Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Tikakukac válasza mrhitoshi (#50) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem az adatok valódiságára voltam kíváncsi vagy akartam firtatni, esetleg kilyukadni arra ki mennyire X-akták rajongó, hanem, hogy annyira ki lett emelve az amerikai. Mert a magyar jobb lenne? Vagy miért fontos az milyen a nemzetisége? Engem ez érdekelne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#52) mrhitoshi válasza Tikakukac (#51) üzenetére


mrhitoshi
veterán

A Fórumtárs kommentjének nem ez volt a lényege, hanem hogy nem áll rendelkezésre konkrét adat, hogy mire használják, és a Prof sem tudja. Ennek ellenére is bizonyosan kijelenti, hogy még sem használják a 80%-át a gépnek. Márpedig ezt akkor hisszük el, ha konkrétan bizonyítani is tudja. Ezek után, ki-ki hogyan válaszol a miértekre és a hogyanokra magánvélemény.

[ Szerkesztve ]

PS4

(#53) dabadab válasza NandoXXL (#47) üzenetére


dabadab
titán

Persze, hiszen ismert profoknak ez szokasa, hogy segget csinaljanak a szajukbol.

DRM is theft

(#54) Tikakukac válasza mrhitoshi (#52) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nem ez volt a lényege akkor biztosan megszaladt a caps kicsit. Hát biztos így volt.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#55) mrhitoshi válasza Tikakukac (#54) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Ja bocs, ezt nem láttam. :R Így más a dolog.

(#53) dabadab: Azért bizonyítani nem lenne nehéz, ha ezt így kijelenti, de mégsem találtam semmit ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

PS4

(#56) #65675776 válasza mrhitoshi (#55) üzenetére


#65675776
törölt tag

Gondolod, hogy a kínaiak csak úgy adnak bárkinek futásidőt azon a gépen? Mert máshogy nem lehetne egyértelműen bizonyítani.

(#57) mrhitoshi válasza #65675776 (#56) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Akkor nincs miről beszélni. Lehet ki van használva, csak nem adják tudomásra, vagy lehet nincs kihasználva.

[ Szerkesztve ]

PS4

(#58) ukornel válasza Ivy.4.Ever (#48) üzenetére


ukornel
aktív tag

"Szerintetek a profot melyik cég szponzorálja?
Ööö a... Zintel?
"

Nem sok teteje van annak, hogy egy cég olyan kijelentéseket szponzoráljon, ami az általa gyártott, és a piacra nagy csinnadrattával bevezetett, szépreményű terméket bemószerol, kvázi használhatatlannak tüntet föl...

[ Szerkesztve ]

(#59) zozoo83 válasza BazsiBazsi (#24) üzenetére


zozoo83
tag

A jegyzettömb röccenés mentes futtatásához. :D

(#60) Auratech


Auratech
őstag

Arra várnak, hogy az AI-t valaki megcsinálja és utána ráeresztik a nagy tűzfal kontrollt. Csak még nem tud rendesen kínaiul...

Auratech Field Recording

(#61) DonElvis válasza mrhitoshi (#57) üzenetére


DonElvis
tag

Én is furcsállanám, ha egy amerikainak pontos információja lenne egy kínai szuperszámítógép leterheltségéről. Ha jól tudom, USA és Kína között manapság nem teljesen felhőtlen a viszony.

Auratechnek is igaza lehet, a Nagy Tűzfal eléggé erőforrásigény dolog, nem is beszélve a komment és blog monitorozásról, tranzakciókövetésekről, stb. Van ott feladat bőven...

Ami nem számít, az nem érdekel

(#62) Balu972 válasza zozoo83 (#59) üzenetére


Balu972
aktív tag

zozoo83 :DDD :DDD :DDD

De tényleg mi az ördögre jó egy ilyen masina? Elhiszem, hogy renderre semmi sem elég, de mit számolgatnak? Eszembe jut az a régi vicc, amikor hárman felvételiznek: nagyon protekciós: mikor volt a második világháború? - öööö, az első után? - fel van véve
kicsit protekciós: mikor volt a második világháború? - valamikor a 30-as és 60-as évek között. - mhm, hányan haltak meg benne? - hát elég sokan - fel van véve
protekció nélküli: mikor volt a második világháború? - 1939. szeptember 1-től 1945. szeptember 2-ig.
hányan haltak meg benne? - 72 771 500-n, ebből 25 273 700 katonai, 47 497 800 civil
- mhm, név szerint?
:)

Na erre például pont jó lehet. :U

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#63) ukornel válasza Balu972 (#62) üzenetére


ukornel
aktív tag

"De tényleg mi az ördögre jó egy ilyen masina? Elhiszem, hogy renderre semmi sem elég, de mit számolgatnak?"

A iparban, a fizikában és a matematikában vannak olyan feladatok, amikre nincs az számítási kapacitás és memória, amit ne tudnának fölhasználni. Gondolok itt nagyméretű hálón végzett végeselemes szimulációkra, Monte-Carlo szimulációkra, óriási fában végzett keresésre, bonyolult csatolt differenciálegyenletek megoldására, nagyméretű hálózatok, vagy igen nagy mennyiségű adat elemzésére.
Ez a gyakorlatban geológiai (olaj, földgáz, érc) kutatást, nagyléptékű, hosszútávú időjárás előrejelzést, anyagszerkezet kutatást, molekulakutatást, nukleáris fegyver szimulációt (a robbantásos tesztek tilalma ugye...), kvantummechanikai részecskeszimulációt (szuperanyagok, gyógyszerek fejlesztése), fontos (néha kevésbé fontos) matematikai problémák eldöntését (néha akár tételek bizonyítását is!), géntérképezést, big data elemzést jelenthet. Meg akár még sok mindent, amit kifelejtettem.

[ Szerkesztve ]

(#64) Balu972 válasza ukornel (#63) üzenetére


Balu972
aktív tag

na így már világos, köszi :DDD

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#65) Snoop-y válasza Tigerclaw (#42) üzenetére


Snoop-y
veterán

Idojaras modellezes mellett pl az egyik szuperszamitogepet az urszemet "nyilvantartasra" hasznaljak ezzel elkerulve a baleseteket -----> pl egyik urhajos kesztyuje amit elvesztett ha eltalalt volna egy muholdat az olyan lett volna mintha bombat robbantottal volna rajta.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#66) tecsu válasza Snoop-y (#65) üzenetére


tecsu
addikt

LOL Azért az űrhajósok nem szokták elveszíteni a kesztyűt, kicsit bajban lennének nélküle. :-D

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#67) ukornel válasza tecsu (#66) üzenetére


ukornel
aktív tag

Tényleg furcsa, de Edward Higgins White csakugyan elhagyott egy kesztyűt egy űrsétán. Lásd még ezen a listán a 3. helyen :)
Ez egy hőszigetelő kesztyű volt, ettől még nem szökött el a nyomás a szkafanderből a csuklórésznél.

[ Szerkesztve ]

(#68) tecsu válasza ukornel (#67) üzenetére


tecsu
addikt

Ez érdekes. Köszi.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#69) DithenS


DithenS
senior tag

Modellezni is szoktak ezekkel,úgy tudom hogy az univerzumban is a sötét anyagra egy szuperszámítógépen jöttek rá,mikor modellezték a galaxisokat és a gravitációt akkor a modellező progiba azt ütötték be hogy a galaxis közepén van egy nagy fekete lyuk ami ugye egyben tartja az egész galaxist tehát a tejútrendszert is csak hogy nem tartotta egyben a galaxist ezért szétteset.Ekkor jött a sötét anyag ötlete és így már egyben maradt az egész.
Szóval a lényeg hogy sok mindenre jók ezek a számítógépek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.