Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Huma


Huma
addikt

He he, ismerős! :)
Én is hasonló cipőben járok, bár a buszon mintha ki lenne számítva a hely. Kb 1-2 hely üresen marad amúgy fullon van. Nagyon ritkán nem jut hely egy-két embernek. De a szardíniás bkv nagy pakkal tényleg haláli. Na meg az élet halál harc a tömeggel.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#2) EQMontoya


EQMontoya
veterán

vhogy ismerős a story, múltkor Szegedről mentem a Rózsadombra (és Miskolci vagyok :D), hát a nyugaiig az IC-n alig voltak, de onnan 4-6-ra felszállni alig tudtam, persze nálam is 1 heti pakk...

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#3) 7


7
addikt

BKV-n nevelődött pesti ember lévén (nincs kocsink) nem nagyon hat meg a tömeg, de arra már én is rájöttem utazásaim közben (inga Miskolc-Pest-Szombathely között), hogy milyen zsúfolt is tud lenni néhanapján a főváros. ;)

(#4) DArchAngel


DArchAngel
tag

Nem csak a fővárosban van ilyen. Szegeden is szeretnek a mammerek feltolakodni eléd a buszra. Hithetetlen tempóval tudnak meglódulni. Komolyan mondom, egyik kezében a bot, másikban a zvekker, úgy slattyog, mintha a világ fájdalma bújkálna a lábában, DE, ha meglátja a buszt közeledni, akkor ZUMM, mint egy rakéta. Gyorsabb egy tizenévesnél. Tudnám, hogy csinálják.

[Szerkesztve]

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#5) VargaI válasza DArchAngel (#4) üzenetére


VargaI
senior tag

Talán feltételezi, hogy nem vagy akkora paraszt, hogy te is visszalöknél...Jó taktika :DDD

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#6) DArchAngel válasza VargaI (#5) üzenetére


DArchAngel
tag

Persze, hogy jó taktika, mert nekem kiskoromban meg lett mondva, hogy tiszteljem az időseket. Csak azt utálom, amikor ezzel pofátlanul visszaélnek. Például, ha vásárolok a boltban elémfurakszik a sorban, aztán öt percig fizet egy-két forintosokkal, majd öregesen hazaindul. Akkor meg hova siet? Kezdődik a Vad angyal, vagy mi? Reggel nyolckor? Nem ráérne kivárni a sort, ha már egyszer nyugdíjas és az én adómból él? Én meg elkések a munkából... :W

MOD: Szerintem ez így már nagyon OFF lett...

[Szerkesztve]

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#7) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Bp-Starján buszjárat péntekenként délután 2 és este fél9 között mindig ilyen. Mikor még jártam én is, és ebbe az időbe esett a hazaút, mindig tudtam hogy leszaggatják rólam még a ruhát is. Mindig két busz indult egyszerre, minden félórában, de mindig mindegyik annyira volt tele, hogy még a sofőr mellett is álltak. Hivatalosan nem lehetne álló utas, de ezeken mindig volt 15-20. Volt olyan is, hogy a sofőr már nem engedte fel az utast az utolsó lépcsőre, mondván hogy félóra múlva indul a következő, erre meg már csak a csomagtartóba férne fel. És a nyugdíjasok és a diákok tömegét növelték azok a kínai piacon árut szerzett kisebbségi származású egyének, akik családostól, pereputtyostul és óriásszatyrostól vonulnak fel a buszra. Ha tehettem volna hogy nem ebben az időpontban megyek, akkor elkerülöm, de nem tehettem. Vonat meg borzasztó macerás.
De azért az se kutya, mikor Tarjánból 3 busz indul vasárnap délután 4-kor, már eleve az összes ülőhely foglalt, és még Pestig legalább 12 helyen megáll. Általában indítanak 4.-et is, de Pestig bőséggel megtelik az is. Nem mondható el hogy veszteséges lenne az az időszak.. :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#8) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Ez nem Népliget specifikus és nem is Magyarország specifikus probléma. A nagyvárosi közlekedésben az időzítésen múlik minden. Ezért is melózok 7:30-16:00-ig, hogy elkerüljem a dugót. Egyébként az utakon is ugyanez van péntek délután, szóval simán megtörténik majd egyszer az is veled, hogy eléred a buszt, és Pest megye határáig lépésben fog menni. Egyébként Németországban dettó ugyan ez van a reptereken is. Rengetegen ingáznak melóba repülővel hétfőnként és péntekenként. Mikor én jöttem fel albiba, akkor külön szempont volt az elején az albi-vasútállomás távolsága. Aztán meg leszoktam a pakkokról. Csak azt hoztam fel, ami házi volt, vagy értékes, a többit meg megvettem magam. Meg megtanultam főzni. Ráadásul ha csak a készleteket akarod feltölteni, akkor mehetsz szombat hajnalban vagy péntek éjszaka is, akkor remélhetőleg kevesebben vannak.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#9) Vamp


Vamp
senior tag

Őszintén szólva nem is értem hogy van ez:D


Ha kelet MO-ra megyek (Gyöngyös), kismillió hazánkfia lepi el a peront, természetesen szzéééééééééééépppppppppp naaaaaaaaaaagggggyyyyyyy körben, még véletlenül sem érkezési sorrendben. Egyedül Árpád-hídnál a Volán állomáson jellemző hogy az emberek sorban állnak a busznál (komolyan mondom, SEHOL nem láttam még hasonlót, pedig buszoztam ám eleget...).
Ha nyugatra indulok (Pécs, nem érdekel hogy 4 óra az út, imádom a tájat, csak a sürgető nyomás ne kínozna félút és egészút között félúton:D, a tömeg valamivel kisebb, konszolidáltabb.

Szörnyű gyerekek a magyar közlekedési kultúra. Arról nem is beszélve, hogy 2 embertől bőven megéri kocsival utazni a jelenlegi jegyárak mellett... Halálra röhögöm magam, kidobnak az ablakon 500 milliót futballpályázatra, de azért az egyetemisták jegyárát megháromszorozzák. No comment.

(#10) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Jó! Várom a folytatást. ;)

"Csak úgy mondom"

(#11) VargaI válasza Csapi007 (#10) üzenetére


VargaI
senior tag

köszi :R, folyamatban...:)

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#12) norbiphu válasza VargaI (#11) üzenetére


norbiphu
senior tag

hát én is népligetből szoktam hazamenni (baja felé), de pl a 15:45ös buszra már _szerdán_ nem kapsz elővételi jegyet, amit egy kicsit nevetségesnek tartok... miért nincs ilyenkor automatikusan +1 egy busz és osztani arra a jegyet :F na mindegy, általában ki szoktam menni már kedden és megveszem.

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.