Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi, érdekes bemutató! Naná, hogy érdekel a videó! :C

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2) Hego válasza AxBattler (#1) üzenetére


Hego
tag

hát ennyiért ajándék, pedig az euro elég drága most.. :S

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#3) mrbig25


mrbig25
őstag

Tényleg jó kis gép ez.
Én augusztusban vettem egyet a faternak, külföldi utakra, filmezni, netezni, skype-olni, stb. Gyors, megbízható és frankó kis gép.
Az ára miatt kicsit féltem tőle, de kellemes meglepetés volt. Egyáltalán nem az a gagyi műanyag gép, mint amit az ember az ár miatt képzel.
Tehát, ha egy olcsó és jó (és új) netbook kell valakinek, akkor ezt elég komolyan érdemes fontolóra venni. Ennyiért bestbuy.

A cikket pedig köszönjük :R

...

(#4) h1n1_900


h1n1_900
senior tag

Képfeltöltésről 1kép sem jön be :O

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#5) Gercsa


Gercsa
senior tag

Érdekel erről a gépről minden írás, szóval hiánypótló, bár a 11" változat még jobban érdekelne.

Egy két észrevétel:

Az, hogy a hangszóró az első él alatt van az önmagában nem gond, sőt.
Ha normálisan van kialakítva, akkor bizony asztalra helyezve megtáltosodik a masina mind a hallható hangerőben, mind hangminőségben..

A memória biztos, hogy 667MHz-en megy?
Nem az FSB-vel keverted össze? A platform biztos támogatja még az 1066MHz DDR3-at, nem hinném hogy azzal van a gond.
667MHz az előző atom generáció DDR2 korlátja volt.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#6) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Egy rövid ideig volt a kezem alatt egy ilyen csuda.

Ennyiért inkább egy használt Asus EeePC, anyagminőség, akkus üzemidő...
Lehet, csak én nyúltam bele, de a kedvem elment tőle.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#7) Graphics válasza Gercsa (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na itt van a 11,6-os , ami szerintem nagyon best Buy
http://www.olcsobbat.hu/szamitastechnika/laptopok/j_w_minix_n550_1_250_gma/

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) simonzé válasza Graphics (#7) üzenetére


simonzé
addikt

Az a baj, hogy ami 59-ért van belinkelve, az ma már 60 fölött van, ráadásul nem 11,6-os, hanem 10 collos.

I don't fit in. I fit out.

(#9) #19617792 válasza macilaci78 (#6) üzenetére


#19617792
törölt tag

én ennyiért inkább egy használt 12-14" HP, Dell, IBM business gépet vennék. ;)

(#10) simonzé válasza Gercsa (#5) üzenetére


simonzé
addikt

Én nem szeretem a gép elején lévő hangszórót. A nagygépemben is így van, ezért nem szererek rajta zenét hallgatni használat közben, mert a sztereó egyik oldalát mindig letakarja a kezem. Csak fülessel igazán jó emiatt.

I don't fit in. I fit out.

(#11) simonzé válasza #19617792 (#9) üzenetére


simonzé
addikt

És hol a 2 év gar?

I don't fit in. I fit out.

(#12) h1n1_900 válasza simonzé (#11) üzenetére


h1n1_900
senior tag

Apróban alfa156 hirdet marha jó áron gépeket. Igaz csak fél év garival de össze sem lehet egy dell d420/d430-t hasonlítani ezzel...

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#13) beefjeez


beefjeez
senior tag

Jó cikk, remek gép! :)

(#14) azbest válasza h1n1_900 (#12) üzenetére


azbest
félisten

+1 :)
Csak akkor jó egy netbook, ha kifejezettek kicsi méret és teljesítményt nem igénylő dologra kell.Egyébként meg ennyiért Thinkpad T61-et kapni 14.1" 1440x900 kijelzővel, nvidia gpu-val (vagy intel x3100-zal), 2 magos core2duo-val.

(#15) maláj


maláj
őstag

nekem is van netbookom (az etalon MSI Wind U100 ;]) és tökéletesen tudom használni - mert én tudtam, hogy mire való 1 netbook sokakkal ellentétben :DDD
a hangszórók lefele állása nem olyan nagy probléma mint azt már kifejtették előttem :)
a pici tapipad és az FN-Ctrl viszont már az :U

(#16) Magnum_ válasza #19617792 (#9) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En is

I humbly and respectfully decline™

(#17) zeg


zeg
senior tag

Az IBM SK-8835 billzeten is fordítva van a ctrl-fn, pedig igencsak a soktízezres agyonhájpolt logitech- csúcsdarabok ellenfele.
[link]

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#18) szcsi


szcsi
tag

Nekem még az n455-ös van, szerintem egy netbook ennél több pénzt nem ér.
Sajnos elég hamar kifényesedik a burkolat és a billentyűzet is, meg táskában hordva lenyomatot hagy a klaviatúra a kijelzőn.

Ezek mellett azért jó kis gép. Barátnőm ki is sajátította, ma már hozzá se érhetek...

Ja, és vigyázni kell a gumilábakra, szeretnek szökni :DD

A sípcsont egy olyan eszköz, amivel éles szélű bútorokat lehet megkeresni a sötét szobában

(#19) #19617792 válasza simonzé (#11) üzenetére


#19617792
törölt tag

ezekre nem kell :P :DDD

(#20) #19617792 válasza azbest (#14) üzenetére


#19617792
törölt tag

van ennyiért 12"-os gép is, épp hogy nagyobb, épp hogy nehezebb, de legalább nem lehet elpusztítani, X60, nc2400, d420...

(#21) redbull86


redbull86
aktív tag

UPPP!! :) valóban jó kis masinának néz ki,.
Viszont a hangszóró brutálisan nevetséges ahogy el helyezték,. de hát hogy minden megfelelően jó legyen még a drágább gépeknél sem meg szokott. :C

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#22) simonzé válasza zeg (#17) üzenetére


simonzé
addikt

De az IBM-nél legalább ott a lehetőség Biosban, hogy felcseréld a ctrl-FN-t ha úgy tetszik.

Más:
Hagyjuk már, hogy mi mindent lehet venni ennyi pénzért. Én már vettem jóval kevesebbért robogót is, és az minden notinál jobb, és annak sincs köze a cikkhez.
Amire netbook való, arra igenis jó választás ez a gép. Persze lehet venni használt gépet, de valamiért leggyakrabban mégsem azt vesz aki gépet keres. Miért? Ez a gép kicsi, könnyű, csajos, lehet vele netezni, fészbúkozni, szkákpolni, csetelni, meg mindent aminek nincs magyar neve. Ennyi. Nem hiszem hogy érdemes szétcseszni a topicot azzal hogy milyen használt gépnek ennyi az ára. Nem erről szól az egész.
Köszönöm.

I don't fit in. I fit out.

(#23) Graphics


Graphics
Jómunkásember

+1 :)
Ennyiért mindenben jó a gép, napi szinten jó, és nem egy 100ezres tablet, aminek se billentyűzete, se tárhelye

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) zoli03


zoli03
őstag

Nem tudom, mit kell problémázni a hangszórón. Soha semmi nem venne rá, hogy egy netbook/notebook hangszóróját hallgassam, úgyhogy tőlem lehet akármilyen minőségű és lehet akárhol, akkor se ér semmit.

(#25) h1n1_900 válasza zoli03 (#24) üzenetére


h1n1_900
senior tag

Ez megint egy durva kijelentés volt :U
HP 8510W laptopomban olyan JBL hangszórók voltak és úgy szolt, hogy leesett volna az állad.

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#26) gallus


gallus
aktív tag

Azt hittem, csak én vagyok olyan konzervatív, hogy a matt kijelzőt favorizálom. :C
Nem vagyok egyedül!!!!
Utálom a tükröt. Miért fényes kijelzőket csinálnak tudja valaki?
:))

(#27) Magnum_ válasza gallus (#26) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem, nem vagy egyedül. tudom, meglepő.

I humbly and respectfully decline™

(#28) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Windóz van rajta? Ne csodáld, hogy lassú :) Rá kell tenni egy Lubuntut, és menni fog a Youtube is :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#29) Graphics válasza Magnum_ (#27) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát a fényes kijelző egészen addig nem zavaró amíg:

nem éri nagyon sok fény
nem éri még több fény
avagy ha nem éri fény :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) hcl válasza Graphics (#29) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sok fényben a matt sem látszik jól :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) Graphics válasza hcl (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A sok fényen már én is rosszul leszek :D nem csak a láthatóság :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) Rhino666


Rhino666
őstag

Azért egy 1366x768-as felbontású netbooknál már annyira nem vészes a függőleges felbontás.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#33) #19617792 válasza Rhino666 (#32) üzenetére


#19617792
törölt tag

igen, de sajnos a 10"-osok zöme még mindig 1024x600... ha nem 16:9 közelire csinálnák meg őket, akkor mehetne a jóöreg 1024x768 is.

(#34) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Nem tudom, lehet nekem szállt le a köd, vagy én szálltam le másik bolygóra, vagy egy másik film az, ami, de a gép aljára M1100 van írva, a cím meg M1200-ról szól. Most akkor mi van? Engem akkor hogy hívnak és jobb lesz, ha beverek egy pélinkát, vagy feküdjek le aludni? :DDD

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#35) Rhino666 válasza #19617792 (#33) üzenetére


Rhino666
őstag

Két éve vettem egy 10"-os Dell-t 1366x768-as felbontással. Mára már igazán elterjedhetett volna, ez alatt már elég nosztalgikus a felbontás... :U

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#36) AgFRjkUZT_3


AgFRjkUZT_3
tag

Ilyen netbook-om van nekem is. Elégedett vagyok vele. Egy munkaköri témában szükség volt rá, hogy kéznél legyen egy AutoCAD, így föltettem rá a próbaképpen 2011-est, hogy megy-e. Ment, így jó hasznát vettem. Indulásnál mindig földob egy rosszalló dialógot, hogy min. 800 magas képernyőt szeretne, de aztán duzzogva el van...

Csak vártam, és vártam, és mikor nem jött semmi, tudtam, csak Tőled lehet...

(#37) SLYM


SLYM
veterán

mennyi? 55.000? wow!

a cikk is nagyon tetszik, csillagos ötös :D

(#38) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Én is szemeztem egy ilyennel bár engem elrettentett hogy számomra noname gyártótól származik a cucc de most hogy ezt a tesztet elolvastam, pozitív lett számomra a cuccos. Köszi a tesztet :R

All→M8

(#39) hcl válasza #19617792 (#33) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg a másik, hogy 10"-on mi értelme az 1366-nak? Bolhányi ikonok, és betűk. Ha nagyobbra veszed, akkor ott vagy, mint 1024-ben :D Ugyanez a bajom a 15"-os Dell céges laposommal is. Inkább a Fujitsum 1024-es 4:3 kijelzője...

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) h1n1_900 válasza hcl (#39) üzenetére


h1n1_900
senior tag

Akkor én mit mondjak 15"-n 1920*1200-al? :D HP 8510W

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#41) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a bemutatót :R
Nagyon olcsó kis gépezet :)
A videóra én is kíváncsi leszek :R

Dave666

(#42) rep3at


rep3at
őstag

Nem rossz kis gép, a matt kijelző pedig (sajnos) kifejezetten ritkaság, szerintem megérte a pénzét.

UI.: A teszt is nagyon jó lett.

Forward thinking. كرر

(#43) zeg válasza simonzé (#22) üzenetére


zeg
senior tag

Ezen a külső usb-s eszközön hogyan cseréled fel a biosban?

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#44) Boxi88


Boxi88
őstag

Nem rossz gép, bár én inkább a brazos felé kacsingatok. :B

A videó engem is érdekelne!

(#45) Graphics válasza Boxi88 (#44) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát ha van Brazos kb ilyen árban, akkor jöhet az is :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46) simonzé válasza Graphics (#31) üzenetére


simonzé
addikt

A matt kijelző minden szempontból jobb mint a csillogó. A marketing bullshit, meg az idióta divatmajmok miatt terjedt el annyira a fényes. Ami csilivili, az trendi. Sajna ez van. A marketing meg odahazudja mellé, hogy a fényes kijelzők színvisszaadása jobb. Ez egyszerűen marhaság, hiszen a fényességet egy üveglap adja, amit a kijelző felületére applikálnak. Remélem lassan lecseng ez a baromság.

És még egy infó: Augusztusban vettem a gépet, amikor a nap még tudott izomból sütni. Direkt kipróbáltam tűző napon a gépet. A fényerőt fel kell tekerni 80-100% közé, de hibátlanül, szemmeresztés nélkül használható maradt a gép. Szóval éljen a matt, vesszen a fényes!

I don't fit in. I fit out.

(#47) simonzé válasza gordonfreemN (#34) üzenetére


simonzé
addikt

Nem, igazad van, a címke m1100-at ír, a Bios, meg a Windows viszont M1200 seriest.:D
Kína, én így szeretlek...

I don't fit in. I fit out.

(#48) #19617792 válasza simonzé (#47) üzenetére


#19617792
törölt tag

há' elgépelték a címkét, vagy a BIOS-ban az adatokat, evvan. :DDD

(#49) simonzé válasza hcl (#39) üzenetére


simonzé
addikt

Pont ez az: 10 collon az 1366x768 túl kicsi képpontokat eredményezne. Az 1024 db vízszintes képponttal nem lenne baj, higgyétek el szinte mindig elegendő. Viszont a függőleges 600 elég kevés. (Én még a 768-at is keveslem néha...)
A 12 collos Minix egy tizessel kerül többe, és abban már 1366x768-as a kijelző.
A rossz hír, hogy közben a tesztelt Minix ára 1GB RAM-mal is 60e Ft fölé mászott. Viva la Greece!

I don't fit in. I fit out.

(#50) simonzé válasza Boxi88 (#44) üzenetére


simonzé
addikt

Nekem is Brazos kellett volna, de az még nem volt piacon Augusztusban, amikor meg kijött, majd' 2x ennyibe került. Szóval nem egy kategória.

I don't fit in. I fit out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.