Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moma


moma
őstag

Nem tom, hogy ez elfér-e a címlapon, csak gondoltam egyszer hírt adok róla, hogy ilyenbe fogok, és hátha másnak is kedvet csinálok. Egyébként lehetne, ilyesmit jó film, jó könyv taggel is művelni. Ekkor ha nem akar irogatni az ember, akkor csak benyom egy linket a blogjába és aki meg éppen pont ilyet keres a tag-eken át megleli.

szerk: egyébként tagekre hogy lehet keresni? mert a kereső úgy látom nem erre van.

[Szerkesztve]

we all deserve a bit of luck.

(#2) moma válasza moma (#1) üzenetére


moma
őstag

Közben úgy látom, hogy ezek a kulcsszavak valójában csak kereső szavakként funkcionálnak. tehát, ha mondjuk egy cikknél meg van adva egy kulcsszó, de a cikkben vagy a címben nem szerepel maga a szó, akkor még úgy sem találja meg sz írást, hogy egy cikknél rákattint az ember a kulcsszóra. Szerintem ez így nem OK. (remélem érthető volt :DDD )

[Szerkesztve]

we all deserve a bit of luck.

(#3) Winner_hun


Winner_hun
félisten

szvsz a logout nem erre van:U:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4) moma válasza Winner_hun (#3) üzenetére


moma
őstag

mármint mire nem? nem értem...

we all deserve a bit of luck.

(#5) 3psilon


3psilon
aktív tag

Igazából.... szóval szerintem ilyeneket inkább csokorban közölj. Mert hogy ez igazából menjen, ahhoz digg-jellegű technológia kell. Az meg nincs, és gondolom nem azért, mert béna a webmaster ( :) ), hanem mert nem ez az oldal fő elképzelése.

Ha meg csak egyet-egyet adsz le, akkor meg elveszíti a saját készítés jellegét az írás, és az oldal.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#6) moma válasza 3psilon (#5) üzenetére


moma
őstag

Olvastad ami írtam? Mert teljesen egyet értünk. Az ilyen nem saját készítés nincs semmi melóm benne, ezért nem is gondolom, hogy címlapra való lenne. Most csak az öltet miatt raktam ki, hogy látszódjon csinálni tervezek ilyet és esetleg ki mit gondol az ilyesmiről itt. Winner.hun szerint pl nem jó, csak nem írta le mi nem és miért... Egyébként ha a mod-ok úgygondolják mehet ez is a saját blogomba nyugodtan ;)

we all deserve a bit of luck.

(#7) Winner_hun válasza moma (#4) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha valaki kíváncsi a napi hírekre akkor néz tv-t, hallgatja a rádiót, böngészi a netet, olvassa kedvenc oldalait.
Ide meg ha jól tudom a saját írásu cikkeket, eseményeket várják (várnák) nem más oldalon leírt, majd összegyűjtött cikkeket.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8) moma válasza Winner_hun (#7) üzenetére


moma
őstag

A blogjába nem mindenki azt tesz amit akar?

we all deserve a bit of luck.

(#9) Winner_hun válasza moma (#8) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tegyen, de azt, amire való. Szvsz nem erre lett kitalálva.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10) Racecam válasza moma (#8) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

De, pontosan így van.
A blogjába azt tesz mindenki amit akar, ha egyébként betartja a Fórum alapelveket.
Nincs semmilyen egyéb követelmény.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#11) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Érdekes cikk, de sajnos a vért kinevelni a gyerekből nem lehet.... :(

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#12) Racecam válasza wwenigma (#11) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Leköteleznél, ha a jövőben megtartanád magadnak az ehhez hasonló hozzászólásokat!
Most csak azért nem küldelek pihenőre, mert mégiscsak az új év küszöbén vagyunk, és nem szeretném, ha így kezdenéd az évet.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#13) wwenigma válasza Racecam (#12) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Honnan veszed, hogy pusztán etnikai alapon itélkezek? Csak hogy tudd, féltestvérem egy cigány nemzetiségű, amúgy rendes, emberhez ment hozzá, de a gyerekük az valami ördögi... és ezt pl. Ő mondta nekem egyszer régebben...

És köszönöm nagylelkűséged.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#14) moma válasza Racecam (#10) üzenetére


moma
őstag

Köszi, akkor értem. Egyébként onnan jött az ötlet, hogy olvastam a cikket és eszembe jutott Divot jó kis írása a cigányságról és gondoltam belinkelem, aztán rájöttem, hogy zárva van és akkor arra gondoltam, hogy lehetne ezt így, mert van egy csomó ember akinek pl szeretem olvasni a hsz-eit is, és én spec kiváncsi lennék ilyenre, hogy amit össze olvasnak amúgy, abból mit tartanak jónak. Hátha ez is érdekel valakit. Aztán ha nem, azt úgyis látom, aztán max nem csinálom :D

Egyébként amikor írtam ezt még nem volt kiemelve a cikk a nol.hu-n legfölülre, de azóta kiemelték és bekerült a legolvasottam cikkek közé is az ötödik helyre. Szóval lehet jó választás volt :C (bár a Divot féle zárás után lehet nem, de ekkor ezt a veszély nem tom, hogy de nem realizáltam :U)

we all deserve a bit of luck.

(#15) moma válasza wwenigma (#13) üzenetére


moma
őstag

Volt már egy cikk cigányos témában, amit végül zárni kellet és azért az az egy mondat amit beírtál könnyen olvasható valami rasszistának, olvasd csak vissza. Nem mindegy hogy azt érted, alatta, hogy elevenebb esetleg vagy ilyesmi, vagy azt, hogy a vérében van, hogy bűnöző lesz...

[Szerkesztve]

we all deserve a bit of luck.

(#16) EQMontoya válasza moma (#15) üzenetére


EQMontoya
veterán

Volt már egy cikk cigányos témában, amit végül zárni kellet <---kellett a sz@rt... mondjuk úgy, hogy zárták. és pont. Nem akarok belemenni ebbe a dologba, mert tényleg off, de ha arról irtál volna cikket, hogy fogadjunk örökbe ásziai gyerekek, és vki szidná a kinaiakat meg röhögne rajta, azt még meg is dicsérnék a modik... de hát a mi kisebbségünk ugye pozitiv diszkriminációt élvez, ugye mindenkit lehet, kivőve őket szidni... kivéve a gyevi birót.

Same rules apply!

(#17) degu válasza Racecam (#12) üzenetére


degu
senior tag

Mondd!
Miert kell Neked a hivatalos,allami,politikai iranyvonalat tuzzel-vassal ervenyre juttatni! :(
Az EU szajaize szerint eroltetik azt,hogy a ciganysaggal semmi gond,csak rasszizmus van,meg kissebbsegi presszio!? :(
/Akkor miert nem fogadjak be sehol az EU-ban a *menekulteket*? :F /
A ciganysag nem egy alsobbrendu faj,hanem egy eletforma,egy vilagnezet,egy ideologia,egy szubkultura! :((
A problema az veluk,hogy keptelenek,vagy nem hajlandok beilleszkedni az europai szubkulturaba! Ez a tortenelmuk! Ez a lenyeguk! Nem olvadtak be 1000 eve egyik nepbe sem!
Ezzel a kemeny ellenallassal van a baj! Nem hajlandok asszimilalodni! :W
Miert? Fogadjuk el,hogy agyonverik a tanart egy veletlen hibaert,a gyerekei szeme lattara?Mert olyan a mentalitasuk,a vermersekletuk,a gyerekszeretetuk-amilyen?
Az egesz vilagnak kene elfogadni a kulonallasukat! Az elzarkozasukat?Az o erkolcsi torvenyeiket?
Na latod!
EZ a kontrasszizmus! :(
/Termeszetesen Neked hatalmadban all a Tieddel ellentetes velemenyeket torolni,a maskent erveloket bannolni! Igaz ugyan,hogy a kerdeses csavo egyaltalan nem volt diplomatikus,a velemenye megfogalmazasaban,de ez a konfliktuson nem valtoztat/

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#18) Racecam válasza degu (#17) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ugye nem baj, ha erre a sok sületlenségre nem reagálok? :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#19) degu válasza Racecam (#18) üzenetére


degu
senior tag

Nem baj! :R
Ez csupan azt tukrozi,hogy mennyire vagy kompetens! :P
Baratom! Nem mindenkinek adatik meg a tisztanlatas kepessege! :C
Csak azert bocsajtok meg modortalan viselkedesedert,mert szilveszter van! :R
De egyet ne felejts el! Ha nincsenek erveid,meg mindig bannolhatszt! :R
Ha csak hivatalbol alaztal,maganban varom erveidet! :)
Ez nem arena! Itt emberek cserelnek gondolatokat! :R


[Szerkesztve]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#20) cskamacska válasza degu (#19) üzenetére


cskamacska
addikt

degu

(* A felhasználó jogait az Alapelvek sorozatos megsértése miatt végleg felfüggesztettük!)
tiszteletbeli ban :DDD ;]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#21) rdi válasza degu (#17) üzenetére


rdi
veterán

Szeretem, amikor a cigányáság ismerete nélkül a cigáníy lulturáról értekeznek valakik.
Arről nem is beszélve, hogy gyakran ugye azt sem tudjuk, kiben mennyi van a kisebbségi vérvonalból.
Mert mi van akkor ha mondjuk Lisztes Krisztö9án halálra sértődik ?
Semmi.
De ha a főnököd, vagy mint itt egy moderátor cigány nemzetiségű, akkor kakiban vagy.

Szerintem ezt a témát hagyjátok meg nekünk, akik ''hivatalból'' foglalkozunk a roma közösségekhez tartozókkal.
Célszerűnek tartanám.
Továbbgondolásra tartanám érdemesnek azok számára, akik Divot irása alapján képzelik el ezt a kisebbséget azt, hogy maga a kisebbség három egymástól elkülönülő, egymással szemben erősen tartózkodó népcsoportból áll.
Már csak ezért is jelentős sztereotípia a cigányokról mint olyanról beszélni.

Fej! Tor! Potroh!

(#22) Viktor0610 válasza rdi (#21) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekünk?
Mit dolgozol, ha lehet tudni?

Samsung Galaxy A54

(#23) degu válasza cskamacska (#20) üzenetére


degu
senior tag

Ennel azert a PH tobbre erdemes! :R

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#24) #43960832 válasza EQMontoya (#16) üzenetére


#43960832
törölt tag

Teljesen egyetértek veled.

TUDOMÁSUL KÉNE VENNI, hogy a cigányokról nem lehet indulatok nélkül írni, és ez N E M a fórumozók hibája. Sajnos sokan rabul esnek (Racecam házigazda úr is) a média és egyéb eszközök által sulykolt kampánynak: szegény cigányok, és csúnya rasszista magyarok... Bizony, bizony pátyolgatni kell őket, mert tény és való, hogy sokan vannak, és számít a szavazatuk. De ne menjünk ilyen messzire, hiszen ez már egy egészen más történet.

Lehet zárni fórumtémákat, lehet bannolni, de ez csak azt erősíti, hogy nagyon kényes téma ez nektek...vajon miért? Gondolkozzon el mindenki.

(#25) parandroid válasza #43960832 (#24) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Bármiről lehet indulatok nélkül írni, csak akarni kell, és fel kell érni ésszel. Ha aktuálpolitikát látsz a dolog mögött, akkor nagyon rossz nyomon vagy. Ha pedig a topik csak egy újabb 'cigány-topik' lesz, és hangnemben is követi az eddigieket, akkor rövid úton ez is zárásra kerül, ha tetszik, ha nem. Mi ugyanis nem szeretnénk indulatokat a fórumon. Ezen gondolkozzatok el, légy szíves.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#26) degu válasza parandroid (#25) üzenetére


degu
senior tag

Ez vilagos! :R
De akkor korvonalazd l.sz.hogy mi a celja,a rendeltetese egy netes forumnak,es hol huzod meg,es minek alapjan a hatarvonalat,ha nem tragar,nem elvakult,nem gyulolkodo egy h.sz.? :((
Meddig nevezheto *kulonvelemenynek* egy iras,es mikortol...minek? :F
...lazitonak...indulatosnak?...
Szerintem az a tema,ami nem valt ki az emberekbol erzelmeket,esetenkent indulatokat,arrol kar is topikot nyitni... :(
/Nem tudom miert az az erzesem,hogy a sajat velemenyed ** Ha aktuálpolitikát látsz a dolog mögött, akkor nagyon rossz nyomon vagy.** befolyasol moderatori iteletedben/ :F
Nekem inkabb az a benyomasom,hogy a tarsadalom altalanos itelete a kerdesben egyszeruen csokonyosen mas,mint a *hivatalos*allaspont.Miert?
Es ezt a napi tortenesek alatamasztani latszanak. :(((
Ha tiz hsz.kozul egy lenne negativ,akkor en is azt mondanam,hogy ezt ki kell szurni
Milyen reakciot,velemenyt vartok az emberektol akkor,amikor a mediaban elhangzik egy akarmilyen negativ esemenyrol szolo hir,es amikor megmutatjak/vagy megszolalnak/
...kiderul,hogy ciganyokrol van szo?!
Ha legalabb annyi pozitiv tortenet/hir,esemeny kapcsan az emberek azt latnak,hogy
...bizony...ezeknek a szereploi ciganyok...igen...vannak rendes ciganyok is,es lathatolag egyre tobben vannak! :R
Szerinted ez a sok negativ informacio a media *bune* felelossege,vagy csak a valosag tukrozodese? :F
De ha egy topikban csak a pozitiv megnyilvanulasok jelenhetnek meg... na! akkor erdemes szerintem bezarni!
Ne erts felre! Nem allt szandekomban *itelkezni* Sot! Meg azt sem szeretnem,ha ugy erezned,hogy megkerdojelezem a kompetenciadat,vagy a moderatori jogkorodet,vagy a koncepciod! :(
*Mi ugyanis nem szeretnénk indulatokat a fórumon.* -ez a mondatod egy csomo kerdojelet mutatott fel bennem... :F

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#27) EQMontoya válasza parandroid (#25) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mi ugyanis nem szeretnénk indulatokat a fórumon. Ezen gondolkozzatok el, légy szíves.
Megtettem... hát, elég érdekes eredményre jutottam.
1. szerinted az nem szül indulatokat, ha 1 ilyen topicot bezársz... ez is 1 gondolkodás.
2. Ami sokkal rosszabb, hogy úgy tekintessz erre a ''csürhére'', hogy a döntéseidet köteles indulatok nélkül elfogadni. Ez esetben csak irj vissza valamit, és majd bégetek, ok?

Same rules apply!

(#28) #43960832 válasza degu (#26) üzenetére


#43960832
törölt tag

Degu, hidd el, fölösleges bizonygatni, hogy mi az ábra. Akit a média kezei terelgetnek jobbra-balra (de inkább balra ;] ) és nem látja huszonx, vagy harmincx évesen, hogy mi történik körülötte, annak fölösleges magyarázni. (De ha tényleg menthetetlen a dolog, akkor fel kell ülni a buszra, el kell jönni ide Nógrádba, vagy akár Borsodba, el kell tölteni ott 1-2 napot és el lehet dönteni, hogy milyenek a cigányok.)

Hogy ez nem aktuálpolitika? Akkor mi? Kéremszépen, ne nézzük egymást hülyének.

Valamiért nagyon kényes téma ez itt a fórumon, és arra szeretnék választ kapni, hogy miért... :F

(#29) EQMontoya válasza #43960832 (#28) üzenetére


EQMontoya
veterán

csak jelzésképp, én is Borsod...

Same rules apply!

(#30) #43960832 válasza EQMontoya (#29) üzenetére


#43960832
törölt tag

Akkor legalább te is látod a dolgokat. (Én Észak-Nógrád)

(#31) MuFFo


MuFFo
tag

Először szerettem volna írni ide egy kedves postot tényekkel, de lemondtam róla. Miskolci vagyok (és alapvetően liberális) de tényleg érdemes lenne a politikusoknak (és a moderátoroknak) is idelátogatni, persze megnézve közben az útmenti falvakat. Éles a kontraszt a tiszteletreméltó szegénység és a holdbélire lepusztított táj között. Nincs megoldás... A tényeket a pedagógus barátnőm felmérései alapján tudtam volna berakni ide, aki több évig cigánygyerekeket tanított kevés sikerrel, pedig gyógyped végzettsége is van. Olyan méretű az ellenállás a részükről mindenfajta felemelési kisérletre amit nem tudott legyőzni, és kb. 2-3%-os a továbbtanulásra alkalmas/képes gyerekek aránya. Imádta őket mert gyerekek, és persze őt is szerették de tönkretette a tudat hogy hiábavaló minden erőfeszítés...

Ha nincs semmi gipszer, akkor minden klopfol, avagy porhab, infulzió, pénztálca, magányóvoda, pogárcsa, szandár, kaukció,anterna

(#32) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Részlet a fórum alapelveiből:

''amit tiltunk fórumunkban:
- ha a hozzászólás faji, vallási, nemzeti, nemzetiségi, nemi, politikai, egyéb hovatartozást sért''


Javaslom még a moderációval kapcsolatos bekezdés további tanulmányozását is.

Amennyiben az alapelvekkel nem értetek egyet, azt az oldal üzemeltetőjének jelezhetitek.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33) #43960832 válasza parandroid (#32) üzenetére


#43960832
törölt tag

Én nem vettem észre, hogy valakit sértenének a hozzászólások. :(

Ha már itt tartunk a fórum politikai topicjában lazán megy a rohadt MSZP vs k*rva Fidesz csata, többek közt O.V. lecigányozása és egyebek. Vagy ott nem érvényes a szabályzat?

(#34) parandroid válasza #43960832 (#33) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az alapelvek mindenhol egyaránt érvényesek. Ha észrevesszük, hogy valaki nem tartja be őket, azt figyelmeztetjük. Ez természetes.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#35) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Nos, lassan be is lehet fejezni a hisztit.

Két pontban összefoglalnám, hogy miért nem lehet ilyen, és ehhez hasonló hozzászólást elkövetni itt a PH!-n.


1./ Próbáljunk emberek maradni!

''Attól szoktam leginkább kiakadni, amikor a Borsodi tapló kis köcsögök, a tirpák fejükkel nekiállnak ész osztani. Ismerek ilyet, feljött a nagyvárosba, a normális emberek közé, és mindjárt azt hitte, hogy mekkora nagy arc, közben megmaradt annak az eketologató tuskónak, aki volt.
Tanulhat ez akárhány évet, akárhány egyetemen, hiába issza porcelán csészéből a kávét, hiába tanulta mag az angol WC használatát, attól még ugyanaz a sötét barom, aki elindult a még sötétebb otthonából. A vér nem válik vízzé ugyebár, ezt mindannyian tudjuk.'' :U

Tetszik?
Gondolom nem.
Viszont Ti pont ezt csináljátok, egy etnikummal. Általánosítotok.
''...a vért kinevelni nem lehet..'' Ez egyébként, a legdurvább náci duma ugyebár.
Hiszen milyen egy alja nép ez, nem tiszta faj, rossz a vére, és innen már csak egy lépés, hogy akkor mit is kezdjünk velük, hogy ne legyenek....
Jó lenne ezen elgondolkodni, és nem ilyen ostobaságokat beírni, hogy a média, és a politika terelgeti a moderátorokat ilyen irányba, nincsenek tisztában a valósággal.
De! Nagyon is tisztában vagyunk vele.
Ezért nem kell ilyeneket írni, sem a cigányokról, sem a zsidókról, sem a vallásosokról, sem az ateistákról, sem a melegekről, sem a hottentottákról, stb..

Úgy gondolom ez teljesen világos és érthető beszéd. Senkit sem sérthetünk meg semmilyen vallási, etnikai, nemi, nemzetiségi hovatartozásában.
Hogy miért nem?
Azért mert emberek vagyunk.
Ilyen emberek.


2./ Ha mégsem sikerülne

Ezt a pontot azoknak ajánlom a figyelmébe, aki az első pontban megfogalmazottakkal nem értenek egyet, azzal azonosulni nem tudnak.
Ennek a Fórumnak az alapelveiben világosan és érthetően le van írva, az oldal tulajdonosainak határozott álláspontja ezzel a kérdéssel kapcsolatban, amely egyébként összhangban van a magyar törvényekkel is. Éppen ezért, bár én személy szerint tudomásul veszem, hogy léteznek az enyémtől eltérő vélemények, nem fogom eltűrni, hogy itt a PH!-n a minden felhasználó által elfogadott alapelveket bárki is figyelmen kívül hagyja és ezáltal valakinek sérüljenek a kisebbségi, vagy személyiségi jogai.
Ezt, tessék tudomásul venni!

Úgy gondolom, hogy a két pont egyikét, vagy esetleg mindkettőt mindenkinek magáévá kell tennie, és ezek figyelembevételével kell tovább fórumoznia itt a PH!-n.
Éppen ezért, bármilyen további vita ebben a kérdésben felesleges és ezért kérem, hogy ezt mellőzzük is!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#36) VladimirR válasza EQMontoya (#29) üzenetére


VladimirR
nagyúr

legy szives ezt nem hangoztatni
mint borsodi, kellemetlenul erzem magam miatta(d)

(#37) rdi


rdi
veterán

Egy kis irodalom:
:)


Csepeli (1980) Előítéletek és csoportközi viszonyok (bár Csepelit nehéz olvasni)
Forray - Hegedűs T A (1998) Cigány gyerek szocializációja
Kemény, Havas, Kertesi (1994) Cigányvizsgálat (ez lehet, hogy csak kéziratban van meg)
Ligeti (2000) Cigány népismereti tankönyv
Jász Krisztina: A roma családok élete, a családok szokásrendszerének megismerése, tolerancia a másság iránt

De Forrai Katalin műveit egyébként is ajánlom szeretettel...

Fej! Tor! Potroh!

(#38) EQMontoya válasza VladimirR (#36) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kolombusztól hallottam, h Te is miskolcon élsz, de úgy látom, nem jártál még a tőlünk északi irányban elhelyezkedő falvakban... pl szendrőládat ajánlom figyelmedbe. csak az autóból ne szállj ki!

Same rules apply!

(#39) degu válasza Racecam (#35) üzenetére


degu
senior tag

Meggyoztel! :R
Matol ezt a temat is a szonyeg ala soportem! :((
Egyben viszont irtozatosan igazad van! :R
Ha az oldal uzemeltetoinek ez a hatarozott,es pontosan korvonalazott elvarasa,akkor vita nincs!
Majd ha Mi/meltatlankodok/ uzemeltetunk,mukodtetunk,fizetunk egy ilyen nagyformatumu oldalt,akkor eldonthetjuk,hogy mit akarunk ott olvasni,es mit nem!
Ez is olyan,mint a politika... :O
Ha nem tetszik a miniszter,akkor nem valthatom le,maximum valaszthatok egy masikat!
/de csak a valasztaskor,es csak az urnaknal!...ez alapszabaly!/ :R
/amit tehetek...nem latogatom a PH-t.Ez jogomban all!/ :W

[Szerkesztve]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#40) VladimirR válasza EQMontoya (#38) üzenetére


VladimirR
nagyúr

tevedsz
egyreszt nem miskolc, masreszt jartam en mar tobb fele, mint gondolnad
viszont magadfajtatol jobban felek, mint a ciganyoktol....mondjuk sotetebbnek is tunsz

(#41) EQMontoya válasza VladimirR (#40) üzenetére


EQMontoya
veterán

hát nem is tom, ki az, aki már 1 fórumon is, a kisebbségre jellemző, provokáló megjegyzéseket tesz ;) Amúgy nem mind1, h szirmabesenyő vagy miskolc? Amúgy nem vagyok se skinhead, se kigyurt állat, valamint nem járok sem pillangókéssel, sem 6os csoportokba verődve :D és nem itélkezek látatlanba :D

Same rules apply!

(#42) EQMontoya válasza Racecam (#35) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ezzel, amit irsz, abszolút mértékben egyetértek. Adná az ég, hogy mindenki igy állna hozzá, nem is lenne semmi gond. Viszont, akárhogy magyarázza bárki, a rasszizmusban egyik oldal sem különb, itt is van cigányozás, de ha cigány többségü helyen megállsz fehérként, és kisebbségbe kerülsz, hát hajjajjj...

Igen, a vért nem lehet az emberekből kinevelni. Csak nem faji alapon, hanem amblokk. Az emberiségben alapvetően bennevan a rasszizmus, ősikdőtől irjuk egymást, sokszor faji alapon, a vallásiról nem is beszélve. És ezt az ösztönt nem is fogja tudni elfojtani soha az emberiség... okot adni rá viszont pont emiatt nagy hiba.

Same rules apply!

(#43) #43960832 válasza degu (#39) üzenetére


#43960832
törölt tag

Inkább én sem látogatom ezt a topikot, múltkor is annyira felb@sztam magam rajta...

Jah és végszóként: aki csak beszél hülyeségeket és semmilyen tapasztalata nincs a cigányokkal, az inkább maradjon csendben és örüljön. :((

(#44) bullseye válasza moma (#15) üzenetére


bullseye
addikt

pont 1 órával késtem le a zárást, sajnos, úgyhogy - ezen a cikken is felbuzdulva - itt próbálom lezárni az ottani dolgaimat, ha szabad. igyekszem vigyázni a fogalmazásra is, de ha nem jó, repülhet, túlélem a sokkot :)

szóval:
erősen felindított a soktízmilliós lakásadási projekt, mint ippen lakáskeresőt. SZVSZ joggal. (Hogy ez volt-e alapból a célja? kezdek hinni egyes összeesküvéselméleteknek...). A média bemutatta lakásfoglalás is majd olyan lett pontosan, mint ahogy - meglehetősen pesszimistán - elképzeltem: jajj, akkor ezt miből fűtjük majd, stb. stb.
DE a 6-7 családból 1-nél a családfő láthatóan nagyon megértette, hogy ez neki egy akkora lehetőség, ami kevés embernek adatik, és nem is ember ha ezzel nem él, és nem viszi mostantól többre. Na ő miatta megérte a dolog. És ha mindenütt 15% ráébred erre, akkor aztán - generációról generációra - elkezdik ezzel húzni a maradékot is. Szerintem ezt szépen meg lehetett (és akárki akármit mond, még most is lehet...) figyelni USA-ban feketéknél. (Mondjuk az affirmative action-t kihagynám, mert abból sok baj lett kint is, itthon meg forradalom lenne).
De pont ilyen példák kellenek az általános cigányságnak, mint ez a kislány lesz, ha felnő (remélem), és amilyen annak a pasasnak a családja lesz (szintén remélem) - nem a győzikés, meg fábryban felvágós, meg 100milliós esküvőt rendező ''sztárok''.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#45) wwenigma válasza Racecam (#35) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

''amit tiltunk fórumunkban:
- ha a hozzászólás faji, vallási, nemzeti, nemzetiségi, nemi, politikai, egyéb hovatartozást sért''


''...a vért kinevelni nem lehet...'' : bizonyítottan a géneink tárolnak jónéhány tulajdonságot, a bőrszíned, a szemed színe, az életed hossza (!), de még a jellemed is ott van, ott van benned, a géneidben! Persze vannak kivételek, akiken fog a nevelés, mint az egy pedagógus ismerőssel rendelkező kollega is írta, és vannak olyanok, akik később térnek a társadalom által elfogadott helyes útra. Ha nem így lenne, már nem lenne se katolikus se zsidó se buddhista, se jó se gonos se kétszínű, mert eltűntek volna a történelem süllyesztőjében. Próbáltak már szelektálni, ez a híres náci duma SZERINTED. Én még nem hallottam, és szerintem, ha igazad van, nem is fogom, hiszem nem vagyok tagja semmi ilyen szervezetnek, ráadásul elismerem a holokausztot és megvetem azt, ami történt. Nem akarom hogy érts, nem akarom hogy elfogadj, de akkor az a 2 jellem, az a 2 ember akik MI vagyunk, az a fórum amibe írunk nem lenne, hiszen egyformán gondolkodnánk, egyforma dolgok esnének meg velünk...

1.: meg lehet nézni, hol a legalacsonyabbak a bérek, és honnan jön a legtöbb megtermelt érték.

2.: meg lehet nézni, ''okos'' emberek honnan származnak.

mind a kettőre a válaszom borsod. de van egy másik állításom is.

3.: meg lehet nézni, hogy az országban hol nyomorognak a legtöbben, és hol kell a legjobban félni, hogy este , mikor mész haza megkéselnek-levesznek-cipőd/ruhád elveszik-megvernek stbstbstb.

Figyelj, itt nem nem akarnak dolgozni a tirpák szemét emberek, hanem nincs munka. Megnyílt a LIDL itt miskolcon, 9000 ember jelentkezett 60 állásra!! Ha te letirpákhülyézel, akkor én most mondjam hogy pesti k****g? 1:1.

Nem szidom én a cigányokat sem, csak azt a részét. Aki lehúzza az összes többit, aki nem akar mit kezdeni az életével, aki csak panaszkodni tud, aki nem törekszik előre, aki .... isten tudja meddig folytathatnám.


Ha úgy gondolod, most megsértettem minden létező alapelvet, kérek pár nap bant, hogy gondolkodjak. De hagyd itt az írásom, okuljanak a többiek a hibámból, miszerint minden jó és úgy jó ahogy van, és ne beszéljünk ellen.

Neverending hepiness meg bjutiful frendship. Ja. Lesz majd egy írásom, egy választ várok valahonnan, ennyit elöljáróban, bár ezek után nem 100, hogy a logouton tudom publikálni.

bullseye: értelek, de nem gondolod, hogy ha házat adnának monduk ugyanannyi egyéb etnikumúnak, akkor csak 1 nem értené meg a lényeget? Illetve magyarországon először a hazaiakkal kellene foglalkozni. (persze lehet csak szerintem) Majd 50 év múlva a statisztika szerint kissebség leszünk, és remélem akkor legalább ugyanezeket a segítségeket megkapja a gyerekem. (ha lesz... :( )


[Szerkesztve]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#46) bullseye válasza wwenigma (#45) üzenetére


bullseye
addikt

1, én is azon vertem magam a földhöz, hogy én miért nem kapok inygér lakást, amikor termelek GDPt, fizetek adót serényen. De éppen ezért nekem nincs hova nagyon zárkózni fölfele (mondjuk ez kissé álszerény). Ellenben a cigányságot ha nem sikerül integrálni, min. egyre nagyobb gazdasági kolonc lesz. Ezért kell erre költeni. USA is hihtetelen összegeket költött integrációra, és még mindíg nincs vége a foylamatnak, de már látszik a haszna rendesen.
2, ''hazaiakkal???'' na itt kezdődik a gáz...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#47) wwenigma válasza bullseye (#46) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

hazaiakkal: Tudtam hogy másképp kellene irnom, mert így nem korrekt, 5perc limit első OK-tól megy asszem és már nem volt idő mégegy korrektúrára...

Értsd: olyan családokkal, akik tesznek is azért, hogy lakásuk legyen, nem csak bele akarnak ülni a jóba, jelenleg is fizetik az albérletet, ezen felül szinte épp csak megélni tudnak. Ne kapjanak lakást ingyen, csak a lehetőséget, hogy a sajátjukat fizethetik... okéoké, akik kaptak se ingyen kapták MIND, hanem fizetnek havi 5e..... az meg , pahh... 30-40e-s albihoz képest lópikula.

Így gondoltam valahogy...

Egyszer álmodoztam arról, mi lenne, ha nem kellene fizetnem albit, lenne lakásom, és akkor arra jöttem rá, milyen másféleképpen látnám én ezt az egész témát, ha....de akkor felébredtem.


[Szerkesztve]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.