Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lujó55


lujó55
őstag

Jó kis írás, alapos. :R Külön tetszett, hogy hivatkoztatok a korábbi értékelésre és updateltétek :C
Van választék, az biztos! Nekem mondjuk egy pendrive esetében 50%-al szerepel a külső.

(#2) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Lassan ideje egy nagyobb méretűre beruházni! :U
De ez egy szuper írás! :) :C

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#3) adalbert1


adalbert1
veterán

Érdekes az is, hogy a Mach Extreme GX mennyire jól ment pici, 4 GB-os állományokkal
Nem 4 kB-os akart lenni?
A teszt hiánypótlók, kíváncsi vagyok, hogy az első fecskék óta mennyit fejlődtek.

(#4) Mr President


Mr President
senior tag

En arra lennek kivancsi, hogy 1 gb-os allomanyokkal mi a helyzet. Tetszik nagyon a kisebb adata pendrive. Marcsak az kell ahhoz h beruhazzak egy 32 gbos valtozatra h merseklodjon az ara. Mondjuk 10k kozelebe :)

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#5) raper


raper
senior tag

Tetszik az ADATA kisebbik stick-je. Egy ilyenre be kell már ruházni. S már az áruk is elfogadható.

(#6) JoeYi


JoeYi
őstag

túl nagyok

(#7) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A 16 GB-os S102 Pro 5626 Ft-ért már egész jó áron van, meg is rendeltem.

<< Heimdal >>

(#8) VIC20


VIC20
őstag

Kupakos pendrájv nem pendrájv.
Így nálam bukott mind.

(#9) paperboy


paperboy
senior tag

Érdekes, én egy kínai noname 16 GB-os, usb3-as pendriveot vettem potom 2700 forintért, ami kisebb is ezeknél és pl. Fat32-be formázva, usb2-es porton 20MB/s írási sebességgel lehet rá másolni...

[ Szerkesztve ]

(#10) rudi válasza Mr President (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Azok a sebességek, amik 8 MB-os állomáyoknál vannak megadva szinte mindig érvényesk már 1-2 MB-os fájloktól fölfelé. Mondhatni ott minden drájv eléri a csúcssebességét írásban és olvasásban is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) rudi válasza paperboy (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, vannak ilyen szerencsés vételek, de sajnos az ellentétre is volt már nem egy példa, illetve a kínai cuccoknál az sem biztos, hogy három külsőre egyforma pendrive egyformán gyors lesz.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) paperboy válasza rudi (#11) üzenetére


paperboy
senior tag

Az elképzelhető. Jó persze van neki márkája, csak ugye az itthon nemigen ismert, na kiváncsi leszek akkor, mert nemsokára fogok belőle rendelni még egy példányt, majd elválik hozza e ugyan ezt a szintet...

[ Szerkesztve ]

(#13) Zotya84 válasza rudi (#11) üzenetére


Zotya84
őstag

Az S102 Pronak van hurokhoz való rögzítőszeme, csak a másik végére rakott kupak takarja... Pont azért vettem olyat, mert úgy nem hagyom el...

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#14) rudi válasza Zotya84 (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Megnéztem a többi fotómat, tényleg van neki, csak nem a sakrán, ahol én kerestem, hanem középen. Javítom a cikkben.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) Zotya84 válasza rudi (#14) üzenetére


Zotya84
őstag

:R Tényleg nem túl feltűnő egyébként.

Mondjuk én a 32G-st vettem, ott meg nem érdekel a 4k-sebessége, úgyis nagyobb fileokat cincálok rajta...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#16) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

Faja tollmeghajtók, bár kulcstartóra felfűzni egyiket sem lesz egyszerű (de ez csak nálam szempont).
A blokkméret ezeknél nem számít? Gyárilag mekkora blokkmérettel jönnek a pendive-ok?
A márkás lassú vs. ismeretlen gyors pendrive esetével én is találkoztam, Intenso névre halgatott a drága, 28mb/s usb2.0-n. A saját Adata Nobility S805 nem igazán megy 20mb/s fölé ugyanazon gépbe dugva, pedig itt tesztgyőztes volt. :F

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#17) Findzs


Findzs
addikt

több mint 1 éve használom az adata n005 -ös pendrivomat (sima nem a pro) de mintha írásban jobban szerepelne :U

az viszont igaz, hogy a kupakot könnyű elhagyni ezért nem is használom, a dobozában van :B

egy nagy fekete pontot adnék annak a tervezőnek aki ilyen kupakos pendrivokat tervez, kupakos pendrivot már rég nem kéne forgalomba hozni
van egy több mint 10 éves noname pendrivom kupakos amihez adtak 3 :Y db pótkupakot amellett, hogy sokkal erősebben rögzül az eszközre, tehát elhagyni is nehezebb

hát ezeknél a trendi új peneknél pótkupakkal még sosem találkoztam

ez álmaim pendrivja jelenleg :)
[Silicon Power Marvel M60 32GB]
gyors, fémtestü, nincs kupakja és lapos

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#18) lujó55 válasza JoeYi (#6) üzenetére


lujó55
őstag

olyan nincs :N

(#19) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Sziasztok, valami nyűgje van az Adata N005 típusú pendriveomnak.
A windows lemezkezelője is csak egy 4gb-s particiót lát, de nem bírja megformázni sem.
Elvileg van az Adata honlapján egy "USB Flash Drive Online Recovery" ehhez kell serial number, de hiába írom be egyszerűen vertification failed-et kapok.
Valaki tudna segíeteni akinek valamilyen adata pendrive-ja van. Hátha más le tudja tölteni.
Az én serial numberem a következő:
120116230B
G16G
ebből elvileg a 12011623 vagy 120116230 kell csak
De próbáltam már mindenhogy

Más Adata pendrive serial nem jó, mert másik programot szed le, tehát nem minden típushoz ugyanaz a recovery van.

[ Szerkesztve ]

(#20) rudi válasza PC-rev-RM (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Változó blokkmérettel jönnek, 4, 16, 32 kbyte jellemzően. Mindig ezzel mérem szintetikusan, mert arra nem sok hatással szokott lenni az átformázás. Utána stopperrel mérek az eredeti formázással és 4k-s NTFS-sel.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Úgylátszik a JatFlash 780 még mindig jó vétel.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#22) pusszycat válasza Fr3eWar (#19) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A chkdsk -t lefutattad lehet segítene? :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#23) #31342592


#31342592
törölt tag

Nem mindegy hogy kupakos-e vagy sem? Leveszed aztán gg
Ez legyen a legnagyobb probléma.

[ Szerkesztve ]

(#24) pusszycat válasza #31342592 (#23) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, a kupak tulajdonképpen csak egy disz nem véd az semmit sem. És ami még érdekes h. kupak nélkül is megy a pendrájv. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#25) Angel1981


Angel1981
veterán

Egyre inkább gondolkodom egy nagy kapacitású USB 3.0-s pen drive-on.
Vannak itt is jó cuccok, de továbbra is a Kingston HyperX 64 a fő jelöltem. ;)

(#26) Jester01 válasza VIC20 (#8) üzenetére


Jester01
veterán

Ugye látod, hogy a kingston nem kupakos? :U

Jester

(#27) andor1111


andor1111
tag

Nekem ilyenem van: quad channel nagyon jo.

[link]

ES ez lesz a kovetkezo:

[link]

(#28) Srodney válasza ViiiiktorOC (#2) üzenetére


Srodney
senior tag

nekem még az 1gb-os is elég,habár használatban van a 8gb-os is,persze ritkábban...

(#29) csapee


csapee
senior tag

Olyan teszt volt mar amiben Usb3-as bovitokartyak versenyeztek. Alaplapon sajnos nincs(de sztem tobbeknek is), erdekelne hogy megeri venni-e?

Csapee

(#30) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

mekkora boszme mind! :(

(#31) Sátán44


Sátán44
addikt

Egy 16gb-ra ezek közül benevezek hamarosan. A gép telepítéshez szükséges programokat, drivereket ezen tárolnám. A dvd-t már csak win telepítésre használom. Örülök hogy elérhető áron vannak mostmár.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#32) mope válasza Fr3eWar (#19) üzenetére


mope
tag

Gondoltam, hogy letöltöm én is ezt az USB Flash Drive Online R.-t, de nálam is vertification failed van. :F

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#33) djculture


djculture
félisten

Én még a pciex vezérlő beszerzésénél tartok. Most már azok is kezdenek normális áron menni.

(#34) Fr3eWar válasza mope (#32) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Köszönöm azért a próbát.

(#22) pusszycat válasza Fr3eWar (#19) üzenetére

chkdsk nem jó mert még meghajtójele sincs így nem tudom ráuszítani azt sem.
4 gigát lát a 16ból és azt sem lehet megformázni vagy partíciót létrehozni rajta..
azért gondoltam azt a visszaállítós progit.Kép

[ Szerkesztve ]

(#35) Fr3eWar válasza Fr3eWar (#34) üzenetére


Fr3eWar
őstag

És működik :)
Szétszedtem a pendrive-ot mondván mit veszíthetek, és ilyet még nem láttam :)
Az alap nyákon van a vezérlő meg 2 memória chip (gondolom 4gigás) mert van egy pici plusz nyák ami egy kis fehér sokpólusú csatlakozón keresztül csatlakozik a nagy nyákhoz, és van rajta két memória chip, gondolom 2x4giga az is így jön ki a 16 giga. És ez volt szétcsúszva, összenyomtam bedug és még a régi cuccaim is fenn vannak rajta. Dec 15óta nem használtam, azt hittem halott.

(#36) djculture válasza Fr3eWar (#35) üzenetére


djculture
félisten

Ha írni is tudsz rá akkor ok. Általában ha megdöglik olvasható marad és annyi.

(#37) Fr3eWar válasza djculture (#36) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Működik, minden ok vele :D

Ha valakit érdekel hogy néz ki egy Adata N005 pendrive belülről, itt megtalálja a képeket.

(#38) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Köszi a cikket. Már jó régóta nézegetem az USB3.0-ás írásaitokat, de eddig egyik sem győzött meg - ami persze nem a ti hibátok. Az olvasási sebességek még csak-csak, amikor 110-150 megával olvasnak, de a következő pen legalább 16, de inkább 32 gigás lesz, oda a mai variánsok, kis fájlméretek esetén már nem túl szimpatikusak. Az írási sebességről ne is beszéljünk, volt a tesztben olyan, darab, ami a 2.0-ás 8 gigás sima Voyagerem eredményeit hozta.

Amíg nem kapok minden területen legalább 3-4x gyorsabb sebességet, addig felejtős. Árban lehet kétszer annyi, de a méret is legyen legalább kétszer annyi.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#39) jilian


jilian
addikt

Volt régebben egy progim, amit kimondottan USB -k sebesség mérésére lehetett használni.
Tudja valaki mi volt a progi neve? :F

Egyébként nekem a 32 Gb -os N005 -öm nem értem hogyan tud 70 Mb -tal írni, itt meg ilyen szarul szerepel a 16 -os. :N

[ Szerkesztve ]

(#40) djculture válasza jilian (#39) üzenetére


djculture
félisten

(#41) Jester01 válasza Fr3eWar (#35) üzenetére


Jester01
veterán

Az de durva ... az ember azt hinné, nyugodtan dobálhatja meg miegymás mert nincs benne mozgó alkatrész, erre tessék :Y

Jester

(#42) jilian válasza djculture (#40) üzenetére


jilian
addikt

Ez nem az amire gondolok.

(#43) djculture


djculture
félisten

Egyébként ezek is nagyon túl vannak árazva itthon, 10k-ért 64Gb-ok vannak már szlovákba. Persze itthon brutális jogdíjak vannak ezekre is.

[ Szerkesztve ]

(#44) mepet válasza Jester01 (#26) üzenetére


mepet
addikt

Pendrivenál nálam 2 fő szempont van:
-legyen rajta madzag, vagy lyuk, ahova a madzagot fűzöm (ha ez nincs, 3 napon belül elhagyom)
-normál USB csatija legyen, ne ez a szimpla nyáklap vastagságú, mert ami vékony volt, az eddig egyik sem bírt nálam 1 hónapnál többet

A kupak annyira nem érdekel, azt úgyis hamar elhagyom, és anélkül is tökéletes.

A fenti szempontok az elsődlegesek, hiszen a sebességnél jóval fontosabbnak tartom, hogy az adataim ne vesszenek el (és főleg ne kerüljenek illetéktelen kezekbe)...

Ja és az ár is számít, mivel fél éven belül eddig mindegyiket elhagytam (kivéve, amelyik hamarabb elromlott).

Bár mivel van a gépemen USB3 és még ki sem próbáltam, előbb-utóbb puszta sznobizbusból muszály lesz vennem egyet. :)

[ Szerkesztve ]

(#45) zoleeno1 válasza Ł-IceRocK-Ł (#21) üzenetére


zoleeno1
addikt

Így van, összességében szerintem még mindig a Transcend Jetflash 780 16G a legjobb vétel. Aminek örülök, mert nemrég vettem egyet mindössze 7.5k-ért. Bár sokat nem használtam még, de ég és föld a régi USB2-es kingston-hoz képest.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#46) LámaZ


LámaZ
addikt

Adata S102, 32 GB, USB 3.0 Pro pendrive-om van, amelyet egy Samsung 6500-s TV-nél szerettem volna filmrögzítésre használni.
A TV megformázza saját XFS fájlrendszerére, majd elkezdi tesztelni. Végül, kiírja, hogy nem alkalmas rögzítésre. Ezt akkor teszi, elvileg, ha az írási sebesség nem éri el a 8-10 Mbps-t.
Ennyire lassú lenne ez a kb. 54$-ért vett pendrive?

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#47) djculture válasza LámaZ (#46) üzenetére


djculture
félisten

Nekem 8gigás tud 15/8-at usb 2.0

(#48) tilinko70


tilinko70
csendes tag

köszi a tesztet.nekem a Adata S102 Pro pendrive jön be a legjobban :K

üdv. tilinko70@citromail.hu

(#49) LámaZ


LámaZ
addikt

Apropó, itt van ez a progi, amellyel az USB pendrive-ot a hálózaton keresztül el lehet érni. Jó drága, 90 dolcsi. Ismertek freeware alternatívát? (A download.com-on még nem találtam.)

Legyen minden jó!

(#50) h_and válasza LámaZ (#46) üzenetére


h_and
tag

Nekem a 32 gigás 30/20-at tud USB2-n.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.