Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bear_


bear_
aktív tag

Mondjuk úgy, hogy ne adj érte pénzt.

(#2) Viktor0610 válasza bear_ (#1) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ingyen azért elfogadnám. :DDD

Mondjuk, azt nem értem, miként várják el, hogy a portól védje a júzer. A telóm is sokszor csupa zsebkosz, pedig semmit nem teszek mellé.

Samsung Galaxy A54

(#3) INGJOKE válasza Viktor0610 (#2) üzenetére


INGJOKE
veterán

Pont ma szedtem ki egy fél zsebkendőt a telefon usb c portjából... akkor ez ne vágjam be a hátsó zsebembe csak mint szoktam? Akkor mi értelme? Én változtassak az életemen hogy ilyen telefonon lehessen? :D :DD :DDD

A Samsungnál még mindig sok mókás ember dolgozik... ;]

(#4) balat86


balat86
csendes tag

Nem tudom elképzelni hogy valaha egy ilyen eszközöm legyen. Semmi hasznát nem venném, főleg hogy egy sima okostelefonnál sokkal sérülékenyebb viszont legalább csilliárdokat kell érte fizetni. De ha nem így lenne akkor sem használnám ki.

Oneplus 8T

(#5) Csabulator


Csabulator
tag

Tök jó, hogy így felvállalták és egy ilyen köntösbe csomagolták azt, hogy lényegében a design nem tökéletes. Respect.

"Time You Enjoy Wasting is Not Wasted Time"

(#6) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

[link] Így kell ezekkel bánni :D

(#7) swayze


swayze
tag

Sziasztok!

Katasztrófa ez a készülék és ez a Samsungra is igaz amit ezzel a készülékkel előadtak az maga a kapkodás, átgondolatlanság, ostobaság 3-masa!

1. kiküldtek tesztelőknek egy rakatt sz@rt (igen ha egy készülèket szèt lehet szedni kapargatással az AZ)!

2. Kiadtak másodjára egy olyat amit még a nézéstől is óvni kell alias antik mű! Ez mondjuk azt is előrevetíti, hogy rengeteg fog tönkre menni!

3. úgy az egész készülék egy értelmetlen demo, mert a mérete összecsukva akkora, mint egy átlagos 6-os mobilé csak ez 4,6-os (a maradék a keret) kinyitva meg gagyi hullámos.

Ezzel csak égeti magát a Samsung inkább fejlesztettek volna még 1 évet!

(#8) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Na ez korrekt, így aztán biztosan nem vesz zsákbamacskát senki.
Mondjuk durva belegondolni, hogy még ez a védettebb koncepció. A Huawei a kívülre hajtható kijelzőjével még ennél is sokkal sérülékenyebb lesz, ennél is sokkal jobban óvni kell.

Hát az biztos hogy jópár évig nem lesz ilyesmi telefonom, és nem csak az ára miatt.

(#9) Rolie Polie


Rolie Polie
junior tag

Egy szó: jerryrigeverything

Most először várom.

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#10) Patrik.Varga


Patrik.Varga
tag

Magyarul a Csamcsung diplomatikusan elmagyarázta, hogy rakd be egy vitrinbe és csak távolról nézd dobozában, kikapcsolt állapotban és azt is elég messziről, nehogy a szemedről visszaverődő fénysugarak károsítsák a készüléket.

Totál életképtelen, hogy pormentesen tartsa az ember. Már ha csak a zsebembe rakom a textil apró részecskéi amik "leválnak" az idő múlásával bele fognak kerülni a készülékbe...

Aztán majd amikor tömegesen viszik vissza fél-1 éven belül, hogy nyekereg, nem nyílik rendesen vagy egyéb ilyen vackok akkor "korrektrül" azt fogják válaszolni, hogy még videóban is elmondtuk, sérülékenyebb, mint a szaruhártya a szemeden... (Abba sem hó ha belemegy a por és víz.) :DD

(#11) jacis válasza swayze (#7) üzenetére


jacis
nagyúr

Ha Rád hallgatna a Samsung évekig nem lenne ebben előrelépés. Ezt most ki kellett adni hogy látszódjon milyen irányba kell tovább menniük. Ha nem akarsz tesztelő lenni horror pénzért cserébe akkor ne vedd meg. De ne károgjunk már minden olyan dologért ami egy fejlődési irány. Minden új telefon topikjában el kell viselni a sok negatív embert aki azért rinyál hogy minek a sok ram. Minek a nagyobb felbontású kijelző. Minek a vékony káva. Ha mindenki így gondolkodna még mindig egy 3210 lapulna az emberek zsebében.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#12) csongi


csongi
veterán

En nagyon nagyon vigyazok ra. Ott hagytam az uzlet polcon. :D

(#13) Kasya válasza swayze (#7) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem ertek egyet. A telefon nagyon is atgondolt, nem veletlen csak most dobtak piacra.

1: Kiküldték tesztelőknek, hogy teszteljék, majd igy vagy ugy, de jeleztek a hibakat. Ezert tesztelok.
2: Nem adták ki kétszer, csak bejelentették kétszer. A piacra csak most kerult. A technologiai hatarok miatt pedig egyik gyarto sem tudja jelenleg karcmentesen megoldani a hajlitott kijelzot (nem a Samsung hanyagsaga miatt). Bar abbol kiindulva, hogy a GG uvege sem elfogadhatoan karc ellenallo sokak szamara, nem tudom mikor lesz ez az.
3: Nem értelmetlen demo, mert teljes erteku, a mai elvarasoknak megfelelo, felso kategorias telefon.

Jol tettek, hogy nem vartak. Nem csak a technologia lopasa miatt, de azert sem, mert a telefon a mindennapi hasznalatra megfelelonek tunik. Minden mas majd a kovetkezo 2 evben fog kiderulni.

(#14) Wapmester válasza Patrik.Varga (#10) üzenetére


Wapmester
senior tag

aztán magyarázd már meg hogyan védesz le ennél jobban egy hajlítható kijelzőt? betonba öntöd? :D ha valami merev üveget tesznek rá akkor már nem lesz hajlítható, az ilyen és sokáig ilyen is marad míg fel nem találják a hajlítható gorilla glass-t :D

(#15) joey04


joey04
titán

Nagyon korai ez a hajtogatós móka még.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) Wapmester válasza joey04 (#15) üzenetére


Wapmester
senior tag

nem is kicsit,előbb valami rugalmas komolyabban ellenálló anyagot kellett volna hozzá fejleszteni a kijelzőre, addig ez és az összes körömmel megölhető :D

(#17) TpS válasza INGJOKE (#3) üzenetére


TpS
őstag

Ennek megelőzésére egy nejlon zacskót lehetne a telefon mellé adni, és a zsebbe rakás előtt felhúzni a telefonra. :O

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#18) Rolie Polie válasza Patrik.Varga (#10) üzenetére


Rolie Polie
junior tag

:C

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#19) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem győzött meg... Ha tesztelni szeretnék, akkor gyáron belül oldják meg :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) Alogonomus


Alogonomus
őstag

Mint egy 500 millás 800 lóerős sportkocsi, ami az első fekvőrendőrön felakad, így érdemi közlekedésre használhatatlan, de évente 2x a versenypályákon rendezett pályanapokra kiviheted.
Vajon Mate X megugorja majd a használhatósági szintet?

(#21) BoneDragon


BoneDragon
veterán

(#22) Viktor0610 válasza BoneDragon (#21) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azért az, hogy körömmel megsérthető a kijelző, elég kemény.

Samsung Galaxy A54

(#23) #33253120 válasza BoneDragon (#21) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem gyengén bírta a visszafelé hajtogatást....
De a belső kijelző tényleg csak körömvágott irodai használatra való....

(#26) swayze válasza jacis (#11) üzenetére


swayze
tag

Ja, hogy szerinted rendben van, hogy egy piacvezető cég élőben tesztel a felhasználok pénzén, úgy hogy azt megvétel nélkül is látjuk, hogy problémás az eszköz (sőt ők is)?

Nem ez nincs rendben! Ezt úgy hívják, hogy kapkodás és környezet szennyezés! Régen sem teszteltek a felhasználókon még is haladt előre a technika na akkor hogy is van az a károgás?

Szeretem az ilyen okoskodókat aki mást se lát, mint, hogy valaki károg, de abba nem gondolsz bele, hogy igaza lehet.

(#27) #33253120 válasza swayze (#26) üzenetére


#33253120
törölt tag

Arra ugye emlékszel, hogy kifejlesztették ezt, majd ipari kémek lenyúlták a how-to-t, és akkor a következő éves bemutatón be kellet mutatniuk, ha pénzt akarnak hosszútávon látni a fejlesztésből. És ki lett adva tesztelőknek, újságíróknak, a béta, félkész cucc. Ami a mai Jerry videót nézve is kiforrottabb, mint azoké akik a kémkedett anyagból csinálták meg a cuccot. Szerintem a Samsung még ült volna rajta pár évig, csak ki lett belőlük facsarva.
Mint ahogy ebben a reklámban is ott a Fold, de ott egy ultrahangos kütyü is egy Note(?)-on.
Szerk.: Utóbbi mért nem jött ki? Mert azt nem lopták el.

[ Szerkesztve ]

(#28) Lenry


Lenry
félisten

"valóban érdemes egy annyira különleges eszközt megóvni, amilyen a Samsung jövőbe mutató készüléke."

az a jövőbe mutatás, hogy kiadunk egy életképtelen, ne-nyúlj-hozzá jellegű telefont, amire valójában senkinek nincs szüksége?
én inkább azt érzem, hogy kierőlködtek valami érdekeset magukból, hogy látszódjon, hogy nem csak pasziánszoztak az elmúlt X hónapban.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29) #33253120 válasza Lenry (#28) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem akarták ők kiadni, csak az augusztusi kémbalhé után rettegtek, hogy nem ők lesznek az elsők.
Tökmindegy milyen szar, majd kijavítják, de ha ennyi pénzt belevertek a K+F-be, akkor nekik kell először megmutatni. Sok cég nem úgy tervez, hogy leül, és összekattintgat egy adott évi csúcsmodellt, hanem fejleszt akinek kell, marketingel akinek kell, és ha ezt nem adják ki, akkor lehet a fejlesztők több évre előre tervezett munkája értéktelenné válik, emellett a lekötött gyártókapacitás sem fog kelleni, stb....
Nagyobb bukta lett volna nekik, ha simán hagyják, hogy elvigyék előlük.

(#30) jacis válasza swayze (#26) üzenetére


jacis
nagyúr

Ne vedd meg. Így akkor téged semmi kár nem ér. Így ok?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#31) Wapmester válasza #33253120 (#27) üzenetére


Wapmester
senior tag

abban a videóban van még más is, egy kinyithatós, kívül belül kijelzővel rendelkező kis kávás készülék is, talán a Fold egy másik változata :)

(#32) Rolie Polie válasza #20528640 (#25) üzenetére


Rolie Polie
junior tag

Royole Flexpai volt az első valójában ;)

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#33) #33253120 válasza Wapmester (#31) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ja, a Royole. [link]
Az a kamucég, amit kiraktak a kirakatba, hogy ne derüljön ki az ipari kémkedés tényleges megbízója?
Így van, ott van a képen, gyakorlatban ők voltak az elsők, ők mutatták be először a kész terméket a világ előtt, de hidd el hogy ha valami techdemo, akkor az az.

(#34) swayze válasza jacis (#30) üzenetére


swayze
tag

Szia!

Nem fogom ezt megigérhetem, de ez nem csak rólam szól hanem arról, hogy minden a profitról szól náluk is! Nem lényeg, ha a cég ég, nem lényeg, ha a termék használhatatlan (ez ugye egy telefon amit nem vitrinbe szoktak tárolni), nem lényeg hogy a tesztelők le fogják húzni (mert lefogják) csak az, hogy mi legyünk az elsők meg ebből is legyen 10 ft haszon!

(#35) Wapmester válasza swayze (#34) üzenetére


Wapmester
senior tag

szerintem nem érdekli őket, koreában azonnal elfogyott a készlet mikor elkezdték árulni , de olyan sokat nem készítettek belőle, hogy ezen annyit bukjanak, van ott ész, tudták mit csinálnak és akárhogy nézzük az első leghasználhatóbb megoldás, a kijelző sérülékenységét majd megoldják idővel valamilyen megoldással mivel amúgy is a Samsung költ legtöbbet kutatásra és fejlesztésre, de ha már ennyi pénzt belevertek az első generációba biztos nem dobják ki, hogy majd a Huawei vigye sikerre, miközben az ő megoldásuk élettelen a külső védtelen kijelző miatt :D

(#36) Rolie Polie válasza #33253120 (#33) üzenetére


Rolie Polie
junior tag

Ez a "kamu" cég még 2012-ben lett alapítva több úgymond világelsős szabadalma is van a flexibilis kijelzők, érzékelők terén.
Milyen konkrét bizonyítékok vannak vele kapcsolatban az ipari kémkedés kapcsán? Ez érdekelne és ha dobnál rá linket megköszöném.

Wapmester. Bevételarány tekintetében a Huawei már sokkal többet, dupláját költi mint a Samu. 14,7%<>7.2% euróban 11.3 milliárd - 13.7 milliárd

[ Szerkesztve ]

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#37) Akula válasza Kasya (#13) üzenetére


Akula
őstag

igen, átgondolt, nyílván nem is lehet ekkora kockázatot máskülönben bevállalni. de 100% biztonság teszt sem létezik. sok meglepetés lesz még itt :K

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#38) Wapmester válasza Rolie Polie (#36) üzenetére


Wapmester
senior tag

amit mind kémkedésre használnak fel az állam meg pénzelik őket :D köszönjük emese ,azért meg is éri többet költeni, viszont addig ameddig saját maguknak gyártanak google szolgáltatások nélkül telefonokat, addig mindegy is, csak ennyivel nem lehet babérokra törni , szóval ha játszik az ember akkor érdemes figyelembe venni a játékszabályokat is :D

(#39) Rolie Polie válasza swayze (#7) üzenetére


Rolie Polie
junior tag

Pre sale verzió volt szétküldve tavasszal, nem adták ki hivatalosan akkor.
Az a noccs belül nálam büntet rendesen.

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#40) Rolie Polie válasza Wapmester (#38) üzenetére


Rolie Polie
junior tag

A játékszabályokat meg mindig az erősebben b@szó kutya alakítja mint tudjuk. Amit a többiek betartanak ha jót akarnak:))
Ezt úgy tételesen amúgy bizonyítani is tudod, (nyilván nem), hogy ezt a semmi pénzt ráadásul mindet(!) kémkedésre szánták vagy ez itt egyesek fülének jól hangzik alapon dobtad most be a cég iránti alaphangulat megteremtése miatt? :)

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#41) jacis válasza swayze (#34) üzenetére


jacis
nagyúr

Minden cég a profitért csinálja amit csinál. Erről szól a világ. Te is fizetésért dolgozol.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#42) #33253120 válasza Rolie Polie (#36) üzenetére


#33253120
törölt tag

2018 Aug körül történt az eset, nem sokkal később kapott médianyilvánosságot, majd egy novemberi cikk a sok közül:
[link]

(#43) Rolie Polie válasza #33253120 (#42) üzenetére


Rolie Polie
junior tag

Köszi! 👍
A sok cikk lényegében ugyanazt a hírt dobta fel most folyamatosan nekem de érdekes lesz ha kiderül valamikor is, /szerintem nem fog /, hogy most akkor a belső emberek részvételével hogyan is történt ezaz "akció".

A hatvanas, hetvenes évektől a kilencvenes évekig az USA szövetségesei a japók lopták a szellemi tulajdont majd jött a többi baráti állam a Samsung pontosabban Dél-Korea és Tajvan.
A történelem valahol ismétli önmagát. Mi volt előbb a tyúk vagy a tojás?

Van itt minden : "Szabadalomsértés miatt kell csengetnie a Samsungnak, a Shenzeni Középfokú Népi Bíróság a konkurens Huawei javára döntött a tavaly nyár elején indított perben. Egészen pontosan a Samsung három leánycégének (a Samsung China Investmentnek, és a Samsung Electronics két egységének) kell kifizetnie 80 millió jüan (3,3 milliárd forint) kártérítést a Huawei Device-számára,mivel jogtalanul használták fel szellemi tulajdonaikat."

[ Szerkesztve ]

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#44) Faget


Faget
tag

Szerintem kitűnő státuszszimbólum. Én simán el tudom képzelni azt a kört akiknek ez nem pénz egy ily újdonságért és fél év múlva a gyerek játszhat vele.

(#45) e-newsee válasza swayze (#34) üzenetére


e-newsee
addikt

A tesztelők azért húzzák majd le (az ócskábbja legalábbis), mert egy normál telefon szintű védelmet várnak majd el egy olyan cucctól, ami nem arról szól. És miért lenne használhatatlan? Teljes értékű telefon, egy extra nagy kijelzővel.
Nyilván vigyázni kell rá, ezt a videó nélkül is tudta mindenki. Itt nem azt mondják, hogy tartsd vitrinben, csak felhívták a figyelmet a hagyományos mobilokhoz képest kényesebb dolgokra. Épeszű ember semmilyen telefont nem rak kulcsok közé. Ennyi erővel fikázzuk már le a teflon bevonatot is, mert mi az már, hogy többe kerül, és jobban kell rá vigyázni, mint egy zománcos verzióra. Ja, hogy azt már mindenki megszokta, hogy nem nyúlkálunk bele fémekkel. Vagy mondhatnám akár az inox felületeket is, aminek nem esünk neki súrolóporral. Mellesleg a telefonok nagy része, még mindig nem vízálló, vagy gorillás, csak szólok. Azokra ugyanúgy vigyázni kell. Különben meg adnak rá gyári fóliát, ami védi a karcoktól. Ha az elhasználódott, tele lesz az ebay olcsóbb fóliákkal, amiket meg lehet rá venni.
És igen, a történelemben rengetegszer előfordult, hogy élőben teszteltek a felhasználókon egy innovációt, mert nagyságrendekkel több adat jön be olyan hibákról, vagy olyan használati körülményekről, amikre a gyárban adott esetben nem is gondolnak. Pl.: Prius és az első LG OLED tévék. Mindkettő olyan (akkor) új technológiákat tartalmazott, amiket valós felhasználókon teszteltek, akik nem kevés pénzt adtak ki értük, és azért, hogy ma megfizethető kategória legyen a hibrid autó, vagy az OLED tévé. Ők mégsem hőbörögtek, hogy az orruk alá dugtak egy útmutatót, hogy ne hagyja ott állóképpel sokáig a tévéjét, és hogy jobb, ha felkészül, hogy idővel veszíthet a fényerejéből. Vagy a legnagyobb ilyet majdnem el is felejtettem, a Teslát! Folyamatos fejlesztés zajlik élőben. Egy tavalyi Model 3 már elavultabb technológiailag, mint egy idei, pedig ugyanaz a típus. Csak épp ami azóta előjött hiba (akár szoftveres, akár "hardveres"), azt kijavították.
Ez is egy ilyen innovatív újdonság, egy techdemó, amivel a Samsung nyilván hírnevet, és bevételt akar növelni, valamint úttörő akar lenni a hajlítható kijelzős fejlesztésekben. Ebben a Samsung nagyon jó. Nem véletlen övék a memóriapiac nagy része.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#46) Viktor0610 válasza e-newsee (#45) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Értelek, de azért az sem normális, hogy körömmel maradandó károsodást lehet benne okozni. :U

Samsung Galaxy A54

(#47) swayze válasza e-newsee (#45) üzenetére


swayze
tag

Nagyon jó a példád! Pont ugyanaz, mondom a gondokat!
A toyota nem tudot csak 10 (fokban) fordulni így szóltak a vásárlóknak, hogy csak olyan útra vigyék ahol nincsenek nagyobb kanyarok. De az alapára 40 milla

Az lg oledek meg beégnek 1 percnyi statikus képtől is úgyhogy a felhasználóknak 1 percenként el kell kapcsolni! Alapára 2 milla

A Samsung foldot meg ne érje pór meg semmi szennyeződés, mert az nyomott hagyhat a kijelzőn és vagy tönkremehet a nyitómechanika! Alapára 650 ezer

kérdezem én most magamtól, hogy ezek szerint te mind a 3 terméket megvennéd és boldogan használnád a hétköznapokba hisz a gyártó csak fejleszt és mindennek van problémája.

Elmondom mi lesz a valóság:

A toyotát összetőrnéd 2 hónapon belül egy kanyarban amit nem vesz be!

a lg oled beègne 1 héten belül úgy hogy még kikapcsolva is maradna a kép!

a fold meg 6 hónap utám úgy recsegne nyitásnál mint a pajta ajtó és utána a belső kijelzőn mást se látsz csak gyűrődéseket meg kifehéredett pontokat (mikor a belső fóliát kifényezi a por)

na akkor te kb 6 hónapnyi használatért és 3 tárgyért kifizettél 42.650.000 ft-ot úgy hogy ezek televoltak idegesítő elkerűlhetetlen hibákkal amiket amúgy előre látni lehetet (alias mèg az idegeidet is bontották)

Mi az igazság?

Az hogy a toyoták nem 10(fokban) fordulnak

Az lg oledek nem 1 perctől égnek be

A samsung foldok meg galyra mennek a portól is!

Te végvásárló vagy Nem béta teszter a termékeket nem rajtad kell tesztelni hanem neked átgondolt mindennapra használható terméket kell eladni és akkor nem gond ha nagyon drága!

(#48) e-newsee válasza swayze (#47) üzenetére


e-newsee
addikt

Én nem venném meg, de neked sem muszáj. Ellenben vannak olyan emberek, akik megveszik, és bevállalják a kockázatot. Gondolod, hogy a Samsung nem próbálta védeni a por ellen, ahol csak lehet? És nyugodj meg, ha nem a sivatagban használod, nem lesz baja a portól mostanában. Anno az Xperia Mini Pro-mat közel 3 évig használtam. Zsebben volt tartva, nem volt hozzá tok, mert ugye csúsztatós volt, és amúgy is bumszli. Semmi baja nem lett a mechanikának, vagy a szalagkábelnek, pedig az sem volt túlzottan kipróbált technológia, még ha létezett is csúsztatós telefon, akkoriban. Még most is megvan, és hibátlanul működik.
És ha jól megnézed a Fold-ot, nem fekszik össze a két képernyő síkban, így ha közé is megy a por, nem fogja a kijelző saját magát megkarcolni.
A Toyota 10°-os fordulása meg hülye példa, mert a Prius futóművében nincs semmi új dolog, millió kocsi fut ugyanolyan elven működő futóművel. Én az energetikai rendszerére gondolok. Amit tudtak, leteszteltek, de a valós körülményeket soha nem tudják megfelelően szimulálni. Pl lehet, hogy valami a szoftverben nem jól lett parametrizálva, és pár év alatt sok tízezer kilométernyi futás után derült ki, hogy ha kicsit átállítják, sokkal hatékonyabb. Ez náluk nem derült ki, csak a tulajdonosoktól befutott adatokból évek múlva. Vagy az akkupakkok. Vállaltak rá valamekkora garanciát, mert a tesztjeik alapján az tűnt reálisnak. Ehhez képest messze túlteljesítettek az akkuk élettartamban.
Az 1 perces beégés sem jó példa, mert azt ki tudta próbálni az LG is, de azt, hogy több év alatt hogyan viselkedik a tévé, azt kevésbé. Hiába vannak élettartam tesztek. Azok is csak egy rövidített futásból kalkulálják a várható beégést, vagy halványodást. Az éles, valós teszt a felhasználóknál zajlik.
Az ilyen cuccoknál mindig kellenek a bevállalós végfelhasználók, akik megveszik az első fecskéket azért, hogy egyrészt villogjanak vele, másrészt később egy sokkal jobb cuccal tudjanak villogni olcsóbbért.
Egy innovatív terméket lefikázni, hogy drága, és vigyázni kell rá, az sem teljesen normális.
Mindhárom példa, amit hoztam, egy fejlődőben lévő technológia volt, ami viszont már volt annyira érett és olcsó, hogy piacképes legyen, így lendítve még nagyobbat a fejlődésen.
Mutass egy gyártót, aki évekig egy pincében fejleszt, majd egyszer csak letesz egy terméket az asztalra, és azt mondja, hogy kész, hátradőltem, itt a tökéletes termék, nincs mit fejleszteni rajta, nem tudtok benne kárt okozni, lehet megvenni, és használni boldogan, nem béta teszterek vagytok, hanem végfelhasználók, nem akarok a ti pénzeteken fejleszteni.

(#46) Viktor0610:
Anno a rezisztív kijelzőkben is lehetett körömmel maradandó károsodást okozni, és azokat nem is tudtad normálisan mással használni, csak valami keményebb eszközzel. Annak is valamilyen fólia volt az elején, nyilván ott is próbáltak a karcmentességre törekedni, amennyire az akkori technológia megengedte. Ehhez meg nem kell kemény hegyű cucc, az nem a reális felhasználási mód. A kapacitív kijelző nem is működik csak körömmel. Mit is csinálnál rajta körömmel? Én nem nyúlok a telefonom kijelzőjéhez körömmel. Max, ha valami folyadékcsepp maradéka odaszáradt rá, és lekaparom. De azt is csak azért, mert tudom, hogy az üvegnek nem árt. De pl a tévé képernyőjéről, vagy a monitorról nem kapargatom körömmel a bogárszart, mert azon is egy fólia van, amit igen könnyű megkarcolni még körömmel is. Tehát mit csinálok? A technológia korlátainak megfelelően kezelem az eszközt. Nem várok el olyat tőle, amire nem képes. A Foldban egy vékony fóliába integrált kijelző van, gyakorlatilag egy technológiai bravúr. De vannak korlátai, ezt el kell fogadni. A sima telefonnak sem mész neki fúróval (kivéve a jack aljzatra vágyó iPhone tulajok :D), mert "az ellen nem véd". :)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.