Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szasanyi


szasanyi
félisten

Jó a cikk, és lényegében elég összefogott és korrek összevetést tartalmaz PC vs konzol témában. :C
Én annyit hiányolok e körben, hogy ha már összevetésre került, akkor még egy nagyon fontos körülményt meg kellett volna említeni: nevezetesen azt, hogy a konzont a PC-vel szembe nem kell tetemes költségért - akár évente - átépíteni, upgradelni azért, hogy az újabb játékok - a felbolbontás csökkentése vagy a grafikai részletesség rovására - szintén játszhatók legyenek. És egy gondolat még az árakról - ugyan esett néhány szó erről is -, ami megint csak nem elhanyagolható. Ugyanis egy konzol, és játékra kihegyzett PC ára között komoly különbség van, mint ahogyan az jól látható a cikk alapján is. :U
És ha e két érvet összevonva hasonlítunk kiderül, hogy amíg konzollal akár 8-10 évig is játszhatunk, addig a háromszoros áron megvásárolt PC-nk 3 éveig (sem) állja a "sarat".
Azt gondolom, ez komoly év a konzol mellet. Nem biztos, hogy mindenkinek ez a véleménye, DE én ezért vettem PS3-at. :K

(#2) mv


mv
aktív tag

Szerintem az alap játékgépben is elfért volna +1GB RAM 4500Ft-ért.

Jó lett a cikk, köszönjük. :R

[ Szerkesztve ]

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#3) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Nagyszerű példa erre az NVIDIA 3-way SLI rendszeréhez készített techdemója, amit a többség Crysis néven ismerhet.

Ehh, ezen nagyot mosolyogtam, teljes mértékben igazad van és szasanyival is egyetértek.

(#4) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Érdekesnek tartom, hogy nem ajánlja a plazma tv-n való játékot konzollal....Ennyi erővel tv-zés közben is beleéghet a logó...

(#5) AMD Power


AMD Power
titán

Jó ez a kis cikk. DE egy biztos. Magamnak soha többet nem fogok venni játék gépet.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6) DeSanto


DeSanto
őstag

Én azért egy fps-t nem szívesen nyomnék konzolon.

(#7) Dr. Romano válasza DeSanto (#6) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Én nyomtam anno fps-t Xboxon és PS2-őn, hát célozni nem igen tudtam csak az auto aim bekapcsolásával....

Persze nem emiatt de inkább maradok PC-s :)
(vagyis van konzolom: egy Sega MasterSystem 2, még ma is tolom néha :D )

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#8) EQMontoya


EQMontoya
veterán

8600gt-t én nem ajánlanék, de Te tudod... 2600xt többel olcsóbb, mint amivel gyengébb, hd3850 meg hülyére veri.

valamint a közepes gamer configba inkább egy e4500.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#9) (Kolombusz) válasza EQMontoya (#8) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

közben szerkesztetted

[ Szerkesztve ]

(#10) DeSanto válasza EQMontoya (#8) üzenetére


DeSanto
őstag

Mod: :D

#11: előfordul :)

[ Szerkesztve ]

(#11) EQMontoya válasza DeSanto (#10) üzenetére


EQMontoya
veterán

rájöttem. :B

Same rules apply!

(#12) dragonfx


dragonfx
veterán

A 2. és 4. konfig klassz, korrektek.

A többi aránytalanul drága ár/teljesítmény mutatója alapján...avagy olcsóbban is kihozható.
A 8600 GT ára nagyon lement, szerintem az nv hibát követett el mikor nem csinált belőle agp-t.
A hd 3850 a legjobb vétel, igaz mostanság atival megint több gond van játékok terén ahogy olvasgatok, azóta miota az amd odaszállt, no offense , de tényleg így látom.Viszont teljesítménybe jobvban kezdenek felzárkózni.
A 8800as Geforce-ok csak hardcore gamereknek éri meg megvenni, még akkor is ha ár/teljesítmény alapján ők a legjobbak.
A proci piacon egyértelműen csaka core 2nek van létjogosultsága ár teljesítmény alapján.
A ramból 2 giga 800as kell, országot lehet foglalni vele, annyi féle fajtavan, lényegében aki nem tuningol mind1 melyiket veszi.
Szeritnme 19"es tft fölé kár menni, mert oda a csodás grafikához sli kell, annyit nem ér.
A kingmaxot meg nem tom mér nem felejtitek el, van jobb, ennyiért már geil ultra van, és akkor még az itteni logout piacról nem is bezséltem.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13) Pukkancs


Pukkancs
tag

Király egeret írtatok a konfigokba, tesóm 2 én meg 1 éve használok ilyet, régi osztálytársaim is dícsérték.

(#14) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Egy 8600GT tényleg meghaladja egy X1950XT teljesítményét :F

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#15) Alvin_ti4200 válasza Gergőke88 (#4) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

rudi mentéségre mondom, hogy tényleg nem jó játékra a plazma TV, de nem a beégés miatt (arra már nem nagyon hajlamosak a mostani készülékek, de ha igen, akkor is pár perc után elmúlik ez a jelenség), hanem a foszfor lag miatt.

(#16) Alvin_ti4200 válasza DeSanto (#6) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

amíg nem volt konzolom én is ezt mondtam...:) Meg lehet szokni, igaz más játékélményt nyújt, de egyáltalán nem rossz.

(#17) Boz válasza szasanyi (#1) üzenetére


Boz
csendes tag

Csak azt felejted el, hogy ha te nem is - a gyártók szépen átépítgetik helyetted a konzolokat is. Frissítgetik, betesznek, kivesznek belőle ezt-azt. Milyen jó lett volna, ha az eredeti PS3-ban benne hagyják a PS2-es hardvert? Gondolom neked már a lightos kiherélt verzió van. Aztán meg - szerintem - nemsokára lesz PS4, PS5, ésatöbbi. Veheted az újat megint. Nem lesz itt 10 évig ugyanazzal a hardverrel fogod tolni a gammákat koncepció szerintem. Aztán mi lesz a a visszafelé kompatibiltással??? Gyorsulnak itt is a dolgok, nem jó irányba szerintem.

(#18) feka007


feka007
nagyúr

Én nem rég föntöttem úgy, hogy rászánom magam egy next-gen konzolra a PC mellé, hiányzik a konzolos feeling.

(#19) Hakudoshi válasza Dr. Romano (#14) üzenetére


Hakudoshi
tag

Ilyet hol olvastál? :F

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#20) feka007 válasza Dr. Romano (#14) üzenetére


feka007
nagyúr

Nem hiszem, SLi-ben esetleg...

(#21) garfield-r


garfield-r
tag

Grat, nagyon jó lett a cik :C , ez pedig különösen tetszett nekem is:
"A legtöbb játékos éppen a játékok miatt neheztel a PC-re. Ott ugyanis a szoftverrel igyekeznek megteremteni az igényt az egyre erősebb hardverre. Nagyszerű példa erre az NVIDIA 3-way SLI rendszeréhez készített techdemója, amit a többség Crysis néven ismerhet." :DDD :DDD :DDD

(#22) (Kolombusz) válasza Boz (#17) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Persze, hogy lesz PS4, stb.
De még 4-5 év, mire kijön.

Ezeket nem rövid távra tervezik, akkor nincs belőle igazi haszon.

A visszafelé kompatibilitást pedig eddig megoldották, az Xbox 360 viszi az Xbox játékok nagy részét, a PS3 60Gb viszi a PS2 játékokat. Ezt úgy hozod fel a konzolok elleni érvnél, mintha a PC-n nem kéne szenvedni néhány régebbi programmal, hogy elinduljon XP-n vagy Vistán és még akkor sem biztos, hogy hiba nélkül fog futni.

(#23) feka007 válasza szasanyi (#1) üzenetére


feka007
nagyúr

Azért nem kell túloznunk, mai játékokkkal egy konzolon se fogsz tudni 10 évig játszani, csak épp annyira, mint egy 10 éves pc-vel. Egy majdnem 5 éves gépen is elfut a Crysis, igaz, nem lesz olyan szép, de egy konzol grafikája is ugyanennyire elavul 4-5 év alatt.

(#24) Dr. Romano válasza Hakudoshi (#19) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Idézet a cikkből:

"Videokártyája már olyan MSI GeForce 8600 GT, amely a legújabb játékokban több mint 10%-kal megveri a Radeon X1950 XT-t, és jelentős tuningpotenciál rejlik benne. "

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#25) rudi válasza szasanyi (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

De ott az érem másik oldala is. A konzol mellé a többségnek kell egy normál PC, tehát máris fel lehet számolni vagy 100-150 000 forintot. Ha nem warezolsz, akkor minden új játéknál van pár ezres extra költséged a konzolra. Ha havonta veszel egy játékot, az egy év alatt akár 48 000 forint is lehet, ami elég a PC szinten tartásához. A másik dolog, hogy sokank - pl én is - egyáltalán nem tudják megszokni a gamepados irányítást. A harmadik dolog meg, hogy az ember szépen kinő az egész játszós témából, szóval nem is biztos hogy PC-ről konzolra kell váltania, hanem egyszerűen regisztrálja, hogy őt már nem hatják meg a játékok egyik platformon sem. Szóval eléggé árnyalt a kép, de az tuti, hogy elsőre a konzolok tűnnek nyerőnek.

Leírom az én példámat, Wii-t vettem lassan egy éve.
Alapgép 65k
Zelda 15k
Wii Play 12k
Smooth Moves 12k
extra kontrollerkek 4 játékosra bővítve 40k
classic kontroller 5k
további 4 új játék az olcsóbb angol piacról 31k
klassik játék 3k

Egy év alatt összesen 183k, ebből 110k a hardver. Volt még 4-5 olyan játék (további 40-50k), amit megvettem volna, de már nem vagyok az a játékos típus, és/vagy nem lettek olyan jók mint vártam.

Amikor a konzolt vettem A64 X2-s, 2 GB RAM-os gépem volt GeForce 6800 GS-sel, ami lényegében elég volt minden játékhoz. Ha akkor inkább 50k-t költök és felfrissítem a VGA-mat GF 8800 GTS-re, akkor most is elég erős játékgépem lenne, és további 60k figyelne talonban, plus néhány ezressel olcsóbban jöttem volna ki játékos vonalon is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) Alvin_ti4200 válasza Boz (#17) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

lassan másfél éves a PS3 és a Wii, két és fél éves az X360 és attól, mert a PC rohan, a konzolok még nem fognak, hiszen a mögöttük álló tömegbázis (többnyire casual gamerek) tojik a PC-re.

(#27) Boz válasza (Kolombusz) (#22) üzenetére


Boz
csendes tag

Szerintem a versenyhelyzet miatt lehet előbb kijön a PS4, ha bebukik a PS3, ki tudja, nagy a nyomás, meg a verseny, ez meg nem tesz jót a hosszabbtávús dolgoknak. Nincs már még egyszer 10 évig elvagyok PS2-vel boldog békeidős korszak - szerintem.

(#28) Alvin_ti4200 válasza rudi (#25) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Melyik angol boltból rendelted a játékokat? SendIt?

[ Szerkesztve ]

(#29) rudi válasza Alvin_ti4200 (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

No, majd lefotózom neked ismerős egy éves Panasonicját, hogy milyen szépen látszanak rajta a beégett jóságok TV-ről meg konzolról.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#30) Alvin_ti4200 válasza rudi (#29) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én csak a mostani (PV7,PV70) szériákról tudom, hogy már nem hajlamosak az ilyesmire, nem tudom neki milyen van:)

(#31) (Kolombusz) válasza rudi (#25) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A Wii ilyen szempontból kicsit speciális eset, hiszen főleg parti konzol és a multiplayert úgy kézpeli el, hogy egymás mellett álltok és játszotok, tehát itt a plusz költség a 3 plusz kontroller.

PS3-nál, meg Xbox360-nál ilyen kiadásra mondjuk nincs szükséged.

(#32) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Üdv,
Segítenétek abban, hogy egy Intel P4 524+ 3Ghz-s procc-al, 2Gb Super Talent ddr2 800-assal, ASUS P5K-E-vel és egy 7600gt-vel CS:S-ben mért van 30-40fps körül minden lowon? :Y
Gondolom, hogy a procc a gyenge pont, nade ennyire :F

[ Szerkesztve ]

(#33) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Sorry, 2× ment el. :B

[ Szerkesztve ]

(#34) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Hangkártya ? - alaplapi ? :U

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#35) rudi válasza Alvin_ti4200 (#28) üzenetére


rudi
nagyúr

A Game.co.uk, Sendit és Gameseek , mikor melyik olcsóbb. Általában a Sendit a nyerő, de éppen karácsony körül futottam bele náluk több mint 1 hetes készlethiányba.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#36) feka007 válasza Alvin_ti4200 (#26) üzenetére


feka007
nagyúr

Hiába avul el gyorsan a konzol hw-e a rohanó PC-hez képest, még évek múlva is fel tudja venni a pc-vel a versenyt grafikailag.

(#37) Cloud_s


Cloud_s
aktív tag

Mindenki sír, hogy elhagyják a PC-t a tartalmas játékok, mára csak techdemók maradtak... A '90-es években meg amikor jöttek a tartalmas játékok a kutya se vette őket. Hogy is van ez? Még Final Fantasy is volt PC-re, ma már ez elképzelhetetlen... :(

(#38) rudi válasza (Kolombusz) (#31) üzenetére


rudi
nagyúr

Jaja, nem kell annyival több kontroller, de a játékok viszont nem tartanak addig mint egy partygame. Csak a karácsony körüli 2 hétben 40-50 órát játszottunk a Rabbids2-vel, ez nagyjából két átlagos konzolos game végigjátszási ideje.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) ftc


ftc
nagyúr

AMD-s konfig alá miért nem raktok AMD-s chipsetet? Mert nem épp a legjobb lapoakt toltátok alá AM2-s fronton

(#40) (Kolombusz) válasza rudi (#38) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

És azt sem árt figyelembe venni, hogy az Xbox Live Gold havi kb. ezer forintba kerül.

Szóval nem könnyű azért a döntés.
Én a konzolot választottam, ehhez elég volt 10 percnyi játék az Xbox360-on.

(#41) Alex91 válasza rudi (#25) üzenetére


Alex91
félisten

Es, ha a PC-dhez is veszel 4 db extra kontrollert? :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#42) rudi válasza feka007 (#36) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát... Azért az életciklusa végén grafikailag már kevés esélye szokott lenni a konzoloknak. Nézd meg, hogy 2004-ben - a Far Cry, Sims 2, UT2004, WoW, HL2 évében - az Xbox 360 megjelenése előtt milyen szinten volt az PS2 (MGS: Snake Eater, GTA San Andreas volt akkor PS2-n) vagy az eredeti Xbox. 2003-ban (CoD, DeusEx, SW: KotOR, Max Payne 2 évében) sem volt jobb a helyzet.

Első PS3-as élményem az Oblivion volt, nagyon meglepődtem, hogy egy erős PC-hez képest milyen csúnya és a bevezető videó akadozott is. Tudom, port meg minden. Arra leszek kíváncsi, hogy tavasszal milyen lesz a PC-s Assassin's Creed a konzoloshoz képest. Azért az 1600x1200 4xAA/16xAF oda tud csapni a konzoloknak és hardvererőben is messze jobb már az aktuális C2Q-os GF8800 GT-s gép is mint az agyonajnározott Cell kibővítve egy herélt GeForce 7800-zal meg kevéske memóriával, vagy az Xbox 360 3,2 GHz-es CPU-magokkal megspékelt Radeon X1950 Pro szintű félig DX10-es VGA-j. Azt meg ugye tudjuk, hogy grafika alapja a VGA és nem a CPU.

Meg ott van az egész piacok felépítése. Konzolon az a jényeg, hogy jól eladható játékot csináljanak, PC-n meg az hogy olyan játékot csináljanak, amivel jól el lehet adni a hardvert. A kettő távolról sem ugyanaz, mert konzolnál szórakoztató gamet csinálnak, amiben esetleg szép is a grafika, PC-re viszon igényes grafikát csinálnak, ami esetleg vétltenül szórakoztató is.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) rudi válasza Alex91 (#41) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem, a PC-hez 25k-s kormányt veszek.
Imádom bennetek, hogy kiragadtok egy-egy félmondatot és azon csámcsokgot. Ha nem tudjátok felfogni az egész szöveget egyben, akkor inkánn ne írjatok...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#44) rudi válasza ftc (#39) üzenetére


rudi
nagyúr

Tökmindegy milyen chipsetet raksz egy AMD proci alá, nézd csak meg a tesztekben. Azért raktam a GB GF560-ast, mert valami hasonlót akartam mint a júniusi gépben volt, de a KN9 már kifutott. Egyébként, ha nem kell extra bővítés, akkor bőven elég a 12k körüli mATX cuccok valamelyike is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#45) Valdez válasza Dr. Romano (#24) üzenetére


Valdez
őstag

Szerintem elírás lehet. Az x1950xt hülyére veri a 8600gt-t.

(#46) DNS_65 válasza Dr. Romano (#14) üzenetére


DNS_65
senior tag

Szerintem sincs a közelében sem a GT egy 1950XT-nek :U

(#47) rudi válasza Valdez (#45) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, az X1950 Prót akartam írni. Itt egy grafikon, amin az X1950 GT összesített eredménye látszik a 8600 GT-hez képest. A Pro olyan 15%-kal gyorsabb a GT-nél, az MSI húzott 8600 GT-je meg 20%-kal. Ki kell emelni, hogy ez a legújabb játékokra vonatkozik, ahol sokkal jobban érvényesülnek a számolóegységek. De minek írom ezt le megint, hiszen benne van a cikkben is?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#48) rudi válasza DNS_65 (#46) üzenetére


rudi
nagyúr

Ezekhez az eredményekhez mit szólsz?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#49) Valdez válasza rudi (#47) üzenetére


Valdez
őstag

Nem értem :B

Abban a tesztben amit linkeltél az a 8600gt eleve gyárilag húzott fajta, tehát eredménye esetükben irreleváns :) Alapesetben az x1950pro legalább olyan 10-15%al lehet gyorsabb mint a 8600gt :) Legalábbis szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#50) feka007 válasza rudi (#42) üzenetére


feka007
nagyúr

Hát szerintem a 2005-ös Gran Turismo 4 még a Pro Streetnek is odacsap néha (nem olyan agyoneffektezett szar, csak a nyers szépség, nem csak a shaderek számítanak).
A PS3 Cell processzora szerintem is fölsöleges, inkább raktak volna bele több memóriát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.