Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) McSpy


McSpy
őstag

Hajrá,hátha lesz egy kis verseny :K :C

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#2) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

Kerdes hogy hogyan akarja ezt megvalositani. Ha tenyleg uj eroben gondolkodnak, nem ilyen teszko-molmobil fele bullshitben akkor rendesen oda tudnanak pakolni a basaskodo kartelltriumviratusnak.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#3) ZoliBen


ZoliBen
tag

gigabites mobilnetet ide!

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#4) Mr President


Mr President
senior tag

Remélem a Digi felkavarja ezt a régóta álló vizet ami itt van és végre lesz árverseny, ahol mi előfizetők is jól járhatunk.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#5) cskamacska


cskamacska
addikt


Vajon nálunk is lesz ilyen?

De hogy az egerek is igyanak: Korlátlan beszélgetés és 5GB net(+128/64kbps afelett) 5 euróért(~1500Ft) Romániában a Digitől ha nincs más Digi előfizetésed akkor is csak 3000
Itthon 5 euróért netet nem kapni :DDD

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#7) Csaber


Csaber
senior tag

Ez már csak Chuck Norris-nak menne ;]

(#8) szili.tamas1 válasza #20749568 (#6) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Azert a vezetekes internetnel is eleg jol felkavarta az allovizet.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#9) Attila2003


Attila2003
tag

Én Romániában lakom. A Digi itt elég kemény, mobil szolgáltatást ad 4 euroért amiben benne van: korlátlan hívás minden nemzeti és nemzetközi szolgáltatóra, (nemzetközi azt jelenti minden nagy szolgáltató kivéve olyan kisebb nemzeti cégek amelyek csak egy országon belül vannak jelen) és korlátlan internetelérés a telefonra 5 Gb. nagy sebességgel, ha elfogy akkor sincs különdíj csak lassabban működik. Ennek a bérletnek a következők a feltételei: legyen érvényes szerződés a Digivel kábeltelevizió és interneteléréshez és legalább 2 bérletet nyissak, de ha egy mobilszám van akkor is 5 euró. Hát ha ott is ilyesmiben gondolkoznak, akkor konkurencia lesz!

(#10) saelin


saelin
veterán

Érdekes hír, de vajon árban mennyire lőnek alá a nagyoknak?

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#11) Jim74 válasza saelin (#10) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem 30-50%-kal, ha a kábeles szolgáltatásaikat nézem a versenytársakéhoz képest. Bár lehet, hogy bilibe lóg a kezem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12) canniball válasza Attila2003 (#9) üzenetére


canniball
nagyúr

Hát ha itt is ilyesmiben gondolkoznak akkor konkurencia nem sok helyen lesz...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13) szili.tamas1 válasza Jim74 (#11) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Elore latom a sertodott picsogast mint anno a upcnel. Azota erdekes modon ok is tudnak normalisan szolgaltatni. Amikor jott a digi 4/1mbites netert fizettem a upcnek 6500 forintot. Aztan valtottam 20/10re 2500ert... (Vagy lehet akkor meg 10/10 volt nemtudom)

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#14) Jim74


Jim74
nagyúr

Szerintetek mikorra várható, hogy megjelennek tényleges árakkal, csomagokkal? Csak azért kérdezem, mert egy esetleges hűségidő hosszabbításnál lehet, hogy érdemes lesz figyelembe venni.

[ Szerkesztve ]

(#15) Retro DJ válasza saelin (#10) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Nagyon kellene már egy pofon a rózsaszín komának. Az előfizetésem egy speciális csomag miatt itt van (ok, ez tűrhető), ám ehhez a mobilnetem 200 MB! 1090 Ft! Funny!

Nem vagyok telhetetlen, ne adjanak korlátlan netet, de legalább 1 GB adatot minimum kellene adni érte. ÁÁÁ Az okostelómból azonnal ki fog ugrani a kártya, és jöhet a DIGI (műholdas előfizetésem úgyis van már legalább 5 éve)

Retro

(#16) Retro DJ válasza canniball (#12) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Az a baj, hogy az ár nem minden, ehhez jól kell működnie a szolgáltatásnak. Megette a fene, ha olcsó az előfizu, de nem tudunk beszélni, netezni. GSM alapokon pedig ez igen csak drága kiépíteni!

Retro

(#17) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Romániában nagyon jó áraik vannak, vagy is nevetségesen olcsók, szerintem itthon is ugyan így lesz, én nagyon várom, szinte biztos hogy váltani fogok
Őket ismerve árakban nem érhet csalódás
Remélem jól döntenek, és elindítják a saját szolgáltatást

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18) KamuMazsola válasza Jim74 (#14) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Én már nem hosszabbítottam hűséget, de kétkártyás mobil beszerzése folyamatban.

Üdv.: KamuMazsola

(#19) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Ha nem lépnek be a kartellbe is mint negyedik tag, lesz itt gyalázás rendesen a részükről. Ha így lesz, akkor a rablánc után engem kilóra bájtra megvettek. :D

Nyugodj békében Integra!

(#20) Retro DJ válasza enginev3.0 (#17) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Csodálkoztam is Romániában úton útfélen, öreg fiatal, fiú, lány folyamatosan mobilozik... nem is értettem eleinte...

Retro

(#21) saelin válasza Retro DJ (#20) üzenetére


saelin
veterán

Ha minden igaz, akkor itthon is látni fogod.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#22) Armahun


Armahun
addikt

Ha elfelejtik a két éves hűségnyilatkozatot, és lesz egy éves, esetleg rövidebb szerződési ajánlatuk, akkor rengeteg ügyfelet elvonhatnak.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#23) enginev3.0 válasza Armahun (#22) üzenetére


enginev3.0
félisten

Vodánál sem kötelező
neten kint van hogy 2 évre vedd meg, bementem személyesen, mondtam, hogy nem írok alá semmit, 500ft-tal kell többet fizetnem és nincs hűség :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#24) tdk.112 válasza Attila2003 (#9) üzenetére


tdk.112
aktív tag

korlátlan internetelérés a telefonra 5 Gb

Most akkor korlátlan vagy 5 GB?

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#25) plömplöm válasza tdk.112 (#24) üzenetére


plömplöm
őstag

5Gb, az nagyjából 600MB, az nem olyan sok, van ennyi itthon is korlátlanul, nem?

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#26) betyarr válasza tdk.112 (#24) üzenetére


betyarr
veterán

itt a korlátlan lehet hogy a voip-ra vonatkozik.

(#27) devast


devast
addikt

Csak én érzem úgy, hogy 10mhz-el nem fogják megváltani a világot ? Ha túl olcsók lesznek, mindenki odamegy, és pillanatok alatt elfogy a sáv...

(#28) buktagt540


buktagt540
senior tag

Konkurencia ide vagy oda, itthon a különböző távközlési adók miatt szerintem még nagyon sokáig nem lesznek olyan olcsó tarifák mint külföldön.

(#29) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Csak nehogy egyel több uzsorás szülessen. Már a Wodánál is mindenki azt hitte árverseny lesz.
Szépen összedolgoznak, mert senki nem akar olcsóbban szolgáltatni.

(#30) betyarr válasza Fejvadi (#29) üzenetére


betyarr
veterán

a digi nem fog beállni a sorba,ahogy a nettel,a tv-vel és a vezetékes telefonnal sem tette.ahol ezekkel jelen van,ott mindenki náluk fizet elő (aki kihúzta a fejét a s*ggéből).olcsón adnak abszolút minőséget.szerintem most is ez a terv!

egyébként sztem tuti az lesz,hogy amíg kiépítik teljesen a saját hálózatukat,addig bérelni fogják mástól (szvsz a telenyomortól,mivel a mobilnetet tőlük brandelik).

[ Szerkesztve ]

(#31) Attila2003 válasza tdk.112 (#24) üzenetére


Attila2003
tag

Korlátlan, csak 5 Gb után lelassul a net sebbessége

(#32) Attila2003 válasza betyarr (#30) üzenetére


Attila2003
tag

Romániában 2 éves szerződést kötöttek a Vodafonnal hogy használhassák a rendszerüket, de már kaptam emailt hogy gőzerővel fejlesztik a saját rendszerüket. Mint az internetnél, nagy sebességgel fejlesztenek!

(#33) Fejvadi válasza betyarr (#30) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Legyen igazad, annak mindenki örülne:-)

(#34) PrinczA válasza Attila2003 (#9) üzenetére


PrinczA
őstag

Ha Romaniaban megveszem, és Magyarországon használom, hogy nézne ki a havidíj?

(#35) szili.tamas1 válasza buktagt540 (#28) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Eleg lenne ha nem lennenek "tematikus" dijcsomagok, meg enbloc betartanak a halozatsemlegesseg elvet. A tobbi csak hab a tortan.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#36) betyarr válasza Attila2003 (#32) üzenetére


betyarr
veterán

lehet itt is velük fognak társulni,ki tudja.a mostani frekvencia elég jó tárgyalási alap.

Ennek a bérletnek a következők a feltételei: legyen érvényes szerződés a Digivel kábeltelevizió és interneteléréshez és legalább 2 bérletet nyissak

itt a bérlet mire vonatkozik?sim kártyára?ha igen,akkor 2 előfizetést is kell venni?
illetve odakinn van feltöltős csomagjuk is?

[ Szerkesztve ]

(#37) Jim74


Jim74
nagyúr

Lesz itt számhordozás dögivel ;]

(#38) trec12 válasza Jim74 (#11) üzenetére


trec12
addikt

Olyan olcsó csomagjuk biztosan nem lesz mint a Románoknál (5 Euro). Sokkal több a közteher stb...Ellenben egy flat csomag ha 4-5e-ből kiáll majd több giga nettel már az is komoly lenne. Nincsen a magyar piacon - tudtommal - 500 ill. 1000 perces csomag sem, ilyet is adhatnának olcsóbban pl. 3e-ért nettel az is megérné...

Persze ezek csak víziók de igen-igen nagy szükség lenne a Digire. Végre rend lenne és lenne verseny.... :) (Nekem Digikábelem van, ismerem őket. A szolgáltatásukra nem tudok panaszkodni.)

(#39) Jim74 válasza trec12 (#38) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én is most váltottam kb. 1 hónapja. Kicsit döcögősen indult a kapcsolatunk :DDD, de azóta hibátlan :C
Olyan olcsó árakra én sem számítok, de ha már 30%-kal alá vágnak a többinek és minőségien szolgáltatnak, akkor még azon is elgondolkodom, hogy hűségszerződést bontok kötbér fizetés mellett... :U Bár az még odébb lesz, hogy el is induljon a szolgáltatás, lehet hogy addigra a hűségem is letelik.

(#40) betyarr válasza trec12 (#38) üzenetére


betyarr
veterán

szerintem meg épp hogy ilyen árakkal fognak itt is dolgozni,mint romániában.lásd pl. az 1000-es netet.

amúgy meg itt most nem azon van a hangsúly,hogy az itthoni triumvirátus azért tartja az egekben a mobil árakat,mert annyira nagy adó súlytaná őket,hanem azért,mert így is van elég nagy kereslet a szolgáltatásukra és zokszó nélkül fejhetik a jónépet.nézd meg pl a digi telefonját: oké hogy emeltek 2 forintot a percdíjon meg bevezettek egy nevetséges 200 forintos előfizetési díjat,de még mindig ők a legolcsóbbak (nyilván itt most a voip szolgáltatókat ignoráljuk).

[ Szerkesztve ]

(#41) ArGab válasza devast (#27) üzenetére


ArGab
őstag

Ez az szerintem is:
Vodafone 172 MHz
Telekom 189 MHz
Telenor 178 MHz
Emellett a Digi 10 MHz-cel szinte labdába sem fog rúgni csak önálló hálózattal.

(#42) trec12 válasza betyarr (#40) üzenetére


trec12
addikt

Tudom, nekem egyszer egy mobilos emberke mondta; ez egyrészt azért ennyi mert ennyiért is elviszik. Romániai árakra mégsem számítok.
Az 1000-es net ott kb. 3900 Forint (nem tudom milyen feltételekkel, lehet ez hűség nélküli ár), nálunk 6700/hó hűség nélkül, 2 év hűséggel 4600.
Digi Net Fiberlink 1000
DIGINet1000

[ Szerkesztve ]

(#43) Jim74 válasza ArGab (#41) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én optimista vagyok. :)) Tudom, hogy nem ugyanaz, mint kihúzni az optikát a villanyoszlopokra, de ha komolyan akarják gondolni, akkor kénytelenek lesznek valami mást nyújtani, mint a többi szolgáltató. Kábeles szolgáltatásban megmutatták, hogy tudnak meglepetést okozni :C

(#44) LordX válasza ArGab (#41) üzenetére


LordX
veterán

Ha 20-ad annyi előfizetőre terveznek az elkövetkezendő 20 évre, akkor még jó lehet..

NMHH alapján az előfizető / MHz:
Telekom: 27424 előfizető / MHz
Telenor: 18957 előfizető / MHz
Voda: 14611 előfizető / MHz

Extrapolálva a Digi ezzel a 10 MHz-el, ugyanolyan szintű kiépítettséggel (értsd: nem csak BP-re vagy városokra koncentrálva) kb. 150 - 270 ezer előfizetőt tud hasonló minőségben kiszolgálni.

(#45) Attila2003 válasza betyarr (#36) üzenetére


Attila2003
tag

2 előfizetésre.

(#46) dchard


dchard
veterán

"a legutóbbi frekvenciapályázat legérdekesebb momentuma, hogy a DIGI is hozzájutott egy szelethez"

Ez a komolytalannak is nevezhető frekvencia készlet semmire nem elegendő, szerintem abszolút érdektelen, hogy a DIGI ehhez hozzájutott. Ráadásul az LTE annál kevésbé hatékony, minél kisebb sávban tolják. Nemzeti roaming partner nélkül értelmetlenül nagy befektetés erre a kicsinyke spektrumra saját hálózatot építeni, a meglévő szolgáltatók közül pedig senkinek sem érdeke olyan feltételekkel nemzeti roamingot adni, amivel a legendás DIGI-s árakat kaphatnák az előfizetők.

Ennél sokkal érdekesebb kérdés, hogy mi lesz a Voda LTE-vel, mivel nekik maradt 1800-on az a 15mega ami eddig is volt, így ők maximum 10megán tudnak majd LTE-t tolni nagyvárosi szinten, míg a másik kettő dupla akkora sávban. 2600-on belátható időn belül nem lesz szolgáltatás, max femto-n. De még ha lenne is, akkor sem érnének össze az 1800-ra optimalizált városi állomások. Ennek ellenére a Voda nyilatkozata szerint minden szép és jó és minden pont úgy történt ahogyan szerették volna. Na ez valóban érdekes.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#47) tdk.112 válasza Attila2003 (#31) üzenetére


tdk.112
aktív tag

5 Gb vagy 5 GB?

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#48) D_r_u


D_r_u
tag

A rendelkezésre álló 10MHz mellett vegyük figyelembe azt is, hogy 1800MHz-es csomagot vettek. Ezzel lefedni az országot nem olyan egyszerű. Ebben a fórumban is rendszeresen jönnek a panaszok, hogy Pilipócsfalva és Karvalyfakultő között a vonaton visszaesett 2G-re, milyen már az!?! Ha ezt a Digi el akarja kerülni, minden 10. fa és 15. bokor mellé beállíthat egy tornyot.
Valószínűleg elsősorban a nagyvárosokra gyúrnak rá, ami üzletileg érthető, de az nem tűnik menőnek, hogy mondjuk Szegedről telefonálhatok majd Budapestre, Bácsalmásról meg nem, mert oda már nem jut cella a fejem fölé.

Normális hálózatot építeni nem két hónap, persze a piacra lépésüket gyorsíthatják, ha kezdetben bérlik a norvégoktól a vasat.

(#49) betyarr


betyarr
veterán

most nem tudom,hogy miért hiszi azt mindenki,hogy holnap a digi nekikezd a kiépítésnek és 1 hónap múlva mindenütt annyi mobiltornyuk lesz mint erdőben a fa.
először nyilván a bérlésen lesz a hangsúly,aztán elkezdik kiépíteni,aztán meg szépen haladnak előre.aztán majd ha megint lesz egy tender,akkor majd ők is már komolyabb esélyekkel fognak indulni és lefedik az egész országot jó esetben.

(#50) enginev3.0 válasza betyarr (#49) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mennyi veszmadar van itt
Nem hogy örülne a hülye magyar hogy van valami lehetőség kilátásban, jön a szokásos pesszimista, világvégét látó hozzászólás mindenhol

Azt elfelejtve hogy otthoni internetben is hogy fejlődnek a többi Szolgáltatóhoz képest, míg a legtöbb szolgáltató megreked a jelenlegi csomagnal mert bovenjoaz, ők gigabitig jutottak

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.