Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37) Geller72


Geller72
veterán

A sorompóban nem szereplő országok közül, ha jól tudom, nem Irán az egyetlen olyan ország, aki nem engedte be a NAÜ embereit. Ez az ország Izrael. Úgy tudom, nekik jogukban (?) áll a rendelkezésre álló összes adat megtagadása. Tehát azon kívül, hogy senki nem cseszteti őket azért, amiért nem tagja az 5 hatalomnak és mégis van fegyvere, (és ezt nem is tagadja) azon kívül nem is teszik számára kötelezővé az ellenörzés lehetőségét. Ahogy az is titoknak minősül, hogy az USA mennyi fegyvert raktároz náluk. Ahogy az elmúlt időkben Obamának is beszóltak Izraeli állami vezetők, és ahogy az USA már a közelmúltban nem egyszer rossz lóra tett, (Husszein, Bin Laden) úgy nem tartom valószínütlennek, hogy most is valaki a fejükre fog szarni és mire észbekapnak, már kifolyt a kezükből az irányítás. A magánvéleményem az, hogy külpolitikaliag mindenképpen a térség instabilitásának egyik nagy gátlója maga Izrael. Ha ők nem ilyen agresszív politikát folytatnának, sokkal kevesebb konfliktus lenne a térségben. Sajnos, valószínűsíthetően egy kirobbanó háború esélye is meglehetősen nagy emiatt. Valóban nem értek egyet azzal, hogy ha tiltják a nagyhatalmakon kívüli országoknak a sorompó betartását, akkor tiltsák meg mindenkinek. Ennyi erővel még egy tucat országot lehetne lerohanni. De persze mindannyian tudjuk, hogy ez csak egy újabb ürügy. Az igazi ok más. Semmi bajom az izraeli származású, izraelita vallású emberekkel, még mielőtt valaki nekem esne, csupán a külpoitikájukkal nem értek egyet. És nem csak én. beszéltem más zsidókkal és ők sem lelkesednek ezért az agresszív viselkedésért, mert tudják, hogy akik nem az anyaországban laknak, azokon csattan az ostor. És ha belegondolunk, valóban így van. Mindenesetre szükség van a politikusok hideg vérmérsékletére a közeljövőben, ez biztos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.