Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bteebi


bteebi
veterán

Tetszetős. Nem olcsó, de cserébe elég gyors is, persze jó lenne majd tesztet látni róla. Itthon valószínűleg legalább 130 ezres áron fog nyitni.

Adjanak ki mellé egy 6-8 portos modellt, amin a gigabites portok helyett 2,5 gigabitesek vannak, az már elég is lenne. :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#2) #72042496


#72042496
törölt tag

Dikk, ha lassan is de alakul valami. Ez aktív hűtésű vajon?

(#3) Sunnam válasza #72042496 (#2) üzenetére


Sunnam
tag

(#4) bteebi válasza #72042496 (#2) üzenetére


bteebi
veterán

Mennyit fogyaszt, hogy aktív hűtés kelljen neki? Komolyan érdekelne.
Az SoC pár wattot ehet, annyit szerintem illene tudni megoldani passzívan is. Nem kell tűző napra, vagy radiátorra tenni.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#5) #72042496 válasza Sunnam (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi, hogy megnézted! Logikus lett volna, hogy csekkoljam, de kimaradt. :)

#4 bteebi
Most ránéztem, a specek szerint 24 watt. Bennem az merült fel, hogy az Asus kettő 10G porttal szerelt switch-e nagyon melegszik, illetve hogy a Qnap 10G switch-ei pl. ventilátorosak.

[ Szerkesztve ]

(#6) ricsip


ricsip
addikt

Előzménynélküli vadonatúj termékcsalád, előzménynélküli vadonatúj szoftverrel --> évekig tartó toldozás-foldozás mire stabil, megbízható, konfigurálható, használható lesz. Addigra meg jön a V2, a V1 szapport meg elpárolog mint a kámfor. Minden gyártó ezt csinálja, ahol szoftver is fut a vason. Azaz mindenki. Sajnos, ez a qrva világ.
V1-et nem csak Microsoft-tól nem szabad venni, hanem a bolygón senki mástól sem.
10 gigás linkek, mellé beépített wifi... kinek kell ez? Ahol 10G kell, ott van a wifire más bevált megoldás, ráadásul esélyes h. helyileg általában nem oda kell az AP-t kirakni, mint ahol a fő rúter is van.
Gyenge processzor, VPN-en általában a nagyok is csúnyán elvéreznek, NAT-ot hogy bírja, 1 szálú letöltéssel mennyit lehet belőle kihozni, kis csomagméret vs. MTU-közeli csomagméret rúting mire képes, mit tud HW-ből offload-olni, és mit nem, rúting protokollok közül melyik mennyire lesz rajta bugos, és a többi és a többi...

[ Szerkesztve ]

-

(#7) llacee


llacee
őstag

Jó cuuc meg jó irány, de egyetértek @ricsip-el, ez még nagyon v1.
Pár év sz@rakodás után végül egy erős wifi ap és pfsense mellett maradtam.
kis 4cpu-s gép és olyan interface-t teszek rá, amit szerettnék, 1, 2,5, 10G.
Tudom fogyasztás, de szerintem 200ft megér/hónap és kompromisszummentes.

[ Szerkesztve ]

(#8) Multibit válasza llacee (#7) üzenetére


Multibit
veterán

Pár év sz@rakodás után végül egy erős wifi ap és pfsense mellett maradtam.
+1

(#9) fagzal


fagzal
csendes tag

Hát ez itthon 100+ legalább. Én egy megfizethető, dual WAN, 2.5 vagy 5GBase-T routert várnék már. Van egy EdgeRouter 4-em, az már majdnem ez, és istenkirály szuperstabil, de csak gigabit.

Sőt... igazából egy >1 gigabit switch is elég lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Alex91 válasza fagzal (#9) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11) andrew911 válasza Alex91 (#10) üzenetére


andrew911
tag

Épp most hívták fel a figyelmem egy másik fórumon, hogy ebben még benne van a foxville bug, szóval legalábbis kérdéses.

(#12) BiP válasza Alex91 (#10) üzenetére


BiP
nagyúr

Megelőztél, akkor már nem kell linkelnem :)
De úgy látom, ment fel az ára, volt ez 48-ért is. (vagy csak hiánycikk)

(#13) arn


arn
félisten

nem lett rossz, de a 6ghz mar belekerulhetett volna ebbe az arba - a syno is frissithetne.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#14) dkess válasza ricsip (#6) üzenetére


dkess
őstag

Alapjaiban egyetértve Veled, de másik oldalról nézve - legalább van egy "első fecske" ...

Ami a cikkben nincs kiemelve, hogy a két 10 Mbps -es LAN port támogat multigigabit -et is (2.5/5 Gbps, akinek Cat5E van a falban annak számíthat), link aggregation lehet két 10 Mbps -es porttal illetve két gigabit -es portot is összefogva illetve WAN port lehet gigabit -es alapokon is.

Most hülye példa: gigabit -es internet mellé marad 2 db 10 Mbps -es LAN port + 3 gigabit -es. Az egyik 10 Mbps -esre mehet NAS - a másikra egy uplink a PC(-k) felé. A maradék meg minden másra. E mellé AX3600 -as WiFi -vel. Persze, ha jönnének az 1 Gbps -nél (avagy 2*1 -nél) nagyobb internetek, akkor lehetne választani, hogy a gyors NAS vagy a dedikált gyors PC kapcsolatról mondunk le érte (vagy nem olcsó switch -ekkel tovább bővíteni) ...

Ugyanekkor ez SOHO eszköz - otthoni használatra (bár ajánlgatják kisvállalkozásoknak is). Még, ha nem is az olcsóbb fajtából. Csak a spec -eket nézve azért néhányunknak "kicsordul a nyála" ... :) Persze v1, de hát ez az "első fecskék" (meg akik megveszik) sorsa.

Azért a közvetlen konkurencia - a Synology router -ek terén eléggé gigabit -en és AC -s WiFi -n ragadt (a NAS -jaikról nem is szólva). QNAP -nek lesz ez a cucca, van 2.5 Gbps -es switch -e, 40 és 10 Gbps -es kártyái. Továbbá van jó ideje 5 Gbps -es USB-LAN adaptere (régi NAS -okat lehet "okosítani" vele gyárilag - Plug'n'Play módon). Synology -nál meg a nagy semmi ...

Persze lehet venni pl. más márkából is multigigabit -es USB-LAN adaptert is, de pl. Synology NAS -on mókolni kell egy kicsit hozzá ... A QNAP legalább próbálkozik és halad előre hardveres úton is ...

(#15) Cifu válasza dkess (#14) üzenetére


Cifu
nagyúr

Kb. itt van a lényeg, a QNAP nekiállt a 10Gbites csatis NASokat kidobni, csak éppen alig van olyan SOHO router vagy switch, ami képes biztosítani a hálózati hátteret. Egy vicc, amit a Synology, Linksys, TP-Link, stb. csinál e téren. Az alaplapokon is megjelentek a 10Gbites csatik, aztán eltüntek, és inkább csak 2.5Gbitesek jelentek meg, mert még azokat se nagyon lehet mihez kötni. Egyszerűen mindenki csak néz, és mintha lehetetlen feladat lenne a multi-gig támogatása.

Ilyen téren üdvözölendő a QNAP merészsége...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) Gargouille válasza Cifu (#15) üzenetére


Gargouille
őstag

Az irány dicséretes, de azért annyira nem meglepő, hogy nem erőlteti még senki. Ha jobban belegondolunk valós 10gbe eszközt gyártani (mármint amin tényleg átmegy vagy kijön belőle ennyi) költséges dolog (még), felhasználói igény oldaláról viszont nagyon szűk az a réteg akinek valóban szüksége is van rá. Nem csak otthoni környezetben, de még KKV közegben sem. Kis túlzással mondhatni rétegigény.

Olyan ez is mint a 8K meg 16K tévék. Nagyon jó, nagyon szép, meg tényleg hűha, de azért egy fullHD már az emberek 95%-nak megadja azt az élményt amivel bőven elégedett. Vagy másképp szólva, már nem azokon a plusz pixeleken fog múlni az élmény.

Másik oldalról meg sokszor még a sima gigás sebességet elérni is gond sok helyen, mert vagy a névleg ennyit tudó eszközök nem tudják, vagy a kábelezés...

De ettől függetlenül örvendetes, hogy van tapogatózás a 10gbe felé már. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#17) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Teljesen mellékes kérdés, de baromi kíváncsi lennék arra, hogy ezt a típusjelzést hogyan állították össze.

Egyébként tetszik, és én bízom abban, hogy v1 létére rendben lesz. A Synology 1900-asával sem voltak különösebben említésre méltó gondok.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18) BiP válasza MaCS_70 (#17) üzenetére


BiP
nagyúr

Ja, érdekes neve lett. A QH talán a Qualcomm Hawkeye procira utalhat (persze a Q lehet Qnap is), a többire tippem sincs.
Szerk: ora: optimized for routers and access points :)

[ Szerkesztve ]

(#19) Sanya válasza MaCS_70 (#17) üzenetére


Sanya
nagyúr

Mondjuk látványos fejlődésen ment át az első fw-utolsó fw között az a gép.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#20) genlog válasza ricsip (#6) üzenetére


genlog
junior tag

Nekem is ez jutott eszembe. Sajnos ma már egy router szoftverét sem tudja senki megírni elsőre hibátlanul.

(#21) MaCS_70 válasza Sanya (#19) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Qnap piaci magatartását ismerve erre most is jó esély van.

Ők azért olyan szegmensekben is aktívak, amelyekben érdemi teljesítményt kell nyújtani.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22) zetor2000 válasza ricsip (#6) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ne legyél ennyire negatív.
Szerintem max félév, és a legnagyobb hibái orvosolva lesznek. Mivel a gyártó a hálózati termékek között ismert, szerintem nem lesz ezzel nagy baj.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23) zetor2000 válasza dkess (#14) üzenetére


zetor2000
senior tag

A SOHO termékek irodai használatra vannak :D Small Office, Home Office a feloldása, azaz kifejezetten "otthoni" nincs benne.

"Persze, ha jönnének az 1 Gbps -nél (avagy 2*1 -nél) nagyobb internetek"
Asszem pár szolgáltatónál lehet rendelni 2Gbitet, ami nem 2x1, hanem egyben 2.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#24) zetor2000 válasza Gargouille (#16) üzenetére


zetor2000
senior tag

10GBe felé elég rég van tapogatózás, csak még odahaza nincs. Vállalati interfészek közül már van, ami 100GBe, vagy jobb is, talán. 40GBe is akad, szerintem az azért már több.
Ami valóban örvendetes, hogy vérpistike megvetette ugye a full-pro-max alaplapját, amin van Gbitnél jobb port, most apu vehet neki karira olyan rútert, ami ki tudja (majd) szolgálni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#25) dkess válasza zetor2000 (#23) üzenetére


dkess
őstag

Ismerem a SOHO feloldását. Azonban pl. egy most 5K HUF -ba kerülő N -es legolcsóbb router -ét nemhogy kis céges, de otthoni használatra nem ajánlanék már. Ettől ez még SOHO. Én maradnék a "csak irodai használat" helyett a: "kis irodai- és otthoni felhasználás" mellett.

Én nem nagyon tudok olyan netről nálunk, ami 2 Gbps -es és nem 2x1 alapú. Amennyiben van ilyen, akkor jöhet példaként - akár privi -ben. Csak kíváncsiságból - megköszönném.

(#26) genlog válasza dkess (#25) üzenetére


genlog
junior tag

Miért titkolóztok? Engem is érdekelne.

(#27) martin.fdr válasza dkess (#25) üzenetére


martin.fdr
kezdő

Szia!

Telekom 2 Gbit/s / Sagemcom F@st 5670
Van 2,5Gbit/s Ethernet port rajta.

(#28) dkess válasza martin.fdr (#27) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Köszönöm szépen.

Ez az ONT jó cucc - 1 db 2.5 Gbit/s + 4 db gigabit -es port AX -es Wifi -vel. Azt írják a linkeden, hogy kérésre cserélik is az ONT -ot az újabbra, akik előfizetést váltanak.

Engem az zavart meg, hogy a Telekom oldalán még a legfrissebb információ szerint is AC -s ONT -ra hivatkoznak, ami csak több gigabit -es portra (meg AC -s WiFi -re) tudja szétosztani a 2 Gbit/s -et: [link] - "Utoljára frissítve: 2020. november 23.".

Ez akkor baromi friss dolog lehet, de így tovább. A többi szolgáltató is követhetné akkor lassan Őket ...

(#29) zetor2000 válasza dkess (#28) üzenetére


zetor2000
senior tag

Asszem talán még a Diginek vagy a Vodának (ex UPC) van 2 Gbitje, otthonra. Az ottani végberendezés nem tudom, mit tud, nekem T-s van, 1Gbites. Azt, hogy a szolgáltató hogy ad az end usernek 2Gbitet, nem tudom.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.