Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Timer válasza joey04 (#100) üzenetére


Timer
veterán

Nagyon szívesen, máskor is! ;)

Idézném magamat korábbról:

" te meg azoknak vagy a tökéletes példája, akik beböffentenek ide valamit, cáfoljuk, aztán személyeskednek kicsit, majd elsunnyognak ahelyett, hogy elismernék a tévedésüket."

Viszlát.

(#102) Blizzardking válasza joey04 (#98) üzenetére


Blizzardking
őstag

" Biztos azért, mert meg kell magyarázni valahogy, hogy miért kerül lassan annyiba, mint a normális márka..."

:U

Mitől normális vagy nem normális egy márka? Attól hányan veszik? Mert akkor Justin Bieber egy normális zeneszerző, Liszt Ferenc viszont sajnos nem. Régen is adott ki frissítést, és a kutya se ismeri. Nyilván ez nem a rajongókat minősíti, hanem szegény Feri bácsit.
A funkció meg ki-be kapcsolható, innentől az egész vitát nem értem. Megint egy újabb dolog, amiben a felhasználó eldöntheti mit szeretne.
Mi ezt szeretjük, ezt szoktuk meg. ;)

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#103) #78791680 válasza joey04 (#98) üzenetére


#78791680
törölt tag

Na itt valtal teljesen hiteltelenne.
Vannak akik megosztjak a tapasztalataikat es vannak akik ezt fikazzak. Na az utobbi vagy te.
De elhiszem hogy sokak szamara faj az hogy az Apple majdnem ketszer ennyiert ezt nem adja, semmi innovaciot nem nyujt. Sajnos ezzel meg mindig sokan vitaba akarnak szallni. Egyebkent parhuzamos hasznalat mellett beszelek errol, de az iPhone mar reg veszett dolog. Regen imadtam, ma mar inkabb az op. Szerintem sokkal kenyelmesebb es szerethetobb eszkoz. :)

Azt megtudnad indokolni mivel "fejlettebb"?

[ Szerkesztve ]

(#104) Timer válasza #78791680 (#103) üzenetére


Timer
veterán

"Azt megtudnad indokolni mivel "fejlettebb"?"

Tűkön ülök, mit tanít ma nekünk a "Mester"... :) Ja várj, semmit, mert érvek hiányában odébb állt. Pedig ez azért nem szokása. Ja, de.

Már várom az ökoszisztéma, a "mer'ezműködik", a "legerősebb soc a piacon", illetve a "több az app rá" mantrákat. A gyorstöltés ugyan feláras, az előlapon ott ül egy telibevert bevágás 4 kilóért, a hátlapon lassan piramis épül, de nem baj, mert EZ az igazi, mert nem kínai f*s, hanem egy normális márka.

[ Szerkesztve ]

(#105) #78791680 válasza Timer (#104) üzenetére


#78791680
törölt tag

Azt el is felejtettem hogy iden meg is csak kedveskedett egy kis innovacioval az Apple. 18W toltes.. es nem kell kulon megvenni!!!

(#106) Timer válasza #78791680 (#105) üzenetére


Timer
veterán

Nem baj, mert egy normális márka ilyen! Innovatív, és minden téren mutatja az utat a konkurenciának. Bezzeg a sz*r kínai féláron, a kanyarban sincs!

[ Szerkesztve ]

(#107) #78791680 válasza Timer (#106) üzenetére


#78791680
törölt tag

Igen, ez tenyleg vicc. Na de mindegy is. Probaljunk meg nem elterni a topik temajatol :)

(#108) *Mukeey* válasza #78791680 (#107) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Így van, Dzsoi lelépett a topikból, mehet az "on".

Nagyon bejön a 7tpro, lehet nem tudom magam lebeszélni róla😂 Csak egyszerűen a 6t is annyira durván jó teló, hogy fájna plusz pénzért lecserélnem. Nem is tudom mennyit érhet most a 8/128 6t, de gondolom valahol talán 100 körül. Tehát minimum 130ezret kéne ráfizetnem 7tpro-ért.😒

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#109) joey04 válasza #78791680 (#103) üzenetére


joey04
titán

A 90 vs 120hz-ről szólt a fejlettebb rész. Mutatva, hogy egy elvileg az adott dologban fejlettebb készüléken sem láttam sok előnyét. Az almát a fórumtárs keverte ide, szerintem nincs nagyon értelme összevetni a 2 rendszert. A magasabb képfrissítés előtt meg ahogy mondtam, ott sem estem hanyatt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#110) Noukoum


Noukoum
veterán

Még jó hogy nem az Apple rakott 60hz-nél magasabb képfrissítésű panelt a mobiljába, mert akkor meg a legjobb funkció lenne:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#111) *Mukeey* válasza Noukoum (#110) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Lesz az még selling point nyugi😄

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#112) Timer


Timer
veterán

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy az X-ben elvileg már 120 hertzes panel van, így gondolom, a közvetlen utód modellekben is. Néhány iPad is megkapta ezt a funkciót, de nem ismerem a jelenlegi palettát kézközelből (még). X-en nem tűnt fel anno, hogy más lenne a képminőség, de csak a menüben és a böngészőben bóklásztam jó két napig, szóval ha ezeken a területeken mondjuk nem aktív a magasabb frissítés, akkor nem csoda, ha Józsi nem lát belőle semmit a hétköznapokban. Ezért is kérdés, hogy valóban használja a rendszer, vagy csak dísznek van a speckók között. A Oneplus ugyanis használja, és ahol nem, ott kényszerítheted rá. Ezért írom mindig, hogy nem ugatni kell a partvonalról, hanem megnézni, mert nem átlagban kardoskodok a magasabb képfrissítés mellett hanrm kifejezetten a OnePlus készülékek esetén. Gondolom, a technológia a 7T (Pro) esetében is változatlan lesz, ezért ha a 7 Pro jól teljesít, jól fognak az utódok is.

A tézisemet erősíti az is az Apple kapcsán, hogy az X üzemideje sem rosszabb, mint a korábbi modelleké, ami vagy azt jelenti, hogy nem aktív a 120 Hz, vagy azt, hogy minimális a funkció többletfogyasztása.

Bárhogyan is van, ez a jövő. Akinek meg nem tetszik, az kapcsolja ki, és ne sírjon azért, mert van egy plusz fokozat, amit használhat.

[ Szerkesztve ]

(#113) Noukoum válasza Timer (#112) üzenetére


Noukoum
veterán

ott csak 120hz-es az érzékenység, nem a képfrissítés. Az egy marketingszöveg. Az ipad pro-kban van igazi 120hz, de ott látszik is.Igaz meg is kérik az árát.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#114) Timer válasza Noukoum (#113) üzenetére


Timer
veterán

Á, értem, köszi az infót, ezzel is előrébb vagyunk. Ezek szerint már a normális márkában sem szabad bízni! :DD

Szerk. : Tudom, hogy ez nem az Apple sara, csak az olvasóközösségnek volt egy kikacsintás részemről! :)

Időközben beesett a végleges 10-es Android 7-re és 7 Pro-ra, mindössze néhány héttel a rendszer hivatalos bemutatása után. Ejj, de kár, hogy ez nem egy normális márka, mert ha az lenne, hát, akkor nem is tudom, mi lenne.

[ Szerkesztve ]

(#115) Noukoum válasza Timer (#114) üzenetére


Noukoum
veterán

Inkább félreérthető, szerintem ez nem az Apple hibája

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#116) *Mukeey* válasza Timer (#114) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Oneplus az új Nexus. Pont.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#117) joey04 válasza Timer (#114) üzenetére


joey04
titán

Javaslom olvass figyelmesebben, mert már az első hasonló topikban is le lett ez írva a vita kapcsán.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#118) Timer válasza joey04 (#117) üzenetére


Timer
veterán

Javaslom, olvass figyelmesebben, mert már a 101-es hozzászólásban is leírtam, mi a teendőd! A topik témájához kapcsolódó érveid már régen elfogytak, a személyeskedés és a terelés is rmegvolt tegnap, úgyhogy a további, érdemi eszmecsere lehetőségének hiányában most már nyugodtan elsunnyoghatsz! :D

Én legalább elismertem, hogy nem vagyok képben, melyik iphone-ban van jobb panel, tőled hasonló magatartást még csak nyomokban sem láttam itt. Szóval észosztás helyett inkább erre koncentrálj a jövőben, hátha végül komolyabban vesszük a véleményedet itt.

[ Szerkesztve ]

(#119) joey04 válasza Timer (#118) üzenetére


joey04
titán

Én követem a híreket minden gyártótól.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#120) Timer válasza joey04 (#119) üzenetére


Timer
veterán

Gratulálok. És? Ha jól emlékszem, én nem mentem át a téves információimmal osztani az észt egyik iphone topikba sem, szóval maximum magamat tartottam tévhitben egy olyan dolog kapcsán, ami nem mellesleg rohadtul nem is érdekel. Ahogyan mást se nagyon ebben a topikban, mert ez még mindig egy OnePlus készülékről szóló cikk komment szekciója.

[ Szerkesztve ]

(#121) #78791680 válasza Timer (#120) üzenetére


#78791680
törölt tag

Ma egy Iphone 11 tulajnak nagyon leesett az alla a 7Pro lattan :DD

(#122) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Mindig elfelejtem, hogy vegyem ki ezt a témát a követettek közül. Aztán belépve csak a cicaharc...

Megyen!

(#123) Noukoum válasza #78791680 (#121) üzenetére


Noukoum
veterán

Csodálod?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#124) mjani1172 válasza #78791680 (#121) üzenetére


mjani1172
addikt

Jó vagy rossz értelemben?

(#125) Timer válasza CptAdamica (#122) üzenetére


Timer
veterán

Hidd el, nekem sem hiányzik. A tényeket nélkülöző okoskodást viszont ki nem állhatom. Ez az ember az összes OnePlus hírnél megjelenik, és beböfög valami félinfót. Biztos a gáztűzhely hátlap nem ad elég témát az almás oldalon, pedig ott kellene magyarázni a bizonyítványt, meg védeni a mundér becsületét, nem itt.

[ Szerkesztve ]

(#126) *Mukeey* válasza mjani1172 (#124) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Ne legyél.szarkasztikus kérlek😆
Kettőt egymás mellé rakva azt hiszed, hogy a 7pro olyan 3-5 évvel frissebb fejlesztés.
(Távol áll tőlem az Apple fikázása, használok MB-t meg ipad-et is).

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#127) Noukoum válasza *Mukeey* (#126) üzenetére


Noukoum
veterán

Elég nagy a különbség már csak technológiai okokból is.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#128) beeep146 válasza *Mukeey* (#126) üzenetére


beeep146
tag

Üdv!

Követem a topicot, read only. Volt 7 Pro topictársként hagy vegyem el egy kicsit ennek a kijelentésnek az élét. :-D
Június eleje óta használtam együtt egy XS Max-ot és egy 7 Pro-t a múlt hét végéig, amikor is a 7 Pro új gazdára lelt. Nem lényeges az ok, így adódott, és láttátok a topicjában, hogy végül nem küldtem vissza a 14 napban, megadtam neki az esélyt. Ha valakit bővebben is érdekel, akkor privátban kifejtem, nem akarok itt offolni, de ez a "mellé rakva a7pro olyan 3-5 évvel frissebb fejlesztésnek tűnik" egyszerű nem állja meg a helyét.
És ezt úgy mondom, hogy örök fanja vagyok a Oneplus-nak!

[ Szerkesztve ]

(#129) *Mukeey* válasza beeep146 (#128) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Izlésen nem vitatkozunk, neked az Xs Max jobban bejött. Jò készülék az is. Megértem, akinek az tetszik. Az Apple szoftverei nekem is bejönnek, de a telòik ára kevésbé.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#130) Noukoum válasza beeep146 (#128) üzenetére


Noukoum
veterán

Az iphone 11-ről volt szó, melyben lcd panel van

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#131) #78791680 válasza mjani1172 (#124) üzenetére


#78791680
törölt tag

Jo ertelemben. Nem tudta hogy mar van ilyen szep telefon.

(#132) joey04 válasza Timer (#120) üzenetére


joey04
titán

Én a legtöbb általam követett témában kommentelek is. Nem érdekel, hogy te hogy fórumozol, és szerintem magam a téma is felesleges ide, ne szaporítsuk tovább a szót ebben a témában.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#133) *Mukeey* válasza joey04 (#132) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Ja légyszi, elég az off-bòl :R

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#134) joey04 válasza *Mukeey* (#133) üzenetére


joey04
titán

Szerintem is :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#135) Mauzes


Mauzes
őstag

Ha kijönne egy olyan verzió, ami flat screen és mellette notch mentes, az lenne ám a tuti vétel. Biztos én vagyok a kisebbség, de engem a notch is zavar meg a hajlított kijelző is, és tök szar, hogy a OP7 családnál választani kell a kettő között. Emiatt simán lehet, hogy a Mi 9T Pro marad, pedig több szempontból az OP7 jobb.

Egyébként azt várom már, hogy mikor csinál már valaki egy, csak egyetlen egy olyan flagship telefont, ami egyszerre tudja ezeket:
- csúcs hardver
- szuper fotó és videó
- notch mentes / pop-up camera
- flat screen
- maximum kijelző méret egészen addig, hogy maradjon dual hangszóró (kb mint Note 10)
- led notification (nekem elképesztő, hogy ezt elkezdték elhagyni)
- 90 hz
- nagy akksi

(#136) Timer válasza Mauzes (#135) üzenetére


Timer
veterán

+1 a LED-re, az nekem is hiányzik.

Én már azt várom, hogy egyszer a QWERTY slider forma visszatérjen. Volt egy Mini Pro 2-őm, ami akkora határ sz@r volt, hogy rajzolni nem lehet nagyobbat, de a QWERTY gombsort azóta is visszasírom.

(#137) #78791680 válasza Mauzes (#135) üzenetére


#78791680
törölt tag

Lehet hogy a 7 Pro-nal zavaro az a hajlitott kijelzo, de a Mi 9T Pro eseteben ott van az egesz kijelzot elfedo Miui undormany :DD :DD

(#138) Mauzes válasza #78791680 (#137) üzenetére


Mauzes
őstag

Nekem sem kedvencem, de ez azért szubjektív. Alapvetően szerintem most jobb ár/érték arányt kínál a Xiaomi, sikeresek is a piacon nagyon.

(#139) #78791680 válasza Mauzes (#138) üzenetére


#78791680
törölt tag

Ez igy van.
Viszont az nem szubjektiv hogy tele van felesleges funkciokkal, tele ertelmetlen appokkal. Logikatlan a kialakitasa, es ugy pompazik es ott ahol felesleges, akar egy szivarvany :DD
OOS utan szerintem hasznalhatatlan az a rendszer. Es ez nem csak a kullemre vonatkozik. Szoval az igenyes okostelefon hasznalat erdekeben en inkabb tobbet koltok es legyen OnePlus.
Persze nem rossz valasztas a Xiaomi sem, annak akit nem erdekel a rendszer. Barcsak vegre cserelnek valamire, valoszinuleg atternek ha OOS-hez hasonlo rendszerrel arulnak :DD

[ Szerkesztve ]

(#140) Blizzardking válasza Mauzes (#135) üzenetére


Blizzardking
őstag

+1
sajnos az operettfelhasználókat kell kiszolgálni, mert azok vannak sokan.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#141) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Szakadok ezen a topicon. :))

(#142) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!
Egyre inkább szemezek a oneplus-al, mint márkával, egyúttal a 7t-vel, gondolva arra, hogy lecserélem a nokia 7plust. Honnan érdemes megvenni? Egyéb infó tapasztalat valakinek a márkával kapcsolatban? Köszi!

(#143) ForRedGlory válasza Draken (#142) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Kizárólag a gyártó honlapjáról. 2 nap alatt megkapod futárral, ha van raktáron. Plusz innen a szomszédból jön a lengyelektől. :)

(#144) Draken válasza ForRedGlory (#143) üzenetére


Draken
őstag

esetleges garanciáztatás? saját költségből kiküldeni?

(#145) Blizzardking válasza Draken (#144) üzenetére


Blizzardking
őstag

Olvasd el bármelyik Oneplus-os topikösszefoglalót. Az egyik legjobb szolgáltatás ami létezik.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#146) *Mukeey* válasza Draken (#144) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Full jó a gariztatásuk, mellé van szervíz is ugyan így, egy kijelző csere teljesen jó árban van, nem, mint mondjuk egy Samsung samoled, ami gyakorlatilag gazdasági totálkár 1éves koruk felett. Az oldalukon megtalálsz minden infót. Egyik legprofibb az egész rendszerük.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.