Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Az AHVA miert IPS?

(#2) -Solt-


-Solt-
veterán

Hmmm... elég korrektnek tűnik, kíváncsi vagyok milyen tesztek születnek róla.

www.smart-bus.hu

(#3) bryant56 válasza [CsuCsu] (#1) üzenetére


bryant56
aktív tag

Senki sem állította, hogy IPS lenne. Csak, hogy a VA az IPS-hez hasonló.

"A valódi 8 bites színmélységű panelt az AU Optronics gyártja, de ez az AHVA-ból már kiderült, mivel ez a cég saját fejlesztésű, IPS-hez hasonló megoldása."

(#4) atok666


atok666
őstag

Az utobbi hirekbol nekem elegge nem az jon le, amit meg maskor olvasok, h a pc-s jatekpiac haldoklik. Vagy csak en latom rosszul?

Atok

(#5) Brekk válasza [CsuCsu] (#1) üzenetére


Brekk
addikt

Mert az egy IPS variáns, nincs köze a VA panelekhez.

[ Szerkesztve ]

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#6) -Solt- válasza Brekk (#5) üzenetére


-Solt-
veterán

Lesz nálatok Mester? :)

www.smart-bus.hu

(#7) Brekk válasza -Solt- (#6) üzenetére


Brekk
addikt

Egyrészt van már itthon jópár féle jó gamer monitor, ezeket az ismeretleneket baromira nem lehet eladni. Másrészt minek még egy ilyen tudású monitor, ez két éve még újdonság lehetett volna.
Megnéztem, senki nem forgalmazza errefele...

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#8) Abu85 válasza Brekk (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igazából ez az első olyan monitor a piacon, ami 30-144 Hz-es VRR-t kínál a VESA A-Sync szabványon keresztül, és ehhez nem TN, hanem AHVA (IPS) panelt használ. Gondolom ezért kérdezi, mert egyedül ezt lehet majd megvenni, akinek mindenképpen 30 Hz a minimális igénye, szabványos VRR-rel.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) -Solt- válasza Brekk (#7) üzenetére


-Solt-
veterán

Egyrészt a FreeSync tartomány miatt kérdeztem, másrészt az ára miatt... ilyen jellemzőkkel ennyiért nem nagyon tudok 27"-s 1440p-s monitort.

www.smart-bus.hu

(#10) TomMusic


TomMusic
őstag

Ha tényleg hozza a speckót meg szép lesz a kép, akkor jó deal lehet. Bár egy USB hub-ot rakhattak volna rá.
Szerk.: nézzétek meg mennyibe kerülnek a mai "gamer" monitorok. Az 500 $ (még ha rájönnek a terhek) egész barátságos ár. :K

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#11) Tuttu


Tuttu
csendes tag

30-144Hz-ig :Y nagyon kellett már egy ilyen. Én nem pályázok rá, de remélem jön hasonló majd. Nekem legnagyobb vágyam, hogy 2560x1080-as felbontáson tudja az adaptive sync 30Hz-től.
Elég lenne 75-is, de ha jól tudom pont az alacsony tartományokban van főként értelme ennek a technológiának.

(#12) Brekk válasza -Solt- (#9) üzenetére


Brekk
addikt

Hát ha itt az a 20Hz a lényeg, amit +ban tud a többiekhez képest, miközbe a frame duplázás is megoldja a dolgot akkor sztem hajrá. Ettől függetlenül pont 2dbot lehetne eladni az országban belőle. Senki nem fogja idehozni. :B

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#13) AxBattler válasza Tuttu (#11) üzenetére


AxBattler
félisten

Jah, ilyen kéne, IPS panellel! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14) Brekk válasza AxBattler (#13) üzenetére


Brekk
addikt

Ez IPS paneles, az XB271HU ban is AHVA van tudomasom szerint... :) LEgalabbis szerviz menu írja h AUO panel és nekik AHVA juk van csak. :K
AHVA (Advanced Hyper-Viewing Angle), gondolom azért hívják így mert a LG levédette anno az IPS-t.

[ Szerkesztve ]

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#15) -Solt- válasza Brekk (#12) üzenetére


-Solt-
veterán

Nem csak a 20Hz a lényeg, hanem az ára is... ilyen paraméterekkel 185K alatt nincs monitor, plusz kérdés, hogy a frame duplázás milyen minőségű! :)

www.smart-bus.hu

(#16) Brekk válasza -Solt- (#15) üzenetére


Brekk
addikt

Nem, a kérdés, hogy hogyan jutna el hozzád. Sajnos a többi eléggé háttérbe szorul. Szerencsére ott az ebay, amazon és hasonlók, de azt ne feledjük, hogy ennek be kell jönnie az EUba. Szal az árelőny gyorsan elolvad...
Hamarabb harcolok ki az ASUSnál egy ekkora árleszállítást, mint hogy te ennyiért megvedd ezt a monitort itthon. :D

[ Szerkesztve ]

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#17) -Solt- válasza Brekk (#16) üzenetére


-Solt-
veterán

Nekem az is opció, ha árversenyre kényszerít másokat! :D

www.smart-bus.hu

(#18) Brekk válasza -Solt- (#17) üzenetére


Brekk
addikt

Á, ennél sokkal fafejűbek a gyártók, egy jó akciót hamarabb lehet kiizzadni mint hogy figyeljenek egy olyan gyártóra ami nem is kapható itthon. Sok év tapasztalatom van ebben. Itt az ASUS -- Acer párharc megy csak, és a vége inkább a döntetlen mint hogy egymás alá ajánljanak.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#19) -Solt- válasza Brekk (#18) üzenetére


-Solt-
veterán

Nem is vonom ezt kétségbe... csak megörültem egy újabb szereplőnek. Az Asus MG279Q ára is felfelé kúszik, ahelyett, hogy csökkenne...

www.smart-bus.hu

(#20) Brekk válasza -Solt- (#19) üzenetére


Brekk
addikt

Az Acer is drágult 10e-t. :(

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#21) macilaci78 válasza [CsuCsu] (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy ízig-vérig játékosoknak szánt monitornak miért kell a pivot? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#22) TomMusic válasza macilaci78 (#21) üzenetére


TomMusic
őstag

Pl. ha többet raknál egymás mellé: [link].
Szerk.: bár ekkora kávával elég gáz.

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#23) vaakuum


vaakuum
addikt

Valami hasonló, csak 25 collosban nem létezik?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#24) Raggie


Raggie
őstag

Pont ilyen monitort keresek jó régóta. Csak magasabb alsó freesync határral és jóval drágábban vannak. Ha jó review-k lesznek róla lehet berendelek egyet! :)

És szerintem igenis 5-10 fps lefelé a freesync tartományban is nagyon nagyon sokat számít! Pont ott a tartomány alsó határán számít a legtöbbet!

Clint Eastwood FTW

(#25) hommeros


hommeros
őstag

2k monitor 144hz-el már elég régen van, ép idén jönnek a modellfrissítések. Itthon ez is 200k lesz.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#26) janpier válasza hommeros (#25) üzenetére


janpier
tag

Ha olcsóbb lenne, nem is lenne rossz választás.

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#27) #21346560 válasza atok666 (#4) üzenetére


#21346560
törölt tag

Nagyjából 10 éve már, hogy folyamatosan azt tolják, hogy a PC haldoklik :U

(#28) -Solt- válasza #21346560 (#27) üzenetére


-Solt-
veterán

SG-n ~2001 táján nyitották a hülyegyerekképződoboz rajongók az első "A PS-s játékoknak leáldozott" topikot... azóta is folyamatosan leáldozik... ;]

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#29) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

A talpa kísértetiesen hasonlít az Acer Predator 27-es monitoromhoz. Vagyis a forgózsámolyig totál ugyanaz.
Van köze egymáshoz a két cégnek? Egy gyártótól veszik a monitorokat? :)

(#30) hommeros válasza -Solt- (#28) üzenetére


hommeros
őstag

"hülyegyerekképződoboz " :C

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#31) csakszabi


csakszabi
csendes tag

Nixeus Predator?
Egyébként nem rossz kis cucc, tetszik rajta minden, csak az ára nem :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.