezeknek a programoknak a futtatásához már egy mosógép központi agya is elgendő :)

(#42) Zeratul


Zeratul
addikt

Én csak annyit mondok, hogy nagyon .com lufi égett szagát érzem.

(#43) ddekany


ddekany
veterán

Tehát még egyszer, ebben a cikkben nem simán arról van szó, hogy a notebook vagy a netbook/pad lesz-e a menő, hanem hogy ARM vagy az Intel CPU. Mert az OK, hogy talán ezek is elég gyorsak lesznek sok tevékenységkörhöz, de amíg nem lesz minden teljesen felhős (és 2014-re nagyon nem), addig azért a fő kliens oldali "PC-s" (ideértve notebookokat is) platform a x86 + Windows marad (belátható időn belül). És nehogy már most hirtelen mindenből mindenki fog készíteni ARM-es build-et... ez még 20 éven belül is rázós ötlet, nem hogy a közeljövőben. Hogy több embernek lesz ARM-es mobil kütyüje, azt elhiszem, na de hogy PC/notebook helyett...

[ Szerkesztve ]

(#44) attila9988 válasza ddekany (#43) üzenetére


attila9988
őstag

de hogy PC/notebook helyett...

Marhaság ez az egész.. Ez is egy "marketing" felmérés, semmi más. Az intelt egyébként sem kell félteni. Mikor jött a netbook ötlet, akkor is harsogott az arm, aztán az intel "leatomozta", és most nagyítóval kell keresni az arm -es netbook -okat. Ráadásul, azóta a kereslet is erősen visszaesett, miután az emerek rájöttek, hogy a netbook az NEM egy pici notebook. Így ma már csak az vesz ilyet, akinek tényleg arra kell, amire ki lett találva. 2. vagy 3. gépnek utazásokhoz, vagy vészhelyzet esetére.....

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#45) ddekany válasza attila9988 (#44) üzenetére


ddekany
veterán

Én elsősorban azt akartam mondani imént, hogy ha(!) az ARM-es minigépek teljesítménye meg is ütné a mércét "PC-s" célra sokak számára, a PC-n elterjedt szoftverek akkor sem futnának rajta. Persze, újra lehet őket fordítani az ARM-ra, stb., de... nem reális. Tehát ezért sem féltem én az Intel-t belátható időn belül.

(#46) LordX válasza ddekany (#45) üzenetére


LordX
veterán

Java, .NET megoldja a problémát - mindkettő van ARMra, újrafordítás nélkül fog menni a program. Ugyanígy Flash, JavaScript/HTML5 is megoldott, Office szintúgy van, és ezzel már egy átlaguser programjainak 100%-át lefedtük, legalább is feature szinten (Mert MS Office nem lesz, de van helyette OOo port).

Persze Fotóbolt program egy csapásra nem lesz (ehm, de, GIMP), úgyhogy félteni nem kell az Intelt, de nem is egyértelmű, hogy az ARM nem is fog beleharapni a tortájába.

(#47) ddekany válasza LordX (#46) üzenetére


ddekany
veterán

Jogos, hogy ha már portolás, akkor majd valószínűleg inkább CLR-re portolsz, nem ARM + nem-tudom-milyen-OS-re (előbb azért azt a CLR-es overhead-et agyon kell csapni kellően erős vassal), de ez is egy portolás, és nem tudom elképzelni, hogy a most PC-re (x86 + Win32 API javarészben) fejlesztő cégek ezt egyhamar meg fognak tenni. Sokkal konzervatívabb ennél a céges világ...

[ Szerkesztve ]

(#48) ddekany válasza ddekany (#47) üzenetére


ddekany
veterán

Bár mondjuk az x86+Win32 -> ARM+Win32 valószínűleg sokkal egyszerűbb, mint a CLR + .Net class library-ra átállás... szóval...

(#49) zotyi85 válasza Zeratul (#42) üzenetére


zotyi85
tag

:DD :DD

ASUS TUF GAMING B460M PLUS, INTEL i5 10400F, BE QUIET PURE ROCK, SAMSUNG 970 EVO PLUS 500GB M.2, 2x8GB KINGSTON 2666 C16, ASUS RX 6600XT 8GB, COOLER MASTER MASTERBOX MB311L, ASUS ROG STRIX 650G, REDRAGON KUMARA, A4TECH BLOODY

(#50) gorgo


gorgo
őstag

Hali!

Nagyon megy a vita..:) BTW tudna valaki linkelni cikket/tesztet a 2 generációs Sandy mobil processzorokról? Nem találok róluk sehol semmit. Vagy még egyenlőre nincsenek kint?

A vitához: igen, a jelenlegi trend az, hogy az asztali gépek fölöslegesen erősek (a mostani 2 magos X2-vel szerelt gépem is fölöslegesen erős, csak kezd tökre menni). Egyedül játékhoz kell erősebb gép, szóval a játék az drága mulatság. Aki MUNKÁHOZ használ gépet, az úgyis vesz amilyet akar, aki meg hobbi szinten videokódol, fotospopzik (én is) annak hulla fölösleges akár egy középkategóriás asztali PC is. A kihasználtsága kicsit több, mint NULLA.

A megoldás: asztali kivitelű, de mobil alkatrészekkel szerelt PC. Halk, keveset eszik. Az új Sandy-k k.gyorsak...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.