Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

32"-ra fullHD?? Már 27"/fullHD-n is folyik a szemem:U. Igaz, 100+fps-el pörgő mozgókép azért másképp esik.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#2) devast válasza t72killer (#1) üzenetére


devast
addikt

Jól mondod. Játszani kell az fps, és magas fps mellett az alacsonyabb felbontás már annyira nem zavaró... főleg ha nem gyönyörködsz a tájban hanem megy az akció.

(#3) #16939776


#16939776
törölt tag

Biztos kevesebb kompromisszummal járhat ezzel, mint egy ugyan ekkora átlójú belépő szintű tv-n játszani, jó öletnek tartom.

(#4) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

Fúú de ronda talpat készítettek hozzá. :D

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#5) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Az USB hub hiányozna, de ha az az USB-port viszont PC nélkül is ad áramot, az üdvözlendő. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#6) Chp


Chp
őstag

Nekem tetszik. Főleg, hogy VA panel.

(#7) snecy20


snecy20
veterán

Egyrészt nem kicsit tartom hülyeségnek ívelni az FHD felbontást, másrészt FHD-hez már embertelenül nagy a 32".

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8) LilProphet90 válasza Snip3r_HUN (#4) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Tényleg, mintha futásra készülne. :D

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#9) Fred23


Fred23
nagyúr

Túl van árazva, de csak egy kicsit. Én 27"-ra se vennék 1080p-s monitort, de ez ízlés dolga. Viszont ha valakinek oké, akkor meg tényleg ennyivel kelljen többet fizetni a nagyobb kijelzős VA panelért?

Azonos ár esetén is inkább venném mondjuk ezt a Media Marktból, ingyenes szállítással. Igaz, nem 32", de 1080p, 144Hz, és VA panel.

(#10) Meridian


Meridian
senior tag

Én négy évig játszottam 32"-os TV-n, ami csak HD Ready volt (1366x768)... nem tudom mit kell azon nyavajogni, hogy "csak" fullHD. (már 2007-ben volt egy tesco-jóárasított Grundig Cinaro LXW TV-m, 2011-ig használtam) Pont jó az. Viszont monitornak 32"-nél nagyobb kijelzőt már felesleges venni. Minek? Ha túl nagy, akkor messzebb kellene tenni, ami asztalon nem megy.

Filmezésre meg még kicsit kicsi ez a monitor. Grafikusoknak meg felesleges a 144Hz, oda meg inkább kellene a nagyobb felbontás, bár nem vagyok grafikus, szvsz nem tudom lényeges-e...

(#11) CsigaGyilkos


CsigaGyilkos
aktív tag

Nagyon nyomatják még mindig ezt a full hd-t. De nem is csoda, amilyen árakon (200K +) mennek azok a hardverek amivel a 4K-t lehet vinni (1080 ti/Vega 64 LC).
120K ez a monitor egyáltalán nem drága...

Visca el Barcelona!

(#12) Meridian válasza Fred23 (#9) üzenetére


Meridian
senior tag

24"-es monitort meg minek ívelik??? Nekem 27"-es monitorom van most, tök felesleges lenne ezt is ívelni... sőt, egyenesen zavarna.

(#13) Fred23 válasza Meridian (#12) üzenetére


Fred23
nagyúr

Feleslegesen ívelik, de engem legalább az nem zavar. :D

(#14) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Kell ez a lépcsőfok. Sokan vagyunk, akiknek pont ideális!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#15) Zoltn


Zoltn
senior tag

Hányan mondják rá az ívelt monitorokra, hogy fuuuk íveltség, engem tuti zavarna? És még ki sem próbáltak egyet sem... :((( Én kb már észre sem veszem az enyémen, hogy ívelt. Éééés a munkánál sem zavar. Érdekes.

[ Szerkesztve ]

"Music is your only friend. Until the end!"

(#16) Meridian válasza Zoltn (#15) üzenetére


Meridian
senior tag

Bemész a média marktba, és végignézheted az összeset, bekapcsolva... sőt ha szépen megkéred az eladót, kötnek rá lapotopot és nyomogathatod... szóval tapasztalatból mondom azt, amit mondok az íveltségi faszsággal kapcsolatban. Ez egy merő nagy baromság, hülyeség. Ha 6-8 méteres lenne a kijelző, na, akkor azt mondanám, íveljük... de könyörgöm, itt ~65cm szélességről beszélünk!

Ráadásul, ha már íveljük, akkor vertikálisan (nem csak horizontálisan) is ívelni kellene ugyanezen okból kifolyólag...! Nem?

[ Szerkesztve ]

(#17) devast válasza Meridian (#16) üzenetére


devast
addikt

Amitől normális esetben 60cm-1m -re ülsz. Nem 3-4-5 méterre mint egy tv-nél...

(#18) sztsam


sztsam
csendes tag

Ez az így nagy úgy 3-4m egy baromság. 108cm-es tv van az asztalomon azt használom monitornak.(tv-t ritkán nézek) 1-1.5 méterről használva sem kell fejet mozgatni, belátod az egészet.
Én biztosan nem vennék monitort persze van akinek az kell munka miatt, de ha olcsóbban megkapom a 4k-s okostévét akkor ne is folytassuk a témát :D

Persze akinek kevés a 60hz meg freesync kell annak nem alternatíva. Szerintem felesleges dolgok

[ Szerkesztve ]

-Sam

(#19) Lacok


Lacok
őstag

Az ívelt kialakítást és a nyomorék talpat leszámítva egész tűrhető monitor.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#20) tecsu válasza Zoltn (#15) üzenetére


tecsu
addikt

Te már észre sem veszed - ami önmagában sem biztos, hogy pozitív dolog -, de minek kelljen megszokni egy nem kívánt tulajdonságot, mikor anélkül is lehet vásárolni monitort? :Y

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#21) Zoltn válasza tecsu (#20) üzenetére


Zoltn
senior tag

Pont ott a lényeg abban amit leírtál! Minek vásárolni olyan monitort amiben felesleges bármi is. Nem kell. De akkor ne zavarjon már az hogy hajlított ez a konkrét modell. Én igen is azért vettem mert tetszett ez a tulajdonság. 34" ultrawide-on azért el lehet viselni.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#22) tecsu válasza Zoltn (#21) üzenetére


tecsu
addikt

Valakinek tetszik, valakinek nem. A használattól is függ. Nyilván filmezésnél nem annyira zavaró, sőt még jó is lehet (pontos számítások után mondanám csak :D vagy ha kipróbálom kényelmes körülmények között).
Ellenben munkánál, szerkesztéseknél nem valószínű, hogy annyira jó dolog a hajlítás.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#23) pengwin válasza #16939776 (#3) üzenetére


pengwin
addikt

Erről jut eszembe... a konzolok tudnak FreeSync-et?
Ha nem, akkor mégis miért?!
Szerintem hatalmas ziccer lenne a konzolos játékosok körében, pénzbe meg igazából nem kerülne.

Üdv, pengwin

(#24) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

32"-on FHD, ívelt... innen már nem is érdekelt.

(#25) #16939776 válasza pengwin (#23) üzenetére


#16939776
törölt tag

Úgy tudom hardveresen rendelkeznek a támogatásával, valószínűsítem adott címen is múlik, hogy támogatja-e/működik-e ez a feature.

(#26) CsigaGyilkos válasza pengwin (#23) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Azért nincs nagy értelme a Freesyncen konzolon, mert fix-en 30/60FPS-en (x-box one x esetén) futtatják a játékokat. A Freesync/G-sync -nek a nagy FPS dropnál van jelentősége, ott szünteti meg a kép szakadozásokat/stutteringet. Ergo, ha nincs nagy FPS csökkenés nincs mit megszüntetni.

Visca el Barcelona!

(#27) #16939776 válasza CsigaGyilkos (#26) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azért mozgásnál, fordulásnál számíthat hogy meg marad-e szinkron, vagy megpróbálja duplán kirakni a képkockákat amiből rángatózás lesz. Szerintem ez is olyan hogy eddig nem hiányzott senkinek, de aki kipróbálta az nem váltana vissza.

A következő HDMI szabványtól tv-k is rendelkezni fognak natívan ezzel a funkcióval, kizártnak tartom hogy érdektelen lenne ez a lehetőség. Ez a termék addig egy áthidaló megoldás lesz/lehet.

(#28) CsigaGyilkos válasza #16939776 (#27) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Igen én ez így van. Én a jelenre értettem, hogy "Freesync/G-sync" még nem fog belekerülni a konzolokba. Max. a következő generációba.

"Szerintem ez is olyan hogy eddig nem hiányzott senkinek, de aki kipróbálta az nem váltana vissza."
Ez így van, egyetértek. Jobb ha van, mint hogy ne legyen! Valamivel folyamatosabb lenne a kép az biztos.

Visca el Barcelona!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.