Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Norb79


Norb79
őstag

Nagy szemétség, hogy nem jön iOSre, remélem kis csúszással, de oda is kiadják végül!

(#2) oszi666


oszi666
őstag

Számomra az eddigi Civek nem túl érdekesek, mindig is science/cultural victory volt a kedvenc. A majákat főleg nem értem, a városok egymásra pakolgatása tökre érthetetlen.
Inkább az új districtről/resourceokról meg natural disasterekről lenne szó

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#3) pengwin válasza oszi666 (#2) üzenetére


pengwin
addikt

A városok egymásra pakolása onnan jön, hogy a maja civilizáció viszonylag kis területen állt sok városból a történelme folyamán.
Egész jó egyedi mechanika, tekintve hogy eddig az volt az optimális kis birodalmaknak a játékban, ha a városaikat széthúzták annyira, hogy már ne nagyon zavarják egymást.
Majáknál meg ez az ideális:

Vagyis a japánok után van még egy civilizáció, ami a sűrű városokra kell építsen.

Nálam továbbra is a magyarok és az inkák a kedvenc népek... a városállami kapcsolatokra egyébként is mindig gyúrok, amiben a magyarok nagyon jók, az inkák meg nagyon jó építgetős civilizáció, ami szintén egyik kedvenc elfoglaltságom.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#4) oszi666 válasza pengwin (#3) üzenetére


oszi666
őstag

Nekem a hollandok és Eleanor/England kombó
A hollandokkal a garantált +2yield tök jó, Eleanorral meg élmény nézni ahogy a városok átállnak az én oldalamra, csak mert van néhány GWA-m.
Közben láttam potato streamjét a majákról és azóta megváltozott a véleményem :)
Személyszerint hogy építgetős vagyok-e: még sose nyertem dominationnel :)

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#5) Norb79 válasza oszi666 (#4) üzenetére


Norb79
őstag

Németeknek a hansájuk a legjobb szerintem építkezős stratégiához. :) Koreát vagy Kínát is szoktam játszani, ha kutatási győzelemhez van kedvem, de a németeket és a jól elhelyezett hansa/kereskedő negyed kombókat nem übereli semmi, a plusz egy negyed építhetősége csak hab a tortán. :)

(#6) oszi666 válasza Norb79 (#5) üzenetére


oszi666
őstag

Nekem még mindig a cultural victory a kedvencem.
Korea is elég jó a plusz sci/cult governor bónuszokkal
Lehet legközelebb a németekkel megyek, velük meg kínával még sose mentem
Még Medici akárki Franciaországgal nagy kedvencem, szerintem a kémkedős rész iszonyat jól ki van találva a Civ6-ban.
Bevallom, nekem egyelőre az Emperor difficulty a megfelelő, ott kb 60% arányban nyerek.

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#7) pengwin válasza oszi666 (#6) üzenetére


pengwin
addikt

A termelési vagy növekedési bónuszokat adó civilizációk nagyon erősek minden téren.
A németek, inkák kb. bármilyen győzelemre nagyon jók, simán felveszik a kesztyűt az olyan specializált civekkel, mint pl. a koreaiak.

Én a khmereken lepődtem meg nagyon: jó tervezéssel nagyon gyorsan lehet hatalmas városokat építeni velük. Csak kell egy folyó, vízvezeték, pár farm és a River goddess pantheon, és robban is a népesség. Ha meg már lehet sok városnegyeded és van jó sok termelés, akkor bármelyik győzelemtípus könnyen elérhető.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#8) oszi666 válasza pengwin (#7) üzenetére


oszi666
őstag

Hát miután itt írogattatok mindenfélét, toltam egy Német játékot
Kingen hogy kicsit ismerkedjek, standard minden, contintents+island map
305. körre cultural victory 7 várossal, de úgy, hogy 12 tech-el előbbre voltam mint a második.
Ha van hely gátat építeni, akkor a gát+aquadect+hansa+com hub-ot két városból összekombózni gyilkos eredményt ad.
Érdekes módon egyetlen city state-et sem foglaltam el, valahogy úgy jött ki a lépés, hogy sorozatban toltam ki a settlereket mindenféle probléma nélkül, nem volt rá szükségem
csúcs ez a játék. Nektek mennyi óra van benne?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#9) pengwin válasza oszi666 (#8) üzenetére


pengwin
addikt

630... aminek a nagy része nyilván körváltással ment el. :D

Egyébként mióta kijött az update egyszerűen játszhatatlan lett, mert max. 50 kör után elkezd hangokat eldobálni, akadozik és/vagy elhal a zene/minden hang, majd néha hirtelen egyben lejátszik 10-20 hang effektet, amik elmaradtak.
Korábban is előfordultak ugyanezek a hibák, de csak late game-ben és ott is csak időnként.
Kipróbáltam kevesebb civilizációval, kisebb térképen, ott is ugyanúgy előjött a probléma, szóval gyanítom sikerült egy nagyszerű memory leak-et továbbfejleszteni.

Nevetséges, hogy egy ilyen bonyolultságú játék ennyire rosszul bánik az erőforrásokkal. Inkább játszok Total War: Warhammer II-t, mert az sokkal jobban, élvezhetőbben fut a gépemen, és még 120+ néppel is gyorsabb egy körváltás mint Civ VI-ban 6 ellenfélnél.

Szánalom. :U

Igazán felvehetnének olyan embereket, akik tudnak írni egy normálisabb AI-t, meg tudják optimalizálni a játékot.
Ameddig nem jön hír róla, hogy a pass keretében javítják a hang hibát, a körváltások idejét és az AI együgyüségét, addig egy fillért sem költök a játékra, és egy percet sem játszok vele.
Kár érte, mert szerintem játékdizájnban a legjobb civ. A zene, a grafika, a kitalált mechanikák nagyszerű egységet alkotnak.
A hang hibájára évek óta panaszkodnak a játékosok, ahogy a köridőkre is. A 13+ AI elleni játékot el kellett felejtenem, pedig a Civ5-öt tipikusan úgy szerettem (pl. 20 AI ellen).

Valamint én nagyon sérelmezem, hogy nincs véletlen topográfiával generálható, állítható méretű föld térkép (értsd: a valós térképeknek megfelelő partvonalak, véletlenszerű tereppel és erőforrásokkal feltöltve).

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#10) oszi666 válasza pengwin (#9) üzenetére


oszi666
őstag

Hát az optimalizáltságban igazad van, szerintem sem lenne szabad ennyi erőforrást felzabálnia, pl hasonlítsd össze egy EU4-el ahol a grafika persze a 2 éves unokahúgom zsírkréta rajzai szintjén van, de cserébe meg olyan bődületes számolgatás megy a háttérben, hogy kegyetlen.

Viszont nekem azok a hibák amiket írtál nem jöttek elő egyáltalán.

A lategameben a sokáig tartó töltés az nekem is elő szokott jönni, bár lemondtam róla. Én kb csak standardon játszom.

Kár a hibákért nekem a Civ6 az egyik kedvencem, nekem sokkal jobban bejön mint az öt.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.