Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) tkazmer válasza tambek (#26) üzenetére


tkazmer
addikt

rendben, tegyük fel, hogy a sok szerencsétlen autós miatt tényleg van ennyi kár, ezen nem vitatkozom, mert hosszadalmas lenne hasonló számításokkal kimutatni az ellenkezőjét:) a nyugattal példálóznod kár, jelenleg épp angliában vagyok, és nem nagyon jellemző, hogy kint lennének mondjuk házszámok, némelyik utcasarkon ugyan van tábla(ezt már korábban is jeleztem, hogy az utcasarkok más dolog, de oda is tehet az önkormányzat táblát), de az sem jellemző. viszont mindenki odatalál, ahova akar.
na mi volt még...
Miért ne lehetne nálunk is általánossá tenni az útkereszteződésekben az oszlopokon rögzített irányba álló ,nagy betűkkel virító utcatáblákat
azt azért ugye nem gondolod, hogy egy ilyen tábla elhelyezése az én dolgom lenne az útkereszteződésnél lévő ingatlanom miatt. ha nem az enyém - az önkormányzaté, ergo a 100e hufnak semmi értelme.

a 2 sávos m0-ás nyilván nem elég, de arra gondoltál már, hpgy mi lenne, ha nem lenne?
A magyar az egyik legszorgalmasabb nép a világon. ezen nem vitatkozom itt, túl off lenne, de nézz rá mondjuk egy építkezésre, nézz rá azokra, akik tüntetnek munkaidőben(ha erre a részre(tüntetős) válaszolsz, pls privátban, mielőtt race bannol minket:) )

a házszámokra visszatérve: tegyük fel, hogy adott egy olyan optimális helyzet, miszerint minden utcasarkon ott van, hogy milyen utca az éppen. sőt, legyen olyan a tábla, mint amilyen bp belvárosában szokott lenni, tehát még a házszámok is rajta vannak (x-y-ig, a következő saroknál y-z-ig, stb). ez miért nem elég? tegyük fel, hogy akit keresel, az az y-2 szám alatt lakik. felhívod, hogy épp fordulsz be a sarkon, és melyik ház az övé. ő megmondja, hogy a piros, ami előtt ál 2 autó. szerinted az valószínű, hogy egy utca 1 ilyen kicsi szakaszán 2 olyan piros ház legyen a mondjuk páratlan oldalon, amelyik előtt 2 autó áll? de tegyük fel, hogy mégis. nos, mit lehet ilyenkor tenni? megkérem azt, akihez megyek, hogy álljon ki a háza elé, mert úgy könnyebben odatalálok. voila, itt a megoldás, ami nem igényel házszámokat a _lakónegyedekben_!
mint írtam korábban is, közintézményeknél más a helyzet.

azzal egyetértek, hogyha mindenhol van ilyen tábla, nyilván megkönnyíti mindenki dolgát. de azért megbüntetni valakit, mert nem segít egy olyanon, aki nem tesz meg saját maga mindent azért, hogy boldoguljon szerintem enyhén furcsa dolog.

az írásod nagy részével egyébként, a főbb dolgokat tekintve egyetértek, leginkább ez a ''ha nem rondítod el az ingatlanodat'' vagy ''ha nem költesz egy csomó pénzt táblára+szerelőre'' esetleg ''ha nem segítesz'' akkor megbüntetünk, nem is kicsit dolog nem tetszik. Ha meg hozzám nem talál oda adott esetben mondjuk a mentő, mert én lusta vagyok feltenni egy házszámot, akkor az meg legyen az én bajom.

mod: upssz, kicsit hosszúra sikeredett, sry :R

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.