Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _flamer


_flamer
aktív tag

Kíváncsi leszek..

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#2) Ixion77


Ixion77
őstag

Valaki korrektúrázza a vesszőhasználatot, mert ez így elég nehezen olvasható.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#3) Dr V


Dr V
őstag

S21 Ultra 2k@120Hz tud pletykák szerint, szóval az új exynos nem biztos, hogy annyira jó lesz a snapi 875-höz képest, mint ahogy ígérik.

(#4) joey04 válasza Dr V (#3) üzenetére


joey04
titán

az is beszédes, hogy a vivonál az x60 családnál a pro verzióba kerül a 875, a simába meg ez...

[ Szerkesztve ]

(#5) novinyul válasza Dr V (#3) üzenetére


novinyul
veterán

De ez nem is a legerősebb lapka a Samsung részéről :N Ahhoz képest meg brutál erős lett(865+ szint)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#6) #24536576 válasza joey04 (#4) üzenetére


#24536576
törölt tag

Szerinted ez fog az S21be kerülni? Gyengébb lapka, mint egy Vivoba? 🤔

[ Szerkesztve ]

(#7) jacis válasza novinyul (#5) üzenetére


jacis
nagyúr

+1

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#8) joey04 válasza #24536576 (#6) üzenetére


joey04
titán

én nem hiszek semmit, a hármas kommentre reagáltam.

(#9) Rinocerosz


Rinocerosz
senior tag

Én azt olvastam, hogy ezt az Exynos 1080-at a Samsung többnyire Kínának készíti. Azon belül is a Vivo és az Oppo-nak.
Az s21-ben az Exynos 2100 fog talán döcögni ami jóval erősebb és talán az energia fogyasztása is kb. megegyezik a Snapdragonos vetélytársáéval.

(#10) #10949376


#10949376
törölt tag

Ha nem is lesz erősebb mint a snapi,legalább a melegedést meg a energia fogyasztást oldják meg ez a legfontosabb! ne az legyen az elsődleges hogy mennyit gurit egy tesztprogramban.

(#11) doooo


doooo
veterán

Tekintve, hogy ez nem is a csúcs SoC, elég alaposan odaver.

(#12) Sn00k válasza doooo (#11) üzenetére


Sn00k
veterán

Remelem a kov. SoC ami debutal az s21be utos lesz a samunak. Foleg mert mar reg nem volt samu telom es tervezem mar egy ideje. Lehet addig benevezek egy s20 FE re csak meg azt nem tudom snapis vagy exynost merjek-e bevallalni...

3njoy the Lif3

(#13) doooo válasza Sn00k (#12) üzenetére


doooo
veterán

Már ez is nagyon ütős, nem hiszem, hogy gond lesz vele (őszintén remélem is, mivel szívesen beneveznék majd egy... S21 Ultrára mondjuk). Az újgenerációs ARM magok sokat segítenek majd, hogy ne legyenek olyan esetleges kellemetlenségek, mint a 990 esetén.

(#14) Dare2Live válasza doooo (#11) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ebből a szempoból jelenlegi exynossal se volt nagy gond. A teljesítmény beli gondok is azért voltak mert zabált, melegedett, throtlngolt, aksi merült mint a fejsze.

És amikor 400-500kba került az S20 egy fele annyiba kerülő S10 Lite meg agyonveri teljesítménybe, aksiba az gáz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#15) Juhaszatti válasza Dare2Live (#14) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"zabált, melegedett, throtlngolt"

Ezért kerültek ki belőle a mostani szériától a Mongoose magok.

(#16) k-adi válasza Juhaszatti (#15) üzenetére


k-adi
nagyúr

hallelujah

(#17) Joachim21


Joachim21
senior tag

Az a baj, a snapdragona TSMCvel jóval előrébb tart gyártástechnológiában. A Samsung 8nm-e sűrűségben inkább egy 10nmes node-nak felel meg, még halfnodenak is nehezen tekinthető.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#18) novinyul válasza Joachim21 (#17) üzenetére


novinyul
veterán

Ez is 5nm gyártott lapka, ráadásul végre tisztán Arm magokkal. A Snapdragon előnye a GPU-l jön ki, Exynos, Kirin nem integrált GPU-l van, így az illesztett Mali GPU nem elég hatékony.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#19) Dare2Live válasza novinyul (#18) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Meg kell várni milyen a Samung féle "5nm". Simán lehet, hogy csak nevében 5nm, teljelsítmény vagy fogyasztásban le van maradva.

Snapdragon előnye a GPU és modem. Az elöbbi játékokban sokat számít utobbi pl északai merülésben. A 875 CPUban 4+3+1 kialakításban a +1 az egy X1 core ami +30%al gyorsabb a sima A78nál.

Gondolom Samsungnál 1080 mellé jönni fog egy 1090, 1080 a 980at váltja az 1090 meg a 990et. És az 1090 4+3+1es kialakítással jön így CPUban ha Samsung 5nm hasonlóan jó mint TSMC 5nm nem lesz nagy difi. GPU/modem vonalon nagy csodát nem várok exynos továbbra is max szintetikus tesztekben, fogyasztást nem vizsgálva... éri be. Illetve majd 2022ben lehet akkortól jöhet legkorábban az AMD féle GPU Exynosba.

kicsit csapongó lett.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#20) Dare2Live válasza Dare2Live (#19) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Még vmi az AV1 jutott eszembe ami fontos. 1080 még nem támogatja, elvileg/remélem 875/1090 már fogja. Nemsokára kiderül.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#21) dilajoska1 válasza Dare2Live (#20) üzenetére


dilajoska1
őstag

Nekem Snapdragon 855-nél az Aida írja hogy elvileg van AV1 kodek.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#22) Dare2Live válasza dilajoska1 (#21) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hmm... meglepne 855nél még nem is volt véglegesítve AV1. Sztem ez SWs támogatás lesz.

AV1 de facto standard vagy lesz yt, chorme, firefox, fb, netflix, apple... miatt. Ha van dedikált HWs támogatás az adott SOCban töredékét fogja fogyasztani lejátszás közben.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#23) dilajoska1 válasza Dare2Live (#22) üzenetére


dilajoska1
őstag

Igen lehetséges hogy ez SW.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#24) aprokaroka87 válasza dilajoska1 (#21) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az én Redmi note 7-em is megkapta az AV1 support-ot, Android 10 frissítés-el, mivel ónnantól van Natív támogatás.

Természetesen SW decoding-al müködik.
Mivel a Snapi 660 eleve koros SOC.

Ahogy néztem olyan FHD-ig nincs is gondja vele nagyon.

De az alábbi progi elvileg pontosabb képet ad a dolgokról.

link

(#25) dilajoska1 válasza aprokaroka87 (#24) üzenetére


dilajoska1
őstag

Hát igen ez így elég gyenge.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#26) aprokaroka87 válasza dilajoska1 (#25) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mármint mi a gyenge?

(#27) dilajoska1 válasza aprokaroka87 (#26) üzenetére


dilajoska1
őstag

A bitrate és a Youtube felbontás.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#28) aprokaroka87 válasza dilajoska1 (#27) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk az elég valószínű hogy nem valós dolog.

Ezen az oldalon van pár teszt videó, igaz nem youtube, de nagyjából képet kaphatsz arról hogy mi a helyzet.

link

Meg tudomásom szerint YouTube esetén még telefonra nincs is normális support AV1-re, Browser támogatás se nagyon van, max Bromite browser esetén.
Ott YouTube asztali verziója esetén be lehet állítani hogy használja az AV1 -et, úgy mint normál pc-n.
Chrome esetén én eddig még nem láttam ilyet.

Amikor probálgattam, akkor úgy nagyjából a 720/1080p ment úgy nagyjából, de láthatóan küzdött vele, jobban mint a letöltött teszt videóval.

[ Szerkesztve ]

(#29) dilajoska1 válasza aprokaroka87 (#28) üzenetére


dilajoska1
őstag

Néztem a letöltött videót, ott 1080p-t viszi viszon hang nincs. Érdeked hogy az MX Player HW és SW decodinggal is lejátsza. Gondolom a HW-nél is SW-t használ.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#30) aprokaroka87 válasza dilajoska1 (#29) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehet én emlékszem rosszul, de mint ha hangsáv nem is lenne a videón.

Igen, Android szintű rendszer kódek, ami gondolom valami trükk álltal lesz " hardveres " :)

[ Szerkesztve ]

(#31) dilajoska1 válasza aprokaroka87 (#30) üzenetére


dilajoska1
őstag

Néztem a youtube videókat is. Ott valamelyik 1080p-s videót normálisan játsza, valamelyik pedig néha megakad. Gondolom bitrate fuggő. 720p viszont jó.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#32) aprokaroka87 válasza dilajoska1 (#31) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Sanszos.
De egyenlőre szerintem normális hardveres gyorsításig csak ilyen negyed / fél megoldás az AV1 dolog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.