Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gyaron


gyaron
csendes tag

Várom a véleményeket, tapasztalatokat, kritikát

Áron

(#2) gorlin válasza gyaron (#1) üzenetére


gorlin
őstag

Kicsit követhetetetlen az írás,legalább is számomra.
De nem kötekedni akarok,csak megjegyeztem.

(#3) biker


biker
nagyúr

nekem 5x re hal be így a HDD-m különféle gépekben, és bárkinek elmesélem, hülyén néz rám, de nekem ez a reg-es buhera egyszer se segített még :(

de van egy WD Caviar SE 320GB IDE hdd-m, külső házban, venti kikapcs, és rendkívül csendes.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4) gyaron


gyaron
csendes tag

Az egész írás nem egy időben született. Editáltam, hogy új dolgok jöttek a képbe.

Áron

(#5) gorlin válasza gyaron (#4) üzenetére


gorlin
őstag

:) akkor így már más.
A témához szólva.A leghalkabb leggyorsabb megoldás egy 2.5-ös TOSHIBA ATA 16 MegaCash -es, hdd átalakítóval.

[Szerkesztve]

(#6) gyaron


gyaron
csendes tag

Bikernek: Hogy érted, hogy behal. Leáll? Vagy lelassul?

Áron

(#7) peba0706


peba0706
csendes tag

kicsit off lesz, de valaki írhatna már arról is, hogyan kell olyan wint építeni ezekre a gépekre, ami tök lámáknak készül. Szal mint egy könyvtári, vagy netcafés windows, amit használsz, de egyszerűen ''nem lehet elnyomni''
Linux és Mac OS nem alternatíva! Köszi. : )

Halk PC rulz :D

(#8) ngabor2


ngabor2
nagyúr

a halk és jó hdd-kről én se tudok sokat. de nálam a wd is kiesett volna.

maxtor: ahány volt, mind túlmelegedett, tönkrement. hűtéssel kicsit tovább bírták.
wd: 3 volt, mindhárom hangos volt, mindhárom elég meleg volt, de azt bírják, és mindhárom nagyon utálta a via chipsetet...
seagate: átmenetileg volt, jó volt, csak túladtam rajta. csendes, hűvös, sokak által tesztelve megbízható.
jelenleg samsungjaim vannak. elég csendesek, 4-en laknak egy házikóba, előttük 2 db 80-as venti. ugyan abban a szobában alszom, nem igazán zavarnak. egy kis seek hangjuk van, de nem nagy. sípolást nem tapasztalok.

(#9) gorlin válasza gyaron (#6) üzenetére


gorlin
őstag

Ha valakinek válaszonli akarsz akkor az ''új'' link mellett menj a ''válasz'' gombra(mindezt persze azon a hozzászóláson amire válaszolni akarsz)

Üdv.

(#10) biker válasza gyaron (#6) üzenetére


biker
nagyúr

úgy, hogy egyszercsak 5percig indul a windows, ilyenkor már rutinból nézem a rendszer tul-t, és látom, pio mode

és akkor lehet menteni ami menthető.

több hdd több alaplappal, több xp-vel, tehát nem konstans hiba, elöjön és kész.

utoljára egy hete jött egy dell notin, 2.5'' hdd-vel.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11) REDeath válasza peba0706 (#7) üzenetére


REDeath
őstag

pl. nem rendszergazdai fiókkal gépezel, és a korlátozott fiókot is szépen beállítgatod, letiltod bizonyos mappákról, stb... (esetleg megadott lemezterületet adsz neki, pl. külön partíció, és csak ahhoz van hozzáférése...stb.)

mod: nekem egy 160-as ATA samsungom van, és elég halk, viszont néha elég hangosan kezd seekelni :U mondjuk most le van véve a ház odlala, lusta vagyok egyszerűen visszacsavarozni :D nyáron meg minidg le van véve, a meleg miatt :)

mod2: ja és a club3d 6600GT-m nem volt hajlandó elindulni gigabyte alaplapokban, kicserélték egy nvidia referencia kártáyra. nekem jóval halkabbnak tűnik :R


[Szerkesztve]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#12) bambano válasza gyaron (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Mostanában ne vegyél antec sonata 2 házat, azt mondta a helyi kacatszállítóm, hogy kosárszám hordják vissza az elpukkadt tápokat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) gyaron válasza bambano (#12) üzenetére


gyaron
csendes tag

Én egy Antec nsk 4400ra gondoltam, amibe egy 380Wos táp van. Ez is rossz lenne? S mit szoltok, elég egy mai gépbe 380W (Atx alaplap, nem túl nagy videokártya, 1 winyó, dvd. 2 venti, dual core proci, 1 giga ram)?

Áron

(#14) REDeath válasza gyaron (#13) üzenetére


REDeath
őstag

380 watt elég. persze ha valóban képes leadni annyit, nem ilyen codegen szindróma hogy oszd el kettővel :)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#15) Hubapeti válasza gyaron (#1) üzenetére


Hubapeti
tag

Helo,
Egy baratomnak hasonlo gondja volt es irt levelet a gyartonak (WD) es valaszban kapott egy uj firmwaret es azota minden rendben es a vincsi gyors es problemamentes.Probald ki mivel egy uj szeria es meg friss. :C

''Vigyázz a Földre, ez az egyetlen bolygó, ahol lehet csokit kapni''Lenry

(#16) [Vazz]


[Vazz]
tag

Hi all!

Na igen a winyóválasztás se eccerű dolog. Még ezelőtt 4 évvel nagyon engem sem érdekelt a hangerő de mióta tunning és csendbuzi lettem azóta én is odafigyelek a cuccaimra, de ennek ellenére néha átba..om saját magam. (pl vettem egy thermaltake silent tower hőcsőves procchűtőt aztán olyan hangja volt a ventinek hogy nem lehetett mellette megmaradni)
Jó pár gépet összeraktam már és nekem is volt sok vinyóm. Megbízhatóságra még igen mindet bemákoltam, a 5 éves maxtorom is pipecül műxik. De amit legutóbb építettem egyik ismerősömnek WD 80Gb Sata winyóval szereltem és meg kell mondjam ez volt talán eddig a leghalkabb vagyis hogy is mondjam halknak is halk de inkább olyan lágyabb a hangja, nem rázza szét a házat mint egy 120-as ide Samsung. A legközellebbi gép(em)be is WD-t fogok rakni az tuti. BB!

Majdnem elfelejtettem. Ha mozgatod a winyót és ki-be kapcsolgat akkor egyértelmű hogy kontaktos a tápkábeled vagy a csati. Mondjuk én már jártam így azért ugrott be egyből igaz én nem mozgattam csak a helyén ki-be kapcsolgatott. Érdemes egy értelmesebb tápra váltani mert szét tudja csapni a rendszert és legrosszab esetben a winyót is.

[Szerkesztve]

(#17) Egon válasza ngabor2 (#8) üzenetére


Egon
nagyúr

Na igen, dettó ilyen gondokkal küszködöm. Van egy 120 GB-os PATA Barracuda 7200.7-esem, ami az etalon számomra. Nem rezonál, nem hangos, se alapon, se seek-elés közben. Egyszerűen tökéletes. Csak kicsi.
Vettem egy 160 GB-os SATA 7200.7-es Barracudát. Napokon belül eladtam: nagyon rezonált, emiatt nagyon csúnya hangja volt. Vettem egy ugyanekkora SATA Hitachi-t (7K250). Egy fokkal jobb volt, de nem az igazi (pár hónap után inkább megváltam tőle). Vettem egy 250 GB-os SATA WD-t (RE), de egy fokkal sem volt jobb. Vettem egy ismerőstől egy 250 GB-os SATA WD-t (ezúttal SE verzió). 4 db is volt neki, és megígérte, hogy ha nem tetszik, kicseréli. Az első hibás volt (időnként nem pörgött fel), de amúgy is zajosnak tűnt. A 2. és a 3. szintén zajos volt, úgyhogy itt meguntam a kérdést, és azóta lesz*rom. A 3.-nak még ráadásul zavaró seek-hangja is van.
Egy biztos: a WD-t a továbbiakban hanyagolni fogom (marad a Hitachi vagy a Seagate, bár azokban is csalódtam már 1-1 alkalommal, sajnos).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18) ace_ventura válasza Egon (#17) üzenetére


ace_ventura
tag

A rendszer nekem is egy 120 GB-os Seagate Barracuda-n van, teljesen korrekt, csendes. Van még egy 160 GB-os párja is, ugyanez, külön hűtés nélkül mindkettő 31-40 fokos.
Viszont van itt egy 40 GB-os WD Caviar, ami ráadásul rack-fiókban csücsül, az borzasztó hangos.
Az biztos, hogy világ életemben Seagate vinyókat vettem, és ezt a hagyományt kívánom folytatni a jövőben is.

(#19) Hubapeti


Hubapeti
tag

Nekem egy 160-as Maxtorom van a 10-es szeria es erosen recseg mint a regi vincsik,peddig eleg uj ,alig van egy eves.Es idegesit neha de nem tudok segiteni rajta :W

''Vigyázz a Földre, ez az egyetlen bolygó, ahol lehet csokit kapni''Lenry

(#20) Khaal


Khaal
őstag

Ha van rá pénzed, vegyél egy Seasonic S12-est, az tényleg halk táp. Ennél halkabb már csak passzívban van. Hang tekintetében meg a 3.5-es hddk labdába se rúgnak egy 2.5-ös laptop hdd mellett.

Hubapeti: Nekem is dm10-es maxtorom van, acoustic management állítása sokat segített rajta (lényegében megszűnt a seek zaj), pedig csak egy leheletnyit vettem vissza, a teljesítménye pedig nem változott.
HDSentinel nevű programmal pl. könnyen állítható.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.