Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jaer


Jaer
csendes tag

Bátor dolog külföldre így kirobogni. tervek és lefoglalt szállás nélkül én még csak a Balatonig jutottam. /Az első éjszakát autóban is töltöttük.... :U /.
Horvátországot nem ismerem, így nem tudok tippet adni, hogy hová érdemes mennetek, de talán más majd tud segíteni.

www.ikeakonyha.hu

(#2) lacam válasza Jaer (#1) üzenetére


lacam
aktív tag

Köszi szépen....
Bár tippeket nem várok (de persze elfogadok :) ) de ezzel az írással azt szerettem volna elmondani, hogy létezik kellemes nyaralás tervek nélkül is (az igaz, hogy kockázatos) s remélem sikerül ez a bravúr egymás után kétszer is! :DDD

[Szerkesztve]

(#3) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Mi tavalyelőtt úgy voltunk, hogy Zadarban voltunk és 1 borongósabb napon ellátogattunk Splitbe.Mindkettő gyönyörű. Érdemes Zadarban szállást keresni, mert ha kisfalu akkor elautózod a különbözetet.És szerintem árban ugyanott vagy.Csak nem kopik az autó, és elkerülheted egy esetleges balesettel, rendőri bírsággal járó kalamajkát.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#4) Mákos7észta válasza lacam (#2) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Hallod, mintha csak magamat hallanám, tényleg! A plusz nálunk az, hogy mi nem csak, hogy cél nélkül 'bolyongtunk', hanem hogy ezt már 94-95- ben autópálya nélkül, a háború után, Trabant-csodával :DDD És így is nagyon szép emlékek maradtak meg bennünk..

Volt egy megtervezett utunk, hát az pocsék volt. De tényleg. Mi azt a szisztémát követtük, hogy minnél délebbre minden évben, így járunk mostanság Cipruson :D Szóval elterveztük, hogy Zadar környékére megyünk, talán egy kis falu, hű de jó. Találtunk egy icipici kis települést, Sabu Nikét, ahol találtunk egy nénikét, aki olcsón és jót árult, fedett garázs és mi egyéb. Tiszta volt, örültünk nagyon, de a környék nagyon rossz. Zadar ellentmondásos város. A sok szép régi fehér házak, a szűk sétányok, és gyönyörű házak közé beékelődtek az üvegpaloták, csili-vili boltocskák, és a többi. A víz nem volt jó, és úgy egyáltalán, nincs sok látnivaló ott. Szóval Zadart nem ajánlom, de Split egy nagyon jó környék, és nagyon szép helyek vannak ott. Bocs a tippért :B

Egyébként a céltalan utazás tényleg kalandos, és szerintem izgibb, mint a katalógusban rábökni, és súlyos pénzeket fizetni a tengerpari medencéért, és a svédasztalért, de ez csak a szigorúan én véleményem.

Üdv.
Mákos7észta

Sir Riccio: Nem tudom, nekem Zadar nem tetszett, de a különbözetes dologban lehet, hogy van valami. :B

[Szerkesztve]

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#5) PiciPeti


PiciPeti
őstag

Tudom hogy nem vágysz tippekre de szerintem ha Split környéke akkor Omis. Mi is céltalanul indultuk és ott kötöttünk ki .
Az eddigi legszebb hely volt ahol jártam.
Aktív kikapcsolódáshoz ideális és nyönyörű.

Bocs hogy beleszólok... :B

(#6) lacam


lacam
aktív tag

Sir Riccio: Az a pár km már nem oszt nem szoroz ha már (most hasraütök) 800at beleraktunk a kocsiba! :) A kis falu mellett azért döntöttünk (vagy akár külváros is lehet) mert az talán kicsit nyugisabb, mint a nagyváros és mivel nincs agyonhirdetve, talán még kicsit olcsóbb is, viszont ha kell valami, akkor pár perc, és megvehetjük a legközelebbi nagyáruházban, vagy tudomisén...

Mákos7észta: :Y :C Trabival a háború után? Az széép vállalkozás lehetett! :) Nem vagytok kispályások! :) Mi tavaj látogattunk ki először horvátba, már így, foglalás nélkül. Nehéz képek alapján megitélni a környéket és a szállást, ezért maradtunk a ''próba cseresznye'' mellett...akkor nem bántuk meg, remélem idén sem fogjuk! :)
Zadar-t illetően nincsenek élményeim, csak azt hallom a médiában, hogy így Zadar úgy Zadar meg hogy magyar rendőrök is posztolnak ott mert hogy annyiranagyonjó...na ezért gondoltuk hogy esetleg tényleg megéri odamenni. De ez még mindíg változhat. :)

PiciPeti: Artam, hogy tippeket nem várok (DE szívesen fogadok :) ) Köszönöm Szépen! Omis-nak is utánanézek! :)

(#7) BloodRay


BloodRay
veterán

Ha már Horváto. és tippek: Mi Krk szigeten voltunk és az is valami gyönyörű volt.
Utána elmentünk a szárazföldre is, de sztem az meg sem közelítette hangulatban a szigetet. ;)
Egyébként sok sikert és jó pihenést!

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Najó.
Akkor leírom a plusszos és mínuszos nyaralásokat 94'- től. :D Csakazértis. Időrendben, és É-D irányban ( akettő megegyezik :D)


+ Pula 94' (Trabi)
+ Porec 94' (Trabi)
+ Rovinj 95' (Trabi)
- Sabu Nike 02' (Suzuki)
-+ Zadar 02' (Suzuki)
+ Rogoznica 04' (Suzuki)
+ Vir sziget 04' (Suzuki)
++ Split és környéke (Makarska, Trogir, elvégre Rogoznica is) 05' (Suzuki)
+ Dubrovnik 05' (Suzuki)
++ Budva (már Szerbia és Montenegro :D) 06' (Suzuki --> egész jól bírja :D)
++ Ciprus (minden város, mindent megnéztünk, szóval, csak így: Ciprus) 07' (repülő :B )

Kábé így :D

Üdv.
Mákos7észta

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#9) lacam válasza Mákos7észta (#8) üzenetére


lacam
aktív tag

Szép kis lista! :) (Bár Porec északabbra van mint Pula! ;) :B )

Nálunk a TOP nyaralás Salou (viiivaaaaaa espanaaaa) volt, de árban és időben is hosszú volt (az még buszos utazás volt)

Ezeket most felírom és elkezdek gúúglzni! :R

(#10) SLYM


SLYM
veterán

detto ugyanígy mentek ki tavalyelőtt anyám, apám, meg öcsém horvátba. nem volt semmi lebeszélt szállodai szoba, egyebek. nem kell túlizgulni a dolgot. az volt a legnagyobb gondjuk, hogy majdnem kifogyott a benzin a kocsiból, mert ritka a horvát autópályán a benzinkút. :D amúgy Trogir-ba voltak. szállást simán találtak, meg a kaja se volt gond. jól érezték magukat

[Szerkesztve]

(#11) Peter789


Peter789
senior tag

mi családdal/barátokkal végigjártuk már az egész adriát a szlovén partoktól az albán határig, és igazából egy helyet találtunk ami maradéktalanul megfelel minden szempontból: biograd (zadartól délre picit)

tökéletes mediterrán környezet, már nem az az ''ez akár otthon is lehetne'' táj. szép városka, élő óvárossal, szép tiszta tengerrel. homokos öböl és kavicsos/sziklás részek, ahol lehet amatőr búvárkodni. ugyan sok az ember, de elnyeli a tömeget.

biztosan akad egy-két hasonló hely még, de mi nem akadtunk rá... mindenhol vagy ipari nyaraltató napernyő-mátrix, vagy lepattant part, esetleg alig lehet bemászni a sziklák között, vagy a város nem az igazi, a környezet, etc... sok a szép hely, de ahol minden tökéletesen együtt van, az eddig biograd volt...

szépséghiba: a szállás árak... ugyan nem kerestünk sokat, rögtön megálltunk a tengerhez legközelebb eső, tökéletes szolgáltatásúnál, de 90eur/nap volt a 4 személyes apartman... evvan, horvátország drága, jelentősen olcsóbbra nincsen sok esély... idén a montenegrói rohadásból menekültünk fel oda, kellett egy kis lazítás a gettó után... :)

viszont a szolgáltatások és egyéb árak egész elfogadhatóak, plussz 8 óra alatt lent lehet lenni az autópályákon...

én már 5x voltam ott, kempingben és apartmanban is, és még visszamennék akárhányszor...

viszont tudok más alternatívát ajánlani: görögország, sarti! hiába van messze, sokkal visszafogottabbak az árai, úgyhogy nem is kerül többe. a városka tökéletes, a partja szintúgy (homok, kavics, szikla - kinek mi kell). rendkívül vendégszeretőek, ideális a pihenésre... keress rá neten, sok fóruma van, képgalériákkal. szállást nem érdemes előre foglalni, ott kell keresni. 2 éve összesen 60e-et hagytunk ott 3-an 9 éjszakára egy közvetlen tengerparti apartmanért... 1200km, 16-18 órás út macedónián keresztül, de nagyon megéri! rendőröktől nem kell félni, csak nem szabad nagyon feszegetni a határokat, és kész. görögöknél már aztán lehet nyomni a gázt mint a barom... :D

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#12) Peter789


Peter789
senior tag


[kép]

[link]

[link]

ugye milyen visszataszító? :DDD

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#13) TexT-BoY válasza BloodRay (#7) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Mi 3napja jöttünk meg Rijekábol. Ez ugye nem feltétlen nevezhető igényes üdülő övezetnek:DDD. De voltunk KRK-en, Opatiába( itt sikerült belelépnem egy süncsaládba szoval voltak érdekes perceim), aztán voltunk még jópár helyen, amiknek a nevét nem jegyeztem meg:DDD. Én nagyon birom a horvát nyaralásokat, utoljára 2éve voltunk Crtes szigetén egy kis halszfaluban: Veli Losiny(kiejtés szerint), az valami szuper volt. De akkor is a személyes kedvenc az KRK városa:), strandokat meg nem birom, tengerisün az van minden mennyiségbe:DD

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#14) I_Am válasza lacam (#9) üzenetére


I_Am
veterán

Zadar tényleg nem nagy durranás, Split és Omis nagyságrendekkel jobb. Split piacát semmi pénzért ne haggyjátok ki, még akkor sem ha csak átutaztok. Omisban meg a barlangászás és a sziklamászás a fergeteges.

Én Horvátban már csak szigetre megyek, ha megyek. Össze sem lehet hasolnítani a szigeteket a szárazföldi részekkel. :) Tavaly Brac szigetén voltunk Supetarban, nagyon jó volt, körbejártuk az egész szigetet. Ha ugy tartotta kedvünk simán találtunk helyet, ahol kettesben voltunk a parton, búvárkodtunk, napoztunk fürödtünk, ha meg nyüzsire vágytunk irány a város.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#15) Mákos7észta válasza Peter789 (#11) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Biograd... Azt is imádtam, bár amikor ott voltunk, akkor épp ''50 éve nem volt ilyen esős az idő'' -ben voltunk ott :D Akkora vihar volt.. Lementünk a kikötőbe, egyedül álltunk a parkolóban, és nem értettük, miért, aztán beindult a vihargépezet, és összevissza rángatta a kocsit, a több méteres hullámok átcsaptak a mólón, és minden vízben úszott :DDD

Ezt leszámítva gyönyörű hely, nekem is tetszett, de az igazi szerintem Split, Omis és Rogoznica :D

Üdv.
Mákos7észta

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#16) Bash


Bash
őstag

Nem késő egy kicsit ezen gondolkodni, lévén 9 nap múlva indul az iskola?

http://bashtravel.com/

(#17) EQMontoya válasza Bash (#16) üzenetére


EQMontoya
veterán

hát ottan amerikáner fődön lehet.

Same rules apply!

(#18) Bash válasza EQMontoya (#17) üzenetére


Bash
őstag

Magyarországon jártam pl. főiskolára, az 5 hetes nyári szünetem augusztus második vagy harmadik hetéig tartott. :U

http://bashtravel.com/

(#19) Thrawn válasza Bash (#18) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem tudom melyik suli volt ilyen, nálunk még van vagy 3 hét kezdésig :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#20) lacam válasza Bash (#16) üzenetére


lacam
aktív tag

Valóban kifelé tartunk a nyárból, de szerencsére ez minket nem érint....tőlem akár múlthónapban is kezdődhetett volna! :DD (huh most de sok ellenséget szereztem magamnak! :D )


Amúgy eddíg KRK a nyerő, de holnap indulunk és ez még változhat! :Y Mondtátok, hogy egész korrekt hely + sziget (így plussz pont, mert mások szerint a szárazföld és a sziget össze sem hasonlítható) + elég közel is van! :)

(#21) BloodRay válasza lacam (#20) üzenetére


BloodRay
veterán

Majd várjuk élménybeszámolót! ;)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.