Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) leslien


leslien
nagyúr

hogy ne legyen régió és régió között jelentős eltérés, bár néha azért előfordul.

bár azt nem értem ( vagyis igen) ,h saját szemetüket miért nem lehet otthon szétszórni?! ;]

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#2) Juhaszatti válasza leslien (#1) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Mert oda más szemetét szórják. ;]

(#3) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Soc rulett reloaded

(#4) joey04


joey04
titán

már mindegy, amióta a qualcomm is problémás.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) janeszgol


janeszgol
félisten

Kivancsian varom a tesztet, abbol is a hardveres reszt.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#6) Aryon87


Aryon87
félisten

Máskülönben a Samsung igyekszik a kétféle mobilchip teljesítményét egymáshoz igazítani, hogy ne legyen régió és régió között jelentős eltérés, bár néha azért előfordul.

Ne akarja ezt. Ha mindenhova tud snapdragont kuldeni, ne EU kapja mar a selejtet. Tartsak meg maguknak.
Ez csak akkor valosulna meg ha nem rohannanak az emberek a fszerdobe s egybol elorendelgetunk..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#7) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Én valahogy ezt nem tudom megérteni. Ahonnan származik a telefon és a soc fejlesztése ott Snapdragon soc-al fogják forgalmazni. Nem pont ott kéne forgalmazni ami "saját" feljelsztésű soc-al jön?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#8) szabi__memo válasza dilajoska1 (#7) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

De ott se szeretik ha szart kapnak

(#9) dilajoska1 válasza szabi__memo (#8) üzenetére


dilajoska1
őstag

Hát ez az! Akkor ezekszerint jöhet akárhány Exynos soc a Samsung tudja hogy mindig probléma lesz vele.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#10) joey04 válasza szabi__memo (#8) üzenetére


joey04
titán

pedig most az lesz. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) dilajoska1 válasza joey04 (#10) üzenetére


dilajoska1
őstag

Snapdragonos verzióval már vannak benchmark tesztek és ahogy láttam annyira nem volt vészes a melegedés. Viszont kevesebb pontszámot dob mint pl. az új Snapis Motorola ezért lehetséges hogy visszavettek egy kicsit a soc teljesítményéből.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#12) doooo


doooo
veterán

Enyhén szólva is elég foghíjas a lista (na meg országokat "régiónak" nevezni... :U). Eddig egyébként, még tegnap is, a szokásos EMEA-régiónak jósolták az Exynost (Európa, Afrika, Közel-Kelet).

(#13) joey04 válasza dilajoska1 (#11) üzenetére


joey04
titán

ha visszavették lehet jó, de szerintem idén semmi hátránya nem lesz az exynos verziónak, sőt...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) leslien válasza joey04 (#13) üzenetére


leslien
nagyúr

akkor idén is eljátsszák otthon a hattyú halálát.?!

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#15) BaKi001


BaKi001
újonc

Elég komoly szériának tűnik a Samsung Galaxy S22 család, viszont akadnak érdekességek. Az anyaghasználatról talán elmondható, hogy előrelépés a két olcsóbb variáns esetében. Az akku kapacitása az S22-nél lehet, bogy kicsit túlságosan visszafogott, bár ez talán betudható ösztönzésnek a drágább modellek vásárlása érdekében. Az SoC-k valószínűleg nem térnek majd el teljesítményben szignifikánsan, de érdekes, bogy a hazai piacon, Dél-Koreában is a Snapdragon szett kerül bevetésre. Összességében talán nem olyan nagy az előrelépés az előző szériához képest, és nyilván szubjektív az ár is, de napjainkban mondhatni eléggé elszálltak az okostelefonok árai a chiphiány ellenére is.

(#16) LosBlancosRM válasza Aryon87 (#6) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Itt ezt mondod, aztán mész megvenni. :D

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#17) #98501120


#98501120
törölt tag

Mi a szar ez a visszatérő szar? Gondolom az ultragáz, ha fogalmam sincs, hogy a 3 éves sima Note 10-emben milyen processzor és mennyi ram van (nyilván a fos Exynos a proci)? :D Csak simán élem az életem, nézek videót, fotózok, videózok, néha játszom. Használom még a Skype-ot, Teams-et, Webex-et. LR-ben szoktam fotókat is szerkeszteni. Nem tudom mennyi a képernyőidőm, sosem volt akksi lemerülés parám (vettem plusz egy kábelt az autómba és ha úgy van nagy néha bedugom, hjujj), sosem melegedett a telefon és 3 év után sem lassult rajta semmi. Nem tudom, hogy hanyas Android fut rajta, mikor szólt a telefon akkor frissítettem.

Valószínűleg ősszel/télen veszem meg a 22 ultrat (hiszen az egy Note csak máshogy hívják már), hacsak nem lesz a Flip annyival jobb, mint a mostani, hogy megkívánjam. De ha így haladunk tovább, akkor lehet, hogy jövő tavaszig is húzza a Note10 és akkor megvárom a 23-at vagy a Flip5-öt, hisz gyakorlatilag annyi előnyöm lenne csak a cseréből, hogy a 22 jobb fotókat lő, az meg nem létkérdés, mivel többnyire milc-el fótózom.

Le kellene már venni azt a kurva kordnadrágot, csaxólok...

(#18) Noukoum válasza #98501120 (#17) üzenetére


Noukoum
veterán

Mások vagyunk. Van akinek semmi nem jó, mindig panaszkodni fog.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#19) Aryon87 válasza LosBlancosRM (#16) üzenetére


Aryon87
félisten

Egyelore nem. Es ha nem lesz Snapis, akkor kenytelen vagyok megvenni. Bar sztem mas teloesz elobb mint ez az ar miatt.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#20) etnies


etnies
senior tag

Sokadik cikket és kommentet látom ebben a témában és nem értem.
Vagy is értem, mindenki szeretné a jobbat, a jobb minőséget.

De!

Volt már olyan valakinek, hogy megakadt egy flagship? Amikor érezte, hogy neki az Exynos vagy a Snapdragon által nyújtott 0.1%-os eltérés hiányzott az életéből?

Komolyan.

Én előrendeltem egy S22+ és egyáltalán nem érdekel, hogy mi van a dobozban. Működni fog, ha nem akkor pedig visszaküldöm. Ennyi. Minek aggódjak ezen?

17MedveBP Pontosan!

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#21) k-adi válasza etnies (#20) üzenetére


k-adi
nagyúr

ja kicsit vihar a biliben kategória.. kétlem hogy napi használat közben akadna, nagy gond lenne.. nyilván aki power user annak sose jó semmi és nyafogni fog

(#22) joey04 válasza etnies (#20) üzenetére


joey04
titán

Volt már olyan valakinek, hogy megakadt egy flagship? Amikor érezte, hogy neki az Exynos vagy a Snapdragon által nyújtott 0.1%-os eltérés hiányzott az életéből?

Eddig sem ez volt a gond. Pár éve XDA-n is többet írtak miért van több micro lag exynoson, ami elcseszi a felhazsnálói élményt, ez talán már nincs. A mostani időkben meg az volt a szopás, hogy jobban megeledett, többet fogyasztott, hamarabb merült. Persze, lehet így is elég ideig bírta, de akkor vett volna az ember olcsóbb készüléket ha az is elég ennyi erővel. De már nincs ilyen gond szerencsére, a qualcomm is ezekkel küzd. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) DS39


DS39
nagyúr

Inkább csak bassza az emberek csőrét, hogy miért?
Ha veszel egy iPhone-t, abban ugyanaz a SoC van, az egész világon.
A Samsung miért nem tud felnőni ehhez, és tényleg prémium gyártói hozzáállást tanúsítani? (Nekik ez kimerül abban, hogy ők is kiveszik a töltőt a dobozból.)

[ Szerkesztve ]

(#24) bayarena válasza DS39 (#23) üzenetére


bayarena
aktív tag

Az emberek 0,001%-nak csoret. = Who cares?

(#25) k-adi válasza DS39 (#23) üzenetére


k-adi
nagyúr

chip-készlethiány miatt van ez? lehet túl sok samu phone-t akarnak kitolni a világba de nincs annyi snapi

(#26) rigoberto


rigoberto
őstag

Valakit még izgat ez az uncsi széria?

(#27) Juhaszatti válasza rigoberto (#26) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Így hogy a kínálat további része jellemzően még uncsibb, igen. A OnePlusok elszürkültek, a testvérbrandjei pedig sosem voltak igazán izgalmasak, a Xiaomik ennél is sokkal unalmasabbak és érdektelenebbek, a Huaweiek és LG-k elhullottak, a "Nokia" meg a Sony vergődik, a HTC tetszhalott. Aztán persze ott van az Apple, ami a felhasználók háromnegyedének különböző okokból kifolyólag, de már több mint 1 évtizede nem alternatíva.
Szóval a mennyiségi dömping ellenére eléggé pang a piac, főleg az utóbbi 1-2 évben.

(#28) szabi__memo válasza Juhaszatti (#27) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mindegyik androidos márka döglődik, iPhone fut fel

(#29) BusinessGuy válasza etnies (#20) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

A legtöbb rinyáló anélkül hisztizok hogy fogta volna a kezében a két telefont. Persze voltak exynos-ból is gyengébben sikerült szériák ahogy voltak snapdragonból is. Az S20 szériánál valóban komolyabb különbségek merültek fel minden téren de az s21 széria gyakorlatilag nüansznyi különbségeket ad hol az exynos hol a snap javára.
Tipikus divathiszti, minden létező samsung S széria alatt előkerülnek a rinyátorok, de szóra sem érdemesek.

(#30) Razzul válasza BusinessGuy (#29) üzenetére


Razzul
senior tag

A legtöbb rinyáló szerintem azért rinyál, mert egy flagship telefont akarnak eladni egy flagshipnek mondott, de teljesítményben már koránt sem csúcshardver szinten teljesítő chippel. Az Exynos 2200 és a Snapdragon 8gen1 között pedig nem 0.1% különbség van, hanem 6-7%. A többi gyártó lapkáiról már nem is beszélve.

Az S21 széria esetén tényleg nem volt nagy különbség és valószínűleg az S22 esetén se lesz, mert már mindkettő SoC melegszik mint a frász. :DDD

Stat crux dum volvitur orbis

(#31) Alfred88 válasza etnies (#20) üzenetére


Alfred88
tag

Én jelentkezek... Galaxy s20fe sima rádió hallgatás net kikapcsolva 42fok ..haza érek felraktam töltőre , ki mentem rágyújtani , jövök vissza és a kijelzőt szépen ki nyomta az aksi a helyéről..láttam a sim tálcát konkrétan..

(#32) #95462144 válasza Alfred88 (#31) üzenetére


#95462144
törölt tag

Képed van róla? Kíváncsivá tettél. Ilyet még nem olvastam róla. Akkor az Snapis verzió volt, tudtommal az Exynososban nincs rádió. :)

(#33) Alfred88 válasza #95462144 (#32) üzenetére


Alfred88
tag

Igen 4gs :) nem mostanában volt , akkor az edigital adott cserébe egy i11et :)

[ Szerkesztve ]

(#34) doooo válasza Razzul (#30) üzenetére


doooo
veterán

"teljesítményeben már korántsem csúcshardver"

Ne legyél már ennyire nevetséges...

(#35) BusinessGuy válasza doooo (#34) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Nem véletlen nem reagáltam, felesleges még belemenni is ilyen baromságba. Nevetséges hiszti rettenetesen buta dezinformációkkal...

(#36) Razzul válasza doooo (#34) üzenetére


Razzul
senior tag

Exynos 2200 - Dimensity 9000: 20% eltérés
Exynos 2200 - A14 Bionic: Közel 30% eltérés

Szerintem ekkora eltérés már simán 1 polccal lejjebb rakja az Exynost.

Stat crux dum volvitur orbis

(#37) janeszgol válasza Alfred88 (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

Én nem kérek képet, elhiszem. Az akkumulátoroknál is előfordul selejt. Viszont ha tömeges lenne a baj, akkor már hallottunk volna arról, hogy a természetesnél több a selejt.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#38) #95462144 válasza janeszgol (#37) üzenetére


#95462144
törölt tag

Nekem csak furcsa, hogy Exynosból indult ki a beszélgetés, de abban nincs fm rádió, utána meg a Snapis púposodott fel, a végén meg Iphone cserekészülék. Inkább meséskönyv szaga van ennek, sem mint realitás. Ha ilyen történik én biztosan lefotózom, írok a topikjába, nem egy másik cikk alá, ahova relevancia alapján nem is illik. Persze előfordulhat rossz töltésvezérlő miatt is, van és volt már ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#39) doooo válasza Razzul (#36) üzenetére


doooo
veterán

"Exynos 2200 - Dimensity 9000: 20% eltérés"

Ja, két nem kapható, vagy még hivatalosan nem tesztelhető készülék pletykált teljesítményei alapján megvan, hogy mi, hova tartozik (úgy, hogy egyik benchmark sincs még megfelelően patchelve hozzájuk, mert amúgy ez is nagy szereplő a dologban, igen).

Ismétlem, ne legyél nevetséges. A te logikád alapján az A15 az egyetlen csúcs-SoC jelenleg. És akkor ennyit a Snapiról, meg a Dimensityről is...

(#40) Joachim21


Joachim21
senior tag

Emiatt hagytam el a Samut. Itt többet fizetsz kisebb teljesítményért. Köszönöm nem kell! :R

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#41) Noukoum válasza Joachim21 (#40) üzenetére


Noukoum
veterán

Már aki szintetikus tesztek futtatására használja a készülékét.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#42) Alfred88 válasza #95462144 (#38) üzenetére


Alfred88
tag

hol irtam én ilyet ? a drog rossz ,értem ?

(#43) #95462144 válasza Alfred88 (#42) üzenetére


#95462144
törölt tag

"Jelentkeztél." :DD A kavinton szükséges néha, értem? ;]

[ Szerkesztve ]

(#44) Joachim21 válasza Noukoum (#41) üzenetére


Joachim21
senior tag

Akkumlátoridő, fénykép minőség, melegedés..., ezek is mind csak szintetikus teszteken alapultak.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#45) BusinessGuy válasza Joachim21 (#44) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Akksiban s21ultránál exy jobb, fénykép minőség adok kapomlk minimal különbségekkel hol ennek hol annak a javára, melegedés kb egál volt.
Sokból semmi. Szokásos exynos hiszti. :R

(#46) Joachim21 válasza BusinessGuy (#45) üzenetére


Joachim21
senior tag

Nézz trendeket 2008-tól.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.