Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shark300


shark300
tag

Tetszet az írás grat! :R

Nem tudnál esetleg néhány képet belinkelni erről a csodáról?

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#2) menpee


menpee
aktív tag

Bár még csak 19 vagyok, azért elég régen lett gépem. P1 266. Nem sokmindent lehetett vele kezdeni, de a win98-cal nem volt gondom, gondolom ez egyedi eset, na :D
Akkor volt utoljára floppy is a kezembe, igaz, akkoriban elég gyakran, mivel itthon nem volt net, suliból meg csak haza kellett hozni a sok csodát. Doom, Quake, megunhatatlan volt. Akkor olvastam a legjobbakat életemben számítógépen, mivel nem volt más akkor épp, csak a .doc-ok. Ekkor olvastam el H.P. Lovecraft hagyatékát, ami mély nyomokat hagyott akkori 13 éves, enyhén érzékeny lelki világomban. De szerettem borzongani, ma is szeretek :D
Egyszer már ki is akarta dobni a család ''Csak a helyet foglalja!'' felkiáltásokkal, de nem engedtem. Nem csak egy gép, Az Első Gép. Emlék. Visszarepít egy olyan időbe, ahol még békésebb volt a világ számomra...mert nem tudtam róla sokmindent.

[Szerkesztve]

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#3) Prof01


Prof01
veterán

Grat a cikkedhez! :) :R

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#4) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Az én első gépem egy 386os ''csoda'' volt. Pontos paramétereire én se nagyon emlékszem már. Ilyen nosztalgiázás zsempontjából bánom is, hogy eladtam, főleg, hogy akkoriban már szinte csak kilóra vették meg :D .

- http://pazsitz.hu -

(#5) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én annó egy comodor 64 el kezdtem vmikor a 90 es évek elején, jól tönkre is vágtam, mivel iszonyú lassú volt és ezért a billentyűzetét csapkodtam idegembe, ami nem csoda, hisz 20 perc volt mire betölött egy játékot :D

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#6) trassher


trassher
addikt

grat az íráshoz. én 17 vagyok de igencsak ismerős dolgokról és érzésekről írtál. én egy AMD K5 133Mhz-es izomgépen kezdtem és a mai napi g is használva van a gép. nekem nagy kedvencem a Stunt nevű autós game na meg a prehistoric 2 :D

Redmi Note 7

(#7) Prof01 válasza trassher (#6) üzenetére


Prof01
veterán

Igen, a Stunt nekem is nagy kedvencem volt anno. :D Nagyon jól megycsinálták azt a játékot. Unokatesómmal az általunk készített pályákon csináltuk a jobbnál jobb köridőket. :B Szinte megunhatatnal volt. ;]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#8) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

No, fiatalok, én életem első komolyabb programját Aircomp-on írtam, de sokat programoztam abc80-on is... Utána spectrum rulez, az első pc-m 286-os volt, 20MHz-en :) És mennyit szivattam a havert, akinek 386-osa volt, de lassab volt, mint az enyém :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) trassher válasza Prof01 (#7) üzenetére


trassher
addikt

nagyon kmény volt az tuti. arra a pályára biztos emléxel ami egy hosszú egyenessel kezdődött majd jött egy híd. nah én ott beraktam magam ellen a humwee-t én meg az f1-es kocsit választottam. elengedtem a gépet hadd menjen el. aztán mikor elindultam a vége kb 300 volt asszem és megdobott a híd emelkedője és pont a humvee-nak csapódtam :D

Redmi Note 7

(#10) yash


yash
senior tag

Életem első gépe C64 volt. Csúfos vége lett... akkoriban érdekelt az elektrotechnika is :) Pár kis müanyag dobozkában végezte... ha úgy vesszük, még meg van :) (bár már ez sem biztos, elköltöztem)

(#11) DarkByte


DarkByte
addikt

Megszaporodtak a beírások úgy látom :) Nagyon tetszett az írásod, várom a folytatást. :R

Én annó egy C64-essel indultam. Akarom mondani 2vel, az elsőt ugyanis sikerült elég gyorsan kinyírnom, már sajna nem tudom mivel. Az elsőhöz csak tape drive volt, nagybátyámnál - ha jól emlékszem - a Disc Copier nevű progival lehetett lemezes játékokból kazettás verziót gyártani. Hozzá járkáltam. Még a Turbo Loader nevű csodával is hosszú percekig tarott betölteni egy játékot, közben vonalak futkostak a TV képernyőn. De szerettem, imádtam. Egy halott joystick-ból és egy volt játék kormányból emlékszem összehoztunk tesómmal egy kormányt is hozzá amivel a Stunt Car Racer-t nagyon jól lehetett játszani. Sajna nem bírta a forrasztásos mikrokapcsoló beépítés a megpróbáltatásokat így ez gyorsan tönkrement. Aztán szerencsétlen gépet sikerült megnémítani is, amikor DIN dugó hiányában szálanként kísérletezgettem vajon hol jöhet ki a hang hogy ráköthessem azt a hifi-re :D (persze a kézikönyvben utólag kiderült bennevolt a rajz, dehát akkor én ilyet nem néztem még). Első programozás BASIC-ben, gépi kódról még akkor azt sem tudtam micsoda. Emlékszem nekifogtam egy Worms átíratot írni C64-re, persze igen korai fázisban elhalt, de ennek ellenére jól elszórakoztam vele. C64-ezni - ha csak emulátorral is - de ma is leülök néha. Ilyenkor mindig kedvenc játékaimmal kezdek: Creatures I,II; Stunt Car Racer; Chase HQ; Weather War; .. hajjaj :)) Ha a Winamp playlist-emre kerül egy-két klasszikus játék zene Dance remixe, mindig becsapnak a kellemes emlékek.

Ezután valamikor 99 környékén lehetett meg az első PCm. Apám munkatársától vett 386-os, hogy milyen azt sajna nem tudom. 120MB os Conner vinyó, DOS, hangkártya hiányában PC Speaker. És egy sárgás színű öreg DTK monitor szemvédő szűrővel, ami mellesleg még mindig megvan haveromnál mint telepítéshez használható monitor. :) Ekkor jött a Stunts korszak amit már fent többen is írtak, visszagondolva felfoghatatlan milyen jókat el tudtam szórakozni egy autós játékkal :)) WarCraft I: órákra lekötött. Első stratégia az életemben. Worms 1: pár évvel előtte egyik haverom Amiga-ján láttam meg, nameg nagybátyónál is folyt az ő PC-jén a hétvégéken mikor hozzájuk ment a család.. Első próbálkozások Pascal-ban, nagy öröm az első DOS-os karakterekből kirakott menünél. Nemsokkal később kis fejlesztés, upgrade-elődött a gép egy 486-ossá (megintcsak nem tudom milyen), illetve ha jól emlékszem plussz RAM is állt a házhoz. Első Win95-ös élmények. Slágerjáték a C&C lett ebben a korszakban. Bár végig sosem játszottam, Skirmish-t nagyon szerettem én és tesóm is. És a WarCraft II-t majd elfeljtettem, amivel bulikon azóta is néha leülünk nosztalgiázni. Blizzard már ekkor is nagyon tudott valamit.

2000 környékén sikerült egy kicsit nagyobbat ugrani fejlesztés terén. Nagybátyótól megvettük az addigi gépét, AMD-K5 PR133, 32MB RAM, S3Trio Trio+ PCI. Vinyó maradt, sajna erre már nem futotta. Meggyorsultak a dolgok, egyre több plusz játék ment. Nagy művészet volt CD hiányában úgy fenttartani két játékot a gépen hogy az RAR-ozva is megvolt, egy kibontva, meg még 3-4 MP3 is elférjen a gépen. :) Ja igen, mert hangkártyám is lett idővel. Bárki bármit mond, ilyeneknek köszönhetően tanultam meg igazán a gépet kezelni. Idővel sikerült egy LG StudioWorks 520Si-t venni újonnan, illetve egy Quantum 6.4GB os vinyót is. Maga a kánaán volt. Már csak egy CD-ROM hiányzot, amire szépen sor is került egy húsvét alkalmával egy TEAC képében. Ekkora már teljesen megfertőzött a PC. Már saját magam telepítettem, a szerelésbe is bele-bele fogtam. Nagybátyóval alkalmanként ekkor még bulikra összeültünk, nagy Quake háborúk, StarCraft örület, Transport Tycoon-ozás, Carmageddon-os ember pusztítások. Imádtam ezeket az alkalmakat. Ekkoriban sikerült szert tenni egy 14.4-es ISA-s modemre, amelynél sajnos utólag sikerült rájönni arra hogy az egyébként mobil alapú Motorola GSM terminállal (a'la Matáv) lehetetlen rendesen használni. Így maradt a floppy alapú snail mail (azt hiszem így hívták).

Ezután nem sokkal fejlesztés egy 500Mhz-esre húzott 366-os Celeron-ra, új házzal, több RAM-mal, komponenseiből. A kis AMD sajnos megfeküdt, az alaplapon valamelyik feszszabályzó úgy gondolta eddig és nem tovább. Emlékszem a processzor árából ekkor egy fagyizásra futotta 3 embernek, a proci pedig ment nagybátyó barátjának gyűjtői kollekciójába. Szóval, 500-as. Ezt már saját magam raktam össze úgy hogy nagybátyám csak mellettem állt és felügyelte mit csinálok. Ment is! Hihetetlenül örültem neki. Kicsit később befigyelt egy Voodoo kártya is az S3 Trio-m mellé. Jöhettek komolyabb játékok: Carmageddon II; Pandemonium; Re-Volt; Quake II. Sajnos nem sokkal ezután elhalt a vinyóm túlmelegedésben. Szerencsére csak annyira hogy még minden fontosat sikerült megmenteni róla (persze csak max fél órám volt minden lehülés után). Pár hét szünet következett. Egyik nap azonban az asztalomon suliból hazafelé menet egy 20GB-os 4200RPM-es Quantum Fireball LCT20 vinyó figyelt. Beépítettem. Éreztem hogy lassabb, de ennek ellenére megtanultam vele együtt élni (megtapasztaltam milyen lassú egy notebook vinyó, illetve hogy a vinyó hűtése igenis fontos dolog). A vinyó mellesleg azóta is üzemel, gyakorlatilag nonstop egy kis szervergépben nálam. Kis hűtéssel megtámogatva úgy tűnik szétnyűhetetlen. Ezután következtek az első LAN partyk a középsuli második osztályától újonnan szerzett barátaimmal. Ezeket is imádtam, és szinte mindig szomorú voltam amint elértük az estét és lehetett pakolászni össze. Ekkor már egy nVidia TNT2 Pro dolgozott a gépemben, szinte minden elment akkoriban vele. Amiért mások csak legyintettek hogy már megintcsak megyünk ''számítógéppel buzizni'', számunkra maga volt a legjobb elfoglaltság. Mellesleg ekkor motor láz dúlt az osztályunkban, így mehetett visszafelé is egykét beszólogatás :))

Valahogyan 2002 felé bővítettem egy 1,7Ghz-es Celeron-ra. Ehhez az időszakhoz kapcsolódik a blogomban is olvasható gépszerelős mallőr. Ezt a gépet már teljesen magam szereltem össze. Elsőnek egy GeForce 4 MX 440-em volt hozzá, az utolsó pár hónapban pedig már ebben a gépben is volt az a Radeon 9600 XT amit épp most is használok a legutóbbi gépkonfigomban. Tesómnak ekkor lett kicsit komolyabb gépe egy 2.4Ghz-es Celeron és az én GeForce 4 MX 440-em képében. Így házon belül is mehetett néha egy-két játék.

Legutóbbi gépkonfigomat 2004-ben raktam össze. Ezt az adatlapomon meg is nézheti akit érdekel. Ezért akkoriban egy nyáron át szedtem gyümölcsöt napi 10 órában. Azóta eltelt 2 és fél év, cserélni kellene, csak közben bejött jópár más dolog, a gép kicsit háttérbe szorult, megannyi más dologra kezdett kelleni a pénz. A meglepő talán az hogy még mindig igen sok dologra tudom használni, összejöveteleken és nem különösebben hátrányos mivel az átlagos gépteljesítmény valahol itt áll nálunk, a gyorsabb gépesek lekényszerülnek úgy is a mi szintünkre. :)) Ezzel a géppel kezdődött első PH!-s élményeim akkor még CBoY néven pár hozzászólás képében. 1,5 éve albérletbe költözés, első ''saját'' internet adta élmény. Teljesen megfertőződtem általa, és a PH!-ra is innentől firkálok aktívan. Ezt azóta megerősítette egy itthoni 2GB os T-Mobile net is.

Szép idők. Kíváncsi leszek vajon 60 évesen is össze fogunk-e ülni néha lanparty-kat tartani. :D

menpee: ''Visszarepít egy olyan időbe, ahol még békésebb volt a világ számomra...mert nem tudtam róla sokmindent.'' Ez a mondat nagyon tetszett. Nagyon így érzem én is a dolgot.

[Szerkesztve]

(#12) menpee válasza DarkByte (#11) üzenetére


menpee
aktív tag

''A legirgalmasabb dolog a világon, azt hiszem, az, hogy az emberi elme képtelen kapcsolatot teremteni a különálló események között. A tudatlanság nyugalmas szigetén élünk a végtelenség fekete óceánjának közepén, s nem úgy rendeltetett, hogy messzire utazzunk innen. A tudományok - melyek közül mindegyik a maga irányában tör előre - mindeddig nem sokat ártottak nekünk; ám egy napon sor kerül majd a szerteágazó tudás mozaikköveinek összeillesztésére, s ez a valóságnak oly rémületes távlatait fogja megnyitni, hogy vagy eszünket vesztjük e kinyilatkoztatástól, vagy a halálos világosság elől egy új sötét kor békéjébe és biztonságába menekülünk. ''

H.P. Lovecraft - The Call of Cthulhu


innen merítettem, kicsit átfogalmazva

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#13) Kantorpe


Kantorpe
tag


Hah, hasonloan bambibacsihoz, nekem mar a 8Mhz csucssebessegu ketyere n+1 volt a sorban ;]

Ven vagy genya :O , mondtak mar nekem ;)

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#14) The DJ


The DJ
addikt

Örülök, hogy egy nap alatt ennyien elolvastátok és ennyi hozzászólás született, hamarosan folytatni fogom a történetet és a java még csak most jön :D

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#15) Hequila válasza The DJ (#14) üzenetére


Hequila
őstag

Őőő... az RD parancs csak üres könyvtárat töröl... RD-vel nem lehet fájlt törölni!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#16) The DJ válasza Hequila (#15) üzenetére


The DJ
addikt

A DEL parancsot is ismertem ;]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#17) Zoz


Zoz
őstag

486-os az már nosztalgia? :)
Arról nekem csak az ugrik be, hogy 486-os volt az első általam összerakott PC. 94-ben az első munkahelyemen, az első nap közölték, hogy ott a raktár alkatrészekkel, rakjam össze ha gépet akarok :)

Nekem az Első Gép az a Enterprise 128! Mai napig üzemel, igaz kicsit megtuningolva, Z80A@7.12Mhz, +1 mega RAM, no meg saját fejlesztésű vinyóvezérlő :)
[link]

(#18) #19617792


#19617792
törölt tag

Hát igen... Öreg Vasak!
Én annó egy ''P2-sen'' kezdtem...
Alaplap: ALI P100
CPU: Intel Celeron 466MHz (kb.)
RAM: 128 MB SDRAM (133MHz!!!) Kingston(!!!)
VGA: Inno3D Tornado Geforce 2 MX 32MB AGP4x
HDD: Seagate 3,3 GB csoda
Ezekre mind emlékszem...
Anno Quake, Doom, Insane mekkora játékok voltak!
Sokáig húzta...

(#19) Redchili


Redchili
tag

Ez mind szép, de nem mindenki tud fejlődni. Nekem 9 éve van meg a csodám. És szeretem, akárki akármennyire röhög. Windows 98SE, a gépkonfig pedig:

Intel MMX 200 MHz proci
Soltek alaplap (3 PCI, 2 ISA, EDO támogatás, SD 100 Mhz)
Quantum Fireball Ex.2 3,1 Gb
S3 Trio Virge 4 Mb
Opti931 Audio Card
32 Mb Nec ram

Azon pedig még jobban fogtok csodálkozni, hogy képszerkesztésre használom, Paint Shop Pro 8 gond nélkül csücsörészik rajta, emelett még van 5 kiegészítő progi, néha egyszerre. Lassúcska de az enyém :B :P

Nem megmondtam?!

(#20) The DJ válasza Redchili (#19) üzenetére


The DJ
addikt

Én nem röhöglek ki, sőt :) Lehet, hogy furcsa, de sokkal több érzelmi szál kötött a régi gépeimhez, a legtöbb még mindig megvan és sokszor volt olyan hogy vészhelyzet állt elő és a modern technika csodái nem akartak indulni, ezért a régi ksi gépem kellett előszedni és élvezet volt újra használni, nem száguldott, nem volt csillivilli oprendszere, de működött és bármit tettem vele állta a strapát. A mai gépekről ez nem mondható el. A piac már nem gyárt hosszú szavatosságú eszközöket. 2 évig ha kibírják az nagy szó, a régi hardverek pedig szinte egy életre lettek tervezve ;) Ezért nem is fogok soha megválni ezektől a masináktól, nem csak gépek, hanem emlékek.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#21) Redchili válasza The DJ (#20) üzenetére


Redchili
tag

Az biztos, hogy tartósak. Már volt villám, csavarhúzóval zárlat, víz, de ugyanúgy fut. Sokan már nem is értik, hogy megy... De megy :R

Nem megmondtam?!

(#22) sünpávakutya


sünpávakutya
csendes tag

Jó a cikk... :)
Hmm, ZX Spectrum, ZX-81, ABC-80, aztán jöttek az olyan komoly gépek, mint a Primo meg a Komondorok... :D
Aztán az első saját (ma is megvan!) 48K-s Spectrum... Királyság. El kellett érte menni a rothadó kapitalizmusba, Bécsbe... :C Otthon orrba-szájba gép előtt ülés, BASIC és gépi kód. Ki tud 2 bájttal rövidebb scroll rutint írni, mint a másik...
Aztán szájtátás az első Amigára; az első saját PC, kőkemény 286. Arra emlékszik még valaki, hogy ''286to386.com''? :DD
Az a korszak szép volt; volt egy olyan gépem, amiben fele annyi memória volt, mint vinyó (20 mega vs. 40 mega). Annyi volt a memória, hogy kínomban RAM diszket csináltam, ''mer' fussa rá''. Na, ezt próbálnám meg ma megcsinálni a 2 db 320-as vinyó mellett... :Y
A csoporttársaim jöttek a koliba reggel, hogy keltsenek, hogy menjünk reggeli előadásra, de nem kellett kelteni azt, aki akkor még az este elkezdett Wolf3D-t vagy Stunts-t nyomta. :DD Király évek voltak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.