Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) punky10 válasza doooo (#48) üzenetére


punky10
addikt

Szerintem pedig jó döntés a HD.4,6"-on nem olyan jelentős a különbség, viszont annál jobb a fogyasztás.Igy valószínűleg kibírja a nap végéig az akkumulátor.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#52) janeszgol


janeszgol
félisten

Szerintem 5-5.2 colon is felesleges a FHD. A QHD-t meg csak 8 coltól tenném.
Jónak ígérkezik ez a Compact, meglátjuk.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#53) Dr. 444Hertz válasza janeszgol (#52) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Én azért örülök, hogy a P9-em kijelzője nem HD. :)
Viszont a 4,7"-os CM1-nél teljesen feleslegesnek éreztem.
(Mondjuk ott nem a kijelző miatt tudott lemerülni 2 óra alatt a telefon :D)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#54) doooo válasza vicze (#49) üzenetére


doooo
veterán

& Dr. 444Hertz, punky10:
Nem is mondtam olyat, hogy nem így van -hogy nem fogyaszt kevesebbet HD alatt- csak arra a kiöregedett indokra reagáltam, amit fentebb leírtak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#55) Vikooo válasza vicze (#6) üzenetére


Vikooo
addikt

A Sony amúgy is jól optimalizál. Nem lesz gond a fogyasztással.

(#56) Vikooo válasza #06658560 (#41) üzenetére


Vikooo
addikt

Az erősebb HW nem feltétlen jelent magasabb fogyasztást. Lásd SD808/810 vs SD835

(#57) #06658560 válasza vicze (#47) üzenetére


#06658560
törölt tag

A G2 50-75% fényerő mellett, csak az adatforgalmat bekapcsolva fogyaszt böngészés mellett úgy, hogy max. 4 óra SoT-ot tud. Nulla videóval. Ma frissen mérve. Ha a többi is ennyire pontos érték ott, akkor lehet dobni a kukába az tesztmetódust. Nagyobb kijelző felbontás mellett kétlem, hogy csak ennyi akku növekedés elég legyen egy nap használathoz.

(#58) vicze válasza #06658560 (#57) üzenetére


vicze
félisten

A képen a webbrowsing WiFi-n értendő nem LTE-n, bár azt most meg nem mondanám, hogy a 3G vagy a 4G eszik többet böngészésre, mivel 4G többet fogyaszt de előbb végez, így előbb megy standby-ba, a 3G viszont tovább aktív. De mobilnet mindenképp drasztikusan csökkenti az üzemidőt. Illetve a teszt 100%-ról van lemerülésig csinálva egy huzamba.

"The web browsing test is performed using an automated script which reloads a webpage every ten seconds. There are no flash elements on the web pages, so the playing field is even. The brightness of the phones' displays is set to 50% and we use a 802.11n access point placed a few meters away to get full connectivity bars." Az 50% lett fixen 200nit-re módosítva tavaly januárban.

(#59) Fall-N válasza #06658560 (#44) üzenetére


Fall-N
veterán

Az a telefon már megjelenésekor is egy hulladék volt, mint minden LG, ami nem V és G (nem mini) széria. De G közül sem mind (volt) jó.

[ Szerkesztve ]

(#60) nordo


nordo
tag

Csak jönne már a megjelenés.

(#61) Tikakukac válasza nordo (#60) üzenetére


Tikakukac
titán

Csak a 2 évvel ezelőtti telefonban jutnánk már oda, hogy megnyit egy galériát olyan gyorsan, mint egy 5 éves telefon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62) KISDUCK válasza HardRic (#35) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nekem még nem tűnt fel és ha nem látom nem zavar.

(#63) somogyib


somogyib
őstag

"De belefért egy 2600 mAh-s akkumulátor is."

Ha ilyen vastag lesz, akkor ebbe bele kellene férnie egy 4000-esnek is, minimum...

"A gyári tervrajzok alapján készült rendervideó alapján a kávákból továbbra is vertikálisan farag a Sony, míg az alsó és felső tartomány aszimmetrikus marad"

Inkább horizontálisan farag, mivel az aló-felső kávák a megszokott Sony méretűek.
szerk: bár az, hogy mi vertikális vagy horizontális attól függ, hogy honnan nézzük :)

[ Szerkesztve ]

(#64) bigrock


bigrock
addikt

Isten ments, hogy a navigációs gombokat beletegyék az alsó kávába... nehogymá' több legyen a hasznos hely a kijelzőn... birkák

(#65) kromatika


kromatika
veterán

Aksi kicsi,HD panel :F

(#66) vicze válasza kromatika (#65) üzenetére


vicze
félisten

Értelmetlen, fika? Igen! :K

(#67) Vegha


Vegha
senior tag

Mar egy ideje szemezgetek ezzel a telefonnal, de tartok tőle hogy ez is csillagászati árral fog nyitni, majd mire lemenne az elviselhető kategóriába (~100k) addigra technikailag elavultta valik. Esélytelen hogy beleinvesztaljak. Pedig mekkora igény van normális kompakt telefonra !?
Igy marad az A3.

[ Szerkesztve ]

(#68) Dr. 444Hertz válasza Vegha (#67) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Azért ha valóban SD835-tel és egyéb finomsággal érkezik, ne várjunk tőle 180k alatti árazást.
A Sony kisméretű szériájában egyedül az X Compact volt az, ami tényleg indokolatlanul drágán jelent meg.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#69) Max Spee


Max Spee
csendes újonc

Ez inkább egy X Compact S

(#70) vicze válasza Vegha (#67) üzenetére


vicze
félisten

X Compact 100 alatt van, nem elavult semmilyen formában, frissítést is kap még jó ideig.

Ha olyan nagy igény lenne rá akkor többen gyártanának nem? Az egy dolog hogy van akinek nagy igénye van rá, de az nem egyenlő azzal hogy sokaknak.

(#71) Tikakukac válasza vicze (#70) üzenetére


Tikakukac
titán

Frissítést kap=/=van is benne tartalom. 3 nyígás van, mindháromra tesz ívesen a Sony lassan 2 éve. Nesze prémium, nesze 2 főverziónyi lépés.

Egyébként rengeteg vicces példa van erre az igény nem igény dologra. 3-4 éve mindenkinek netbook kellett? Hát nem nagyon. Ellenben qrva sok hardver volt eladatlanul és ki kellett szórni. Ez sajnos így megy.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72) joey04


joey04
titán

Amilyen ígéretesen indult a compact széria, olyan gyorsan sikerült is lezülleszteni. :( remélhetőleg fordul a kocka lassan.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#73) vicze válasza Tikakukac (#71) üzenetére


vicze
félisten

Ha nem tudod miről beszélsz a csöndben maradás helyesebb... Az X sorozat havonta kap frissítéseket, mindegyik. Pont azt kapod ami az adott Android frissítésben van.

(#74) Vegha válasza vicze (#70) üzenetére


Vegha
senior tag

SufniGSM-nel persze, 100 alatt is megkapod a ki tudja mit.

(#75) South Velen


South Velen
addikt

De belefért egy 2600 mAh-s akkumulátor is.

[ Szerkesztve ]

(#76) Dr. 444Hertz válasza vicze (#73) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Meg mondjuk a MediaMarkt-ban meg az Euronics-ban is száz alatt van...
De nem baj, csak legyen minél drágább, hogy lehessen savazni. :U
Ha már panaszkodunk valami miatt, az indok legyen megalapozott.
(Mert amúgy tényleg drága az X Compact a tudásához képest. Ezzel egyet tudok érteni.)

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#77) somogyib válasza South Velen (#75) üzenetére


somogyib
őstag

De ha adnak hozzá egy wireless konnektort, akkor nem lesz probléma. :D

(#78) Tikakukac válasza vicze (#73) üzenetére


Tikakukac
titán

Tudom-tudom, szokás szerint rosszul fogod-tartod-látod-érzed.

Totál magasról sz@rom le, hogy mit kap a telefon havonta. Ha nincsenek az egyedi hibák kijavítva ami gyártó specifikus akkor igencsak kenheted a hajadra. Mint ahogy én is, hogy nem 5.x.x hanem 7.y.y van a telón. Semmi, de semmi nem változott, minden eredetileg kiadott hiba ugyanúgy ott van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79) Vegha válasza Dr. 444Hertz (#76) üzenetére


Vegha
senior tag

Te leellenőrzöd amit ide írsz vagy csak beböfögöd ?
Good Luck a bemutatódarabokhoz. Ha kapsz egyáltalán (pl. MM).

(#80) <Adamsky> válasza Dr. 444Hertz (#14) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Így van! Érdemes összehasonlítani a Z3 Compact (esetleg a Z5C-jét) eredményét a mai csúcskészülékekével.

" ... mert a műfajban igen kevés ajánlat akad az utóbbi években." - ezt a cikkben szereplő állítást pedig javítanám NINCS-re. Elég régóta keresgélek 5" alatt egy "mindent tudó" telefont ...

(#81) Dr. 444Hertz válasza Vegha (#79) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

:F :F
X Compactról volt szó, azt igenis lehet kapni 100 alatt, ha nem tudnád.

(És egyébként látom, hogy rossz embernek címeztem az előző hsz-t, de a címzetthez úgy látom, eljutott az üzenet.)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#82) Vegha válasza Dr. 444Hertz (#81) üzenetére


Vegha
senior tag

Na, akkor még egyszer:
Media Makrtban nincs.
Euronicsban is csak bemutató darabok.

Amit meg a SufniGSM-nél kapsz 100 alatt ahhoz jó egészséget kívánok!

[ Szerkesztve ]

(#83) vicze válasza Tikakukac (#78) üzenetére


vicze
félisten

És megint csak egy üres bírás minden konkrétum nélkül. Így valóban hihető. :U

(#84) Tikakukac válasza vicze (#83) üzenetére


Tikakukac
titán

Atom laggos galéria, fényerő-állító randomizáló berendezés, segghülye kameraszoftver.

Elég konkrét lett vagy most jön az, hogy kell egy fotó a fejem mellett pózoló telefonnal, utána egy komplett videó, ahogy stockra gyalulom a szoftvert és úgy is hulladék, aztán pedig kérek egy gyártói cserét, majd amikor azzal is rossz, akkor csak szimplán "hülye vagy, nem értesz hozzá"? Eddig ez volt a metódus, amikor mertem bírálni szegény Sony-t.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#85) blagolf válasza South Velen (#75) üzenetére


blagolf
senior tag

Egy ekkora telefonba teljesen jó.(S8 3000mAh, Iphone 7 1960mAh)

Üdv, Zoli

(#86) South Velen válasza blagolf (#85) üzenetére


South Velen
addikt

Lehet, de 9.4mm vastag készülékházba (még ha a többi dimenzió nem is nagy) ez egyáltalán nem nagy teljesítmény beleszuszakolni, a cikk meg úgy írja, mintha ez bravúr lenne.

(#87) domos


domos
senior tag

A Sony még gyárt telefonokat? ;]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#88) Max Spee válasza domos (#87) üzenetére


Max Spee
csendes újonc

Kompakt kályhákat gyárt...

(#89) vicze válasza Tikakukac (#84) üzenetére


vicze
félisten

A probléma az, hogy általánosítasz olyan készülékekre is, ami nem a tiéd. Se galéria se fényerő problémát nem tapasztaltam, 3-ból egyik készülékemen se.
Az hogy a te telefonod esetlegesen HW hibás azt valóban nem fogja semmilyen SW javítani, soha. Ha más készülékén ugyan az a probléma nem lép fel, akkor elég egyértelmű, hogy valamilyen HW problémája van a készülékednek, ami elég változatos módokon jelenhet meg.

Egészen mellesleg, az Album alkalmazás egy teljesen külön álló app, ami Store-ból frissül, így a rendszer frissítéseknek sok köze nincs hozzá. Szóval attól várni, hogy változzon valami, egy kicsit rossz logikára utal.
A "segg hülye" kamera software helyett használhatsz bármit, ami Play Store-ban található.

(#90) Tikakukac válasza vicze (#89) üzenetére


Tikakukac
titán

A probléma az, hogy általánosítasz olyan készülékekre is, ami nem a tiéd.

1 topikot léptem csak. Csak egyet xda-n. De ha tényleg nagyon akarod, akkor kérek egy ilyet is és akkor jön a 2. pont. Mint írtam, kell egy kép a fejemmel a telóval.

Se galéria se fényerő problémát nem tapasztaltam, 3-ból egyik készülékemen se.

Ez örvendetes :K

Az hogy a te telefonod esetlegesen HW hibás azt valóban nem fogja semmilyen SW javítani, soha.

Mint ahogy a fos szoftvert sem a hardver.

Ha más készülékén ugyan az a probléma nem lép fel, akkor elég egyértelmű, hogy valamilyen HW problémája van a készülékednek, ami elég változatos módokon jelenhet meg.

Igen. Meg minden másik ilyen telefonnak is, kivétel persze a fanboyok. Igaz, hogy senki sem merte még gyors visszanyitni a képeket videóval felvéve, de én elhiszem nekik. 4. ilyen telefont néztem meg, mind szar. Kinti fórumon is ismert jelenség, csak van akinek nem tűnik fel.

Egészen mellesleg, az Album alkalmazás egy teljesen külön álló app, ami Store-ból frissül, így a rendszer frissítéseknek sok köze nincs hozzá.

Teljesen mindegy miből csinálod, ez egy példa volt. Mindenhogyan rossz. Vagyis, ahogy kifejezte egyik fórumlakó: ez nem olyan, mint a többi hulladékon. :DDD

Szóval attól várni, hogy változzon valami, egy kicsit rossz logikára utal.

Tehát akkor ha jól értem: eladsz egy telefont amit megaláz egy 3 gennel régebbi márkán belüli társa is, azonos verzión is, de nem a Sony a hibás, hanem a hardver, Google, user, random app fejlesztő, akárki. Ezt felvésem majd, jó tudni.

A "segg hülye" kamera software helyett használhatsz bármit, ami Play Store-ban található.

Láláláááá, így igaz. Ami javítást hoz, az sajnos a főzött ROM. Minden máshoz minimum root kell. Ugye azt meg nem szabad, mert bármilyen szemetet felraknál a telóra és az csúnya dolog. Hogy gyárilag szemét, az lényegtelen. A kör bezárult: vagy felteszed a hobbisták által megcsinált verziót vagy lesz garid. 200 ropiért igazi álom. Ugyanez igaz minden hasonló telóra amibe a Sony ezt rakta. Mindegyikben elkefélt a kamerameghajtó.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91) HarleyCustom válasza domos (#87) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:) Van rá igény még,de a tábor csökken,szerintem. Én is kiléptem,pedig volt egy jópár Sony-m... sajnos mindegyik hozta a gyenge minőséget.(sztereó hangszórók,kamera.) Mindnél ez volt a bajom,kivétel nélkül.
A mai csúcs Sony-k nem tudom javultak-e ebben,de már nem merek kockáztatni,inkább nem veszek,legalábbis egyelőre.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#92) #06658560 válasza vicze (#89) üzenetére


#06658560
törölt tag

A Note7 meg nem gyulladt ki, a szifont nem kellett másképp fogni, az LG nem bootloopolt, a Huawei tárhelye nem volt lassú...

(#93) angyalpc2 válasza Soybex (#4) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Miért gondolják egyesek, hogy ez kevés?

Régi telóról tudok csak nyilatkozni,
4,3"-ban volt 1750mh Xperia S bőven elég (volt)
4,7"-ban 2600mAh aksi szerintem teljesen jó.
Mennyinek kellene lennie? 3000-3500?
az nem a 4,7 -es kategória hname az 5+

(#94) somogyib válasza angyalpc2 (#93) üzenetére


somogyib
őstag

Gondolom azért, mert a kompaktban lévő kisebb kapacitású akksinak is ugyanazt a hardvert kell kiszolgálnia, mint ami az XZ1-ben van.

[ Szerkesztve ]

(#95) punky10 válasza somogyib (#94) üzenetére


punky10
addikt

Nem ugyanazt. Az egyik legnagyobb fogyasztó pont kevesebbet kér a kompakt esetén. A kijelző. Ezért tartjuk jó ötletnek a HD felbontást.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#96) somogyib válasza punky10 (#95) üzenetére


somogyib
őstag

A GSMarena szerint mindkettőn 1080 x 1920 px a kijelző (5,6" és 4,6 " átlóval).

[ Szerkesztve ]

(#97) punky10 válasza somogyib (#96) üzenetére


punky10
addikt

A többi helyen viszont a Kompakt felbontását HD-nak írják...

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#98) somogyib válasza punky10 (#97) üzenetére


somogyib
őstag

Akkor jobb ha nem találgatunk, várjuk meg a 31.-ét, majd meglátjuk. :)

(#99) Dr. 444Hertz válasza somogyib (#98) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Jobb, ha nem reménykedünk, hogy legyen valami meglepetés is, ha úgy adódik :)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#100) Viktor0610 válasza Pacee87 (#1) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Már miért lenne kár a HD?
Pont az a jó benne, hogy jó hardver, kisebb felbontású kijelző. ;)

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.