Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .mf


.mf
veterán

Végre valaki meglépte. Már egy éve mondom, Olympus alkalmazottakkal is beszéltem, hogy a Tg sorozatba végre 1"-es szenzort kéne tenni; és mellé egy 21-50 zoom, és akkor kisebb bridge-méretű, vagy ha a kompakt méretet tartani szeretnék, akkor egy 28~35-ös fix obi. Plusz rendes manuális vezérlés (fókusz, rekesz). Nekem ugyan nem búvárkodáshoz, hanem terepmotorozáshoz kéne, ahová rendes vázat és obikat sajnálok magammal vinni, oda egy ütésálló strapa-kamera kell. Ha nem is az Olytól, de végre megérkezett. Remélem azért az Oly is hamarosan követi a példát.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

Jó, de brutálisan túlárazott! Inkább egy jobb teló, meg egy vízálló tok -abból akár a legdrágább! :D

(#3) copass válasza Fred23 (#2) üzenetére


copass
veterán

kötve hiszem! :U
ez azért eléggé rendben van

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4) .mf válasza Fred23 (#2) üzenetére


.mf
veterán

Egy telefon 1/2.3" vagy 1/3"-es szenzora és f2~f2.8-as objektíve és ennek az 1"-es elég jól sikerült Sony szenzora és f1.8-as obija között azért elég nagy különbség van gyenge fénynél, ami a víz alatt elég fontos tényező.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) Fred23 válasza copass (#3) üzenetére


Fred23
nagyúr

& .mf:

Ez csak egy vacak Z1, és a difi nem hatalmas számomra. Én szoktam sznorkizni nyáron, főként Horvátországban, és olyan mélyre sosem merülök, hogy egy teló emiatt nagy hátrányba kerülhetne. Ha 50k árán is videózhatok hasonló minőségben, és nem vagyok gazdag, hülye lennék akár csak a legolcsóbb, 700$-os változatért fizetni!

Nem mondom, hogy nincs értelme, tényleg jobb a SeaLife, mint egy mobil, én is boldogan használnám, de ha szemre alig valamivel csinál csak jobb videót, akkor nem fogom megvenni, ha nem áll otthon zsákszámra a fölös pénz!

(#6) copass válasza Fred23 (#5) üzenetére


copass
veterán

bocs, de ez elég fos minőség. kapásból nincs stabilizálva, a rángatás miatt semmi se látható szinte. plusz az hogy a vízfelszínen vagy fentről jön egy csomó fény. sötétebb részen vége lenne mint a botnak.
egyértelmű hogy nem az átlagjúzernek szánják a cuccot, egy amatőr búvár videós 700 dodóért nagyon jó minőséget fog kapni a sony szenzorok meg etalonnak számítanak.
a többi extrát meg lehet pótolni olcsóbb cuccal is. markolat,lámpa.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#7) mokus1 válasza Fred23 (#5) üzenetére


mokus1
addikt

Ne haragudj, de Te nem látod a Te videód és a fentebb videó között a különbséget? :F

(#8) #00137984


#00137984
törölt tag

NIKON Coolpix AW130 volt tervben, de itt feketében és kerékpáros kiegészitéssel nem kapható. Ez nem nagy felár volna, mert 3-4 ezer forintért lehetne kapni egy NIKON gyári felfogatót. Szóval a választék teljes hiánya miatt ejtettem a listámról. Olympus TG-4 van most képben, de nem láttam még hozzá kerékpárkormányra való rögzitést, pedig a jó bővithetőséget emlitik meg kiemelten. Nem foglalkoztat az akciókamerák többsége, mert főleg videóra alkalmas és még azt is elég gyéren tudja a többségük. Fénykép üzemmód pedig csak a drágább tipusokban van, és csak ott van mint némelyik telefonban.

[ Szerkesztve ]

(#9) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha már belerakták a sony szenzort, igazán kérhették volna az rx100iv többi elektronikáját is, és tolták volna a 4k-t... Jelenleg rx100iv+Nauticam tokkal tolom, nagyon jó cucc, de díjaznék egy ilyen könnyű+mobil egybemegoldást.

Az ára kicsit tényleg sok, tudásilag ez kb rx100ii szint, amit újonnan 500$ közelében megkapsz + hozzávágsz egy nem is legolcsóbb Ikelite házikót 475$-ért. De lehet használt gép + Meikon ház, szumma ~600dodó körül.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10) Bundyta


Bundyta
tag

Mondjuk a Sony DC150-es (?) kamerája többet nyújt, mivel menet közben(!) lehet a fehéregyensúlyt állítani. Mivel kb 2-3m után a piros elveszik, sokkal többet nyújt.

Igaz, nem olcsó mulatság.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#11) Akula


Akula
őstag

Szia fi:zi'k! Bocs a trollkodásért, de a címet ki kéne javítani.

Ez az F1.8 tényleg komoly előny lehet ebben a szegmensben. Bár én rossz látási körülmények között nem mernék merülni, a mélytengeri búvárkodáshoz meg nem ilyet vinnék, de marketing szempontból egy benchmark során ez döntő paraméter lehet.

[ Szerkesztve ]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#12) atok666 válasza t72killer (#9) üzenetére


atok666
őstag

Ennek az arat is sokallod, de azert meg jobb szenzort, elektronikat, meg 4k-t akarsz.

Atok

(#13) t72killer válasza atok666 (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vagy ennyi árért 4k-t, vagy ezt a cuccot olcsóbban. Akarni meg nem akarom, mert megvan az rx100iv, profi tokkal együtt volt 1700$, ha kompromisszumra hajlósabb lettem volna, akkor műanyagtokkal ~500$-ral olcsóbb lett volna. Azt is írtam, h ezt a teljesítményt megkapod 1k$ alatt.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.