Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Narxis


Narxis
nagyúr

:D Túl sok ember jár még meccsre. Komolyan... milyen balhé volt a közelmúltban ami ezeket indokolná?

Thanos was right.

(#2) velizare válasza Narxis (#1) üzenetére


velizare
nagyúr

a konkrét ürügy a podgoricai szurkolók voltak a női kézi bl final fourban.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#3) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Tegnap a parlamentben elég szépen betámadták az ellenzékiek...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4) rwu válasza Narxis (#1) üzenetére


rwu
tag

Hát, nem azért, de:
Énekelgetnek, zászlókat lengetnek, meg dobokat ütögetnek, sok-sok kilométert megtesznek a csapatukért, stbstbstb.
Komolyan mondom, félek meccsre járni, mert azok a csúnya ultrák biztos h megvernek :DDD
Meg hát ahogy a MK döntőn is azok a lilák meg a pirosak ahogy ordibálták h sz*rházi - emelesz, majd berosáltam :DDD :DDD :DDD
Ezért nem viszem ki a családot a meccsre, mert megfélemlítenek a szurkolók és akkor biztos h megvernek, meg betörik a fejünket egy sörösüveggel :D :D

Ehhh.......
B*ziemelesz, meg azok is azok, akik ilyen f*sságot kitalálnak!!!

[ Szerkesztve ]

S22U*hondacivic*

(#5) Narxis válasza velizare (#2) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az szép. Remélem legközelebb az éghajlatváltozást is hozzácsapják az indokokhoz.

Thanos was right.

(#6) vittorio7


vittorio7
őstag

"Íriszkép és vénalenyomat: a jövőben ez is kellhet egy focimeccs megnézéséhez"

Ez valami vicc? Lassan eljön az idő, hogy be akarják majd chipezni az embereket.

(#7) dajkopali válasza vittorio7 (#6) üzenetére


dajkopali
addikt

mivel élőlényeket - a kutyákat - már kötelező jelleggel ellátnak chippel, innen már csak egy lépés, hogy valamiféle, széles körben elfogadott indok alapján emberekbe is helyezzenek azonosítókat
először talán az elítélt bűnözőkbe, aztán majd lesznek indokok, hogy másokba is, aztán jön az önkéntes chipezhetőség, ésatöbbi

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#8) vittorio7 válasza dajkopali (#7) üzenetére


vittorio7
őstag

Elég ocsmány világ lesz akkor. Majd ráfogják a terrorizmus elleni harcra a chipezést pl. :W

Aztán, ha rendszer idegen az ember, akkor majd "kikapcsolják"... :o

[ Szerkesztve ]

(#9) tDr1v3r válasza dajkopali (#7) üzenetére


tDr1v3r
veterán

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#10) MarQs


MarQs
senior tag

Elméletben - hogy a vissza nem fejthető, titkosított, algoritmizált alfanumerikus kód, a HASH elkészítése után mindenféle adatot törölni kell - szerintem a koncepció nem annyira rossz.

Persze gyorsan tegyük hozzá, hogy az elméletet igen ritkán szokta követni a hibátlan gyakorlat, így nem oktalanok a félelmek, illetve, nem értem minek a HASH-hez az írisz, meg a véna. Név, személyi ig. szám, anyja neve, lakcím már nem elég?
Esetleg az alsó szimeringem belső átmérője, annak rugalmassági modulusa? Az nem kell? ;]

Van egy sejtésem amúgy, hogy az új fradi pálya miatt a szigorítás -> nem lesznek kerítések a lelátók (székek) és a fű között. Konkréten, a reklámtáblákon kívül semmi nem lesz közöttük - mint nyugatabbra.

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#11) CloZee válasza dajkopali (#7) üzenetére


CloZee
aktív tag

Ha ezzel kiválthatnám, hogy nem kell magammal hordatom 12 iratot meg pénzt, akkor önként és dalolva rakatnám be. Nem hinném hogy bármit is tudnak kezdeni (így is ott van nálad a telefon ami fél méter pontossággal behatárol,...) egy olyan chippel amit maximum 2-3 centiről lehet leolvasni... Ha meg van bennem de ultraparanoiás vagyok, akkor leárnyékolom bármilyen fémmel..

Plusz ha még mérné a pulzust, vércukrot és ilyesmiket, akkor meg pláne...

[ Szerkesztve ]

(#12) dajkopali válasza CloZee (#11) üzenetére


dajkopali
addikt


tényleg változik a világ...

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#13) Braddock válasza dajkopali (#12) üzenetére


Braddock
őstag

Változik sajnos, a hozzánk hasonlók, meg kihalnak szépen. :O

(#14) HANDO88 válasza CloZee (#11) üzenetére


HANDO88
senior tag

Állj majd többször sorba érte,az enyém dÍjmentesen a tied lehet.
Azok a politikusok akarnak ilyen törvényeket hozni akik azt nem akarják elárulni hogy kettős állampolgárok vagy nem. Hányás.

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#15) CloZee


CloZee
aktív tag

De most komolyan emberek... Mivel tudnak meg többet mint egy telefonnal ami a nap 90%-ban a zsebedben van. 5%-ban a fejednél 5%-ban meg pár méteres körzetedben ?
És a telefonon van kamera (egyből kettő) és mikrofon is)... Persze tudom, telefonja sincs senkinek, ha van is Faraday kalitkában egész nap.

(#14) HANDO88 : "Azok a politikusok akarnak ilyen törvényeket hozni akik nem akarják elárulni hogy kettős állampolgárok vagy nem. Hányás."

A burkolt zsidózás is megjött, gratulálok. Mert ne tagadd ez az, és tudja mindenki miért írtad.

[ Szerkesztve ]

(#16) Freiherr


Freiherr
őstag

Régi szép idők,mikor még palánkjeggyel jártunk meccsre,meg koncertekre,most meg jönnek ilyen marhasággal.:(

XXX

(#17) HANDO88 válasza CloZee (#15) üzenetére


HANDO88
senior tag

Neked már chip sem kell. Minek.
Na jóccakát. Megyek mert elég ezt napközben kibÍrni.

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#18) MarQs válasza CloZee (#15) üzenetére


MarQs
senior tag

Ált. nem a "fejlesztés" használata, hanem a mögöttes tartalom a problémás -> értsd: adatkezelés.
Mindig ennél a pontnál buknak el, vagy ki bizalom és egyebek terén az ilyesmi projektek/nagy botrányok. Pölö, a féltékenységből asszonya után kémkedő NSA alkalmazott. LINK (Mondjuk ez még dupla csavar is, mert eleve NSA, meg ugye "az asszony után"...)

Más tészta, de nekem amúgy köbö csak halvány lila gőzöm van róla, hogy miért írhatta HANDO88 azt, amit, de igazából nem is akarom tudni a miértjét - nem igazán érdekel a hülyeség...

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#19) big-J válasza CloZee (#15) üzenetére


big-J
őstag

Szerintem nem tudod, és te hoztad fel, úgyhogy hadd én gratulaljak neked.

[ Szerkesztve ]

(#20) CloZee


CloZee
aktív tag

Erről beszélt..

(#18) MarQs : Ez mindig gond lesz, mármint az adatkezelés, ez ellen nem lehet mit tenni, csak szigorúbban szabályozni, legalábbis próbálni. Amióta bármit is lejegyzünk ez azóta jelen van.

[ Szerkesztve ]

(#21) Heavyrain


Heavyrain
őstag

"a hash elkészítése után az ahhoz felhasznált biometrikus adatokat törölni kell"
Ki hiszi még el,hogy a biometrikus adatok a procedúra után törlésre kerülnek? :U

Egyrészt valószínűleg a leolvasást követően a cégeknek ki kell szolgáltatniuk az adatokat a biztonsági szerveknek,mint ahogy az ma is történik.

Másrészt meg egy ember egyedi azonosítója/személyisége mindig is drága dolog lesz,és mindig is lesznek rá vevők. Csupán mohóságból sem fogják ezeket az adatokat hagyni kárbaveszni.

Személy szerint,akkor köszönöm,de inkább nem járok meccsre...

[ Szerkesztve ]

(#22) djculture válasza CloZee (#15) üzenetére


djculture
félisten

Mondjuk egy chippel ha belédültetik akkor azt csinálnak veled amit akarnak. Ma már olyan technika van hogy egy hülye chipbe bármit betudnak tenni, például mini pacemakert ami ha nem tetszik amit irsz egy gombnyomás és megállitja a szivedet és van ezer féle más ilyen mahina.
Mivel mindig lesz olyan aki ezeket a technikákat kihasználja üzelmeire igy ha ilyen lenne sose lenne senki biztonságban.

[ Szerkesztve ]

(#23) vittorio7 válasza djculture (#22) üzenetére


vittorio7
őstag

Igen. Pl. ilyen dolgok is lehetnek. De elég csak arra gondolni, hogy pl. a chippel tud az ember fizetni, utazni, orvosi szolgáltatást igénybe venni. aztán, ha "rendszer" ellenes dolgot tesz (pl. kimondja, leírja az igazat,) és beazonosítják akkor egyszerűen letiltják a chipjét....

[ Szerkesztve ]

(#24) lcee79


lcee79
őstag

Az illuminati sosem alszik, mindig kitalálnak valamit, amivel egy kicsivel többet elérnek a céljaik megvalósításához, kicsivel több embernél...
Csak azt nem tudom, mi lesz azokkal akiket nem tudnak manipulálni, azokat hagyják vagy elteszik láb alól?

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#25) Heavyrain válasza lcee79 (#24) üzenetére


Heavyrain
őstag

Ammennyiben az ehhez hasonló chipek széleskörű bevezetésre kerülnek (ami tippre 10+ év múlva lesz,de mindenképpen meg fog történni. Elég sok hülye ember van,akik bármit képesek elfogadni az egyszerűbb vásárlás érdekében),nem kell "eltenni senkit sem láb alól". Mint ahogy már fentebb is írták,elég ha csak az ilyenek nem kapnak munkát,és a nem vásárolhatnak élelmiszert. :(

[ Szerkesztve ]

(#26) vittorio7 válasza Heavyrain (#25) üzenetére


vittorio7
őstag

"Mint ahogy már fentebb is írták,elég ha csak az ilyenek nem kapnak munkát,és a nem vásárolhatnak élelmiszert."

Ennyi. Figyelmeztetésből "letiltják" pár hétre. Utána már viselkedik az ember. És kötelező lesz mondjuk a chip, mert az lesz a TAJ kártya is. És így minden adatod rajta van, pl. a vérképed, ha baleset van gyorsan szakszerűen tudnak ellátni. Majd a reklámhadjárat meggyőzi a többséget a chip "hasznosságáról".

Ez is egy érdekes mű: George Orwell: 1984 Kicsit hasonló irányba megyünk.

(#27) 8th válasza CloZee (#11) üzenetére


8th
addikt

Az enyém is a tiéd lehet. Belém soha nem fognak semmilyen chipet tenni az biztos ha törvény írja majd elő akkor sem.

Tele van már a lopótököm azzal, hogy néhány futballhomoszexuális politikus ezt tartja a épp a legégetőbb problémának manapság miközben a fél ország már a létminimum határán/alatt vegetál évek óta. A nettó minimálbér 66.483Ft/hó, ez ~21.000Ft-al kevesebb a létminimumnál. A garantált bérminimum pedig nettó 77.290Ft ez ~10.000Ft-al kevesebb a létminimumnál. Szégyen, hogy negyed évszázaddal a rendszerváltásnak nevezett valami után még mindig ott tart ez az ország, hogy nagyon-nagyon sok ember tisztességes munkával a létminimumot sem tudja elérni. Úgy gondolom egy politikusnak inkább ezzel kéne inkább foglalkoznia.

(#28) vittorio7 válasza 8th (#27) üzenetére


vittorio7
őstag

Amit írtál azzal 100%-ban egyetértek. Minden szó igaz,sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#29) lcee79 válasza 8th (#27) üzenetére


lcee79
őstag

Szerintem foglalkoznak a témával...
Próbálják minél alacsonyabban tartani... (és szerintem mindegy is hogy ki van hatalmon, az aki épp van az pont ezt csinálja minden időben, az elmúlt 34 évben biztos.)
Így egy idő után nyugodtan nevezhetjük a "bér" munkát "rabszolga" munkának, mivel csak azért kapod azt a kis alamizsnát, hogy ne mondhasd, hogy ingyen dolgozol, meg azért arra elég, hogy csak kicsit halj éhen ne teljesen, meg elég legyen a gyógyszerre, mert az is fontos, hogy azt is kellene szedni mindenkinek, hogy minden főhatalom elégedett legyen.
Arra ugye esély sincs, hogy egy minimálbért kereső ember, autóra vagy házra gyűjtsön, vagy pl. egészséges életmódra...Az már luxus kategória. Örül, ha nem hal éhen, és a gyerekeinek is tud valamit enni adni...

És igazából, ha 2x ennyi lenne az a fizetés azzal ugyanúgy nem lenne kisegítve...
Az még mindig hol van akár az 1000-1500 Euróhoz képest is... Nemhogy 3-4000-hez.

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#30) vittorio7 válasza lcee79 (#29) üzenetére


vittorio7
őstag

Így van. :W Mert az alacsony bérért vegetáló, alulfizetett, alacsonyan kvalifikált (vagy csak olyan munkát végző) ember könnyen manipulálható.

(#31) VIC20 válasza CloZee (#15) üzenetére


VIC20
őstag

,,A burkolt zsidózás is megjött, gratulálok. Mert ne tagadd ez az, és tudja mindenki miért írtad."

Szerintem a saját paranoiád jött csak ki.

Egyébként tudsz egzakt definíciót adni arra a kifejezésre, hogy ,,zsidózás"? Szerintem ha megpróbálkoznál vele, nemigen menne.

vittorio7: ,,Ez is egy érdekes mű: George Orwell: 1984 Kicsit hasonló irányba megyünk."

Sőt, napjainkban érdekesen kezd keveredni az 1984 és Huxley Szép új világa.

[ Szerkesztve ]

(#32) Ghoosty válasza lcee79 (#29) üzenetére


Ghoosty
őstag

Csak szólok, hogy a minimálbérrel is az emberek 77%-ánál gazdagabb vagy.Kétszer ennyivel meg az emberek 85%-ánál gazdagabb lennél.

[link]

(#33) vittorio7 válasza Ghoosty (#32) üzenetére


vittorio7
őstag

Ez most vicc ugye? Mert vannak a lakhatásnak is költségei. És arra el is megy a minimálbér jelentős része.

De, ha valaki egy nádkunyhóban lakik, akkor annak nincsen rezsije. De az persze más minőségű élet.

[ Szerkesztve ]

(#34) lcee79 válasza Ghoosty (#32) üzenetére


lcee79
őstag

Ezekkel az adatokkal még szomorúbb a kép, mivel akkor amit írtam az előbb ennyi embert nyugodtan nevezhetünk rabszolgának...

De nem változtat a lényegen, hogy abból senki sem tud megélni...
Én nem minimálbért keresek, és 2-en is keresünk a csládban, ha nagyon csak az alapdolgokra költünk + a (forint alapu) lakáshitel, akkor épphogy elég, ha nagyon belemélyednék, hogy ez kellene még meg az, akkor minden hónapban mínuszba mennék, a minimálbér többszörösével is.
Szóval mint mondtam, egy normálisnak nevezhető fizetés magyarországon, az pont semmit sem ér.

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#35) lcee79 válasza vittorio7 (#33) üzenetére


lcee79
őstag

Az a baj, hogy itt Magyarországon még ez sem feltétlen így van, szerintem a nádkunyhónak is bőven van rezsije, de mondok egy olyat, hogy ha kutat akarsz fúrni az udvarodban, akkor még az is engedélyköteles, és fizetni is kell utána, nem tudom pontosan de lehet hogy még havonta is...

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#36) Ghoosty válasza vittorio7 (#33) üzenetére


Ghoosty
őstag

"Ez most vicc ugye?"

A világ nagyobbik felének sajnos nem az. Ők örömmel kifizetnék a rezsit a minimálbérből. Csak nekik nincs választásuk, nekik a "más minőségű élet" jutott.

(#35) lcee79

Csak akkor kell fizetni egy egyszeri díjat, ha rétegvizet akarsz használni. Azt meg kézzel nem ásod ki.

[ Szerkesztve ]

(#37) vittorio7 válasza Ghoosty (#36) üzenetére


vittorio7
őstag

Nem tudom, Te hol élsz? De én nagyon sok olyan embert ismerek, akinek el kell döntenie, hogy eszik (keveset, és nem lazacot) vagy rezsit fizet.

Nagyon sok kilakoltatás már rezsi tartozás miatt van.( Ne írd kérlek, hogy van kilakoltatási moratórium, mert az nem old meg semmit, csak még jön egy önkormányzati választás...)

Csak beírtam a keresőbe, hogy rezsi tartozás pl. Döbbenetes adatok: másfélmillió magyar fázik, kétmillió megcsúszott a rezsivel

Ez 2013-as hír. Szerinted jobb lett azóta a helyzet?

(#38) nXu válasza vittorio7 (#23) üzenetére


nXu
tag

Miért, egy bankkártyát nem tudnak letiltani / bankszámlát befagyasztani?

(#39) vittorio7 válasza nXu (#38) üzenetére


vittorio7
őstag

Persze, hogy le tudják tiltani nem nagy ügy.

De ha már nincs készpénz, és mindent a chippel kell intézni, akkor mit csinálsz, ha tiltanak?
De remélem soha sem jön el az a világ...

[ Szerkesztve ]

(#40) lcee79 válasza vittorio7 (#39) üzenetére


lcee79
őstag

Az a poén, hogy mivel már tavaly óta vannak olyan telefonok (tudom, hogy laptopba még régebben is volt, de az nem volt ennyire online és lehallgatás és megfigyelés központú mint most a mobilok, azt nem számítom...amikből még az akksit sem lehet kivenni ugyebár vajon miért? nem a mi érdekünk ugye, akkor nem lehet olyan pontosan beazonosítani, meg lehallgatni főleg nem, ha ki lehetne.) minden iphone és samsung galaxy s5 stb tulaj önként dalolva megadja az ujjlenyomatát, ami először ott landol a apple-nél és társainál aztán pedig az NSA-nél, (Apple be is vallotta, hogy ő kiadja az adatokat, ha kérik...) Szóval ez a focimeccses ez már csak még egy forrás, ahonnan be lehet szedni ujabb adatokat a népről.

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#41) Syl válasza vittorio7 (#39) üzenetére


Syl
nagyúr

Még 10-15 év és minden újszülöttbe bele fogják ültetni a chippet. És ez nem opcionális lehetőség lesz, hanem kötelező.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#42) the_blu36 válasza vittorio7 (#39) üzenetére


the_blu36
tag

Felhőatlasz?

"A felvonóból kilépnek az aznapi első fogyasztók. Tizenkilenc órán át üdvözöljük az étkezőket, betápláljuk a rendeléseket, tálcára rakjuk az ételt, italokat töltünk, pótoljuk a fogyatkozó ízesítőket, törölgetjük az asztalokat, kihordjuk a hulladékot, megtisztítjuk a fogyasztói higienizálókat, és az Agy kasszái mögött fohászkodunk a tisztelt étkezőkhöz, hogy terheljék meg a Lelkűket."

"Téged a szenvedély vezérel, vagy egy H97 chipset?"

(#43) vittorio7 válasza lcee79 (#40) üzenetére


vittorio7
őstag

Orwell művében egy nagy képernyőn keresztül figyelik az embert. Ok, helyette itt a "kis képernyő" a zsebben. :W

Gondolat bűn már most is van...

(#44) vittorio7 válasza Syl (#41) üzenetére


vittorio7
őstag

Sajnos hihetőnek tűnik, és sokan majd örülnek is neki. Legalább tudják merre jár a gyerek...címszóval...
Kötelező mint az oltás?

(#42) the_blu36

Még nem láttam, de sokan ajánljátok majd valamikor megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#45) Writz válasza tDr1v3r (#9) üzenetére


Writz
tag

Ez egy amerikai IP címre vezet vissza. És még ráadásul tűzfaluk sincs. ;]

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#46) CloZee


CloZee
aktív tag

Most komolyan egy HVG cikk alatti kommenteket olvasok, vagy ItCafe-t? Nem tudom eldönteni. :U

Illuminati, meg mindenkit irányító emberek.... A gyíkembereket ne hagyjátok már ki, akik obamát védik... Mondjátok csak chemtrail-ben is hisztek?

[ Szerkesztve ]

(#47) lcee79 válasza CloZee (#46) üzenetére


lcee79
őstag

Erre gondolsz?

Mi kihagytuk, de legalább az sem maradt ki általad :)

Amúgy biztos minden csak véletlen meg összeesküvés-elmélet (ezt a szót azok találták ki akikről szól, hogy degradálja azokat, akik terjesztik...) de akkor túl sok a véletlen, hogy minden megvalósul amiről olvasni lehet.

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#48) troller


troller
senior tag

Milyen jó, hogy a focimeccsek kb az utolsó helyen vannak azon a listán, ahová magamtól szeretnék eljutni. :) ;]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#49) Bici


Bici
félisten

Nem tudom, mi ezzel a baj. :U :))
Inkább örüljenek a szurkolók, hogy a megadott adataik alapján értesítést kapnak kedvezményekről, olcsó focis kitűzőről, kedvezményes fogadási lehetőségekről, várható megbetegedéseikről, és a fradisták arról, hogy mely munkahelyen jelent ez hátrányt, vagy előnyt. :DDD

mod: "Habár hasonló rendszerek – meglehetős sikerrel – más európai országokban is működnek, a javaslat mégis meglehetős vitát kavart..."

Meglehetősen sok a "meglehetős" szó ebben a mondatban.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#50) ollie válasza HANDO88 (#14) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És akkor mi van ha valaki kettős állampolgár???

mod: inkább ne válaszolj

[ Szerkesztve ]

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.