Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Depression


Depression
veterán

Hogy csatlakozhat egy cég felperesként egy intézmény eljárásához?

Hozhatom a popcornt?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#2) ClioRS válasza Depression (#1) üzenetére


ClioRS
őstag

Nem hiszem, hogy közvetlenül csatlakozott, hanem inkább hasonló okkal kezdeményezett eljárást.
Mi pénzt el fognak ezek költeni erre....

(#3) dajkopali válasza Depression (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

jogos, félreérthető volt, átírtam
arra utaltam volna, hogy minden bizonnyal össze fogják kapcsolni gyakorlati szinten a két vizsgálatot, még ha egyébként szétválasztva kezelik is

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#4) leviske


leviske
veterán

Szóval akkor a facebook-ot is meg lehetne cseszni, hogy csak a Microsoft-ot engedte be mélyebben az oldalba?

A Google ugyanazt csinálja, mint régen a Microsoft. Minden kártyáját kijátssza, hogy a versenyben első helyen maradjon és a mai korcs kapitalizmusban még ez jelenti a legpozitívabb hozzáállást egy multitól.

A Microsoft meg jobban járna, ha a pereskedés helyett inkább arra költene, hogy lokális jellegű szolgáltatásokkal lépkedjen előre az Európai piacon.

(#6) moonman válasza leviske (#4) üzenetére


moonman
titán

"a facebook-ot is meg lehetne cseszni, hogy csak a Microsoft-ot engedte be mélyebben az oldalba"
:F

"A Microsoft meg jobban járna, ha a pereskedés helyett inkább arra költene, hogy lokális jellegű szolgáltatásokkal lépkedjen előre az Európai piacon."
épp most költött rá...

(#7) Geller72


Geller72
veterán

Reklámnak nem rossz egyik féltől sem..:DDD.

(#8) ntomka


ntomka
nagyúr

"De panasz a központi eleme az, hogy a Google nem adja meg a lehetőséget a versenytársak számára, hogy azok megvizsgálhassák azokat az információkat, melyek felett a cég ellenőrzést gyakorol, mint például a YouTube esetében."

Akkor ez most MS szemszögből: De a panasz központi eleme az, hogy ők nem tudnak olyan jót csinálni, mint a Google, így megvizsgálnák azokat az információkat, ami alapján nekik is sikerülne beszállni a versenybe.

ツ Headphones on - World off

(#9) floatr válasza ntomka (#8) üzenetére


floatr
veterán

Nemááá, most lett megmondva, hogy a ms egy igazán etikus cég. :)

(#10) moonman válasza ntomka (#8) üzenetére


moonman
titán

"ők nem tudnak olyan jót csinálni, mint a Google"

LOL

(#11) #24737024 válasza ntomka (#8) üzenetére


#24737024
törölt tag

Ugyan már, a Google meg a jóság :(

(#12) Lars válasza Depression (#1) üzenetére


Lars
őstag

Szerintem hozhatod :D
Én meg minkább kimegyek a kertbe, túl szép idő van, túl ZEN vagyok :R

(#13) Morden24


Morden24
nagyúr

Itt egy "kis" írás a parákról, angolosoknak. Illetve itt egy tényleg kicsi cikk a YT-s szopatásról, szintén angolul.

[ Módosította: dajkopali ]

Sectumsempra - For Enemies

(#14) gombsadi válasza moonman (#10) üzenetére


gombsadi
aktív tag

Pedig ennek para szaga van. Minden szinten nyujt alternativat a google(kiveve aztali os,szerver), helyenkent jobbat. Vagy hasznalhatobbat. Miindenesetre ez erdekes lesz.

(#15) moonman válasza gombsadi (#14) üzenetére


moonman
titán

"Minden szinten nyujt alternativat a google"
aha és mind ingyenes is, mi...? :) szeretem én is az estimesét, csak már kinőttem belőle.

(#16) gombsadi válasza moonman (#15) üzenetére


gombsadi
aktív tag

En nem beszeltem ingyenessegrol. Miert hozod most fel? Csak azt vazoltam, hogy van alternativa.

(#17) moonman válasza gombsadi (#16) üzenetére


moonman
titán

van van, csak a kérdés a milyen. a GDocs egy vicc az Office-hoz képest, a Chrome OS egyelőre egy experiment, a Gmail-lel havonta bajok vannak, nagyvállalati környezetben pedig még mindig nemhogy nem rúgnak labdába, de a pálya közelében sincsenek. Windows/Exchange/SQL/AD/MOSS/stb. ezekre semmi válaszuk nincs.

és nem azt mondom, hogy ezek a termékek hibátlanok, dehogy, tele vannak bugokkal, de léteznek, működnek, és alapvetően jók és nincs rájuk igazán használható alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#18) FTeR válasza Morden24 (#13) üzenetére


FTeR
addikt

There of course will be some who will point out the irony in today’s filing. Having spent more than a decade wearing the shoe on the other foot with the European Commission, the filing of a formal antitrust complaint is not something we take lightly. This is the first time Microsoft Corporation has ever taken this step. More so than most, we recognize the importance of ensuring that competition laws remain balanced and that technology innovation moves forward.
:DDD

(#19) moonman válasza FTeR (#18) üzenetére


moonman
titán

háde most nem? :D

(#20) gombsadi válasza moonman (#17) üzenetére


gombsadi
aktív tag

A gdocs nekem jo,( meg a libre office);). Gmailel mi a gond?(a hotmailnel januarban volt adat vesztes, ha erre gondolsz)
Nekem a gmailel soha nem volt gondom, azt hiszem 2004 ota hasznalom. Meg abbol az idobol, amikor csak meghivhattak
. Az asztali osre irtam, hogy meg nincs, a vallalti oldalra nem tudok mit mondani. Az egyeduralkodasnak ez az eredmenye. Remelem lesz majd mas id idovel(az ms nyakaba is odabaszhatnak a troszt pert).

[ Szerkesztve ]

(#21) moonman válasza gombsadi (#20) üzenetére


moonman
titán

nem volt adatvesztés. átmenetileg nem volt elérhető pár fiókban a tartalom.

(#22) moonman válasza Morden24 (#13) üzenetére


moonman
titán

ezt a YouTube dolgot én is reggel olvastam, extra nagy köcsögség, az biztos. szerencsére vannak 3rd party YouTube kliensek, ahol legalább azt be tudod állítani, hogy mindig a HQ videót töltse le, ne csak wifi-n.

(#23) #95590400 válasza moonman (#21) üzenetére


#95590400
törölt tag

Gmail-lel havonta bajok vannak
ez azért egy kicsit erős...

(#24) Morden24 válasza moonman (#22) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ja, én wmpoweruseren kaptam el, és ppislogtam, mint hal a szatyorban, hogy ezt így hogy.

Sectumsempra - For Enemies

(#25) WonderCSabo válasza moonman (#17) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Inkább a webes officehoz kéne hasonlítani a GDocs-ot...

(#26) ntomka válasza WonderCSabo (#25) üzenetére


ntomka
nagyúr

Úgy már nem állja meg a helyét a tézis, az nem buli.

ツ Headphones on - World off

(#27) WonderCSabo válasza ntomka (#26) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Tom. ;)

(#28) FTeR válasza WonderCSabo (#25) üzenetére


FTeR
addikt

mivel G is mint az asztali ofisz kiváltására alkalmas eszközt reklámozza, így elkerülhetetlen az összehasonlítás.

(#29) moonman válasza #95590400 (#23) üzenetére


moonman
titán

hát volt egy idő, hogy majdnem minden második héten megjelent valami cikk, hogy ez állt le, az állt le, most épp a fél világ nem tud belépni, x százezer usernek eltűntek a levelei, stb... persze az idő megszépíti az emlékeket. :)

(#30) moonman válasza WonderCSabo (#25) üzenetére


moonman
titán

igaz, végülis desktop Google Office nem létezik. :P

(#31) floatr válasza Morden24 (#13) üzenetére


floatr
veterán

Némi reakció a feldobott dolgokra:

-- nem áll érdekükben blokkolni az indexelést, mint ahogy azt a bing is megteheti, mivel az potenciális nézettségi csökkenést okozna

-- a youtube API publikus (ezt a kifogást én sem értettem), bárki használhatja, egyedül a logó és hasonló trademarkos dolgokról kell megállapodni

-- a hirdetők hozzá tudnak férni az adataikhoz, még a ms szerint is

-- a gugli nem tiltja meg senkinek, hogy más keresődobozt vagy szolgáltatást használjanak, egyedül a keresődobozt beágyazó oldalon kér exkluzivitást, akárcsak az AdSense.

(#32) moonman válasza floatr (#31) üzenetére


moonman
titán

mondjuk a youtube-os rész nekem sem teljesen világos, mert van a Zune Marketplace-en pár 3rd party player, ami csomó mindent tud.

(#33) floatr válasza moonman (#32) üzenetére


floatr
veterán

Nekem erről a pontról amúgy egyből az az eset ugrott be, amikor egy áttételesen partnercég .net-es fejlesztői mindenáron az asmx-et akarták leverni rajtunk, de a wsdl-el nem tudtak mihez kezdeni

(#34) moonman válasza floatr (#33) üzenetére


moonman
titán

valami alapja biztos van, mert ekkora hüjeséget talán nem tesznek ki így publikusba, de most már tényleg kíváncsi vagyok, hogy mi lesz ebből.

(#35) Narxis válasza floatr (#9) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nekem is ez jutott eszembe. :D Etiku$.

Thanos was right.

(#36) floatr válasza moonman (#34) üzenetére


floatr
veterán

Írták is hogy egy ekkora súlyú szereplő belépése a vizsgálatba gyakorlatilag megakadályozza a peren kívüli megegyezés lehetőségét. Ha más nem, akkor ez mindenképpen egy jó alap. A youtube-os vádakat meg akkor ezek szerint a saját marketplace-ük nullázza.

(#35) Narxis azabaaaj, hogy ez a jócég megmondós dolog -- legyen bármennyire is hiteltelen -- az üzleti életben ettől még számíthat

[ Szerkesztve ]

(#37) KAMI/ACEMCP válasza moonman (#32) üzenetére


KAMI/ACEMCP
tag

csak a dolgok nem ott történnek :o) Ez zavarja a Microsoftot

KAMI

(#38) hohoo válasza leviske (#4) üzenetére


hohoo
senior tag

"A Google ugyanazt csinálja, mint régen a Microsoft. Minden kártyáját kijátssza, hogy a versenyben első helyen maradjon és a mai korcs kapitalizmusban még ez jelenti a legpozitívabb hozzáállást egy multitól."

Ugyan azt? Én nem látok a guglitól olyan zárt dokumentálatlan dolgokat, mint d3d, doc, xls, .net, silverlight, ms java stb amelyeknek egy részére volt alternatíva már megjelenéskor, még is csináltak egy sajátot csak hogy ne legyen kompatibilis.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#39) moonman válasza hohoo (#38) üzenetére


moonman
titán

igazad van, nem ugyanazt. sokkal rosszabbak.

(#40) Sweet Lou 6 válasza hohoo (#38) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

én nem látom az MS-től, hogy mániákusan gyűjtené a személyi adataidat és kocsikkal járná európát, hogy begyűjtsön mindent a wifimről. egy olyan adathalász céget, mint a Google szerintem nem releváns ahhoz az MS-hez hasonlítani, ami pl. idén benne volt a világ 100 legetikusabb cége között...

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#41) #16820480 válasza Sweet Lou 6 (#40) üzenetére


#16820480
törölt tag

100 legetikusabb cég? :D ez valami olyan felmérés, mint a 'melyik nemzet átlag péniszmérete a legnagyobb'? :))

(#42) bambano válasza Sweet Lou 6 (#40) üzenetére


bambano
titán

cavinton és szemészet.
ha most nem látod, akkor szemészet. ha régebben láttad, de nem emlékszel rá, akkor cavinton. csak a véletlenen múlt, hogy a passport nem lett népszerű. pedig a szándék megvolt rá.

a cikkhez meg: bagoly mondja verébnek... ha én lennék a google, most összeszednék pár dolgot egy viszontperhez. alapanyag van bőven.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) moonman válasza bambano (#42) üzenetére


moonman
titán

a "passport" mostanában lesz csak igazán népszerű, hogy integrálják a Win8-ba és a WP7-ben is egy rakat alapszolgáltatás épül rá. csak annyi a bökkenő, hogy a Microsoftnak más a profilja, nem adatokból él, hanem szoftverlicencből. ezért sokkal kevésbé gázos egy Microsoftos logint fenntartani, mint egy Google-öst.

(#44) Sweet Lou 6 válasza #16820480 (#41) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

A Microsoft a világ legetikusabb cégei között van

bambano: ha valaki ingyen osztogat kenyeret az gyanús. inkább fizetek érte, mert tudom a pénzem kell neki, nem valami más.

sweetlou6.wordpress.com

(#45) bambano válasza Sweet Lou 6 (#44) üzenetére


bambano
titán

nem ismerek egy nagy céget sem, akik ebben a témában előkerülhetnének és bármit is ingyen adnának.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.