Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) orbano


orbano
félisten

kíváncsi vagyok azért, hogy a 780-hoz hogyan viszonyul. úgy látszik nem difat abszolút fogyasztási adatokat írni, akkor kiderülne, hogy nagy hanta az egész...

A vér nem válik VAZZE!™

(#2) Hani


Hani
aktív tag

3G? GPS? GSM?

Mintha nem is alaplapról lenne szó. Mi történt, elfogyott az összes 3 betűs rövidítés?

(#3) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Micro ATX hez képest klassz! :K

...

(#4) Bluegene válasza orbano (#1) üzenetére


Bluegene
addikt

igen, de az ember 80%-ban alapon használja a gépét(netezés, filmnézés)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#5) Yutani


Yutani
nagyúr

De hiszen ez a lap barna! Nem zöld! :DDD

#tarcsad

(#6) P00By válasza Yutani (#5) üzenetére


P00By
nagyúr

Tökéletes megfigyelés! :D

A leírtak alapján tetszik a lap, majd tesztekből kiderül ezek hogyan jelentkeznek a fogyasztásban.

(#7) cucka válasza Yutani (#5) üzenetére


cucka
addikt

Nekem is ez ugrott be elsőre, a már-már túlzásba vitt tech bullshit helyett sokkal látványosabb lenne..

Emlékszem, amikor az nforce2-es lapok futottak, azért vettem Epox lapot, mert szép zöld volt, az ugyanolyan tudású Asus meg ilyen fosszínű.. :)

(#8) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

na végre matx meg túlhajtás bár a 95 w-ot nem értem mert a mostani matx-es lapomba is belemegy 95W-osnál nagyobb
árat tud valaki?

(#9) shtml válasza Bluegene (#4) üzenetére


shtml
őstag

Ja-ja, főleg akkor, ha - mint nálam - éjjel-nappal megy a gép. Ilyenkor meg CrystalCPUID oszt jó napot.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#10) Celtic válasza angyalpc2 (#8) üzenetére


Celtic
tag

Csakhogy a mostani mATX-es lapot valsz. nem ilyen energiagazdálkodásra lett tervezve.
Az ár pedig egyelőre szinte mindegy, a dodó<>HUF miatt részben, de leginkább azért, mert az idén biztosan nem kerül forgalomba Európában (gyártóközeli forrás, hehe).

[ Szerkesztve ]

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#11) craine12 válasza Hani (#2) üzenetére


craine12
tag

Nekem is az jutott eszembe, miért nem a mobilarena.hu-n van kint :D

No woman. No cry. No kidding.

(#12) as_Rock válasza Celtic (#10) üzenetére


as_Rock
őstag

Ilyen dollár árak mellett szerintem se fogunk bevásárolni belőle:(

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#13) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem rossz, de ebben a szegmensben nem hiszem, hogy megszorongatna egy 780G-t. Várjuk a tesztet! :)

(#14) Celtic válasza ^Clown (#13) üzenetére


Celtic
tag

Egyelőre a G31-es tesó lesz elérhető (G31MG-S), kb. 1 hét múlva.

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#15) szki válasza ^Clown (#13) üzenetére


szki
őstag

Nem hiszem, hogy a zöld Intel G45 megszorongatná az AMD 780G-t a piacon.
Amúgy a GigaByte-nál mATX 780G alaplap már 140w-os procikat is kezel. 780G-nél csak az a baj, hogy AMD proci megy bele!

(#16) shtml válasza szki (#15) üzenetére


shtml
őstag

Kis ügyességgel biztos bele lehetne passzírozni egy 775-öst is. :DDD

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#17) X@b3e


X@b3e
addikt

Azért kíváncsi leszek az eredményeire, mert akárhogyis 780G van kikiáltva jelenleg a HTPC császárnak (én is ezt használom), de az integráltja 1080i-nél kevéske, kétmagos cpu mellett is.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#18) D.Orion


D.Orion
veterán

Tetszetős lap. Leginkább a puritánul egyszerűnek tűnő bordázat fogott meg. Meg persze a képességek. :) Furi a képen, hogy az egy szem PS2-es port kívül ül és mégis lila, ez ugye a billentyűzet csatija. Érdekes. :U

(#19) orbano válasza Bluegene (#4) üzenetére


orbano
félisten

pontosan ezért lenne fontos, hogy ehhez mérten a fogyasztás is legalább ennyivel legyen alacsonyabb a maximálisnál, ami egy ilyen gépezet esetében elvárás szerint is alacsony kéne legyen

A vér nem válik VAZZE!™

(#20) Bluegene válasza orbano (#19) üzenetére


Bluegene
addikt

igen de a maximális fogyasztást nagyon nehéz leszorítani, hisz egy adott chipset vagy CPU vagy GPU-nak adott a fogyasztása tehát nem változtatható

ezért csak az Idle fogyasztást tudják leszorítani(amikor nem kell a teljesítmény), ha a maximálisat akarnák lecsökkenteni azt órajelcsökkentéssel lehetne, ami a teljesítmény rovására menne

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#21) waverider


waverider
senior tag

remélhetőleg az asztali gépekbe kerülő lapokon lévő 4500-as Intel vezérlő nem lesz olyan kritikán aluli mint a notebookokba szerelt...

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#22) Depression válasza Hani (#2) üzenetére


Depression
veterán

Nekem is ez volt az első benyomásom, vissza is kellett olvasnom, honnan is jött oda a 3G.
Az hagyján, hogy a lapot megvesszük, de ahhoz, hogy a lapot ki is tudjuk rendesen használni, kellesz oda az a táp is. Aki pedig ilyenekkel foglalkozik, az nem biztos, hogy szívesen lecserélné a márkás, nagy hatásfokú tápját, egy olyanra, amiről eddig semmi infó nincs.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#23) orbano válasza Bluegene (#20) üzenetére


orbano
félisten

ettől függetlenül kiírhatnák a fogyasztási adatokat, pl hogy üresjáratban mennyit fogyaszt az alaplap, illetve mireszámíthatunk teljes terhelésen. nem hinném hogy az átlag júzer majd nekiáll inteles tech sheeteket keresgélni az interneten...

A vér nem válik VAZZE!™

(#24) arty válasza X@b3e (#17) üzenetére


arty
veterán

1080i?? interlace mpeg2/4-t nézel? milyen kodekkel? deinterlaceled is? milyen algoritmussal?
netán olyannal, ami NEM HASZNÁLJA az integrált VGA-t?

természetesen az 1080p vc1/h264 videok (bluray/mkv) tökéletesen mennek, az integrált vga erejét használva 800mhz cpu mellett is ... (legalábbis a "követelményeknek" megfelelő h.264/vc1)

viszont arra kiváncsi lennék, h ez a 4500as mégis milyen videokat és milyen kodekekkel gyorsit?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.