Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) OKalman02 válasza Béééla (#49) üzenetére


OKalman02
újonc

Szép példa, csak éppen egy baj van vele: ez nem PHP, hanem jquery-vel súlyosbított javascript ami attól függetlenül, hogy a legtöbbször együtt használódik a PHP-val nem PHP, hanem valami egészen más nem is tudom hirtelen mihez hasonlítani szalonképesen.

(#52) lezso6 válasza Cathfaern (#39) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"egy jó programnyelvnek se kéne megengednie, hogy rosszul használják."

Ez baromság. Amit írsz az legfeljebb a keretrendszer esetén lehet követelmény.

Abból a témából, hogy melyik a jobb, ha egy programnyelv kódja könnyen írható, de nehezen olvasható vagy fordítva; végtelen vitát lehetne folytatni. Ez szubjektív, kinek mik a preferenciái.

Az viszont kétségtelen, hogy a PHP egy híg széklet. Bár a PHP 7 óta már jóval darabosabb, s kezd összeállni. Én látom az alagút végén a fényt. S egyébként megfelelő praktikákkal eliminálható az összes probléma, bár néhány esetben ezek kikutatásához olyan mélyvizes ismereteket igényel a nyelvben, amit kigúglizni is nehéz. De legtöbb esetben a programozó legnagyobb ellensége nem a nyelv, hanem a másik programozó. ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#53) lezso6 válasza OKalman02 (#51) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Remélem nem vagy "anti-jQuerista", mert ez valami új hullám. Attól hogy sok idióta mindenre jQuery-t akar használni, mint valami varázslatot, ezért most feketelistára tette a közösség ezt a library-t.

Ugye a logika itt az szokott lenni, hogy ha valami ordas baromság, akkor biztos az ellenkezője a helyet út. Hát rohadtul nem, bár átmeneti időszaknak jó, amíg az ember rájön, hogy hülyeséget csinált. Maga a jQuery egy iszonyat hasznos dolog tud lenni. Csak tudni kell a korlátait, s mellőzni, ha nem létszükséglet a használata.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#54) fordfairlane válasza Béééla (#49) üzenetére


fordfairlane
veterán

Úristen! Mi ez a pusztító alpáriság? Metódusban deklarált változót akar használni a metóduson kívül?

if ( typeof myInt1 === 'undefined' || !myInt1 ) {
myInt1 = parseInt(0);
}

Ez meg mi?

Tudod, hogy miért szívatja a javascript az ilyeneket? Mert megérdemlik!

x gon' give it to ya

(#55) jety91 válasza vaso123 (#11) üzenetére


jety91
őstag

Es akkor meg a 7.x-es verziot ezek szerint nem is lattad. Tipuskikenyszerites is van fv parameter es visszateresi erteknel is ha akarod, amivel a legfobb problemad is megszunik. ;)

7 ev PHP utan Javaban kell most spring+primefacesben irnom CRM-et. Konkretan azzal elment egy teljes napom mire megertettem hogyan is epulnek fel mavennel a projektek. Nekem iszonyatosan nyakatekertnek tunik, de biztos van benne logika, csak meg nekem nem esett le :D

(#56) lezso6 válasza jety91 (#55) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Bizonyos embereket be kell korlátozni, mert ha elszabadul a kreativitások... :DDD De ezt most nehogy minden Java vagy akármilyen hasonló kötöttebb nyelven programozó magára vegye; értelmezzék, amit írtam. Van pl akin a szigorúbb szintaktikájú nyelv sem segít, na az olyanokat el kell zárni a programozástól. :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#57) OKalman02 válasza lezso6 (#53) üzenetére


OKalman02
újonc

Nem vagyok "anti-jQuerista", alapvetően anti-javascriptes lennék, ha nem tudnám, hogy a weben nem lehet vagy legalábbis nehéz megkerülni. Viszont amikor szabad kezem van a fejlesztésben ami szerencsére most gyakran megtörténik akkor igyekszem a szerepét minimálisra szorítani. A nem nekem írt hozzászólásodban viszont a PHP hígfos és szar mivoltával nem értek egyet mert valamilyen oknál fogva bármilyen programnyelvre el lehet mondani, hogy hígfos, de szerintem inkább a programozó rossz felfogása az oka a rossz használatnak mint maga a nyelv. Legalábbis az 5.x verzióktól felfelé PHP esetén.

[ Szerkesztve ]

(#58) fordfairlane válasza OKalman02 (#57) üzenetére


fordfairlane
veterán

A PHP-nek és a Javascriptnek van pár nagyon komoly hibája vagy hiányossága, ami benne ragadt a nyelvben, és ami sok fejlesztőt arra bátorít, hogy szemetet (értsd: nehezen karbantartható kódot) gyártson. Ebből a szempontból a Java, vagy a C# jobban megtervezett, bár terhes örökség azokban is akad.

x gon' give it to ya

(#59) Béééla válasza OKalman02 (#51) üzenetére


Béééla
őstag

Nem véletlenül írtam hogy egy nyelv és nem a PHP. A webes szutyoktól próbálok a lehető legtávolabb maradni, jó nekem a vasat idomítani. ;)

nem is tudom hirtelen mihez hasonlítani szalonképesen
A dzsuvaszkript elég szalonképes? :DDD

@fordfairlane
Úristen! Mi ez a pusztító alpáriság? Metódusban deklarált változót akar használni a metóduson kívül?
A bánatba, ezt észre se vettem :D Csak ez tűnt az első "használható" javascript + operátor-mizériás kérdésnek.

A PHP-nek és a Javascriptnek van pár nagyon komoly hibája vagy hiányossága, ami benne ragadt a nyelvben, és ami sok fejlesztőt arra bátorít, hogy szemetet (értsd: nehezen karbantartható kódot) gyártson.
Így válik szét a nagybetűs, profi Fejlesztő és a taknyoló webgányer Pistike.

[ Szerkesztve ]

Bélabá

(#60) lezso6 válasza OKalman02 (#57) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Áhám. A javascript ténylegesen kb a legkönnyebben gányolható nyelv a népszerűek között. Rühelltem is sokáig miatta. Aztán a nodejs megjelenése után pár évvel rájöttem, hogy lehet ezt jól is használni, azóta megbarátkoztam vele.

A PHP-ról van egy linkelték a cikket, hogy miért kakkanat. Ezek mind igaz sajnos, én is PHP-zom már valami 10-12 éve. De ettől még nem kuka, csak ésszel kell vele bánni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#61) jety91 válasza lezso6 (#53) üzenetére


jety91
őstag

Röviden hogy miért került "feketelistára" a jQuery:

Az újabb frontend keretrendszerek nagyrészt komponensekre épülnek (AngularJS, VueJS, React, stb.) Amibe ugye komponensenként tartozik javascript és nem globálisan egy vagy több nagyobb fájlra szétbontva. Ezek a keretrendszerek és a hozzá kapcsolódó beimportált lib-ek általában meghaladják gzip-elve is a 130-150Kb-ot egy közepes méretű projektnél is, amihez ha hozzádobod még a jQuery-t amiből neked kellene 2 függvény akkor 200Kb-nál jársz. Ebből a 200Kb-ból, kb a fele sallang kód, amit soha a büdös életben nem fogsz használni a projektedben. Mivel az emberek ingerüszöbe lecsökkent ha oldalbetöltésről van szó, sokat számít, hogy mennyi adatot kell letölteni és feldolgoznia a böngészőknek.

És pontosan ezért került feketelistára a jQuery, mivel nem tudod beimportálni azt a 2 függvényt, ami kellene neked belőle, hanem be kell rántanod az egész lib-et.

(#62) fordfairlane válasza Béééla (#59) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ez az anomália abból fakad, hogy a + operátor összeadást és stringösszefűzést is végez, és mivel a javascript gyengén típusos nyelv, ezért az operátor viselkedése sokszor kiszámíthatatlan. Ha a kifejezésben akad egy String value, akkor a többit a javascript stringgé konvertálja. Nincs ebben semmi megfejthetetlen, ismerni kell a nyelvet, amit használsz.

Persze ez a két scriptnyelv szinte bátorítja azt a fajta mentalitást, hogy azelőtt kezdd el használni, hogy megtanultad volna. Ez elég sok problémának a forrása.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#63) OKalman02 válasza Béééla (#59) üzenetére


OKalman02
újonc

"A dzsuvaszkript elég szalonképes?" Tökéletes :DD

(#64) lezso6 válasza jety91 (#61) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ööö. Tehát az a gond, hogy 30 kB? Ennyi erővel a képekkel is baj van. Nemár, ez szőrszálhasogatás. Mert oké, számít a méret, de egyrészt egyszer töltődik le, másrészt a teljes letöltendő adatmennyiséggel számolva ezzel nem tudsz annyit lefaragni az oldalbetöltési időből, hogy észrevehető legyen. Nem egy lib szokta okozni a problémát. Az más kérdés, hogy ha a jQuery által végzett feladatokra van más meglévő lib, akkor meg kell szüntetni redundanciát.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65) fordfairlane válasza jety91 (#61) üzenetére


fordfairlane
veterán

jQueryt divat utálni, pedig nagyon nagy szolgálatot tett annak idején, amikor a böngészők API-ja közt komoly különbségek voltak. Ez a helyzet mostanra sokat javult, így a jQuery már nem olyan fontos.

x gon' give it to ya

(#66) Béééla válasza fordfairlane (#62) üzenetére


Béééla
őstag

Ez az anomália abból fakad, hogy a + operátor összeadást és stringösszefűzést is végez, és mivel a javascript gyengén típusos nyelv, ezért az operátor viselkedése sokszor kiszámíthatatlan.
Igen, puskát adni a csecsemőnek :)
És pont ezért kényelmetlen mert nem azt kapod amit ösztönösen várnál.

Nincs ebben semmi megfejthetetlen, ismerni kell a nyelvet, amit használsz.
Attól még hogy ismeri az ember, felesleges gödrök vannak amikbe bele lehet esni.

Bélabá

(#67) jety91 válasza lezso6 (#64) üzenetére


jety91
őstag

Sajnos nem mindig egyszer töltődik le, mert ha hülyén csinálja meg az illető a chunkolást, akkor egy fájlba kerül a komponensekkel, és ha módosítasz ezek közül egyet is, akkor az is mindig letöltődik vele együtt újra a cachebe. Hasra ütések az előbb írt számok, de itt a nem is igazából a méretről meg a spórolásról van szó, hanem az ágyúval tudsz csak lőni egy egérre a probléma.

fordfairlane
Nem divat utálni, pontosan leírtad, hogy miért mellőzik manapság.

Egyébként itt egy tökéletes vicc, hogy mi a baj a Javascripttel és a keretrendszerekkel: [link]

"Makefiles? I thought that was mostly used on C or C++ projects.
-Yeah, but apparently in the web we love making things complicated and then going back to the basics. We do that every year or so, just wait for it, we are going to do assembly in the web in a year or two.
" :DD

[ Szerkesztve ]

(#68) Keosoft válasza vaso123 (#2) üzenetére


Keosoft
újonc

A Python nagyon elterjedt, mint integrációs nyelv tesztelési környezetekben, főleg vállalatok belső szoftverfejlesztésében.

Például az egyik magyar mobil szolgáltató prepaid szoftverét (billing, automata ügyfélszolgálat és web-.kapcsolat és switch-interface) egy 600 000 soros python framework-kel tesztelik.

A python nagyon népszerű pénzügyi és biztosítási cégek, befektetési alapok elemzési- és kockázatkezelő szoftvereiben (az R-el együtt). Ha megnézed, pld. a Dice fejlesztői/tesztelői álláshirdetéseinek 15%-a python embert keres ilyen munkakörökben (London).

Két olyan (remélem, eléggé éles) példa, amit SENKI SE :) ismer, a Youtube és a Spotify. Ezek back-endjét nagyrész Python-ban írták (a videó transzkód-rész persze C++).

(#69) Cathfaern válasza Béééla (#66) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igazából erre nincs mentség:
total = parseFloat(myInt1 + myInt2 + myInt3);
Nincs az a kontextus, nyelvtől függetlenül, amiben ennek értelme lenne, leszámítva ha valaki tényleg stringekből akar összerakni egy számot.

Szóval lehet fikázni a js-t, de ez tényleg tipikus PEBKAC.

(#70) fordfairlane válasza Béééla (#66) üzenetére


fordfairlane
veterán

Igen, ha tanulás nélkül akarsz használni egy programnyelvet, valóban beleeshetsz ilyen gödrökbe.

x gon' give it to ya

(#71) Béééla válasza Cathfaern (#69) üzenetére


Béééla
őstag

Ahogy látom igazi aranybányát sikerült linkelni :)
Mindjárt nyereményjátékot írok ki a "legnagyobb facepalm" címen.

Bélabá

(#72) pbalintka válasza fordfairlane (#19) üzenetére


pbalintka
csendes tag

Például a google is sok helyen pythont használ vagy használt (lehet párat átírtak GO-ra, nem tudom).
Pl: AppEngine, Youtube, code.google.com

Én PHP-val kezdtem, néha még tolom is ha kell, de szerintem python sokkal átláthatóbb és tisztább nyelv. De hát ki mit szeret és mit szokott meg, ugye.

(#73) floatr válasza Béééla (#71) üzenetére


floatr
veterán

Egy suttyóságot linkeltél. Látszik, hogy a szerző, még az alapvető clean codinggal, vagy a változók scope-jaival sem nagyon van tisztában, de a legszebb, hogy a DOM-ot akarja matematikai műveletre használni. Ráadásul a saját problémáját sem tudja leírni épkézláb módon.

Azt nem értem, hogy ezzel mit szeretnél igazolni. Hogy a JS gáz? Ez max arra utal csak, hogy alacsony a kerítés.

(#74) lezso6 válasza floatr (#73) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja az ilyen linkekkel érvelés olyan, mintha az mondanám, hogy a kés egy veszélyes baromság, nem is kéne léteznie, s linkelnék pár konyhakéses gyilkosságot. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#75) Béééla válasza floatr (#73) üzenetére


Béééla
őstag

Sajnos nem találtam meg, volt egy aranyos blogposzt a javascriptes agyf*szokról sűrítve, most csak erre futotta :B

Látszik, hogy a szerző, még az alapvető clean codinggal, vagy a változók scope-jaival sem nagyon van tisztában
Átlagos magát fejlesztőnek képzelő Pistike?

Azt nem értem, hogy ezzel mit szeretnél igazolni. Hogy a JS gáz? Ez max arra utal csak, hogy alacsony a kerítés.
Arra is.

Bélabá

(#76) floatr válasza Béééla (#75) üzenetére


floatr
veterán

Minden nyelvnek megvannak a maga korlátai, és a felhasználási területei. Aki ezt nem tudja elviselni, annak nem ez a pálya való ;)

(#77) Béééla válasza floatr (#76) üzenetére


Béééla
őstag

Én ezt elviselem, a közelébe se megyek webes cuccnak :D

Bélabá

(#78) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Magic Xpa! :D :(

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#79) MASSlag


MASSlag
tag

A Python tökéletes nyelv azoknak, akik nem programozók.

Gépészmérnökként dolgozom, igen gyakran előfordulnak olyan komplex, egyedi problémák amikre valamilyen programot gyorsan kell összetákolni. Például nem is olyan rég egy elég speciális hőcserélő kialakítását kellett optimálnom, amit egy komplex CFD szimulációs szoftverrel kellett összekapcsolni. Ha a piaci optimáló szoftvert kellett volna használni, akkor amellett, hogy megveszünk egy csomó haszontalan funkciót egy egyedi projektre, még egy plusz szoftvert, api-t is meg kellett volna tanulni és scriptet írni hozzá. Pythonban megírva és futtatva is jóval gyorsabb volt, mint egyáltalán integrálni a másik szoftvert. Sőt, akár rapid prototypingra is használható lett volna, ha utána piacra akartuk volna dobni a dolgot.

Amellett, hogy nagyon jól áttekinthető, hihetetlenül hasznos az iszonyatos mennyiségű tudományos és matematikai lib is. Az Anaconda pl. egy teljesen portable csomag, elég jó supporttal. A Python legnagyobb ellenfele ezen a területen a Matlab.

Egyébként nagyon sok 3D grafikus szoftver szkriptnyelve a Python (pl. Maya). Filmes stúdiók sajátos workflow-ja miatt a plugineket maguk készítik. Pl. a Pixar teljes rendszere Python alapú.

Komolyabb munkákhoz amúgy JetBrains Pycharm gyakorlatilag egy VS szintű IDE.

[ Szerkesztve ]

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#80) lezso6 válasza MASSlag (#79) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én ugyan sosem Pythonoztam, csak ismerem a szintaktikát, meg egyszer talán átírtam valami Python forráskódot. Ezek alapján úgy sejtem, hogy a Python a legjobb általános célú szkriptnyelv. A Gentoo Linuxból ismerem (PH szerveren is ez van), mivel az egész csomagkezelő rendszerét Pythonnal írták.

Egyébként maga a PHP is használható általános célú nyelvként, csak hát elég elcseszett szegény, mivel C API-t használ minden. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#81) ddekany


ddekany
veterán

Érdekes ez, hogy amatőröknek szóló nyelvként gondolnak itt ennyien a Python-ra. Nem tudom mennyire annak köszönheti ezt, hogy viszonylag könnyű megtanulni, és innentől kezdve ez ráragadt, hogy csak tanulásra jó. Én valamennyit dolgoztam vele 10+ évvel ezelőtt, és nem volt a tudásával baj. Elég jól meg van tervezve, nem akkora káosz mint PHP meg JavaScript, meg sallangmentes szintaxisa van, talán csak ezért könnyebb annak aki kezdő, de ettől ugye nem lesz kevésbé jó profiknak. Más kérdés, hogy én semmilyen nem erősen típusos nyelvet nem használnék általában, de hát a PHP és a JavaScript is ilyen. Az ökoszisztéma persze a nagyobb kérdés, hát abban nem vagyok benne...

(#82) lezso6 válasza ddekany (#81) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pedig nem az, csak gondolom sokak a C illetve Java típusú nyelveket veszi alapnak, hogy az a jó irány, minden más hülyeség.

Pl a Javascript sem olyan szemét nyelv, mint a PHP. Csak nagyon sokan félreértik. A JS egy eseményvezérelt, prototípus-alapú nyelv, nagyon más programozási módszereket kíván. Mindig azok fújnak rá legjobban, akik nem tudják hogyan kéne használni.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#83) ddekany válasza lezso6 (#82) üzenetére


ddekany
veterán

Hát pedig, ha modern statikusan típusos nyelveket (a Java nem modern) meg modern IDE-ket nézünk, akkor szerintem eléggé világos, hogy a statikus típusosság többet segít mint szívat, szóval igen ritkán nem az a jó irány. Más kérdés, hogy a valóságban mik közül választhat az ember, és azoknak milyen egyéb hozadéka van (elérhető keretrendszerek, kultúra, na meg szakemberek száma). A Java nyelv pl. eléggé rontja a statikus nyelvekről alkotott imidzset, mert hát kicsit béna lett szegény, meg elkapkodták. A modern alternatívák meg fene tudja elfognak-e valaha terjedni, szóval max. akkor használhatod őket, ha teljesen magad ura vagy.

A JavaScript mint félreértett nyelv... ez már eleve egy hiba, hogy ennyire félreérthető. Pl. ott a prototípusos öröklés, ami legtöbbünknek idegen, és ha még valami csoda folytán mindenki megértené hogyan is kell jól használni, tudtommal még akkor sem eldöntött vita, hogy és akkor ez most összességében mennyivel jobb a világnak, mint a klasszikus öröklés. De még persze vannak más "érdekességek" is, amik azért elég kizárt, hogy egy manapság újratervezett nyelven előfordulnának. De hát ilyen az élet, ezekkel kell dolgozni és kész.

[ Szerkesztve ]

(#84) lezso6 válasza ddekany (#83) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem mondtam, hogy jobb a gyenge típusosság. PHP 7 óta ahol lehet, én használok típusokat, mert sokkal job úgy. Ha ne lenne konfig flag a kötelezésére, akkor bekapcsolnám. Bár emelett a template kéne inkább, arra is szükség lenne.

Csak tanítani kéne, hogyan kell használni. Persze van ECMAScript 8 vagy mi, ott már végre visszahozták a class kulcsszót. :D Szerintem a téma lényege az, hogy nem a nyelvet kell hibáztatni. Ha nem tetszik, használj mást. Ha nincs más, akkor értsd meg a nyelv működését és utána fikázz. Vagy menj el mást programozni. A legtöbb esetben a fika alaptalan szokott lenni.

Én a PHP-t így 10+ év programozás után nagyon gánynak tartom. Szerintem a legszarabb nyelv. De nem válthatok másra. A Java túl öreg, a .NET túl drága, a Ruby túl egzotikus, a NodeJS meg túl új, nincs kész, na meg JS...

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#85) dabadab válasza ddekany (#81) üzenetére


dabadab
titán

"Más kérdés, hogy én semmilyen nem erősen típusos nyelvet nem használnék általában"

Akkor tiszta szerencsére, hogy a Python az, erősen típusos, csak éppen dinamikusan és nem statikusan (vagyis nem a változóknak (amik Pythonban gyakorlatilag mind referenciák) van típusuk, hanem a konkrét objektumoknak).

Más: Typescriptet használt valaki elég sokat ahhoz, hogy érdemben tudja fikázni? :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#86) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

A "repsotiry" gondolom repository akart lenni. :)

(#87) Dr. Akula válasza elithun (#8) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Visual Studiot szeretem, nagyon kényelmes fejleszteni benne, kiegészíti a szintaxist, sír mindenhol, ha baj van, de sok hasznos megoldást is ajánl."
Ennyit fejlődött azóta? Utoljára a 6-ost láttam, az egy fapad volt a CBuilderhez képest.

(#88) Béééla válasza Dr. Akula (#87) üzenetére


Béééla
őstag

Mostanra egész jó lett, amikor anno VS-t láttam, nem tudtam hogy tudnak vele emberek dolgozni.
Próbáld ki ha van fölösleges sok GB hely a vinyódon :D (étvágya az van)

Bélabá

(#89) Lortech válasza ddekany (#83) üzenetére


Lortech
addikt

Hát pedig, ha modern statikusan típusos nyelveket (a Java nem modern) meg modern IDE-ket nézünk, akkor szerintem eléggé világos, hogy a statikus típusosság többet segít mint szívat, szóval igen ritkán nem az a jó irány.
Ez eléggé véleményes. Mindig elfelejtik, hogy nem csak előnye van a statikus típusosságnak. A javascript egyik nagy erejét a dinamikus típusossága jelenti.
Nem csak prototípusos öröklődés van javascriptben, gyakorlatban több módszer van öröklődés vagy ahhoz hasonló mechanizmus megvalósítására, sokkal flexibilisebb módokon, mint amit pl. a hagyományos öröklődés nyújt a javában, ami marhára kötött és ezért sok esetben semmire nem jó.
Az hogy boldog boldogtalan javascript kódot ír -sok ótvar minőségűt is-, az nem von le az eszköz erősségeiből. A valóság az, hogy átlag programozó úgy ahogy elsajátít egy-két nyelvet, azon belül egy-két paradigmát, ezután bármilyen eszközt kap a kezébe, a korábbi ismeretekbe kapaszkodva próbálja megérteni az újat, és ugyanúgy próbálja használni mint a régit, ez van a javascripttel is, ami pl. java > javascript irányban kapufa tud lenni. Sokan úgy próbálják használni, hogy közben nem ez a fő területük, csak valamit összetaknyolnak jqueryvel, hogy nézzen ki valahogy az oldal, aztán elfelejtenék az egészet. Hozzájön még a történethez az is, hogy webfejlesztésben rengeteg amatőr dolgozik, többen mint a szakma egyéb területein.

Thank you to god for making me an atheist

(#90) ddekany válasza Lortech (#89) üzenetére


ddekany
veterán

Nem kérdés, hogy van előnye, csak az, hogy megéri-e, cserébe azért, amit ellenőrizhetőség, IDE tudás, öndokumentálóság, refaktorálás megbízhatósága, stb. terén fizetsz. Valóságban persze úgy sem az alapelvek, hanem a konkrét nyelvek és ökoszisztémájuk versenyeznek. Azt hiszem bátran kijelenthető, hogy mind a Java, mind a JavaScript, mind a PHP igen messze van attól, ami egy hasonló jellegű típusosságot adó nyelvből kihozható...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.