Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Én nagy fantáziát látok az ip alapú kommunikációban, de a mobilszolgáltatók ellenérdekeltek, mivel a hagyományos mobilos kommunikáció konkurenciája.

A hagyományos kommunikáció előnye az elterjedtség és a stabilitás, az IP alapú kommunikáció előnye kommunikáció kiterjesztése egy teljesen új szintre. IP alapon megoldható a hang és mozgókép átvitel és SMS helyett lehet küldeni bármilyen állományt másoknak, képet, hangot, videot, dokumentumokat, akármit viszonylag gyorsan és olcsón. Pontosabban ez utóbbi a kérdéses, hiszen a mobilszolgáltatók ellenérdekeltek az olcsó mobil net szolgáltatásban, mert ezzel kikerülhetővé válnak. Ma már vannak olyan kommunikációs szoftverek, szolgáltatások, amik bejelentkezés után össze tudják kötni az ismerősöket és lehet egymással chatelni, beszélgetni, videotelefonálni, fájlokat átküldeni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

Én erre a skype-ot szoktam használni.
Minden okostelefonra fel lehet telepíteni és innentől kezdve teljesen ingyenesen lehet bárhonnan beszélgetni :)
Mikor külföldön vagyok pláne ha távol (term ahol van wifi, de a legtöbb szállodában van...) meg külön jóljön :)
:R

Nos Omnes Una Manet

(#3) Sabre


Sabre
őstag

2011-ben ez a cikk csak valami vicc lehet... invitel, hol tartasz te még csak.. :U

(#4) Elemental válasza ^Bundi^ (#2) üzenetére


Elemental
addikt

Amikor okostelefonról skype-ozol, akkor tulajdonképpen a pc-t váltod ki?
Okostelefonon is olyan a skype, mint 1 pc-n, vagy laptopon, tehát 2 skype kliens között kapcsolat?
Jó, tudom, ha előfizetsz, akkor lehet mást is, de ingyen csak erre jó?

(#5) ^Bundi^ válasza Elemental (#4) üzenetére


^Bundi^
senior tag

igen pont ugyan olyan és ugyan úgy mindent lehet
akár videotelefonálni is tökingyen mobilról :)
igen ha előfizetsz akkor telefonálhatsz vezetékes helyre is vhova ingyen vhova pedig pénzért, de skype már egyre több helyen van cégeknél is így őket is el lehet érni bárhonnan ingyen :)
a mobil pedig mindíg nálam van így bármikor tudok ingyen beszélni bárkivel
igazából erre elég egy minimális 3G előfizetés kb 3000 forintból megvan akinek csak erre kell (nekem ilyen mindenes előfizum van amiben benne van a net is)
külföldre/külföldről kifejezetten ajánlott :)
:R

Nos Omnes Una Manet

(#6) vinibali


vinibali
őstag

az iptv-k botrányosak, ettől sem kell elájulni, mert valaki(k) lát(nak) benne fantáziát :N

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#7) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Valaki segítsen!

Lehet hülyeséget írok de:
Azt miért nem lehet megcsinálni, hogy amelyik okostelefonon van net is és én egy olyan embert szeretnék hívni akinek szintén van net a telefonján, akkor a hívás neten keresztül bonyolódjon le. Tehát konkrétan a netet használnám közvetítő közegnek. Így semmi egyebet nem kellene fizetnem vagy tévedek? Miért nem csinálja ezt mindenki. Az állam lefedné ingyenes Wifivel az országot és mindenki tudna roppant olcsón vagy szinte ingyen beszélni, mobilozni? :D

Nagyon sci-fi a dolog?

(#8) vinibali válasza Mexildos (#7) üzenetére


vinibali
őstag

androidra pl van nagyon szorosan integrált skype :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#9) fgordon válasza Mexildos (#7) üzenetére


fgordon
senior tag

Igen, így van, ez már rég megoldható... :K

USA-ban éppen ezért a mobilgyártók extra pénzt akarnak kérni a Skype-os forgalomért, de még nem valósult meg... mert bevételkiesés nekik, hogy az "olcsó", vagy "korlátlan" internet előfizetésen barbár módon telefonálsz, az helyett, hogy a hagyományos módon tennéd... ;]

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#10) Pero válasza Mexildos (#7) üzenetére


Pero
senior tag

pontosan ezért van h japánban ha jól tudom nem is hoznak forgalomba olyan telefont amiben van wifi mert akkor mindenki kikerülné a szolgáltatók hagyományos módszerét. így okostelefonoból is sokszor oda külön model érkezik.

(#12) Nudlee válasza Sabre (#3) üzenetére


Nudlee
aktív tag

A Tót is rászorul a hugyos körtére :)
Fájdalmas dolog ez a telefonszolgáltatóknak de lassan rákényszerülnek...ők is szeretnének szeletet a tortából.

(#13) Nudlee válasza Mexildos (#7) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Ez már működő dolog, vannak programok PC -re, mobilra, sőt célhardverek sokasága elérhető áron.
A munkahelyemen (mikrovállalkozás) 10-15K -t spórolunk havi szinten a telefonon.

(#14) szab.tam válasza ^Bundi^ (#2) üzenetére


szab.tam
nagyúr

voda mobilweb profim van. (most már zsebnetnek hívják).
havi 500mb, 2k.
a kis görények tiltották a skype beszélgetést. igaz, most olyan telefont használok, amire csak java alapú, csak chat-re alkalams skype-ot tudok telepíteni, de akkor is...
nem tudom, hogy ez változott-e, és feloldották-e már.

ha valaki nem hinné: eredeti leírás, További információk, első sor:
"Az Internetalapú hangátvitel (VoIP) MobilWeb csomagokkal nem lehetséges.
"

tehát nem lehet(ett?) csak úgy mindenhogy, nyakra-főre skype-olgatni telóról, ahogy gondolnád... :((

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15) szab.tam válasza szab.tam (#14) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja, csak egy példát tennék hozzá, mert a szolgáltatók képviselői jogosnak tartják az eljárást: ez olyan, mintha az 50 ft-ért megvett teszkós zacskóval nem mehetnék el a sarki kisközértbe vásárolni. ugye látjuk, milyen nevetséges lenne...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.