Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Füge007


Füge007
senior tag

Nagyon jópofa cucc, szívesen elfogadnék egy ilyet, egy a gond a barátnőm még a kávé illatát is utálja :D

Füge

(#2) jedis


jedis
senior tag

Asszony besírna a gyönyörtől, ha egy ilyennel meglepném !!!! :D Mindíg elalszik, és alacsony a vérnyomása !!! A reggeli kávé nélkül, egy élettelen zonbi csak !!! :D Majd ha a kínaiak lemásolják 1/10 -ed áron, visszatérünk rá !!! :K :DD

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#3) Patice


Patice
nagyúr

És olyankor mi van, ha le akarom csapni az ébresztő órát? :DDD Megégetem magam a forró vízzel, vagy már a KV-val? :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4) copass


copass
veterán

láttak ezek már felrobbant kávézfőzőt?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5) #06658560 válasza jedis (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Időzítőkapcsoló a konnektorba, plusz egy normál kávéfőző?

(#6) etejedu


etejedu
őstag

Nem hinném hogy élvezném 0-24 ben az állandó kávé és zacc szagot a hálómban.
Reggeli kávémban azt élvezem hogy már készen van és hozzák nekem. Itt ugyanugy elő kell készíteni majd kitakarítani. Annyi az előnye hogy nem kell 5-8 métert megtennem a kávéig.
Ja és azt se szeretném hallgatni 30cm ről hogy szörcsög miközben lefolyik a kávé!

Zzz
Csipp csipp csipp! Csipp csipp csipp! Khhhhrrrsszzzoooorrrrcsss hhhhhhh!!! Ksszzzzz!!!

JÓÓ RREGGELT! :DDD

(#7) copass


copass
veterán

reggeli kávézásról meg csak ennyit!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#8) etejedu válasza copass (#7) üzenetére


etejedu
őstag

Vagy igyál kólát vagy kakaót!
Vagy ne igyál semmi ilyet (sűrűn) mert rommá megy a veséd!
Tojok rá! Ez egy rituálé! 2 rendes kávé , 3 instant a napi adagom.

Sokszor járok pisilni.
És már ugy érzem nem hat a koffein. Le kell állnom! :O :DDD

(#9) dabadab


dabadab
titán

Cukor?... Noob!

:DDD

DRM is theft

(#10) wolfman válasza etejedu (#6) üzenetére


wolfman
veterán

Ne viccelj már, ennél jobb ébresztő hang nincs is. :) Nem kell a fejed mellé tenni a főzőt, jó az a szobában is valahol és insta kapod az illatot. Én már van hogy attól felkelek. :) Meg eleve én nem a hatásáért iszom, hanem az ízéért, nekem az ad erőt és mindent lebíró akaratot. :D

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#11) copass válasza etejedu (#8) üzenetére


copass
veterán

6:30-kor kelek, utána tekerek félórát, 9körül kávézok+fél lityi vízet utána küldök, mer ugye a kávé vízhajtó picit.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#12) GML válasza #06658560 (#5) üzenetére


GML
őstag

Oké, de ki fogja ledarálni előtte a kávét, ki fogja beletömni a szűrőtartóba? :F És ez csak kettő a sok kérdés közül. :U

(#13) etejedu válasza copass (#11) üzenetére


etejedu
őstag

Igen az. De az új módi hogy elötte iszunk vizet.
Lemossuk a nyelvet utána teljes ízű lesz a kávé.
És gyorsan nem kortyolgatva. Igy fejti ki a legjobb hatást. Persze kinek mi.

(#14) xmaas


xmaas
őstag

Folosleges draga szar szerintem egy normalis kavefozo/expresszo gep ezerszer tobbet er mint egy ilyen dizajn "szemet" jo dragaert azt meg minek elronditani egy oraval ? Na mindegy izlesek es pofonok

Masik meg milyen lehet hogyha ejjel valaki hadonaszik es leveri szetvagja kezet mert annyira lusta hogy muszaj neki az agy mellett tartani az egeszet ?

[ Szerkesztve ]

(#15) #06658560 válasza GML (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az aki ennél is.De lehet komolyabb gépet is használni úgy.

(#16) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem rossz és még néz is ki valahogy, csak drága. De majd lesz ez olcsóbban is távol-keleti testvéreinktől... :D

(#17) bdlackoo


bdlackoo
tag

ennyi penzert mar lehet venni komolyabb kavegepet ami a beallitott idopontban ledaralja a kavet, felmelegiti a vizet es melegen tartja amig meg nem nyomod a gombot. Raadasul ritkabban kell takaritani mint ezt a csupa uveg meg kromozott izet.

dinosaurs are jesus ponies

(#18) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Egyik haverom vett 5 éve olyan kávéfőzőt, amiben volt digitális óra ébresztő funkcióval. Igaz, fekete műanyag, de a mai napig használja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#19) subset


subset
senior tag

Baromi jó, te nem fogsz elaludni reggel, csak a tej fog megaludni reggelre.
Aludt-tejeskávé fog várni :)))
Rosszabb esetekben mikor simán csak megbüdösödik a tej, a V1.1-ben lesz egy + kis rekesz a hasmenés-csillapítónak :))

Használj Te is szabad szoftvert !

(#20) MrTwister válasza subset (#19) üzenetére


MrTwister
őstag

Nekem is ez jutott eszembe elsőre! :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#21) GML válasza subset (#19) üzenetére


GML
őstag

Vagy egy kis hőszivattyúval hűtés a tejnek. ;)

(#22) janos1988


janos1988
addikt

Oztan mi lett volna ha egy csinos kis kávéfőzőbe raknak ébresztőórát?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#23) Tazsam01


Tazsam01
tag

Kár, hogy nem bírják a procik a 130-140 fokot, kombinálni lehetne a vízhűtéssel :)

(#24) #54715584 válasza Tazsam01 (#23) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ez a titok, így fől le a kávé és lesz gőzölt tej :D Túlmelegszik a proci :D

(#25) elefant válasza subset (#19) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

:D :))

(#26) Vesa


Vesa
veterán

Kedves lehet ezt napi szinten mosogatni a konyától fényévekre...
De azt is megnézném, hogyan fest az a kis éjjeliszekrény 1 hét múlva...a normál konyhai verzióból kiindulva...

A tudomány a valóság költészete!

(#27) Ren Hoek válasza copass (#7) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ez érdekes.

Bár én gyanítom nekem egy mikrogramm kortizol sincs a véremben, mert mindig álmos vagyok. Ebéd után, 12 fele kb mintha megetettek egy Civetmacskával, majd kikakáltattak és megőröltek volna egy kávédarálóban :)) állva el tudnék aludni. Szerintem negatív a vérnyomásom :D

Meg szerintem a kávé már placeboként is hat, mert mondjuk egy reggeli hardcore egyetemi előadást képtelen lennék kibírni és végigfigyelni nélküle.
Próbáltam leállni vele 1 hónapig, de sokkal szarabbul voltam reggelente.

Tényleg placebó hatás, mert megiszom a kávét, és szinte azonnal ahogy leér "betépek" tőle, és egyből pörögni kezd az agyam. Pedig a felszívódási ideje minimum 20 perc. Ez pusztán pszichológiai hatás, de működik. :D

[ Szerkesztve ]

(#28) ALBY


ALBY
senior tag

Pálinkafőzősbe' nincs? :DD

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#29) copass válasza Ren Hoek (#27) üzenetére


copass
veterán

nem alacsony a vérnyomásod? ebédkor gondolom megtőtöd a beled rendesen!az a kajakóma lesz!:D
én sokszor eszem keveset, savas vagyok, muszáj!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#30) Ren Hoek válasza copass (#29) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Jah már rájöttem én is... detto savasság. Kis adag a lényeg. igazából szerintem rászoktam a kávéra eléggé erősen. 110/60 eléggé alacsony.
Nyáron leszoktam, akkor kávé nélkül is normál volt 120/70 körül.

Szóval a kávé is kábszer, akárki akármit mond, kb 48 óráig jelentkeznek a durva elvonási tünetek. Akár émelygés, hányinger, hasmenés formájában. 2 hét alat viszont le lehet róla jönni. :)

[ Szerkesztve ]

(#31) dabadab válasza Ren Hoek (#30) üzenetére


dabadab
titán

Persze, hogy drog a koffein, elég rendes függőség is ki tud alakulni.

DRM is theft

(#32) copass válasza dabadab (#31) üzenetére


copass
veterán

mint a cigi kábé. cigi,kávé. extrémek meg a konyakot is hozzácsapják!:D
én cigiztem tizenévig, napi doboz ment már a végén. egyik napról a másikra letettem, minden vúdú nélkül.
elkezdtem helyette zabálni (pótcselekvés) jött a sav, ment a szívem mint a dög, felszedtem egy 20kilát,majd visszafogytam 10-et. fejbe dől el, ha az nem megy akkor semmi se segít.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#33) Ren Hoek válasza copass (#32) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Fejben dől el, bizony :) de elsősorban genetika határozza a meg a függőségeinket, és az agyi neurotranszmitterek egyenysúlya. Jutalmazóközpontok stb.. Viszont kemény akaraterővel felül lehet emelkedni a genetikai sajátságainkon.

Fater 20 évig cigizett, aztán letette. 30 éve nem gyújtott rá, mégis azt mondja, bármikor megérzi az illatát, rá tudna szokni újra :D Szerencsére vas...sőt vanádium-pentaoxid akarata van az öregnek :D

[ Szerkesztve ]

(#34) etejedu válasza Ren Hoek (#33) üzenetére


etejedu
őstag

Na hát ez az!
Az akaraterő! A ciginél is az a bajom amit a faterodnál írtál! Bármikor! Miért nincs ilyen mint gyomorgyűrű a zabálóknál vagy kapszula a piásoknál, hogy ne bírjak még egy dobozra se ránézni nem hogy a szagától megjöjjön a kedv! :(( :(

[ Szerkesztve ]

(#35) copass válasza Ren Hoek (#33) üzenetére


copass
veterán

akkor ő nem szokott le, fejben még függ. vágyakozik utána. mondjuk jól bírja!:D 8 éve tettem le, nem kívánom, a szagát se bírom, nem hogy rágyújtsak.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#36) Ren Hoek válasza etejedu (#34) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Elontrillal le lehet jönni... ez egy dopamin és noradrenalinerg pályákra ható antidepresszáns, aminek a mellékhatásaként felfedezték, hogy segít leszokni a cigiről :D

Hálistennek én nem szoktam rá.. volt egy időszak amikor bulikon elpattant egy-egy szál... és azt vettem észre, hogy napközben is kívánom. Na akkor vasakarattal elhatároztam, hogy soha többé kocacigizés. Ki is röhögtek a társaságban mindig, de ennek hála megszoktam még akár ittasan is a nemet mondást :)

Az a legveszélyesebb kombináció, amikor egy erős idegrendszerre ható kábítószer, a nikotin bejut az agyba, és az érzelmi pályák, limbikus rendszer, jutalmazó és addikciós központok hozzákötődnek és beleégnek a tudatba.
Rettentő erős függőség alakul ki már csak amiatt is, hogy bizonyos mozdulatsorok (rágyújtás, kávécigi, az íze, a füstfújás stb) hozzákötődnek az érzelmi memóriához a drog hatása alatt... és már kész is egy életre való függőség.

(Csak 5 középkorú dohányos ismerősöm halt meg tüdőrákban az utóbbi évtizedben, szóval elég szomorú dolog)

[ Szerkesztve ]

(#37) etejedu válasza Ren Hoek (#36) üzenetére


etejedu
őstag

Na majd utánanézek.
Amúgy egy rokonom mesélte hogy az utcájukban egy sor öreg nénike állt és várja hogy bejusson egy fószerhoz. Kérdi tőlük miért állnak ott? Se bolt se ingyen krumpli stb.
Azt mondja a nénike: Fiatal kora óta dohányzik. Az az ember aki segít rajtuk bent van az épületben és valami mágneses bizbasszal meggyógyítja őket. Kérdi tőle rokon, hogy ez valóban segít?
Igen -mondja a néni- egy évig tart a hatása. 1 szál cigit nem szívott el (nem bírt). Évente jön és 5000 Ft.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.