Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) koko52


koko52
veterán

A CPU meleg vizét ráviszi a vrm-re? :F :Y Félreértek valamit???

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2) koby11h válasza koko52 (#1) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nyugi, engem öreg motorosként már attól is kiráz a hideg, hogy a gépházban folyadék van :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#3) MPowerPH válasza koby11h (#2) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mert tul oreg motoros vagy....

koko52: A CPU meleg vizet ugy kell elkepzelni, hogy a kimeno es bemeno ag homerseklet kulonbsege maximum 2 fok, de inkabb a fele. Teljesen normalis megoldas, nem most lett feltalalva a monoblock. A VRM egy Hero -nal 90 fok, es ez sajnos normalis. a 35 fokos viz azert eleg szepen megfogja, ha az eloremeno csak 33-34. ;)
Igy tulajdonkeppen megoldotta valik a hazhutes is, mert aktivan innentol nem kell egy komponenset se huteni, es a meleg 90% -a tavozik a vizzel.

En lehet befizetek egy ilyenre az Apex lapomra. :K

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4) imibogyo válasza koko52 (#1) üzenetére


imibogyo
veterán

Nincs ebben semmi. Nekem is volt monoblock-om ITX-en és volt teljesen egy körön is vízhűtés (CPU+VRM+VGA) és ott sem jelentett ez gondot egyáltalán, pedig i7+GTX680 volt a két legforróbb komponens.

Egy hasraütve 2-5 fokkal alacsonyabb lehet a vízhőfok körönként a nagyobb komponenseket külön körökre téve, és mondjuk 5-10 fokkal a komponensek maghőmérséklete is, de összességében (és komoly tuning nélkül) majdhogynem mindegy, hogy most egy VGA 50, vagy 70 fokon, vagy egy CPU 50, vagy 60 fokon megy.

A Swiftech (vízhűtéseket gyártanak) cég csinált erről egy átfogó tesztet. És abban is az látszik, hogy lényegében mindegy, hogy min és hány komponensen megy végig a víz (természetesen észszerű határokon belül, SLI-nél pl. már jobb egy kicsit a dual-loop) alig van különbség a hőfokokban. Sőt sok esetben az egy körös rendszerben alacsonyabbak a hőfokok. Két pumpával pedig az egykörös rendszer még megbízhatóbb is a redundancia miatt. Persze sokan a látvány miatt építenek két kört, ott nincs miről beszélni... ;)

(#5) Weareus válasza koby11h (#2) üzenetére


Weareus
addikt

Ugyan kérem...
[link]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#6) koby11h válasza Weareus (#5) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ühüm, nem tudom a B85M-G-m mit szólna hozzá :) Inkább tartsuk szárazon!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#7) imibogyo válasza koby11h (#6) üzenetére


imibogyo
veterán

Egyértelmű, hogy még sohasem vizeztél számítógépet, de úgy látszik, hogy még csak egy komolyabb cikket sem olvastál el a témában ami vízhűtéssel foglalkozna, mégis terjeszted a negatív előítéleteidet a témával kapcsolatban. :B

Megfelelő hűtőfolyadékot használva (ioncserélt viz + fagyálló, vagy gyári hűtőfolyadék) nagyon minimális a rövid-zár esélye. Én vagy 8-10 gépet vizeztem már életem során részben és egészben, mindegyik épített víz volt és nem AIO (most mondjuk én is léghűtést használok, ráadásul fél-passzívan, de ez most mindegy) és volt egy-kettő amelyiket sikeresen el is áztattam, de még egyszer sem nem történt semmi említésre méltó dolog a vízhűtéssel kapcsolatban. Nem azt mondom, hogy "ezazzz folyassuk teli az egész gépet, úgy sem lehet semmi baja", de azért kontrollált körülmények között (értsd a feltöltés ideje alatt és utána mondjuk egy fél órát áramtalanítva hagyod a gépet, miközben a szivattyút járatod, majd a gépet bekapcsolva is figyelsz az első fél-egy órában, hogy szivárog-e valahol) nagyon-nagyon kicsi az esélye a műszaki hibának... ;)

(#8) koby11h válasza imibogyo (#7) üzenetére


koby11h
aktív tag

Láttam már, össze még nem raktam csak használtam, előnyeit ismerem, nem terjesztek negatív előítéleteket :) Pusztán csak zsigerből irtózom tőle, mert én már láttam működő gépben vizet - volt ahol szándékosan, megfigyelés céljából - volt ahol így hozta az élet. Nem egy élmény.
Maradok a léghűtésnél, amire kell bőven elég. A vízhűtés jó, jól összerakva biztonságos, de rizikófaktor. Ennyi.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9) imibogyo válasza koby11h (#8) üzenetére


imibogyo
veterán

Egyéni preferenciaként OK, de azért akkor sem ördögtől való dolog ez. Ioncserélt vízzel, vagy gyári folyadékkal pedig még egy eláztatott gép sem feltétlenül a világvége. Nekem pl. a CPU-ba menő cső durrant szét, mindent beterítve a lötyi. Egy alapos szárítás és csőcsere után még kb. 2 évig használtam tovább ugyanazt a konfigot. :DDD

(#10) #16939776


#16939776
törölt tag

Plexi/akril tető vékony, rövid menetekkel a cold plate felöl jövő csavaroknak, aminek két réteg tömítést össze kell szorítania?!

Igényesen ki lett gondolva.

(#11) koby11h válasza imibogyo (#9) üzenetére


koby11h
aktív tag

Igen, kinek a pap, kinek a papné... amit én láttam az konkrét víz volt, vagy tea, sör, beázás

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#12) koko52 válasza koby11h (#11) üzenetére


koko52
veterán

[link]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#13) koby11h válasza koko52 (#12) üzenetére


koby11h
aktív tag

Az én ASUS B85M-G-mel is bevállalnád? Nem hiszem.
Mint írtam semmi bajom vele, csak "Olyan mint a zsiráf, szép-szép, de otthonra nem kéne". Magánvélemény.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#14) koko52 válasza koby11h (#13) üzenetére


koko52
veterán

A tiéddel igen :DDD

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#15) koby11h válasza koko52 (#14) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ez korrekt válasz volt, tetszik :) A többit pedig szerintem túlragoztuk.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.