Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán

Mennyibe került az xp a laptopra?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) erdeif


erdeif
csendes tag

http://logout.hu/c.php?mod=80&id=1994

(#3) asysoft


asysoft
aktív tag

Azért játszani nem GMA950-el szerelt gépet vettem volna (ha már laptopról beszélünk)...

(#4) Kistarcsa


Kistarcsa
csendes tag

Amit belinkelt a tisztelt fórumozótárs, az nem olyan, amilyenről én írtam.

(#5) Lars


Lars
őstag

Hát igen, játékra nem az integrált megoldások a legjobbak ez tény.
Viszont gondolom a cikk írója is a ''szegény ember vízzel főz'' módszert alkalmazta, vagy az ''addig nyujtózok, amíg a takaróm '' több közhelyem nincs :D
Mondjuk ha még picit rádobsz az összegre, akkor már lehet hogy egy gef 7300/7400 go-s kártyával szerelt gépet tudsz venni, ami azért nagyságrendekkel gyorsabb.
Az én gépemen pl a felsorolt játékok mind tökéletesen futnak, és egy gef go7300-van benne.
Bár ha ott az asztali masina, úgyis azzal fogsz játszani, a laptop nem tökéletes ilyesmire.
Egyébként meg gratula a géphez, használd megelégedéssel sokáig. :)

(#6) erdeif válasza Kistarcsa (#4) üzenetére


erdeif
csendes tag

Bocs, hogy csak úgy beszúrtam a linket (ráadásul nem is szépen linkeltem, hanem csak ellinkeskedtem:)). :U :B
Egyébként a gép ugyanaz, csak a tiédben jobb a processzor, és a memória dupla annyi, mint ami az említett másik gépben van... ;)

(#7) Goose-T válasza Lars (#5) üzenetére


Goose-T
veterán

Az a ''pici rádobás'', ami az integrált VGA-s és a rendes 3D-gyorsítós laptop közötti árrést jelöli, általában 40-50000 forintot jelent. Természetesen most nem gagyi laptopokra gondolok (Acer, FuSi, stb.).

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#8) Lars válasza Goose-T (#7) üzenetére


Lars
őstag

Hát igen :(
Nekem kb 40-el volt több az asusom. Mondjuk nem c2d-meg nem hp, hanem AMD meg Asus. A hp esetében talán még több is mint 40 a különbség.

(#9) burgatshow


burgatshow
veterán

Gépem az adatlapomon, és eddig minden ment rajta. Legalábbis amikkel én játszok: Doom 3, Quake1-4, Enemy Territory, NFS Carbon, Warcraft 3 + TFT. Eddig egyetlen egy problémám sem volt.

(#10) Tom5


Tom5
addikt

1 éve kaptam én is 1 HP laptopot h rakjak rá rendszert stb stb...kezdődött ott a téma,hogy XP telepítésnél kiírta,hogy nincs merevlemez :Y (pedig volt benne)
Nem kis utánajárás és hajtépés után megtaláltam a Neten a választ ,hogy BIOS-ban kell egy dolgot átállítani és akkor látni fogja a SATAS vinyót...(poén,rendszergazda haver rá 2 apra hívott ,hogy hallotta h HP notit telepítettem segítsek már mert nemlátja a gép a vinyót :Y :C ) ,kövi gondom az volt ,hogy nemadtak egy db drivert se a géphez!Tehát XP felmászott,de onnantól semmi...még netre sem tudtam csatlakozni ,hogy letöltsem a drivereket :((( Ekkoriban nem volt otthon gépem tehát go haverhoz (ekkor már tele volt a tököm a HP-val :((( ) Ethernet driver le,go haza,feltelepít és onnantól működött a cucc...

Nnnnamost,akinek telepítettem a gépet konyija sincs az ilyen dolgokhoz,tehát ő kb 2x vitte volna vissza a gépet,hogy rossz...és gondolom lehúzták volna rendesen :(((

Szal részemről egy nagy fekete pnt a HP-nak...

(#11) The DJ válasza Tom5 (#10) üzenetére


The DJ
addikt

A driverek hiányán kívül a többi nem róható fel a HP hibájának. Minden notiban (sőt asztali gépben is) le kell tiltani a Sata Natív módot vagy (asztali PC esetében) XP telepítésekor meg kell etetni vele a Sata drivert különben nem fog települni vagy nem ismeri fel a merevlemezt. Ez nem a HP-nak feketepont hanem a Microsoftnak, ugyanis az XP nyűge, hogy alapból nem szereti az SP2-es kiadás előtti verzió a Satát. NX7400-am van, eredeti Vista volt hozzá, mondnaom se kell hogy telepítéskor nem kellett babrálni a Satával és jéé telepítés után egyből volt net és mindenhez alapból talált drivert.
Ezért is hangoztatják sokszor, hogy notivásárlás előtt olvasni olvasni, kérdezni, informálódni. Ezek alap tények és aki tudakolódás nélkül beleugrik utána persze, hogy szívja a fogát, ha nem látja a gép a merevlemezt és nincs driver. Egyébként pedig ahogy fentebb is írták megvan az oka, hogy nem csomagolnak mellé drivert. Amilyen ütemben fejlődnek az op rendszerek és a szoftverek ezért nem lenne értelme mellécsomagolni egy ezer éves drivert. Kompatibilitási gondokat teremtene, sebességbeli problémákat is szülhetne, de a HP oldalán mindig a legfrissebb érhető el. Ma már nem nagy dolog keresni egy netkapcsolattal rendelkező gépet és pendrive-on vagy dvd-n átmenteni a cuccost.

Ja és nem vagyok HP ügynök :DDD

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#12) Tom5 válasza The DJ (#11) üzenetére


Tom5
addikt

[kép]
Saját kárán tanul az ember... [kép]

(#13) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Bocs, ha rossz helyen kérdezem , de aki játszott laptoppal /széles kijelző / bizonyára találkozott azzal a problémával ,hogy a natív felbontást a régebbi játékok nem támogatják az újak meg persze nem futnak rajta :(( . Kérdésem : van-e mód arra , hogy a képernyő egy részére rajzoljon csak a kari képet , mintha ablakban futna a játék ? /jellemző módon az ablakban futást sem támogatja sok régi játék / vagy tudtok -e olyan listát , ahol az 1280x800-ban futó játékokat felsorolja valaki ?

[Szerkesztve]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14) The DJ válasza philoxenia (#13) üzenetére


The DJ
addikt

Lehet, hogy én értem félre, de nekem semmi bajom sincs sem a régebbi sem az újabb játékokkal. 1024x768-ban futtatom őket általában és tökéletesen mennek. De ha arra vagy kíváncsi hogy melyik game fut 1280x800-ban akkor passzolok. Bár szerintem játékokban nem sok ételme van az ilyen hibrid felbontásoknak.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.