Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) Egon válasza ngabor2 (#8) üzenetére


Egon
nagyúr

Na igen, dettó ilyen gondokkal küszködöm. Van egy 120 GB-os PATA Barracuda 7200.7-esem, ami az etalon számomra. Nem rezonál, nem hangos, se alapon, se seek-elés közben. Egyszerűen tökéletes. Csak kicsi.
Vettem egy 160 GB-os SATA 7200.7-es Barracudát. Napokon belül eladtam: nagyon rezonált, emiatt nagyon csúnya hangja volt. Vettem egy ugyanekkora SATA Hitachi-t (7K250). Egy fokkal jobb volt, de nem az igazi (pár hónap után inkább megváltam tőle). Vettem egy 250 GB-os SATA WD-t (RE), de egy fokkal sem volt jobb. Vettem egy ismerőstől egy 250 GB-os SATA WD-t (ezúttal SE verzió). 4 db is volt neki, és megígérte, hogy ha nem tetszik, kicseréli. Az első hibás volt (időnként nem pörgött fel), de amúgy is zajosnak tűnt. A 2. és a 3. szintén zajos volt, úgyhogy itt meguntam a kérdést, és azóta lesz*rom. A 3.-nak még ráadásul zavaró seek-hangja is van.
Egy biztos: a WD-t a továbbiakban hanyagolni fogom (marad a Hitachi vagy a Seagate, bár azokban is csalódtam már 1-1 alkalommal, sajnos).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.