Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) elithun


elithun
őstag

Az első 5-ből 3-al napi szinten szívok, így nekem teljesen reprezentatív a lista stack overflow szempontból. :DDD

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#2) vaso123 válasza elithun (#1) üzenetére


vaso123
csendes tag

Akkor segíts nekem kérlek, mert én teljesen értetlenül állok ez előtt a Python hype előtt.

Milyen alkalmazási területei vannak ennek a nyelvnek?

Én annak idején perlről váltottam PHP-re, ez a python nekem teljesen kimaradt. Mindig is úgy gondoltam róla, hogy ez egy ilyen nyelv, amivel lehet tanulni programozni, meg ilyen pici kis scripteket írni (ez utóbbira én perlt használnék, ha nem lenne php).

Szóval éles környezetbeli példákat tudsz nekem mondani?

(#3) Cathfaern válasza vaso123 (#2) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ahogy én látom a Python hype mögött az áll, hogy amellett, hogy könnyen megtanulható nyelv, alapvetően gyors (scriptnyelvekhez képest, nyilván nem C viszonylatban), és irdatlan mennyiségű library van hozzá. Szóval ha nem a futási sebesség a cél, akkor nagyon hamar lehet benne dolgokat összerakni. Ezt különösen szeretik pl. kutatási területen, ahol úgyse a jól megírt és karbantartható kód a lényeg, hanem hogy a legújabb kísérlethez szükséges dolgot gyorsan le lehessen programozni, majd a kísérlet lefuttatása után ki is lehet dobni.
De sose pythonoztam mélyebben, szóval mondhatni ezt csak "kívülről" látva mondom.

[ Szerkesztve ]

(#4) Ixion77 válasza vaso123 (#2) üzenetére


Ixion77
őstag

Én OOP-n felnőtt Java programozóként ugyanígy érzek a PHP kapcsán is :) Pedig írtam PHP-ban egy komolyabb rendszert, de igazi istenverésének tartom azóta is. Komplexebb eljárásokat debugolni benne rémálom, mint ahogy nagyobb méretű kódbázis változtatása/tesztelése is. A Javascript is agyrém, de a PHP-nél még mindig kezesebb, főleg Typescripttel.
Amit végképp el nem tudok képzelni, hogy a CSS mit keres a listán. Tudtommal az még csak nem is programnyelv.

Még egy érdekesség: A nagy programnyelvek népszerűsége mind zuhanórepülésben van. Egyre gyorsul a piac fragmentálódása, válik a programozók élete rémálommá... A C nyelvek zuhanása különösen durva

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#5) Cathfaern válasza Ixion77 (#4) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Amit végképp el nem tudok képzelni, hogy a CSS mit keres a listán. Tudtommal az még csak nem is programnyelv."
Tulajdonképpen elméleti szinten a CSS3+HTML5 turing-teljes, szóval tekinthető programnyelvnek: [link]. De nyilván gyakorlatban nem az :)

Szerk: figyelembe véve, hogy a Tiobe index alapvetően azt nézi hányszor kerestek rá egy nyelvre, a csökkenés azt is jelentheti, hogy az emberek már megtanulták ezeknek a nyelveknek a használatát :D

[ Szerkesztve ]

(#6) mobal válasza elithun (#1) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Én az első 5-ből mind az ötöt szeretem! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#7) elithun válasza vaso123 (#2) üzenetére


elithun
őstag

Sajnos nem tudok mély infoval szolgálni, mert az 5-ből a 3 az a PHP, C# és a JavaScript, amikre gondoltam.
Én annyi előnyét láttam/olvastam, hogy gyorsan tanulható és nagyon széleskörű felhasználása lehet, mivel nagyon sokfelé lehet integrálni.

Én anno Ubuntus VPS környezetben találkoztam py fájlokkal,az éppen egy mysql diagnosztikai programocska volt. Utána tudtam meg, hogy nem csak ilyen futtatható állomány felhasználása létezik.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#8) elithun válasza mobal (#6) üzenetére


elithun
őstag

Amiket én használok abból én főleg a C#-t és a PHP-t. (Még, ha utóbbi igazi rákfene is tud lenni debugolásnál.)
C#-ban igazán nem is a nyelvet, hanem a Visual Studiot szeretem, nagyon kényelmes fejleszteni benne, kiegészíti a szintaxist, sír mindenhol, ha baj van, de sok hasznos megoldást is ajánl. Debugolni és egész kényelmes.
PHP-ban azt szeretem, hogy seperc alatt össze lehet hozni benne azért bármit akár csak egy Notepad++-ba írva. :)

JavaScriptben (pontosabban inkább jQuery-ben) az izgő-mozgó butaságokat szeretem megcsinálni, még, ha sokszor elég agyfallosz is a kivitelezési mód. :DDD

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#9) Dudikoff válasza vaso123 (#2) üzenetére


Dudikoff
csendes tag

Én speciel machine learning témában dolgozom Pythonban.

A Googlenél, meg még sok helyen a Python javasolják azoknak, akik most kezdik tanulni a programozást. És mivel szinte minden területen el lehet vele boldogulni és rengeteg kész lib van hozzá, ezért sokan meg is ragadnak itt, mert attól, hogy valaki programozik még nem biztos, hogy profi programozó.

(#10) SzikraHuszár


SzikraHuszár
csendes tag

A python konzol miatt "futás időben" programozhatsz, változókat, funkciókat, stb vezethetsz be. Ha számológépet akarok, akkor manapság már a pythonhoz nyúlok először.
Elvileg mindenhez IS :) jó ez a nyelv, de nagy problémái vannak (bár lehet, hogy létezik ezekre megoldás, én sem mélyültem el ennyire mélyen benne, inkább a Java-t használom), pl a hordozhatóság. Elvileg semmi nem utal arra, hogy a kód python 2.X, vagy 3.X verzióhoz van írva, de nem egészen kompatibilis a kettő. Nagyobb baj, hogy ha te X libet telepítettél, azzal megírtad a kódot, akkor, ha más is használná, neki is telepítenie kell. Windows alatt ez még frusztrálóbb. Az átláthatósággal is vannak bajok.

(#11) vaso123 válasza Ixion77 (#4) üzenetére


vaso123
csendes tag

Amikor elkezdtem androidot tanulni, muszáj volt gyorsan felrántani a Javat ugye.

Nagyon megtetszett az a világ, hogy típusos, és nem az van mint a PHP-nál, hogy azt adok vissza amit épp akarok, vagy azt töltök bele a metódusba amit épp akarok. Ez rákényszeríti az embert, hogy jobban átgondolja a kódot. Mondjuk az overloading szerintem egy elég elbénázott dolog.

Nem tudom mikor írtál utoljára PHP-ben bármit is, de az 5-östől elég erős áttörések vannak benne. Jelenleg 5.6 dolgozom, mert ez van a szerverünkön (debian :O ), de már itt is rengeteg nagyon jó cucc van az OOP-hez, gyakorlatilag functions.php -m már nincs is, 4 db globális függvényt használok szövegek fordítására (gettext), azon kívül csak osztályok és semmi statikus :) Szóval erősen elmozdultam a clean code irányába.

Én netbeans-t használok, unit tesztek is vannak, xdebug-gal nagyon könnyen lehet debugolni, szóval szerintem csak rég jártál erre felé, vagy nem mélyültél el benne.

(#12) mobal válasza Ixion77 (#4) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

PHPStorm.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#13) Fecogame


Fecogame
veterán

Shell csak 12.? Hmm, pedig milyen jó is az :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#14) dabadab válasza vaso123 (#2) üzenetére


dabadab
titán

"Mindig is úgy gondoltam róla, hogy ez egy ilyen nyelv, amivel lehet tanulni programozni, meg ilyen pici kis scripteket írni (ez utóbbira én perlt használnék, ha nem lenne php)."

A Python többek között azért remek nyelv, mert kiváltja a Perlt :) (A PHP meg... jézusmária :D )

DRM is theft

(#15) dabadab válasza Ixion77 (#4) üzenetére


dabadab
titán

"Amit végképp el nem tudok képzelni, hogy a CSS mit keres a listán. Tudtommal az még csak nem is programnyelv."

A CSS3 óta Turing-komplett.

DRM is theft

(#16) mobal válasza dabadab (#14) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

PHP-val nincs semmi gond. Nagyon kevés olyan webes alkalmazás van ahova nem elég. Azért elvetni mert sokan nem értenek hozzá meg unfair.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#17) dabadab válasza mobal (#16) üzenetére


dabadab
titán

"PHP-val nincs semmi gond."

Úgy érted, hogy azon túl, hogy az egész alapkoncepciója úgy rossz, ahogy van és erősen érződik rajta, hogy az egész abból nőtt ki, hogy egy clueless hülyegyerek kalapált valamit? :)

DRM is theft

(#18) mobal válasza dabadab (#17) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ok.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#19) fordfairlane válasza vaso123 (#2) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én sem tudom, hogy kik használnak Pythont. Eddig egyetlen helyen láttam shell scriptként használva, de ott is a webes cuccok már PHP-ban voltak. Álláshirdetésekben sem nagyon látni, hogy olyan nagyon keresnék a hozzáértőket. Talán az Usában lehet elterjedtebb.

x gon' give it to ya

(#20) mobal válasza fordfairlane (#19) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Itt körülöttem elég sokan! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#21) vaso123 válasza dabadab (#17) üzenetére


vaso123
csendes tag

Tény és való, hogy a PHP nagyon nagy változásokon ment át. A 7-nél én húztam volna egy nagyon erős vonalat, és azt mondtam volna, hogy ide már csak az jöjjön, akik lemondanak a visszafelé kompatibilitásról.

Nem fogok leírni mindent, megtették már előttem (https://eev.ee/blog/2012/04/09/php-a-fractal-of-bad-design/) persze azóta rengeteget kijavítottak már.

Igen, van vele gond, de milyen alternatívát tudsz mondani?

(#22) Ixion77 válasza fordfairlane (#19) üzenetére


Ixion77
őstag

Érdekességként rákerestem címszavakra egy német álláskeresőben Münchenre szűrve az angol nyelvű hírdetésekben (=jellemzően multik):
java developer: 217 result
javascript developer: 133 result
c developer: 98 result
python developer: 46 result
php developer: 29 result
web developer: 258 result

Szóval keresik a Pythont is, csak nem nagyon. De pl. PHP-nál jobban.
Persze ez egy igen kis területre vonatkozó mintavétel volt, globálisan lehetnek egész mások az arányok.

(#11) vaso123: Az én PHP tapasztalataim valóban 6 évvel ezelőttiek. OOP már volt akkor is a PHP-ben, de minek... A fejlesztés meg text editorban történt. (Miközben a Javához az Eclipse már brutál kiforrott keretrendszer volt)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#23) dabadab válasza fordfairlane (#19) üzenetére


dabadab
titán

"Én sem tudom, hogy kik használnak Pythont."

A Pythont magában nem nagyon láttam, de amolyan kisegítő scriptnyelvként folyamatosan. Teljesen alkalmas arra, hogy néhány száz vagy ezer soros segédprogramokat összerakjon benne az ember - de ezeket nem Python fejlesztők írják, hanem pl C++ fejlesztők.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#24) fordfairlane válasza Ixion77 (#22) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szóval keresik a Pythont is, csak nem nagyon. De pl. PHP-nál jobban.

Mondjuk némileg torzítja ezt az eredményt az a "258 web developer", akikről nem tudjuk, hogy mit kell tudniuk.

x gon' give it to ya

(#25) bambano válasza dabadab (#17) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

semmi baj nincs a php-vel, csak az oop nácik fújnak rá.
ha kalapácsod van, tudd, hogy hova ütsz és miért.
aki reggel a perem alá is csak három objektum példányosítása után képes bombázni, az használjon c#-ot. mindenki másnak megfelel a php.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) fordfairlane válasza dabadab (#23) üzenetére


fordfairlane
veterán

Értem. Egyébként mi az oka annak, hogy a C++ fejlesztők kedvelik a Pythont? Pont a Python az a nyelv az első hat közül, amelyik nem a C nyelvcsalád tagjai közé tartozik.

x gon' give it to ya

(#27) vaso123 válasza fordfairlane (#24) üzenetére


vaso123
csendes tag

Ja, amúgy én már csak röhögök ezeken a felméréseken, grafikonokon.

Pl. a múltkor volt egy olyan, hogy a PHP-sokat, meg Javascripteseket nagyon nagyon keresik, tehát ha ez a szakmád, akkor jó vagy, és akkor volt egy lista, hogy akkor viszont aggódj ha ez a szakmád. És a grafikonon ott volt hogy full stack webprogrammer vagy ilyesmi.

Lehet, hogy ful stack nem keresnek (amit nehezen tudok elképzelni), de ha már az vagy, akkor értelemszerűen értesz a fentiekhez. Doh...

(#28) fordfairlane válasza vaso123 (#27) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én sokszor nem tudom, hova tegyem ezeket a rangsorolásokat. Rendszeresen olvasom a témát, érdekelnek a trendek, nem szeretnék lemaradni, de sokszor szembesülök olyan helyezésekkel, amiket nem tudok mire vélni. Most pl. az "R" programnyelv, ami a TIOBE aktuális rangsora 14-ik helyre pozicionál. Soha nem hallottam még róla.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#29) vaso123 válasza fordfairlane (#28) üzenetére


vaso123
csendes tag

Olyan nyelv mint az S :))))

A weboldalukon legalább is ez áll :)))

(#30) bambano válasza fordfairlane (#28) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ahogy jön fel az adatbányászat, imho úgy fog feljönni az R is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) apatyas válasza vaso123 (#2) üzenetére


apatyas
Korrektor

Itt pl teszt rendszereket összekötő és vezérlő scripteket csinálunk vele, 2.7-es verzión. Futtatva van egy beágy linuxon, soros terminált kezel, LAN üzeneteket küld, CAN buszok felé ad interfacet, kiolvassa az USB vagy LAN multimétert, szövegfeldolgoz, adatot ment, szöveges felhasználói interfacet ad, valamint vezérli a saját C-s fw-el rendelkező mérőpanelt. Kb.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#32) Stanlee válasza fordfairlane (#28) üzenetére


Stanlee
őstag

Nalunk a foiskolan az r-t toljak rendesen, en se hallottam elotte rola, csak itt a nemeteknel. Ha ertenek a programozashoz biztos ezt is beprobalnam, mert eleg jo dolgokat lehet banyaszgatni vele :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#33) Cathfaern válasza mobal (#16) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Felszínen nincs baj a PHP-val. Amíg az ember nem akar összetett dolgokat csinálni benne (átlag cms rendszer vagy webshop nem összetett dolog), és nem túl sok ember dolgozik egy projecten, addig tényleg nincs baj vele. A bajok akkor jönnek elő, ha nagy a csapat, vagy ha elég komplex a kód. Ekkor se amiatt jönnek elő a dolgok, mert x vagy y dolgot nem lehet benne megcsinálni. Ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor egy nagyon programozó arc normális projekt / termékmendszer nélkül csinál végfelhasználói programot. A program tök jól fog működni, nem lesz benne hiba, és kézre is áll... feltéve ha pontosan úgy használják ahogy a programozó megtervezte, és ha meg se próbálnak olyan dolgot csinálni benne ami nem logikus. Mert ha ilyen történik, akkor menthetetlenül összeborul a program, illetve magától sose fog rájönni senki, hogy hogyan is kéne ezt helyesen használni. Ugyanez a helyzet a PHP-val. Ezerféle kódolási stílust megenged, semmi se kényszerít bele senkit egy konzisztens menetbe. Ha egy 20 fős programozó csapatból 2-3 ember nem OOP kódot ír, a másik 17 meg azt, a PHP egy kukkot nem szól érte. Persze tudom, erre lehet mondani, hogy a csapatvezető dolga, hogy rendbetartsa a csapatát, de ez pont olyan, mint ha azt mondanánk, hogy ne legyen felhasználóbarát a program, ott a manual, olvassa el, és csak azt csinálja ami oda le van írva. Nem lenne jobb, ha alapból a program nem engedne olyat ami hülyeséghez vezet?
Remélem érthető, hogy mire gondolok.

(#34) bambano válasza Cathfaern (#33) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem például van 3 szerelőtáskányi szerszámom. rendszerint minden problémához megtalálom a megfelelőt, ha meg nem, bemegyek a bótba, ahol akarnak nekem olyat eladni és megveszem.
ennek megfelelően nem hiszem el, hogy mindig a kalapács a megoldás.

"Nem lenne jobb, ha alapból a program nem engedne olyat ami hülyeséghez vezet?": próbálj már meg megírni és letolni a felhasználó torkán egy számlázó programot, ami pontosan azt és úgy csinálja, ahogy a jogszabály elvárja... és itt most arról nem is akarok beszélni, hogy az adózással kapcsolatos jogszabályokat senki nem érti, nav included.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) dabadab válasza Cathfaern (#33) üzenetére


dabadab
titán

A PHP legeslegnagyobb problémája, hogy a prezentációt meg a logikát nem különíti el, hanem a PHP kód a HTML-be van belemixelve.

Ez tényleg az a fajta megoldás, ami nagyon egyszerű és tökre tetszik mindenkinek, aki egy hello worldnél bonyolultabb dolgot nem programozott még életében, aztán a komplexitás növekedésével gyorsan nagyon kínossá válik.

DRM is theft

(#36) hakosh válasza dabadab (#35) üzenetére


hakosh
tag

Tehát azért rossz nyelv, mert vannak akik rosszul használják?

(#37) Hunpriest válasza dabadab (#35) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Hát a most agyon hype-olt React is ezt hozta be, csak fordítva... ott JS kódba van ágyazva a HTML.

Hírhez: hát akkor a Javascript nem mostanában fog kihalni, pedig bízom benne, hogy a WebAssembly előbb utóbb teljesen leváltja és akkor igazi program nyelvekkel is lehet majd webes front-endet fejleszteni. :D

(#38) #14595328 válasza dabadab (#35) üzenetére


#14595328
törölt tag

"hanem a PHP kód a HTML-be van belemixelve."

Szerencsére ilyet már nagyon régen láttam. Nem kell még MVC sem ehhez, csak egy jó template engine. Ha már a kódolás elején figyelnek erre, ez ma már nem okozhat(na) problémát.

[ Szerkesztve ]

(#39) Cathfaern válasza hakosh (#36) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nagyon leegyszerűsítve igen. Ahogy egy jó program nem engedi meg, hogy rosszul használják, úgy egy jó programnyelvnek se kéne megengednie, hogy rosszul használják.

bambano:
"próbálj már meg megírni és letolni a felhasználó torkán egy számlázó programot, ami pontosan azt és úgy csinálja, ahogy a jogszabály elvárja..."
Nem ugyanarról beszélünk. A te analógiáddal élve a PHP olyan, mint ha a számlázó programban lenne egy "Vissza" gomb, amit ha megnyom a user, kérdés nélkül kitörli visszavonhatatlanul a teljes évi könyvelést, és "Vissza"állítja a tavalyi állapotot. És ha a user ezt megnyomja, mert azt hitte ez visszaviszi az előző képernyőre, akkor az a mondás, hogy hülye volt a user, miért nem nézte meg a kézikönyvet, hogy kell használni ezt a gombot.

(#40) dabadab válasza hakosh (#36) üzenetére


dabadab
titán

"Tehát azért rossz nyelv, mert vannak akik rosszul használják?"

Ezt hogy sikerült kihozni abból, amit írtam?

Egyébként meg valaki már linkelte fentebb a fractal of bad designt, az szerintem elég jól összeszedve és példákkal szemléltetve elmondja, hogy miért gáz az egész.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#41) fordfairlane válasza dabadab (#40) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egyébként meg valaki már linkelte fentebb a fractal of bad designt ...

Sok mindenben egyetértek a cikk írójával, de van benne egy rakás zöldség is.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#42) bambano válasza Cathfaern (#39) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

lehet, nem határolódott el rendesen a két téma és a két paragrafus a hozzászólásomban.
az első paragrafus a php-ről, pontosabban a nyelvválasztásról szólt. vannak dolgok, amire a php jó, és a magam részéről nem fogom oop nácik miatt másban írni a megoldást, ha a php jó.

a második paragrafus meg erről szólt (idézet tőled): "A program tök jól fog működni, nem lesz benne hiba, és kézre is áll... feltéve ha pontosan úgy használják ahogy a programozó megtervezte, és ha meg se próbálnak olyan dolgot csinálni benne ami nem logikus.". nem tudsz olyan programot írni, ami minden igénynek megfelel, mert nem tudod egységesíteni a júzert. a php programod az esetek zömében nem azért lesz rossz, mert php-ben írtad, hanem azért, mert a júzernek fogalma sincs, hogy mit akar és egyébként miket kívánhatna.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) Tanisz


Tanisz
senior tag

Érdekes lista :)
Nem biztos, hogy az elterjedettségét mutatja a nyelveknek, vagy népszerűségét :)

Utóbbi években Pl/Sql, Java,C#, Php ( főként Yii), JavaScript vonalon ténykedem, dolgozom, de nincs olyan hét, hogy a Delphi-re ne gondolnék :) Lehet hülyének néznek, de a mai napig imádom :) Azzal is volt nyűg, persze, de egy régi D7el miket meg nem lehet(et) valósítani :) Delphi 2005-2010 -ről...stb nem is beszélve :)
Bár lehet a nosztalgia beszél belőlem csak.
Saját szórakozasra még mindig előveszem néha :)

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#44) Béééla válasza vaso123 (#2) üzenetére


Béééla
őstag

Akkor segíts nekem kérlek, mert én teljesen értetlenül állok ez előtt a Python hype előtt.
Gyorsan lehet benne taknyolni és valamilyen eredményre jutni :)
És sok "fejlesztőnek" elég az ha elindul és csak minden harmadik futásra nem fagy ki.
Tény hogy irdatlan sok lib van hozzá és anno pokemon go-s bejárót én is Pythonban dobtam össze, de csak azért mert ahhoz volt "API". Kb. semmihez se választanám soha magamtól.
Aztán a sok lib annyira jól van megírva hogy egyik-másik települ is ha úgy tartja úri kedve.

És lehet hogy a "C nyelvek" zuhannak, de szerintem csak azért mert ezek a gyors "eredményt" felmutató nyelvecskék a gyorsan szaporodó hobbisták kedvencei. Egy OS-t vagy drivert sose fogsz Rubyban vagy perlben megírni, hiába jók a maguk területén.

Bélabá

(#45) fallenrize válasza Béééla (#44) üzenetére


fallenrize
csendes tag

Gondolom csak hobbibol programozgatsz, mert csodalnam ha ezzel a hozzaallassal / velemennyel / tapasztalattal teged barki foglalkoztat a szakmaban

(#46) Béééla válasza fallenrize (#45) üzenetére


Béééla
őstag

Ha-ha, nagyon vitzes. Kifejthetnéd.

[ Szerkesztve ]

Bélabá

(#47) floatr válasza dabadab (#40) üzenetére


floatr
veterán

Ez az elmélet, amivel tudományosan meg lehetne magyarázni, ha a gyakorlat nem teljesen mást mutatna.
A nyelv és a kapcsolódó ökoszisztéma egy eszköz. Van aki tud és akar vele élni, van akinek meg büdös. Én sem szeretem, de elfogadom, hogy sokaknak sokkal jobban kézre áll, mint bármi más, és az sem elhanyagolható, hogy a LAMP stack népszerűsége nem intézhető el egy tudományos vállrándítással.

Egy csomó ügyfél kifejezetten azzal jön hozzánk, hogy LAMP-ben gondolkozik, vagy már van egy konkrét framework/eszköz, amit elvár, hogy használjunk, ha neki fejlesztünk. Egyiknek sem fogod megmagyarázni, hogy tudománytalan.

(#48) OKalman02 válasza dabadab (#35) üzenetére


OKalman02
újonc

A tájékozottságod az egeket verdesi a jelek szerint. Te is annak a régóta kiérlelt gondolatomnak a mintapéldánya vagy amit röviden úgy tudnék összefoglalni, hogy profi fejlesztő, de ha kezébe kerül a PHP akkor elfelejt programozni, holott csak ugyanazt az elvet kellene követnie mint amit megszokott más nyelven, mert nagyrészt már lehet.

(#49) Béééla válasza OKalman02 (#48) üzenetére


Béééla
őstag

Persze, és az öreg motoros fejlesztő a hülye és nem elég fiatalos meg outofthebox gondolkodású ha egy nyelv ilyenekkel szivatja.

Bélabá

(#50) floatr válasza Béééla (#49) üzenetére


floatr
veterán

P.E.B.K.A.C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.